صفحه 97 از 182 نخستنخست ... 4787888990919293949596979899100101102103104105106107147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 961 تا 970 , از مجموع 1816

موضوع: همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

Senior Member siavash86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها
    با سلام
    به نظر من، به اون دوتای دیگه هم ایمیل بزن ولی نگو به زمینه کاریتون علاقه مندم و ...
    فقط بگو که آیا قصد گرفتن دانشجو برای ترم بعد (یا سال بعد) رو دارید یا خیر.
    مرسی امین جان
    اگر گفتن میگیرن بگم قصد اپلای دارم و میخوام اسمشون رو بیارم؟؟
    رزومه و باقی اطلاعاتم رو ندم دیگه؟؟
    من برای دکترای شیمی میخوام اقدام کنم...ممنون میشم اگر دوستان شیمیدان که پذیرش گرفتن یا قصد اپلای دارن از تجربیاتشون بگن
    یه دنیا ممنون

Junior Member

با سلام من ارشد مدیریت مالی از دانشگاه ازاد دارم میخوام بدونم اگه نخوام بورسیه بشم و بخواهم با پول خودم تحصیل کنم باید برای پذیرش در این دانشگاه برای دوره دکترا چه اقداماتی انجام بدهم؟!

ممنون و سپاسگذار

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering Management, University of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط sotode نمایش پست ها
    با سلام من ارشد مدیریت مالی از دانشگاه ازاد دارم میخوام بدونم اگه نخوام بورسیه بشم و بخواهم با پول خودم تحصیل کنم باید برای پذیرش در این دانشگاه برای دوره دکترا چه اقداماتی انجام بدهم؟!

ممنون و سپاسگذار

ستوده جان, همچین گزینه ای عموما وجود خارجی برای دوره ی دکترا نداره. تا جایی که میدونم منع قانونی نداره, اما هیچ استادی حاضر نمیشه همچین دانشجویی رو بگیره.
    Mess with the best, Die like the rest..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza82 نمایش پست ها
    ستوده جان, همچین گزینه ای عموما وجود خارجی برای دوره ی دکترا نداره. تا جایی که میدونم منع قانونی نداره, اما هیچ استادی حاضر نمیشه همچین دانشجویی رو بگیره.

منظور من اینه که اگه نخوام مثل بقیه fund بگیرم باز هم میتوانم با هزینه خودم تحصیل کنم؟! یعنی بورسیه نباشم اخه اینجور که من توی این تاپیک خواندم دوستان برای گرفتن بورسیه هست که دائما با استادان مختلف در تماس هستند تا پذیرش بگیرند اگه کسی نخواد بورسیه بشه بازم باید یا این استاد ها درتماس باشه از طریق ایمیل؟؟ کلا برای اینکه توی این دانشگاه درس بخونی باید چه اقداماتی رو از لحاظ ازمون و مدارک مورد نیاز انجام بدهیم

ممنون میشم کامل و جامع پاسخ بدهید

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

منظور من اینه که اگه نخوام مثل بقیه fund بگیرم باز هم میتوانم با هزینه خودم تحصیل کنم؟! یعنی بورسیه نباشم اخه اینجور که من توی این تاپیک خواندم دوستان برای گرفتن بورسیه هست که دائما با استادان مختلف در تماس هستند تا پذیرش بگیرند اگه کسی نخواد بورسیه بشه بازم باید یا این استاد ها درتماس باشه از طریق ایمیل؟؟ کلا برای اینکه توی این دانشگاه درس بخونی باید چه اقداماتی رو از لحاظ ازمون و مدارک مورد نیاز انجام بدهیم

