صفحه 16 از 67 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 663

موضوع: وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

به نظر من به جز هزینه خانه بقیه هزینه‌ها خیلی فرقی نداره. من که مجردم با ماهی 6500 کرون دارم وسط کپنهاگ زندگی می‌کنم. به موقعش هم تفریح می‌کنم. ولی خب به هر حال زندگی ایده‌آلی نیست.
    مشکلات خودش رو هم داره.

Junior Member

دوستان!
    از کمون خود راجع به Salary subsidy و Internship سوال کنید. توی یه شرایط خاصی ممکنه به شاغل شدنتون کمک کنه.
    البته سابقه کار تحت این شرایط برای تمدید گرین کارت قابل قبول نیست ولی اگه شرایطش رو داشتین برای شروع خوبه.

Junior Member

یه موضوع هم راجع به Jobcenter ها بگم.

Jobcenter برای خدمت‌رسانی به شهروندان دانمارکی است که عموما از کمک‌های دولتی (Social Benefit) استفاده می‌کنند. یک سری مشاور تو این مراکز هست که برخوردشان با گرین کارتی‌ها متفاوت بوده ولی نهایتا کار زیادی از دستشان بر نمی‌آد. چکیده کلام آنکه نیازی به مراجعه به این مراکز ندارین. توی کپنهاگ International House همون کار رو برای گرین کارتی‌ها انجام می‌ده.

Junior Member

توی نامه گرین کارت که بهتون می‌دن یه بندی داره با نام

Ruling under the terms of the Integration Act

با توجه به اینکه ما شامل بند خاصی از این قانون هستیم مفهومش به طور خلاصه یعنی اینکه کمون وظیفه داره ما رو در پیدا کردن کار کمک کنه (نه اینکه برامون کار پیدا کنه! فقط کمک کنه)

سلام به همگی
    گفته میشه که ارتباط با headhunter ها و jobhunter ها در linkedin میتونه در پیدا کردن کار موثر باشه. میشه لطف کنید و بگید چطور میشه ازشون استفاده کرد؟ بهترین راه ارتباط برقرار کردن با اونها چیه؟
    ممنون

