صفحه 17 از 67 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 663

موضوع: وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

ممنون از arshiar عزیز. نمیدونم شما خودتون دانمارک هستید یا نه ولی یک سری از بچه هایی که دانمارک هستند میگن که شرایط کار سخته و کار به سختی پیدا میشه، مثل همین دوستمون setting، و از طرفی هم من فکر میکنم چند سال اول با توجه به سختی هایی که داره بهتره هر دو با هم کار کنیم تا بتونیم از پس هزینه ها بر بیایم و اینطور نشه که کل پولی که با خودمون میبریم رو طی چند ماه تموم کنیم! اینه که من یک کم مردد هستم برا دانمارک رفتن.. بازم از دوستانی که تجربه زندگی در دانمارک و یا اطلاعاتی خوبی دارند میخوام که راهنمایی کنند. ممنون میشم.

Member arshiar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    master microbilogy uni beheshti

نقل قول نوشته اصلی توسط R0SE نمایش پست ها
    ممنون از arshiar عزیز. نمیدونم شما خودتون دانمارک هستید یا نه ولی یک سری از بچه هایی که دانمارک هستند میگن که شرایط کار سخته و کار به سختی پیدا میشه، مثل همین دوستمون setting، و از طرفی هم من فکر میکنم چند سال اول با توجه به سختی هایی که داره بهتره هر دو با هم کار کنیم تا بتونیم از پس هزینه ها بر بیایم و اینطور نشه که کل پولی که با خودمون میبریم رو طی چند ماه تموم کنیم! اینه که من یک کم مردد هستم برا دانمارک رفتن.. بازم از دوستانی که تجربه زندگی در دانمارک و یا اطلاعاتی خوبی دارند میخوام که راهنمایی کنند. ممنون میشم.
    دوست ما setting 1ماهه رفته دانمارک شما تو همین ایران میتونی 1 ماهه کار پیدا کنی؟؟ بهتره از کسایی بپرسی که 1 ساله دانمارکن! به هرحال روحیات متفاوته اگه محافظه کارید و ریسک پذیر نیستید که کلامناسب مهاجرت نیستید .من خودم با اینکه همه میگن تو ایران شرایطت مناسبه مدرس دانشگاه هم هستم . اما دارم لحظه شماری میکنم زودتر از اینجا برم حتی اگه لازم بشه که اوایل اونجا ظرف بشورم موفق باشید.

من از شخص خاصی سوال نکردم و اتفاقا دوست دارم کسانی که چندین ساله ساکن دانمارک هستند و مسلما تجربه خوبی دارند راهنمایی کنند که فکر میکنم فعلا هنوز کسی از این دوستان جوابی نداده. اینم که فرمودین "تو همین ایران میتونی 1 ماهه کار پیدا کنی؟" خوب مسلما نه، که یکی از هزاران دلیل من برا مهاجرتم همینه ولی بحث اینجاست که من فعلا تو همین موقعیتی که دارم ثبات دارم و اگر اینجا 1سال هم کار پیدا نکنم فورسی ندارم و زندگیم لنگ نمیمونه و یا بقول شما مجبور نمیشم ظرف بشورم ولی اونجا شرایط فرق میکنه..

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

دوستان در مورد بازار کار رشته ی گردشگری اگه اطلاعی دارید لطفا راهنمایی کنید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    /////////////

قبل از هر صحبتی از arshiar عزیز تشکر میکنم و در ادامه فرمایش ایشان با اجازه از بهزاد عزیز و جهت اطلاع دوستانی که در مرحله سبک سنگین و تصمیم گیری هستند چند موضوعی را عرض کنم
    1-به احتمال 70 تا 80 درصد در شش ماه اول موفق به یافتن کار تخصصی نمی شوید!

2-ظرف شستن کار بسیار،بسیار خوبی است چون اگر یک کار در رستوران با این عنوان یا مشابه پیدا کنید و تمام وقت هم باشد می توانید خانه اجاره کنید و زندگی کنید. شاید بتوانید یک مسافرت آخر هفته هم دو ماه یکبار بروید. چون بعد از مالیات حدودا 9000 به یک چنین کار(تمام وقت باشد) پول می دهند. لطفا در مورد این شغل اینطور سبک و بی اررزش صحبت نکنید.

