صفحه 43 از 67 نخستنخست ... 333435363738394041424344454647484950515253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 663

موضوع: وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

نقل قول نوشته اصلی توسط BehzadNJ نمایش پست ها
    رشته خود من IT هست و کار برای IT خیلی زیاده. در مورد برق، ... اطلاع چندانی ندارم.
    سلام. ممنون می شم کمی در مورد بازار کار IT و مخصوصأ برنامه نویسی در کپنهاگ صحبت کنید.
    من در ایران سابقه 7 سال کار برنامه نویسی Java/J2EE را دارم و از لحاظ زبان آیلتس 6 دارم ولی زبان دانمارکی رو اصلأ بلد نیستم.
    می خواستم بدونم با این شرایط وضعیت پیدا کردن کار در شرکت های کوچک و بزرگ ( بین المللی یا محلی ) در دانمارک ومخصوصأ کپنهاگ به چه صورت هست ؟ و بطور میانگین چقدر طول می کشه.
    می شه نوع کار خودتونم بفرمایید و اینکه چقدر طول کشید تا کار پیدا کنید و چه اقداماتی انجام دادید.

پیشاپیش از وقتی که میزارید و جواب می دید بسیار ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط BehzadNJ نمایش پست ها
    سلام
    من هیچ کدوم از مطالب قبلی رو نخوندم، فقط تجربه شخصیمو از زندگی و کار تو دانمارک میگم:
    1) تخصص و یا بهتر بگم میزان دانش خیلی مهم تر از مدرک تحصیلی هست ( به عنوان مثال من اینجا دوستان زیادی دارم که حتی دیپلم ندارن ولی حقوق خوبی رو میگیرن ماهی 25000 الی 30000 بعد از کسر مالیات.
    2) کار گیر میاد حداکثر 4-5 ماه طول میکشه ولی به نظرم شما اگه خوب بگردید تو کمتر از 1 ماه کار گیرتون میاد
    3) قوانین مهاجرت به احتمال قوی راحت تر میشن، چون در حال حاضر همین قوانین منتقدان زیادی داره
    4) اینجا اگه شرکت بین المللی باشید لازم نیست دانمارکی یاد بگیرید مثلا" ما تو محل کار هیچوقت دانمارکی صحبت نمیکنیم و همه انگلیسی صحبت میکنن
    5) سابقه کاری مهمه، حتی مهم تر از مدرک ولی چون شما فوق دارید، احتمالا" بشه باهاش اون ضعف رو پوشوند. لازم نیست رزومه خودتونو پر کنید، رزومه من 2 صفحه بیشتر نبود، در حالی که رزومه دوستم 7 صفحه بود، و رد شد، مصاحبه خیلی مهمه!

امیدوارم مطالبم مفید بوده باشه
    سلام دوست عزیز
    چند ماه طول کشید تا کار پیدا کردید ؟ و از طریق اپلای آن لاین بوده یا از طریق آشنا رزومتونو دادین ؟ من 3 ماه هست که دنبال کار هستم هنوز یه مصاحبه هم نگرفتم با 10 سال سابقه در رشته عمران

Junior Member

من قبل اومدنم به دانمارک کار پیدا کردم. آنلاین اقدام کردم. برای Java، بستگی به این داره که چی کار کرده باشید، مثلا" اینجا مفاهیم خیلی ساده که ما تو ایران اصلا" بهشون اهمیت نمیدیم خیلی مهمن، مثل آشنایی با SVN و Maven. هر شرکتی شرایط خودشو داره، ممکنه یه شرکت دانمارکی بخواد، یه شرکت دیگه بگه انگلیسی باید باشه. معمولا" در کنار J2EE تخصصهای دیگه رو هم میخوان مقل JBOSS، Oracle,Hibernate,...
    توی http://www.it-jobbank.dk بگردید معمولا" حداقل 10-20 فرصت شغلی هست برای جاوا هر ماه.