سلام به دوستان عزیز.
    من و همسرم قصد مهاجرت به دانمارک از طریق گرین کارت رو داریم ولی هنوز در مرحله تحقیق و گرفتن مدرک زبان هستیم و اقدام خاصی نکردیم. میخواستم از دوستانی که مقیم دانمارک هستند و اطلاعات خوبی دارند چند سوال بپرسم، ممنون میشم اگر وقت بگذارند و جواب بدن. من کارشناسی ارشد رشته مهندسی پزشکی(گرایش بیوالکتریک) دارم و همسرم کارشناسی ارشد رشته مهندسی الکترونیک. درباره رشته خودم متاسفانه تاحالا موفق نشدم اینجا کاری پیدا کنم چون کار در رشته من یا در شرکتهای تجهیزات پزشکی هست که اکثرا در تهرات هستند و من در حال حاضر ساکن شهرستانم و یا کار توی بیمارستانها هست که تقریبا صد در صد با پارتی هست. تنها تجربه کاری من دوره 2ماهه کارآموزی در بیمارستان هست که اصلا نمیدونم سابقه کار حساب میشه یا نه و یه چند ماهی هم بعنوان کارشناس فروش مواد و تجهیزات دندانپزشکی کار کرده بودم. میخواستم بدونم دوستان اطلاع دارند که بازار رشته من در دانمارک چطور هست؟ من در یک سایت کاریابی دانمارکی رشته خودم رو سرچ کردم که فقط 4 نتیجه داشت که همه هم دعوت برای انجام پروژه بعنوان دوره phd بود. میخواستم بدونم بجز تحصیل در مقطع دکترا که کار هم محسوب میشه میتونم موقعیت شغلی مناسب دیگه ای پیدا کنم؟ و اینکه اصلا شرایط ما برای مهاجرت دانمارک مناسب هست؟ در ضمن تا اونجایی که متوجه شدم داشتن حدود 70، 80 میلیون برای رفتن لازمه، درسته؟(ما فرزند نداریم) و سوال دیگه اینکه برای رشته همسرم (کارشناسی ارشد مهندسی الکترونیک) بازار کار به چه صورت هست؟ بعضی از دوستان راجع به شبکه زدن برای پیدا کردن کار صحبت کردند، که با توجه به اینکه من تحقیقاتم رو تازه شروع کردم هیچی راجع بهش نمیدونم. اگه دوستان حوصله کنند و درباره شبکه زدن و همینطور linkedin توضیح بدن ممنون میشم. و همینطور از بعضی از دوستان مثل کاوه و بهزاد بخاطر اطلاعات خوبی که دادند ممنونم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط R0SE نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز.
    من و همسرم قصد مهاجرت به دانمارک از طریق گرین کارت رو داریم ولی هنوز در مرحله تحقیق و گرفتن مدرک زبان هستیم و اقدام خاصی نکردیم. میخواستم از دوستانی که مقیم دانمارک هستند و اطلاعات خوبی دارند چند سوال بپرسم، ممنون میشم اگر وقت بگذارند و جواب بدن. من کارشناسی ارشد رشته مهندسی پزشکی(گرایش بیوالکتریک) دارم و همسرم کارشناسی ارشد رشته مهندسی الکترونیک. درباره رشته خودم متاسفانه تاحالا موفق نشدم اینجا کاری پیدا کنم چون کار در رشته من یا در شرکتهای تجهیزات پزشکی هست که اکثرا در تهرات هستند و من در حال حاضر ساکن شهرستانم و یا کار توی بیمارستانها هست که تقریبا صد در صد با پارتی هست. تنها تجربه کاری من دوره 2ماهه کارآموزی در بیمارستان هست که اصلا نمیدونم سابقه کار حساب میشه یا نه و یه چند ماهی هم بعنوان کارشناس فروش مواد و تجهیزات دندانپزشکی کار کرده بودم. میخواستم بدونم دوستان اطلاع دارند که بازار رشته من در دانمارک چطور هست؟ من در یک سایت کاریابی دانمارکی رشته خودم رو سرچ کردم که فقط 4 نتیجه داشت که همه هم دعوت برای انجام پروژه بعنوان دوره phd بود. میخواستم بدونم بجز تحصیل در مقطع دکترا که کار هم محسوب میشه میتونم موقعیت شغلی مناسب دیگه ای پیدا کنم؟ و اینکه اصلا شرایط ما برای مهاجرت دانمارک مناسب هست؟ در ضمن تا اونجایی که متوجه شدم داشتن حدود 70، 80 میلیون برای رفتن لازمه، درسته؟(ما فرزند نداریم) و سوال دیگه اینکه برای رشته همسرم (کارشناسی ارشد مهندسی الکترونیک) بازار کار به چه صورت هست؟ بعضی از دوستان راجع به شبکه زدن برای پیدا کردن کار صحبت کردند، که با توجه به اینکه من تحقیقاتم رو تازه شروع کردم هیچی راجع بهش نمیدونم. اگه دوستان حوصله کنند و درباره شبکه زدن و همینطور linkedin توضیح بدن ممنون میشم. و همینطور از بعضی از دوستان مثل کاوه و بهزاد بخاطر اطلاعات خوبی که دادند ممنونم.
    منم کارشناسی ارشد بیوالکتریک دارم؛ ولی با اتکا به سابقه کار و مدرک کارشناسیم که برق-کنترله دنبال کارم. من اینجا برای دوتا کار برای نگهداری و تعمیر تجهیزات پزشکی رزومه فرستادم که از هیچکدوم خبری نشد. با آخریه که تماس گرفتم گفت ما تکنسین می‌خواستیم و از این حرفها. چکیده کلام اینکه بازار کار برای بیوتکنولوژی اینجا خوبه ولی به گمانم برای بیوالکتریک جالب نباشه مگر همونی که خودت گفتی یعنی برای دکترا.
    بازار کار برق به نسبت بهتره. تو سایت Jobindex.dk می‌تونین آمار بهترشو خودتون در بیارین.
    منظور از شبکه زدن اینه که با آدمهای بیشتری آشنا یا دوست بشی تا اگه کاری سراغ داشتن بهت خبر بدن یا از اون بهتر شما رو پیشنهاد بدن. بنا بر اماری که به ما دادن فقط 25% فرصتهای شلغی توی اینترنت آگهی میشه بقیه‌اش از طریق آشناها پر میشه.

ممنون از جوابتsadnem .
    من کارشناسیم هم بیوالکتریک هست. فکر میکنم همسرم راحت تر بتونه کار پیدا کنه ولی با این اوصاف شانس من برا پیدا کردن کار مناسب کمه. من قصد نداشتم phd بخونم چون یکم خسته شدم از درس خوندن ولی اگر ببینم با مدرک ارشدم نمیتونم کاری پیدا کنم مجبورم phd رو انتخاب کنم چون راه پس ندارم! که البته اونم مسلما سخته... برای شبکه زدن و پیدا کردن دوست و آشنا کجا رو پیشنهاد میکنید؟
    البته ما به گزینه های دیگه مثل آمریکا و کانادا هم فکر میکنیم ولی تا اونجا که من پرس و جو کردم خیلی سخت و حتی شاید نشدنیه از طریق کار رفتن.. بازم اگر دوستان اطلاعات دیگه ای دارن دریغ نکنن، ممنون میشم. به نظرتون با این شرایطی که ما داریم کدوم کشور بهتر و معقول تر و از همه مهمتر شدنیه! ... ؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان

راستش با توجه به اوضاع دانمارک در مورد مسایل مختلف مثل پیدا کردن خونه و کار مناسب و ... من فکر می کنم الان وقتشه دوستان با هم همفکری کنیم ببینیم از چه راههایی میشه به این روند نامناسب اعتراض کرد . باید واقع بین بود برای اکثر بچه هایی که اومدن اینجا شغل مناسب پیدا نمیشه . ظاهرا دولت دانمارک بدون پیش بینی لازم این پروسه رو شروع کرده و الان مونده زیرش. نه می تونه محل سکونت مناسب فراهم کنه نه شغل مناسب. خوب هدف ما هم این نبوده که تمام پس اندازمون رو ببریم دانمارک خرج کنیم و بعدش بدون نتیجه یا برگردیم یا شغل هایی مثل نظافت و ... انجام بدیم. خوب وقتی کشوری اعلام میکنه نیروی کار ماهر و تحصیل کرده می خواد و با عنوان گرین کارت به نوعی ازشون دعوت می کنه باید یه سری تسهیلاتی در اختیارشون بذاره . اون هم کشوری که ادعا می کنه تو همه چی بهترینه !!!! برای کسی که به عنوان پناهنده می آد و شاید مهارت خاصی هم نداره حقوق و مزایا و مسکن در نظر می گیره ولی برای یک نیروی ماهر که قراره کار کنه و مهارت داره ومالیات بده هیچ ساپورتی وجود نداره . و همه رو میذاره بر اساس قوانین تکاملی داروین با هم رقابت برای بقا داشته باشن و اتفاقا به خاطر همین فضای بد و مخربی رو ایجاد می کنه هم باعث اختلاف بین تازه وارد ها میشه هم باعث القا حس تقابل و ... بین جامعه مهاجرین و دانمارکی ها میشه . دوستان می تونن این مقاله رو که تو روزنامه کپنهاگن پست چاپ شده بخونن
    http://cphpost.dk/sites/default/file...44_CPHPost.pdf

Member arshiar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    master microbilogy uni beheshti

نقل قول نوشته اصلی توسط R0SE نمایش پست ها
    ممنون از جوابتsadnem .
    من کارشناسیم هم بیوالکتریک هست. فکر میکنم همسرم راحت تر بتونه کار پیدا کنه ولی با این اوصاف شانس من برا پیدا کردن کار مناسب کمه. من قصد نداشتم phd بخونم چون یکم خسته شدم از درس خوندن ولی اگر ببینم با مدرک ارشدم نمیتونم کاری پیدا کنم مجبورم phd رو انتخاب کنم چون راه پس ندارم! که البته اونم مسلما سخته... برای شبکه زدن و پیدا کردن دوست و آشنا کجا رو پیشنهاد میکنید؟
    البته ما به گزینه های دیگه مثل آمریکا و کانادا هم فکر میکنیم ولی تا اونجا که من پرس و جو کردم خیلی سخت و حتی شاید نشدنیه از طریق کار رفتن.. بازم اگر دوستان اطلاعات دیگه ای دارن دریغ نکنن، ممنون میشم. به نظرتون با این شرایطی که ما داریم کدوم کشور بهتر و معقول تر و از همه مهمتر شدنیه! ... ؟
    دوست عزیز من شرایط تمام کشورها رو خوندم شما اگه جدا مهاجرت براتون مهم هست همین دانمارک رو بچسبید چون بقیه اروپا که فقط تحصیلی میتونید برید. برای امریکا تحصیلی یا لاتاری برای کانادا کبک فرانسه میخواد مصاحبه داره . فدرالش هم باز اگه رشته اتون باشه سالها طول میکشه محدودیت ظرفیت هم داره!! ثبت شرکت که باید بیزینس من باشید که با این شرایط تحریمی جواب نمیده .استرالیا که هر اسکیل ایلتس 7 میخواد یا سابقه کار بالا همراه با بیمه تازه از طریق اسپانسر ایالتی!! خرید ملک فقط در لتونی بالای 72000 یورو میتونید اقامت اتحادیه اروپا رو بگیرید تازگیا ترکیه هم اجازه میده با خرید ملک اقامت بگیرید بنا برین به قول معروف گشتم نبود نگرد نیست!! شما که رشته همسرت برای دانمارک خیلی خوبه ! کافیه یکی شاغل بشه دیگه مشکلی ندارید. ولی اینم بگم 70 یا 80 ملیونی تا زمان کاریابی باید بذارید کنار! با سابقه کار 3 ساله و ایلتس 6.5 به بالا اقدام کنید که اینم شاید چند وقت دیگه از دستتون بپره!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)