صفحه 19 از 67 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 663

موضوع: وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

Member
    رشته و دانشگاه
    /////////////

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    د من به شخصه تا حدی به شانس هم اعتقاد دارم. اینکه در موقع مناسب در جای مناسب باشی.
    با این حرف شما کاملا موافقم. یک دختر خانم از هند دیدم وقتی انگلیسی صحبت میکرد فکر می کردی آیا به چه زبانی داره صحبت میکنه!! ولی در یک هتل استخدام شده بود. چندان جذابیت تصویری هم نداشت. در عوض یک خانم اهل شیلی با ظاهری به مراتب بهتر حتی از نظر قدرت بدنی به خوبی انگلیسسی بلد میگفت یکی یکی هتلهای کپنهاگ را رفتم و صحبت کردم حتی کار پاره وقت گیر نیاورده!!
    واقعا اینجا شانس اولویت خودش را نشان میده!
    تا کجا باید دوید.....

نقل قول نوشته اصلی توسط kitdhj نمایش پست ها
    با این حرف شما کاملا موافقم. یک دختر خانم از هند دیدم وقتی انگلیسی صحبت میکرد فکر می کردی آیا به چه زبانی داره صحبت میکنه!! ولی در یک هتل استخدام شده بود. چندان جذابیت تصویری هم نداشت. در عوض یک خانم اهل شیلی با ظاهری به مراتب بهتر حتی از نظر قدرت بدنی به خوبی انگلیسسی بلد میگفت یکی یکی هتلهای کپنهاگ را رفتم و صحبت کردم حتی کار پاره وقت گیر نیاورده!!
    واقعا اینجا شانس اولویت خودش را نشان میده!
    منظور من دقیقا از پست قبلی همین بود. در غربت بدلیل نداشتن ارتباط های قومی و دوستانه و امثال اینها آدم بیشتر برای شروع دست به دعای شانسه. اما صد البته چیزهایی هست که شانس رو تقویت می کنه مثل روابط عمومی خوب و حساسیت کم نسبت به رفتار افراد و سابقه کار قابل قبول و تحصیلات و بازار کار...

اما دوستان یک چیزی جدیدا از خلق و خوی دانمارکی ها دستگیرم شد که به نظرم بد نیست برای شوکه نشدن شما از برخوردهای احتمالی بگم: من عضو بنیادی اروپایی هستم که تعداد کمی محقق براش کار می کنن و همزمان با اکثر اون محقق ها توی فیس بوک و لینکد این کامیونیتی و ارتباط داریم که مخصوص بحث های دوستانه و تبادل نظر و حتی شوخی هست. من به سه نفر از بچه های دانمارکی که دو تاشون پست دکترال فلو هستن پیام دادم که بازار کار و تحقیق و ... توی کشورشون برای آدمی مثل خودم چطوره؟ (پیامی حدودا ده خطی به انگلیسی با سلام و احترام به زبان دانمارکی). فقط یکی از سه نفر بعد از یک هفته خشک و خالی فقط اینو نوشت: it depends on you می دونستم سردن اما نه دیگه تا این حد .... البته من گذاشتم پای اینکه دوستان دانمارکی موقع تایپ کردن جواب بنده دستشون روی کی بورد منجمد شده (به خاطر سرما) چون تا اونجایی که تجربه ی شخصیم می گه اگر یک انگلیسی (اونا هم کم سرد نیستن) ازتون یک سوال ده خطی بپرسه و شما مثلا فقط بگید یس یا نو. خنده اش می گیره به خدا.

دوستان کسی اطلاع داره در مورد Postdoc رشته بیوتکنولوژی اوضاع کار چگونه است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Taboo نمایش پست ها
    اما دوستان یک چیزی جدیدا از خلق و خوی دانمارکی ها دستگیرم شد که به نظرم بد نیست برای شوکه نشدن شما از برخوردهای احتمالی بگم: من عضو بنیادی اروپایی هستم که تعداد کمی محقق براش کار می کنن و همزمان با اکثر اون محقق ها توی فیس بوک و لینکد این کامیونیتی و ارتباط داریم که مخصوص بحث های دوستانه و تبادل نظر و حتی شوخی هست. من به سه نفر از بچه های دانمارکی که دو تاشون پست دکترال فلو هستن پیام دادم که بازار کار و تحقیق و ... توی کشورشون برای آدمی مثل خودم چطوره؟ (پیامی حدودا ده خطی به انگلیسی با سلام و احترام به زبان دانمارکی). فقط یکی از سه نفر بعد از یک هفته خشک و خالی فقط اینو نوشت: it depends on you می دونستم سردن اما نه دیگه تا این حد .... البته من گذاشتم پای اینکه دوستان دانمارکی موقع تایپ کردن جواب بنده دستشون روی کی بورد منجمد شده (به خاطر سرما) چون تا اونجایی که تجربه ی شخصیم می گه اگر یک انگلیسی (اونا هم کم سرد نیستن) ازتون یک سوال ده خطی بپرسه و شما مثلا فقط بگید یس یا نو. خنده اش می گیره به خدا.
    دوست عزیز من مالزی زندگی میکنم دوستان اروپایی زیادی هم داشتم و دارم به نظر من ربطی به سرد رفتار کردن نداره ما ایرانی ها خیلی دوست داریم حرف بزنیم و برای سوالی که مثل اون دوست دانمارکی شما با چند کلمه منظورش و کامل میتونه برسونه چرا باید کلی داستان تعریف کنه ولی حالا شما با اون دوستتون برید پارتی ببینید چقدر حرف میزنه و میخندن و خاطره تعریف میکنند البته بار تاکید میکنم نظر شخصی بنده است.