3- اینجا کسی به عنوان شغل نگاه نمی کند اینجا فعلا پیدا کردن شغل مهم است.حداقل برای تمامی ایرانی هایی که من دیده ام!!

4-اینکه بعضی دوستان می پرسند بازار کار فلان رشته چطور است این را بدانید برای همه رشته ها هم بازار کار خوب است و هم بازار کارجو. از رومانی گرفته تا لهستان و اسپانیا و ... تا شیلی و کره و چین و خاور میانه از هرکجا که تصور کنید حتی از نپال اینجا کارجو هست!! ولی مزیت گرین کارتی در این است که تا 3 سال اجازه دارند زبان دانمارکی به صورت رایگان یاد بگیرند و اگر پشتکار داشته باشند در مدت 6 ماه تا 1 سال از بقیه جمعیت کارجوها جلو می افتید.

5- قبل از آمدن جدای از رشته کاری خودتان چند نامه سابقه کار به عنوان انواع مشاغل کارگری و خدماتی تهیه کنید و با خودتان بیاورید. البته بهتر است واقعا در این زمینه ها کار هم کرده باشید! اینجا برای کارگر ساده وردست بنا هم باید cv بنویسید و با ایمیل ارسال کنید.
    تا کجا باید دوید.....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kitdhj نمایش پست ها
    قبل از هر صحبتی از arshiar عزیز تشکر میکنم و در ادامه فرمایش ایشان با اجازه از بهزاد عزیز و جهت اطلاع دوستانی که در مرحله سبک سنگین و تصمیم گیری هستند چند موضوعی را عرض کنم
    1-به احتمال 70 تا 80 درصد در شش ماه اول موفق به یافتن کار تخصصی نمی شوید!

2-ظرف شستن کار بسیار،بسیار خوبی است چون اگر یک کار در رستوران با این عنوان یا مشابه پیدا کنید و تمام وقت هم باشد می توانید خانه اجاره کنید و زندگی کنید. شاید بتوانید یک مسافرت آخر هفته هم دو ماه یکبار بروید. چون بعد از مالیات حدودا 9000 به یک چنین کار(تمام وقت باشد) پول می دهند. لطفا در مورد این شغل اینطور سبک و بی اررزش صحبت نکنید.

3- اینجا کسی به عنوان شغل نگاه نمی کند اینجا فعلا پیدا کردن شغل مهم است.حداقل برای تمامی ا:8.9:.8':.7-:/.,:8.9!:/.-:.7-:8.9:8 که من دیده ام!!

4-اینکه بعضی دوستان می پرسند بازار کار فلان رشته چطور است این را بدانید برای همه رشته ها هم بازار کار خوب است و هم بازار کارجو. از رومانی گرفته تا لهستان و اسپانیا و ... تا شیلی و کره و چین و خاور میانه از هرکجا که تصور کنید حتی از نپال اینجا کارجو هست!! ولی مزیت گرین کارتی در این است که تا 3 سال اجازه دارند زبان دانمارکی به صورت رایگان یاد بگیرند و اگر پشتکار داشته باشند در مدت 6 ماه تا 1 سال از بقیه جمعیت کارجوها جلو می افتید.

5- قبل از آمدن جدای از رشته کاری خودتان چند نامه سابقه کار به عنوان انواع مشاغل کارگری و خدماتی تهیه کنید و با خودتان بیاورید. البته بهتر است واقعا در این زمینه ها کار هم کرده باشید! اینجا برای کارگر ساده وردست بنا هم باید cv بنویسید و با ایمیل ارسال کنید.
    با سلام
    من یه سوال داشتم می خواستم بدونم اگر کسی با مدرک مهندسی کارهایی مثل کار تو رستوران و ظرفشویی و ... انجام داده باشه بعد از سه سال اقامتش تمدید میشه یا نه؟!!

