صفحه 64 از 67 نخستنخست ... 145455565758596061626364656667 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 631 تا 640 , از مجموع 663

موضوع: وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science M-Tech JNTU Hyderabad India

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

نقل قول نوشته اصلی توسط ShaghaT نمایش پست ها
    واقیتش رویایی‌ترین جا برای من امریکا هستش،منتها به خاطر شرایط موجود و سخت‌گیری‌هایی که برای ایرانی‌ها میشه،،همینطور آزمونی که برای علوم پزشکی داره و قبول شدنش خیلی سخته و همینطور تایید مدارک فکر کردم شاید به زحمت و ریسکش نیارزه و احتمال قبول شدنم اونقدر ناچیز باشه که بهتر باشه بیخیالش بشم.اما اگه واقعا بفهمم مجوز گرفتن و کار پیدا کردن و ویزا گرفتنم برا امریکا شدنی و ممکن هست و شانسی دارم براش قطعا انتخابم امریکاست.
    به نظر من هر چقدر تلاش بکنی که بیایی آمریکا ارزش داره، فکر کنم ویزای دانشجویی هنوز برقراره چون ترامپ حریف دانشگاه های آمریکا نشد، بعد از اینکه اومدی آمریکا راه های زیادی برای گرین کارت گرفتن هست مثل ازدواج، گرفتن کار به خصوص در یک نهاد غیر انتفاعی، گرفتن PHD و استاد شدن و ... . توی آمریکا هم شان و منزلت و راحتی بالاتری داری هم درآمد بالاتر.

سلام دوستان من فوق لیسانس زراعت دارم و 17 سال سابقه کار در کار دارم 5 سال گلخانه داشتم و 12 سالی رو در در زمینه فضای سبز سابقه کار دارم وضعت کار برای کار من چطوره شرکت ملکپور دانمارک و هلند رو پیشنهاد دادن بنظر شما ایا وضعیت کار مناسب هست برای من و چه کاری میتونم انجام بدم

با سلام و احترام خدمت دوستان

بنده توسط یکی از دوستان مقیم کپنهاگن با این گروه آشنا شدم و خوشحال میشم دوستان بتونن بنده رو راهنمایی بکنن
    بنده قصد دارم به همراه خانواده همسر و دخترم به کشور دانمارک مهاجرت کنیم. به هیچ وجه بدنبال غیر قانونی اومدن نیستیم. خب شرایطش و ندارم. بیشتر بدنبال مهاجرت کاری هستم. و اینکه پروسه ویزا و اقامت این چنینی رو نمیدونم. بشرح ذیل رزومه خودم و میزارم و اگر دوستانی هستن که میتونن راهنمایی کنن ممنون میشم.
    لیسانس مدیریت صنعتی دارم و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی -صنعتی. با ۱۳ سال سابقه کار مرتبط کارشناسی ، مدیریتی و نظارت در حوزهای کنترل پروژه، مهندسی و برنامه‌ریزی تولید و برنامه ریزی نگهداری تعمیرات و کنترل کیفیت . چند سالی هم مدیر عامل، مدیر کارخانه و مدیریت نظارت در بخش های معادن، آهن و فولاد و ایرانخودرو در ایران بودم و شرکت برق غرب و در حال حاضر مدیر پروژه نظارت در بخش مدیریت عملیات برنامه ریزی تولید و زنجیره تامین و زمانبندی و برنامه ریزی نت در یک شرکت فولادی هستم. سابقه یکسال تدریس در دانشگاه رو دارم، دارای گواهینامه های معتبر داخلی و بین‌المللی در حوزهای سیستمی و مدیریتی، زبان انگلیسی با آیلتس ۶ جنرال و ۳۷ سال سن دارم. در بخش تحقیقات و پروژه‌های تحقیقاتی هم کار کردم و چند مقاله بین المللی دارم البته در سالیان گذشته. با نرم افزارهای مهندسی صنایع و مدیریت و بهینه سازی آشنایی کامل دارم.
    هدف من ادامه کار در یک کشور خوب مثل دانمارک هست اما فرآیند کار رو بلد نیستم واقعا. اگر یه کارفرمای معتبر باشه شاید بشه با ویزای کاری بیام. اگر راهنمایی کنید چه کار کنم ممنون میشم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در دانمارک

