صفحه 98 از 182 نخستنخست ... 48888990919293949596979899100101102103104105106107108148 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 971 تا 980 , از مجموع 1816

موضوع: همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

Senior Member siavash86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash86 نمایش پست ها
    دوستان نتایج آیلتس باید پست بشه یا به آدرس دپارتمان از طرف مرکز امتحان آیلتس ایمیل بشه؟؟
    از اون مدلی نیست که با شماره تلفن ارسال بشه؟
    خواهشا راهنمایی کنید، من تو سایتش نتونستم پیدا کنم
    ممنون
    بابا یکی هم ما رو تحویل بگیره...به خدا گناه داره جوون مردم ده بار میاد میبینه .... هیچکی جواب نداده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza82 نمایش پست ها
    همه رو گفتی دیگه. من چی بگم؟

فقط واسه تنویر انوار عمومی, منظور ایشون از 2 ساعت اختلاف زمانی, از روی ساعته. یعنی اگه ساعت تو ادمونتون 4 عصر باشه, تو تورنتو 6 عصره. جالبه که بدونین که فاصله ی زمانی بین ایران و آلمان هم 2 ساعت و نیمه! بین تورنتو و ادمنتون با هواپیما حدود 4 ساعت راهه (بسته به باد!!)

خیلی وقت بود منتظر جواب این سؤال بودی؟؟
    من اون قسمت انگلیسی رو متوجه نشدم یه خورده زیر دیپلم توضیح بدهید!!

اره خیلی منتظر بودم که جواب بگیرم اخه اون اقا یه چند تایی سوتی دیگه داده بود میخواستم کاملا متوجه قضایا بشم فقط میتوانم بگم خیلی خیلی ممنون از جوابهاتون چون واقعا برام مهم بود بفهمم دروغ گفته یا راست
    بازم ممنون

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط sotode نمایش پست ها
    من اون قسمت انگلیسی رو متوجه نشدم یه خورده زیر دیپلم توضیح بدهید!!
    هیچی دیگه. گفته که یه برنامه دیگه برای دانشجویان مهندسی داریم که تز نداره. فقط واحد های درسی بر می داری. (شیوه آموزش محور) پولی هم در طول تحصیل از طرف دانشکده بهتون نمی دن. بنابراین خودتون باید هزینه هاتون رو تامین کنید. همونظور که آقا رضا گفتند، در کنارش می تونی بری کار هم بکنی و مخارجت رو تامین کنی.
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

این درسته که Alberta business school به همه دانشجوهای دکتراش Fund می ده؟

Junior Member

سلام
    اگر هیچ استادی جواب ایمیل‌ها رو نداده باشه، آیا باز هم منطقی که اپلای کنم یا ریجکت میشم؟
    ممنون

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fn20 نمایش پست ها
    سلام
    اگر هیچ استادی جواب ایمیل‌ها رو نداده باشه، آیا باز هم منطقی که اپلای کنم یا ریجکت میشم؟
    ممنون
    اگر استادی جواب ایمیلتونو نداده، یا 1) دانشجو نمی خواسته بگیره 2) شخص دیگه ای رو مد نظر داشته 3) وقت جواب دادن نداشته 4) وضعیت فاندش اون زمانی که شما ایمیل زدید مشخص نبوده.
    تجربه ای که من دارم از اپلای این بود که تمامی دانشگاه هایی که استاد جوابم رو نداد ریجکت شدم.
    اما این بدین معنا نیست که شما هر دانشگاهی که استادش جوابتو نداد مدارکت رو نفرستی! ولی اینو بدون که احتمال پذیرشت پایین تره.
    البته برعکسشم بودا. یه استاده به ایمیلم جواب داد و بعد از اون هر هفته یک بار ایمیل می زد می گفت امین چی شد مدارکت رو فرستادی یا نه؟! آخرشم ریجکتم کرد!!!

ولی من همیشه به انداختن تیری در تاریکی اعتقاد دارم. نظر من اینه که شما اپلای کن، اگر پذیرفته شدی که به به. اگرم ریجکت شدی فردا حسرت نمی خوری که چرا اپلای نکردم. ممکن بود منو بگرفتن و ...
    در کل، پروسه پذیرش تا حدود زیادی به شانس آدم هم بستگی داره و اینکه آیا یک استاد از زمینه کاری شما خوشش بیاد یا نه. پس سعی کن برای دانشگاه هایی اقدام کنی که احتمال می دی حداقل یکی از اساتید اونجا کارش با کار شما مرتبطه.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط yasan_1979 نمایش پست ها
    این درسته که Alberta business school به همه دانشجوهای دکتراش Fund می ده؟
    بعله معمولا اینطوریه، چون معمولا دانشجوهای دکتری کارهای تحقیقاتی و تدریسی می کنن و پول هم باید بگیرن. در واقع نه تنها تو این دانشکده، بلکه تو اکثر دانشگاه های کانادا و خیلی از دانشگاه های آمریکا این روال هست. ممکنه فاند جوری باشه که کفاف نده، ولی معمولا یه حداقلی می دن.