ممنون میشم کامل و جامع پاسخ بدهید
    رخصت دکتر رضا
    ببینید ستوده جان. موقعی که شما فرم اپلیکیشن آنلاین رو پر می کنید، تو یکی از مراحلش گفته که آیا می خواهید در صورت نداشتن فاند هم پذیرفته شوید؟ و شما انتخاب می کنید بله.
    البته اینو بگم که آلبرتا رو یادم نمیاد که این مورد رو داشت یا نه. ولی چند تا دانشگاه دیگه که من اپلای کردم این گزینه رو داشتند.
    حالا شما می تونی یه اپلیکیشن آنلاین الکی پر کنی (با یه اسم الکی) و تست کنی ببینی آیا چنین موردی وجود داره یا نه.
    اینو هم بگم که فاندی که شما می گیری، هزینه زندگی و شهریتونو پوشش می ده. وقتی به یه دانشجو یه پوزیشن ارائه می شه، علاوه بر هزینه زندگی و شهریه، دانشگاه باید یه سری هزینه های دیگه هم واسه ریسرچ و آزمایش های شما فراهم کنه. همچنین یه سوپروایزور هم باید ناظر بر کاراتون باشه.
    بنابراین، صرفا تامین شهریه و هزینه زندگی دلیل این نمی شه که یک دانشجو رو بپذیرند.
    حالا شما چرا می خوای با هزینه خودت بری؟ تلاشتو واسه چند تا دانشگاه بکن تا پذیرش با فاند بگیری، اگر با فاند نگرفتنتون نهایتا پذیرش بدون فاند رو قبول کن.
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها
    رخصت دکتر رضا
    ببینید ستوده جان. موقعی که شما فرم اپلیکیشن آنلاین رو پر می کنید، تو یکی از مراحلش گفته که آیا می خواهید در صورت نداشتن فاند هم پذیرفته شوید؟ و شما انتخاب می کنید بله.
    البته اینو بگم که آلبرتا رو یادم نمیاد که این مورد رو داشت یا نه. ولی چند تا دانشگاه دیگه که من اپلای کردم این گزینه رو داشتند.
    حالا شما می تونی یه اپلیکیشن آنلاین الکی پر کنی (با یه اسم الکی) و تست کنی ببینی آیا چنین موردی وجود داره یا نه.
    اینو هم بگم که فاندی که شما می گیری، هزینه زندگی و شهریتونو پوشش می ده. وقتی به یه دانشجو یه پوزیشن ارائه می شه، علاوه بر هزینه زندگی و شهریه، دانشگاه باید یه سری هزینه های دیگه هم واسه ریسرچ و آزمایش های شما فراهم کنه. همچنین یه سوپروایزور هم باید ناظر بر کاراتون باشه.
    بنابراین، صرفا تامین شهریه و هزینه زندگی دلیل این نمی شه که یک دانشجو رو بپذیرند.
    حالا شما چرا می خوای با هزینه خودت بری؟ تلاشتو واسه چند تا دانشگاه بکن تا پذیرش با فاند بگیری، اگر با فاند نگرفتنتون نهایتا پذیرش بدون فاند رو قبول کن.

رخصت ما هم دست شماس, این چه حرفیه.

عزیز دل برادر, کلا دوره ی مستر (تحقیق) و تمام دوره های دکترا, بر اساس تحقیق و ریسرچ بنا شدن. درس نیست که بدون استاد بتوی بری بخونی و امتحان بدی و تموم شه. باید یه استاد بالا سرت باشه بگه چی کار بکن چی کار نکن, اون پروژه رو بده, با فلانی کار کن, ریپُرت بده بخونم, و غیره. این آقا (یا خانوم!) باید هزینه ی زندگیت و درس خوندنت رو بده, یه جا هم تو دانشگاه بده که بشینی. هزینه ی سفر و کنفرانس و مقاله ات رو هم بده. بعد شما بعد از 5-4 سال میری از این پروژه هایی که انجام دادی دفاع میکنی. این میشه دکترا. حالا شما چجوری میخوای بدون استاد (سوپروایزر) دکترا بخونی؟ اصلا بی معنیه.

من اول فکر کردم میخوای فقط شهریه ات رو خودت بدی, گفتم منع قانونی نداره, اما استادت بعیده قبول کنه. چون اگه پول تو رو نده, نمیتونه هم رو سرت سوار باشه ازت کار بکشه. تازه تو ممکنه هی دغدغه ی مخارج زندگی ات رو داشته باشی و بری دنبال کار, کارای این بمونه رو هوا. واسه همین بعیده قبول کنه. اما کلا اگه میخوای بدون استاد باشی, به نظرم همونطور که گفتم "اصولا وجود خارجی نداره".