Member arshiar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    master microbilogy uni beheshti

نقل قول نوشته اصلی توسط sheela نمایش پست ها
    با سلام
    من یه سوال داشتم می خواستم بدونم اگر کسی با مدرک مهندسی کارهایی مثل کار تو رستوران و ظرفشویی و ... انجام داده باشه بعد از سه سال اقامتش تمدید میشه یا نه؟!!
    ممنون از کاوه عزیز. جواب شما بله است. هر شغلی که به اصطلاح سیاه محسوب نشود و شما مالیات ان رو بپردازید اگر سال اخر شاغل باشید تمدید میشود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sheela نمایش پست ها
    با سلام
    Your residence permit can be extended if you have worked for the past 12 months for a minimum of ten hours per week.

http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...ard-scheme.htm

هیچ اشاره‌ای به نوع کار نشده است. فقط مدتش مهمه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arshiar نمایش پست ها
    دوست ما setting 1ماهه رفته دانمارک شما تو همین ایران میتونی 1 ماهه کار پیدا کنی؟؟ بهتره از کسایی بپرسی که 1 ساله دانمارکن! به هرحال روحیات متفاوته اگه محافظه کارید و ریسک پذیر نیستید که کلامناسب مهاجرت نیستید .من خودم با اینکه همه میگن تو ایران شرایطت مناسبه مدرس دانشگاه هم هستم . اما دارم لحظه شماری میکنم زودتر از اینجا برم حتی اگه لازم بشه که اوایل اونجا ظرف بشورم موفق باشید.
    دوست عزیز. اگر همه قضاوت های شما همین طور باشه که با مثلا با نگاه کردن به تاریخ عضویت من تو این گروه بلا فاصله نتیجه می گیرید من یه ماهه اومدم در مورد بقیه افکارتون بیشتر باید تامل کرد . به قول شما هر کس روحیات خاص خودشو داره و این موضوع هم متاسفانه از اون موضوعاتیه که هر کس شخصا باید بیاد خودش این شرایط نه چندان مناسب رو تجربه کنه بعد متوجه موضوع بشه . متاسفانه اینجا اکثر بچه هایی که اومدن و تجربه خوبی نداشتن و الان در حال برگشت هستن تجربشونو به هر دلیل منتقل نمی کنن . واقعیت اینه که الان طبق آمار خودشون حداقل 8000 نفر با گرین کارت اومدن دانمارک اکثرا هم از نظر زبان انگلیسی وضعشون از ما خیلی بهتره و اینجا به قول دوستان شبکه قوی هم دارن به طوریکه حداقل کارهای دم دستی در اختیار اوناست.می تونید گروههای پاکستانی و هندی و حتی چینی رو تو فیس بوک چک کنید . اینجا اخیرا انتخابات شهرداری ها بود خودشون هم قبول داشتن و دولت رو متهم می کردن که این برنامه شکست خورده . حتی طوری شده من خیلی شنیدم به جای گرین کارت میگن کلین کارت ...خوب اگه واقعا به هر طریق ممکن می خواهید از ایران خارج بشید اون مساله جداست . من با اون کاری ندارم ولی چون خود من با ذهنیت دیگه ای اومدم و اینجا خوردم تو دیوار اینو به دوستان میگم که انتظار چیز فوق العاده ای رو نداشته باشن . از اب و هوای مزخزف گرفته تا برخورد از بالا به پایین ادماش تا همون مسایل اداری رایج و اشنا برای هممون و گرونیه بی حدش . اگر دوستان به یک لبخند یک کارمند راضی هستند و اونو نشانه ادب و فرهنگ می دونن باز من کاری ندارم.اینجا به اندازه کافی از این لبخندها تحویلتون می دن. اگر شما پناهنده سیاسی نیستید و شغل و در آمد معقول و با ثباتی دارین بیشتر در مورد اومدن به دانمارک تحقیق کنید . وقتی گفته میشه نرخ پیدا کردنه کار برای گرین کارتیها حدود 20 درصده بلافاصله همه فکر می کنیم خوب من حتما آدم زرنگی هستم و جزو همون 20 درصد هستم. خوب بقیه بیکار ننشتن که . خیلی از ما زرنگ تر ها هستند . این بحث شبکه زدن و این جور ماجراها هم یه روی پنهان داره . وقتی شما به افراد نزدیک میشید به قصد استفاده ابزاری این خودش خیلی وقت ها باعث کدورت ها و دشمنی ها میشه و نتیجه عکس میده . من ادم منفی بافی نیستم ولی دارم می بینم اینجا 540 صفحه برای مسایل شاید نه چندان مهم پر شده ولی هیچ کس نیومده اونچه که اینجا داره اتفاق می افته رو بگه .و متاسفانه دوستانی که تجربه های بدی دارن نمیان بگن . هدف اصلی من هم برای کسانی که هنوز مردد هستن . ازشون خواهش می کنم بیشتر تحقیق کنن .مهاجرت جزو استرسهای ماژور محسوب میشه اگر می خواهید اقدام به مهاجرت کنید با چشمان باز و دیدن تمام جوانب منفی و مثبت باید باشه . از طرف دیگه کسانیکه اینجا هستند رو دعوت می کنم به همفکری برای اعتراض به روند جاری از هر روشی که بهترین جواب رو بده . این حق ما نیست . حالا یه سری از دوستان که به خاطر ترس از عواقب احتمالی !! ممکنه مخالفت کنن ولی با این روند اتفاقی که می افته فقط از دست رفتن پول و سرمایه و عمر و وقت هستش. باز هم تاکید می کنم حرف های من رو ندید بگیریدو خودتون از هر منبعی که میشناسید بیشتر تحقیق کنید وبا اطمینان و آگاهی تصمیم بگیرید .