نقل قول نوشته اصلی توسط djrezam نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام،

در ارتباط با سوال اولتون بگم که اینجا دکترا خوندن کار محسوب میشه و حقوق خوبی هم به دانشجو دکترا میدن.

با سلام

آیا میشه با ویزای گرین کارت به دکتری اقدام کرد؟ آیا همرمان میشه هم دکتری خوند و هم کار کرد؟ کلا اگه کسی دانشجوی دکتری اونجا باشه به منزله مستخدم شدن است؟ و میتونه ویزا رو تمدید کرد؟

از دوستانی که اطلاعاتشون را شیر میکنند واقعا ممنونم!

دوستانی که دانمارک هستن میتونن راهنمایی کنند, امتیازاتی که دارنده ویزای اقامت موقت گرین کارن داره مثل شهروندان عادی است؟ و اگه کسی بخواهد میتونه از کمکهای شهرداری استفاده کنه ؟ برای تحصیلات عالیه نبایستی پول پرداخت کنه؟ من ویزام اومده و یک سال از دکتری مونده که در ایران تموم بشه. و به پاسخ شما نیاز دارم تا تصمیم بگیرم. با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza1975 نمایش پست ها
    دوستانی که دانمارک هستن میتونن راهنمایی کنند, امتیازاتی که دارنده ویزای اقامت موقت گرین کارن داره مثل شهروندان عادی است؟ و اگه کسی بخواهد میتونه از کمکهای شهرداری استفاده کنه ؟ برای تحصیلات عالیه نبایستی پول پرداخت کنه؟ من ویزام اومده و یک سال از دکتری مونده که در ایران تموم بشه. و به پاسخ شما نیاز دارم تا تصمیم بگیرم. با تشکر
    سلام
    کمک هزینه مسکن میتونین بگیرین از شهرداری در صورتی که شاغل باشید و برای تحصیلات باید بورس بگیرید والا باید هزینه پرداخت کنید اون امکاناتی که شما مد نظرتون هست مثل یه شهروند دانمارکی زمانی تعلق میگیره که پاس دانمارکی داشته باشید که بعد از 9 سال میتونید بگیرید و اقامت دائم بعد از 5 سال

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza1975 نمایش پست ها
    با سلام

آیا میشه با ویزای گرین کارت به دکتری اقدام کرد؟ آیا همرمان میشه هم دکتری خوند و هم کار کرد؟ کلا اگه کسی دانشجوی دکتری اونجا باشه به منزله مستخدم شدن است؟ و میتونه ویزا رو تمدید کرد؟

از دوستانی که اطلاعاتشون را شیر میکنند واقعا ممنونم!

سلام
    دکترا در دانمارک کار محسوب میشه شما حقوق دریافت میکنید و مالیات پرداخت میکنید

Junior Member

سلام بهزاد عزیز

شما که در رشته IT فعالیت می کنی و حالا هم دانمارک هستی، می تونی در مورد وضعیت کار Network engineering هم یه توضیحی بدی. من تخصص Cisco دارم و تو شرکت های خوبی کار کردم.
    دیدم گفته بودی وضعیت کار IT خوبه، می تونی به طور خاص در مورد Network هم بگی.