سلام كاريابي براي پرستار تو دانمارك چطوره؟؟

Junior Member

باسلام
    کسی که در ایران دکتری عمومی داروسازی خونده برای ویزای کاری در دانمارک نیاز به معادل سازی مدرک و امتحان داره؟ مثل استرالیا و کانادا برای داروسازی امتحان داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-قدرت دانشگاه بوعلی سینا

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

سلام به دوست عزیز آقا کاوه و بقیه دوستان.
    من مهدی هستم. فوق لیسانس برق گرایش قدرت. نمیخوام خیلی وقتتون رو بگیرم و از خودم و رزومم بگم که مزاحم وقتتون بشم خدایی نکرده. اما بطور خلاصه بنده 30 سال دارم و متأهل هستم. لیسانس مهندسی برق قدرت از دانشگاه بوعلی سینا با معدل 14.55 و فوق لیسانی مهندسی برق قدرت از دانشگاه شهرکرد با معدل 16.8 دارم. حدود 3 سال سابقه کار مرتبط دارم. در حال حاضر مهندس بخش Service Center در نمایندگی انحصاری یک شرکت سوئیسی در ایران هستم که برای دوره آموزشی به سوئیس هم رفتم و Certificate این کمپانی رو هم دارم. در زمینه PLC و اتوماسیون صنعتی هم یه مدرک بین المللی دارم و جز اولین علاقه مندی های من هست این حوزه کاری یعنی اتوماسیون صنعتی. حالا میخواستم از آقا کاوه و دوستان دیگه که تجربه کار در دانمارک رو دارن بپرسم که برای اینکه من بتونم مهاجرت کنم به همراه همسرم به دانمارک برای کار چه مراحلی رو باید طی کنم و اینکه اگر رزومه و Cover Letter نمونه ولی با کیفیت دارین لینکش رو بدین که من هم بتونم این مدارک اولیه رو به خوبی و با کیفیت مناسب آماده کنم.

ممنونم از راهنمایی دوستان
    موفق و پیروز باشید
    مهدی

سلام
    مي خوام بدونم وضع كار حسابداري تو دانمارك چطوره من اگه فوق ليسانس حسابداريو بيام تو دانمارك بگيرم بعدش مي تونم كار كنم ؟ فقط با زبان انگليسي

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram13776 نمایش پست ها
    سلام
    مي خوام بدونم وضع كار حسابداري تو دانمارك چطوره من اگه فوق ليسانس حسابداريو بيام تو دانمارك بگيرم بعدش مي تونم كار كنم ؟ فقط با زبان انگليسي
    ميشه يكي جواب بده ؟ من اگر زبان دانماركي هم ياد بگيرم بعد فوق ليسانسم تو دانمارك نمي تونم كار پيدا كنم ؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

دوستان سلام!

من مقیم دانمارک نیستم و در فرانسه زندگی می کنم. دوستان فوروم امر کردند که علاوه بر فرانسه در یکی دو تالار دیگه هم در خدمتتون باشم و این دو سه روزه داشتم یه مقداری در مورد دانمارک مطالعه می کردم.

پستی که می نویسم بیشتر به درد دوستانی می خوره که هنوز ایرانن و تازه می خوان اقدام کنن ولی شاید بتونه به دوستان دیگری هم که دنبال کار می گردن کمک کنه.