نقل قول نوشته اصلی توسط Famili نمایش پست ها
    دوست عزیز من مالزی زندگی میکنم دوستان اروپایی زیادی هم داشتم و دارم به نظر من ربطی به سرد رفتار کردن نداره ما ایرانی ها خیلی دوست داریم حرف بزنیم و برای سوالی که مثل اون دوست دانمارکی شما با چند کلمه منظورش و کامل میتونه برسونه چرا باید کلی داستان تعریف کنه ولی حالا شما با اون دوستتون برید پارتی ببینید چقدر حرف میزنه و میخندن و خاطره تعریف میکنند البته بار تاکید میکنم نظر شخصی بنده است.
    فرمایش شما متین! اما این تاپیک مربوط به کار هست و روابط کاری!!! بحث پارتی رفتن نیست اصلا. اینو نوشتم که شاید زاویه ی دید جدیدی به دوستان در مورد ارتباطات کاری و حرفه ای بده. در ضمن مطلقا اروپایی ساکن مالزی رو با اروپایی ساکن کشور خودش مقایسه نکنید چون اونها مثل شما مهاجر و تنها هستند در مالزی. مثلا بهترین روابط دوستانه توی انگلیس بین ایرانیها و ترکها و لهستانی ها و عراقی ها و... هست اما آیا اگه تشریف ببرید ورشو یا استانبول باز هم اونها برخوردشون همونه با شما؟

Junior Member

دوستان اوضاع کار درخصوص IT اونجا چطور است؟ کسی خبر داره...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد عمران دانشگاه شیراز

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan78404 نمایش پست ها
    دوستان عزیز ، من نزدیک ۵ سال هست ساکن دانمارک هستم و تجربه کشورهای زیادی هم داشتم. با اطمینان به شما میگم اگر حس خوبی‌ از زندگی‌ در اینجا نداشته باشین به مراتب شرایط سخت تری در کشورهای دیگه خواهید داشت چون اصولاً مردم دانمارک آدمهای بسیار راحت و بی‌تفاوتی هستن. مردم دانمارک سخت به خارجیها اعتماد می‌کنن اما اگر خودتونو نشون بدین شاهد ساپورت فوق العاده خواهید بود. متأسفانه من الان فرصت زیادی برای ادامه بحث ندارم، ضمن اینکه قدر این دورانو بدونین چون احتمالاً در ۱.۵ سال آینده با تغییر دولت قوانین مهاجرتی بسیار سخت تر خواهند شد.
    با سلام و تشکر از وقتی که گذاشتید. می تونم بپرسم تخصص شما چیه، چندسال در ایران سابقه کار داشتید و آیا تو این 5 سال کار مربوط به تخصصتون رو انجام دادید؟ من رشته عمران خوندم و تقریبا اینجا در کارم موفق هستم اما به دلیل شرایط اجتماعی و فرهنگی تصمیم به مهاجرت گرفتم. آیا دانمارک رو به من پیشنهاد می کنید؟

Junior Member

سلام
    از دوستان كسي سابقه كار مربيگري و بازار كار ورزشي را در دانمارك داره؟
    ممنون ميشم راهنمايي كنيد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh_k_ee نمایش پست ها
    Hi,

This is for those who are now in Denmark
    There are some job opportunities for engineers in field of mechanic, construction and similar
    please send me a private message
    we need:

Project managers,
    FEM, construction and calculation competent engineers

Best regards,
    Kaveh

P.S.: see attached
    سلام آقا کاوه، ممنون از اطلاعات و راهنمایی های خوبتون به دوستان
    من ارشد معماری هستم. 27 ساله، 1 سال دانشگاه تدریس میکنم و 6 سال پارت تایم در شرکت مهندسی کار می کنم. زمینه تخصصیم طراحی محیطی و داخلی است. 2 مسابقه معماری در ایران را رتبه اول شدم. آیلتس 5.5 دارم (به جز ریدینگ همه را 6 شدم). البته نقاشی و موسیقی هم تدریس می کنم.
    خواهرم و همسرشون ونکوور هستند ولی چون کار اقامت کانادا طولانی شده، برای گرین کارت دانمارک اقدام کردم. 110 امتیاز را می آرم و بهمن مصاحبه ام است.
    ولی از پیدا کردن کار و هزینه های زندکی قبل کار پیدا کردن ، نگران شدم. راهنمایی های شما به دوستان در زمینه کاورلتر و مصاحبه و سایت های کار .. و تلاشتون برای مصاحبه های کاری حتی از ایران را خوندم. و چون پس انداز خیلی زیادی ندارم، برام پیدا کردن کار و خوابگاه و محل زندگی،از اینجا مهمه،که توی این 6 ماه تا ویزا وقت دارم بتونم آماده بشم. حتی phd هم چون حقوق داره، بررسی کردم. تا جایی که دیدم آیلتس 6.5 می خواد و در زمینه معماری کمه.
    می خواستم اگر ممکنه، در زمینه شرایط کاری من، اگر فایل یا اطلاعاتی دارید که بتونه کمکم کنه و یا دوستان هم رشته ام که می شناسید به من معرفی کنید، اگر بتونم نمونه رضومه خوبی که می گفتید باید تاثیر گذار باشه ببینم، ممنون می شم
    زبان فرانسه را در حد b2 مدرک دارم، اگر لازم می بینید، از الان دانمارکی را شروع کنم؟
    باز هم ممنونم از کمکتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)