ممنون

Junior Member

با سلام.لطفا یکی بگه که این متوسط هوش ایرانیها رو کجانوشتن که از بقیه ملتها بالاتره؟؟؟؟؟؟؟؟با ارئه رفرانس لطفا
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_golden7 نمایش پست ها
    سلام
    بنده کارشناسی ارشد مکانیک از دانشگاه صنعتی اصفهان هستم.... فکر میکنم که در مجموع و با وجود گزینه های موجود دانمارک خوب باشه و تازه میخوام اپلای کنم (البته تمام 24 صفحه را دقیق خوندم) - فکر میکنم کسی که برای این کشور اپلای میکنه باید یک جور سرمایه گذاری برای سال دوم به بعد داشته باشه ..... و در کنار کار تخصصی هیچ مشکلی با انجام کار غیر تخصصی نداشته باشه.... من که به شخصه تو سربازی نیرو انتظامی این بحث برام حل شده است... در حال حاضر هم توی ایران توی یک گروه کار مهندسی معکوس دستگاه های پزشکی را انجام میدیم و کار خوبی هست اما من از اول (یعنی 4 سال قبل هدفم رفتن بود) - میدونم مشکلات زیاده اما اینم میدونم که با سخت کار کردن موفقیت بدست اوردنی و شیرین تر خواهد بود.... من تو ایران مهندس هستم .... کلاس کاری دارم .... اما ایا واقعا چرا توی این فروم دارم این مطالب را مینوسیم.... و چرا شما توی این فروم دارین این مطالب را میخونین؟ ارامشی که دوستانی که ازش صحبت میکنند به نظر من با کمی تامل و صبر به دست اوردنی خواهد بود...... تنها دلیل ناراحتی دوستان کار هست.... باید دید واقعا ایا ایراد از دانمارکی ها هست یا خیر تخصص ما کم بوده است؟ بی ربط بوده است....
    من چندین مقاله دادم - کتاب نوشتم - ریسرچ کردم - کار طراحی و ساخت دستگاه انجام دادم و حالا به این نتیجه قطعی رسیدم که دیگه از ایران برم..... دوستان خودم در ایران بیکار بودند وقتی ازشون میخواستی بیان مصاحبه هم نمی اومدن و باز بیکار می موندن...... بیکاری دلایل مختلف داره ..... طرف امریکا هم بورس پارشیال داره باز میره پمپ بنزین کار میکنه که کم نیاره ..... سعی کنیم مثبت اندیش تر باشیم- با ساده لوحی اشتباه نگیرید....
    بیاید جای این کارا یک فروم دیگه تشکیل بدید و کار های تاپ را دسته بندی کنید و یک شبکه درست کنیم ..... کسانی هم که در ایران هستند موقعیت های کاری را بزارن توی اون فروم در واقع با این کار از تعداد روزی که طرف توی دانمارک بی کار هست و یا کار کشوال انجام میده کم میشه......
    ضمن اینکه شرایط ویزای دانمارک در حال حاضر از همه جا راحت تر هست و شاید به قول دوستمون دیگه تکرار نشه این ماجرا...... حالا که در اروپا هستید اروپایی فکر کنید و اکتیوتر باشید....
    هدفم سرزنش کردن نبود خواستم دوستانی که این همه زمان و انرژی هزینه کردند به خودشون بیان..... همیشه یک مطلب که خوندم توی ذهنم مونده و دوست دارم بمونه .... متوسط ضریب هوش ایرانی ها 11 برابر متوسط هوش بقیه دنیا هست..... حالا اگر ما یک یازدهم از اراده اونارو داشته باشیم هم تازه با اونا برابریم....... چه دانمارکی باشه یا هرجای دیگه..... من شعار نمیدم.... یادتون باشه کسانی که گرین کارت دانمارک را دارن حداقل اگر تو شهر خودشون ادم شاخی نباشن تو خانواده خودشون هم ادم کمی نبودن..... اونا قرار بوده مارو به کشورشون راه بدن که دادن هیچ جایی به شما قول کار ندادن که بخواین اعتراض کنید.... کمی ارامش و کمک به همدیگه باعث میشه چند سال بعد که این دوران را پشت سر گذاشتیم ازش لذت ببریم..... توی ایران چند سال باید بمونیم تا اوضاع بشه درست مثل اونجا؟

Junior Member

سلام ب همه
    دوستانی ک دانمارکن ومخصوصن کسانی که تخصصشون ای تی هست میتونن راهنمای کنن که واسه رشته مدیریت دانش که از شاخهای مدیریت ای تی هست و باساختار سازمانی و بهروری هرچه بهتر سازمانها سروکار داره اونجا هم مورد نیاز هست یا اصلن بکار می گیرنش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)