1- به طور کلی وقتی در مورد مهاجرت کاری صحبت می کنیم، روش درست اینه که شما باید قرارداد کارتون توی جیبتون باشه! نه این که حتی به فرض امکان این مساله، اول دار و ندارتون رو بفروشین و خودتون و خونواده تون رو آلاخون والاخون کنین و از جیب خرج کنین به امید اینکه کار پیدا میشه!
    2- وقتی برای کار اقدام می کنین باید حداقل به یک زبان بین المللی خیلی خوب مسلط باشید! انگلیسی حتماً (اون هم با سطح آیلتس 7 اقلاً) و زبان کشور مقصد یا یکی از زبانهای هم خانواده اش
    3- سابقه کار اونقدر مهم نیست که "مهارت" واقعی در زمینه کاریتون مهمه... خاطرم هست حدود 20-25 سال پیش، ادارات دولتی فقط فارغ التحصیلای تاپ دانشگاههای سراسری رو استخدام می کردن... بعد میذاشتنشون سر یه پست اداری یکنواخت که ظرف دو سال همه انگیزه و اشتیاقشون رو می کشت، ظرف 5-10 سال هم همه سوادشون قدیمی و بیات و فراموش می شد... این که 20 ساله دارین کار می کنین، فقط زمانی مهمه که تمام این مدت و خصوصاً 2-3 سال اخیر رو با تکنولوژی روز کار کرده باشین.
    4- مطالعه علمی کنید و علمتون رو به روز نگه دارید. اگه می تونید وبلاگی (خصوصاً به انگلیسی) داشته باشید که توش تجربیات کاریتون رو می گذارید، یا اگه در زمینه IT فعال هستید، در شبکه هایی مثل Stackoverflow فعال باشید، در Github و Bitbucket پروژه باز داشته باشید یا در پروژه های منبع باز (open source) مشارکت کنید
    5- برای ما ایرانیها که مصاحبه حضوری برامون مشکله (به خاطر مساله ویزا) اهمیت مدارک و certificate های بین المللی اهمیت بیشتری پیدا می کنه. ولی تاکید می کنم نه هر مدرکی! اگه قراره مدرک بین المللی بگیرید برید سراغ بهترینها و مهمترینهاشون. (PMP برای مدیریت پروژه، CFA برای حسابداری و امور مالی، امتحانای مایکروسافت/سیسکو/لینوکس و اگه تحریمها اجازه داد، کلاود خصوصاً AWS برای IT و ...)
    6- شرکت در گردهمایی ها، کنفرانس ها و حتی Meetup های محلی و بین المللی می‌تونه بهتون امکان بده که با دیگرانی آشنا بشید که شاید بتونن بهتون فرصتهای شغلی جذاب معرفی بکنن. منظورم حضور فعاله! نه که ویزا رو بگیرید و بعد بپیچونید و برید خرید (که به لطف اوضاع اقتصادی موجود منتفیه!) یا گشت و گذار!

یه روشی که خوب جواب میده استفاده از شبکه هایی مثل لینکد این اه. CV به روزتون رو با دیتیل بگذارید توش (حواستون باشه غلط املایی و گرامری نداشته باشین)، آدمای مربوط به رشته تونو به شبکه تون اضافه کنید. در تنظیمات، بخش قابلیت دیده شدن توسط Head hunter ها و جویندگان استعداد رو فعال بفرمایید و در بخش جستجوی فرصتهای شغلی هم برای مقصدتون در چند پست مربوط (اقلاً یه 50 تایی) اقدام کنید.

حواستون باشه که مهاجرت یکی از بزرگترین تصمیماتیه که در زندگیتون می‌گیرید و مثل همه کار های بزرگ دیگه نیاز به سرمایه‌گذاری (خصوصاً وقت و انرژی) داره. حواستون باشه که هر ضعفی که در ایران نتونید برطرفش بکنید، اون طرف برای رفعش به بین 4 تا 10 برابر هزینه (مالی و انرژی) نیاز خواهید داشت! پس بهانه هایی مثل "زبان رو میرم اونور می خونم" و "کار رو اونطرف پیدا می کنم" ممکنه مشکل امروزتون رو زیر فرش پنهان کنه، ولی این مشکل بعد از مهاجرت خیلی ریشه دار تر و قویتر برمی‌گرده. (تا وقتی ایران هستید احتمالاً درآمد دارید و هزینه هاتون هم پایینه، ولی شاید وقت کافی نداشته باشید... در خارج قضیه کاملاً برعکس میشه... شما بدون داشتن کار، وقتتون آزاده، ولی هم درآمد ندارید و هم هزینه هاتون معمولاً بسیار بالاتر از ایران خواهد بود... پس در ایران کمی وقت برای خودتون ایجاد کنید تا اونطرف مشکل کمتری داشته باشید)
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    با سلام و احترام خدمت دوستان