نقل قول نوشته اصلی توسط arshiar نمایش پست ها
    هم با شما و هم با setting موافقم و هم مخالف: 1-ببینید الان همه جای دنیا بیکاری بیداد می کنه. 2-منم مثل خودت مدرس دانشگاه هستم و همین پارسال از قضا کار نظافت هتل هم انجام دادم (نه در دانمارک اما جایی دیگه خارج از ایران). 3- باید عرض کنم که اسم ظرفشویی و امثال این کارها را آوردن راحته (میتونی 3 ساعت سر پا وایستی؟/ حتما توی خونه تمرین کن/ دارم بسیار جدی می گم) راستشو بخوای به جایی می رسی که انگیزه داری اما توان بدنی اجازه نمی ده دیگه... حالا گیرم حقوقش هم خوب باشه: من روزی با پولی که می گرفتم می تونستم مثلا یک بلوز لی وایز بخرم. 4- اینو خطاب به setting می گم: یک نگاه به مهاجرهای کانادا و استرالیا بندازی اونجا هم همین اوضاعه و سرانجام مهاجرت همینه اما باید ببینی چقدر در کشور خودمون شرایط مهیاست/ همسر من هر روز 1.5 توی ترافیک صبح می مونه تا برسه شرکتشون و من 11 ساعت با اتوبوس تا دانشگاه فاصله دارم (استاد پروازی ام مثلا). در ضمن بسیار دوستانه به شما توصیه می کنم غربت زده نشید. روانشناس ها می گن مرحله ی معروف به شوک فرهنگی سه سال یا بیشتر طول می کشه. من این رو تجربه کردم و می دونم بعد از یک سال از آدم همه چیز و همه کس متنفر می شه و همش فکر می کنه اون دولت خارجی یا اون مردم غریبه دارن تحقیرش می کنن و هیچ حق و حقوقی نداره و همین روزاست که بومی ها شورش کنن و مهاجرها و دانشجوهای خارجی رو قتل عام کنن... واقعا من این حس رو داشتم که می گم. اما وقتی امسال برگشتم فهمیدم چقدر اون آدمها خوب بودن و چقدر زندگی آرام و کم خطر بود. یادش به خیر...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)