مگر اینکه: سنت بالا باشه, یه کار خوب داشته باشی, واسه خودت کسی باشی در مورد تحقیق در اون رشته, میری یه مدت با یه استاد در یه موردی یه پروژه ی مشترک میدی و ازش دفاع میکنی و دکتر میشی, که از این بحث کلا خارجه.

Junior Member

Post پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

واقعیتش یکی از اشنا های ما دقیقا همین شرایطی که من نوشتم رو داره لیسانس حسابداری از دانشگاه شهید بهشتی داره ارشد مدیریتم اگه اشتباه نکنم دانشگاه ازاد هست حالا کجا نمی دونم تازه میگفت توی ازمون ورودی دانشگاه البرتا پذیرفته شده( اینجور که من فهمیدم این دانشگاه برای پذیرش ازمون نمیگیره البته اگه اشتباه نکنم) در ضمن حرفی از فان گرفتن نکرده چون ادعای پولداریش میشه گفتم شاید بدون مکاتبه و فان گرفتن پذیرش گرفته خودش میخواد خرج تحصیلش رو بده !!!که اینجور که شما میگوید امکانش نیست البته بعدش گفت منصرف شده که فکر کنم از اولش همه اش دروغ بوده

یه سوال دیگه هم دارم البرتا ربطی به تورنتو هم داره منظورم اینه که از لحاظ جغرافیایی دو شهر جدا هستند؟
    در ضمن اگه ادم اشنایی که ساکن کانادا باشه داشته باشه کمکی به پذیرش گرفتنش میکنه یا ربطی نداره؟

ممنون میشم بازم کامل پاسخ بدهید

دوستان عزیز لطفا این قسمت رو هم پاسخ بدهید خیلی وقته منتظرم

رشته و دانشگاه

دوستان عزیز لطفا این قسمت رو هم پاسخ بدهید خیلی وقته منتظرم
    کنکور؟ جزوه؟ مدرسان شریف؟ گاج؟
    فکر کنم شوخی کردن دوستتون.

شهر ادمونتون در ایالت آلبرتا با شهر تورنتو در ایالت انتاریو بسیار فاصله دارند. (2 ساعت اختلاف زمانی دارند)
    داشتن آشنا نمی تونه کمکی در پذیرش به شما کنه. شاید در گرفتن ویزا تاثیر داشته باشه ولی پذیرش شما رو یک کمیته متشکل از اساتید همون دانشکده تعیین می کنند.

رشته و دانشگاه

البته ناگفته نماند که یک برنامه هم وجود داره بنام Master of Engineering
    که فکر کنم فقط درس می گیری و تز نداری. استاد راهنمایی هم نداری و بنابراین پولی هم بهت نمی دن. شاید منظورتون این باشه. متن زیر رو بخونید:

The requirements consist of successful completion of course work and an engineering project. Candidates for the MEng degree will be assigned a member of the staff as a counsellor, and their programs must be approved by the Department. While the MEng degree is intended primarily for part-time students who are working in industry, it can also be taken by full-time students. Students who enroll in an MSc or PhD program can only change into an MEng program with Departmental approval. Subject to departmental approval, students enrolled in an MEng program may be permitted to convert to an MSc or PhD program. MEng programs must be completed within six years. Because this is a course-based program, no
    financial support
    is available from the Department. Students who wish to enter the MEng program must hold an undergraduate degree in engineering.

منتظر نظرات رضا (82 ساله از ادمونتون) هستیم.

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

همه رو گفتی دیگه. من چی بگم؟

فقط واسه تنویر انوار عمومی, منظور ایشون از 2 ساعت اختلاف زمانی, از روی ساعته. یعنی اگه ساعت تو ادمونتون 4 عصر باشه, تو تورنتو 6 عصره. جالبه که بدونین که فاصله ی زمانی بین ایران و آلمان هم 2 ساعت و نیمه! بین تورنتو و ادمنتون با هواپیما حدود 4 ساعت راهه (بسته به باد!!)

خیلی وقت بود منتظر جواب این سؤال بودی؟؟