موفق باشی

رشته و دانشگاه
    Chemistry

دوستان من با یه استادی ایمیل زدم گفته دانشجو میگیرم اما نگفته تورو میخوام فقط راهنمایی کرده که اول باید فرم پری اپلیکیشن رو پر کنی... تو این فرم اسم سه تا استاد رو باید بنویسم... یکی شون که همینه... اما دو تای دیگه میشناسم که تا حالا بهشون ایمیل نزدم و زمینه کاریشون به من نزدیکه... حالا من بهشون ایمیل بزنم و اجازه بگیرم یا همینطوری اسمشون رو بیارم؟ نگن این همزمان به سه نفر ایمیل زده
    .
    .
    .

نقل قول نوشته اصلی توسط [COLOR=#ff0000
    amin2531]با سلام
    به نظر من، به اون دوتای دیگه هم ایمیل بزن ولی نگو به زمینه کاریتون علاقه مندم و ...
    فقط بگو که آیا قصد گرفتن دانشجو برای ترم بعد (یا سال بعد) رو دارید یا خیر.
    .
    .

دوست عزیز من توصیه تون رو اجرا کردم... دو نفر گفتن دانشجو نمیگیرن، یه نفر گفته شاید یکی بگیره که تا شخصا نبینه نظری نمیده و بقیه هم جواب ندادن
    من باید حداکثر تا سه شنبه فرم پری- اپلیکیشن رو پر کنم...الان فقط یه استاد دارم... به نظرتون دو تای دیگه رو همینطوری بنویسم و بعدش جدی پیگیر بشم، اصلا اسم اساتیدی که تو این فرم اولیه میاد چقدر اهمیت داره؟؟
    لطفا راهنمایی کنید من وقت ندارم، مرسی

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash86 نمایش پست ها
    دوست عزیز من توصیه تون رو اجرا کردم... دو نفر گفتن دانشجو نمیگیرن، یه نفر گفته شاید یکی بگیره که تا شخصا نبینه نظری نمیده و بقیه هم جواب ندادن
    من باید حداکثر تا سه شنبه فرم پری- اپلیکیشن رو پر کنم...الان فقط یه استاد دارم... به نظرتون دو تای دیگه رو همینطوری بنویسم و بعدش جدی پیگیر بشم، اصلا اسم اساتیدی که تو این فرم اولیه میاد چقدر اهمیت داره؟؟
    لطفا راهنمایی کنید من وقت ندارم، مرسی
    مسلما اسم اساتیدی که تو این فرم میارید تاثیر داره. پروندتون اول می ره زیر دست این سه استاد. اون استاد دومیه گفته رزومتو ایمیل کن؟؟؟ اگر خواسته که ایمیل کن. اگرم منظورش این بوده که باید اپلای کنی و مدارکت رو بعد ببینم، اسمشو بنویس تو اپلیکیشنت. سومی رو هم سعی کن کسی انتخاب کنی که قصد گرفتن دانشجو داشته باشه. اینطوری شانستو می بری بالاتر. اگرمکسی جواب نداد، یه نفر رو که فکر می کنی زمینه کاریش با شما همخونی داره انتخاب کن.
    راستشو بخواید آلبرتا این جوری بود که بعد از ددلاین ها پرونده ها توسط کمیته بررسی می شن. بعد از اون اگر شما تایید شدید یه ایمیل بهتون ارسال می کنن و می گن حالا بگرد دنبال سوپروایزور.
    .
    .
    .
    درمورد ایمیل های همزمان، سعی کنید همه ایمیل هاتون در یک راستا باشه. منظورم اینه که مثلا اگر شما به بیوتکنولوژی علاقه مندید، موضوع ایمیل هاتون به چند استاد یک دانشکده تو همین فیلد باشه. نه اینکه به یکی بگید پلیمر دوست دارم، به اون یکی بگید کاتالیست و به یکی دیگه بگید عاشق ترمودینامیکم!
    اینطوری اگر به احتمال 0.1% اساتید با هم ارتباط داشته باشند که بعید می دونم، وقتی ببینند که شما به هر سه راجع به یک موضوع ایمیل فرستادید، نمی تونن حرفی بزنن.

رشته و دانشگاه
    Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها
    راستشو بخواید آلبرتا این جوری بود که بعد از ددلاین ها پرونده ها توسط کمیته بررسی می شن. بعد از اون اگر شما تایید شدید یه ایمیل بهتون ارسال می کنن و می گن حالا بگرد دنبال سوپروایزور.

.
    ممنون...مثل اینکه دپارتمان شیمی هم همینطوره که شما گفتید...یکی دیگه از اساتید جواب داد و گفت میتونم بعد از پذیرش در گروه شیمی باهاش تماس بگیرم تا در مورد شرایطم فکر کنه... این دومین نفریه که میگه طبق اون چیزی که در آلبرتا رسمه باید اول قبول بشیم بعد استاد راهنما پیدا کنیم..