بنده توسط یکی از دوستان مقیم کپنهاگن با این گروه آشنا شدم و خوشحال میشم دوستان بتونن بنده رو راهنمایی بکنن
    بنده قصد دارم به همراه خانواده همسر و دخترم به کشور دانمارک مهاجرت کنیم. به هیچ وجه بدنبال غیر قانونی اومدن نیستیم. خب شرایطش و ندارم. بیشتر بدنبال مهاجرت کاری هستم. و اینکه پروسه ویزا و اقامت این چنینی رو نمیدونم. بشرح ذیل رزومه خودم و میزارم و اگر دوستانی هستن که میتونن راهنمایی کنن ممنون میشم.
    لیسانس مدیریت صنعتی دارم و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی -صنعتی. با ۱۳ سال سابقه کار مرتبط کارشناسی ، مدیریتی و نظارت در حوزهای کنترل پروژه، مهندسی و برنامه‌ریزی تولید و برنامه ریزی نگهداری تعمیرات و کنترل کیفیت . چند سالی هم مدیر عامل، مدیر کارخانه و مدیریت نظارت در بخش های معادن، آهن و فولاد و ایرانخودرو در ایران بودم و شرکت برق غرب و در حال حاضر مدیر پروژه نظارت در بخش مدیریت عملیات برنامه ریزی تولید و زنجیره تامین و زمانبندی و برنامه ریزی نت در یک شرکت فولادی هستم. سابقه یکسال تدریس در دانشگاه رو دارم، دارای گواهینامه های معتبر داخلی و بین‌المللی در حوزهای سیستمی و مدیریتی، زبان انگلیسی با آیلتس ۶ جنرال و ۳۷ سال سن دارم. در بخش تحقیقات و پروژه‌های تحقیقاتی هم کار کردم و چند مقاله بین المللی دارم البته در سالیان گذشته. با نرم افزارهای مهندسی صنایع و مدیریت و بهینه سازی آشنایی کامل دارم.
    هدف من ادامه کار در یک کشور خوب مثل دانمارک هست اما فرآیند کار رو بلد نیستم واقعا. اگر یه کارفرمای معتبر باشه شاید بشه با ویزای کاری بیام. اگر راهنمایی کنید چه کار کنم ممنون میشم
    با سلام
    با توجه به شرایط شما باید چند نکته رو به شما بگم
    با توجه به رشته شما بهتره به یک کشورانگلیسی زبان مهاجرت کنی. در حوزه مدیریت بازرگانی کار با زبان دانمارکی هست اما شرکتهای بزرگ اینترنشنال هستن که میشه با زبان انگلیسی هم کار کرد اما راهیابی به این شرکتها بسیار سخت هست.
    حتما سعی کن نمره سطح زبان رو در حد ایلتس هفت بالا ببری و یا حداقل شش و نیم
    سیاست فعلی این دولت فعلی دانمارک کم کردن تعدادمهاجر(اعم از پناهنده و نیروی کار) هست وکلی قوانین سختگیرانه و حتی ظالمانه بر ضد مهاجرها تصویب کرده اند(چندین نفر از دوستانم با وجود اینکه کار با درامد خوب در دانمارک داشتند به سوید و المان و کانادا رفتند) بنابراین تا زمانیکه این دولت سر کار هست اصلا به دانمارک فکر نکن مگر در شرایط بسیار خاص.

موفق باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)