صفحه 45 از 67 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 663

موضوع: وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

من چندی پیش به طور کاملا تصادفی با شخصی که سی سال در دانمارک زندگی کرده و با خانمی دانمارکی ازدواج کرده برخورد داشتم. قویا تاکید کرد که به دانمارک نیا چرا که بچه های خود من که دانمارکی محسوب می شوند دو سال هست بیکارند (با مدرک مهندسی عمران). حالا که ویزای من آمده به شدت مردد هستم و رشته تحصیلی من (کشاورزی) هم با اینکه دانمارک کشور کشاورزی است ولی اصلا حرف و صحبتی از اون نیست.
    واقعا در دانمارک چه خبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط faro نمایش پست ها
    من چندی پیش به طور کاملا تصادفی با شخصی که سی سال در دانمارک زندگی کرده و با خانمی دانمارکی ازدواج کرده برخورد داشتم. قویا تاکید کرد که به دانمارک نیا چرا که بچه های خود من که دانمارکی محسوب می شوند دو سال هست بیکارند (با مدرک مهندسی عمران). حالا که ویزای من آمده به شدت مردد هستم و رشته تحصیلی من (کشاورزی) هم با اینکه دانمارک کشور کشاورزی است ولی اصلا حرف و صحبتی از اون نیست.
    سلام دوست عزیز
    آنچه که شنیدی کاملا درست و حقیقت هست. من خودم قبل از اومدن به دانمارک یکی از آشناها وضعیت بد کاری اینجا رو به من گفت اما من توجه نکردم و الان به شدت پشیمانم!
    جالبه بدونی که من دو تا مهندس عمران و یک مهندس برق میشناسم که ایرانی هستن و سی سال پیش اینجا اومدن و دیپلم دبیرستان و لیسانس رو تو دانمارک گرفته و کار مرتبط پیدا نکردن و چندین سال که راننده اتوبوس هستن! از یکیشون پرسیدم تو بقیه همکلاسیهای دانمارکی دوران دانشگاهت کار پیدا کردن (راستش خیال کردم چون ایرانی بوده بهش کار ندادن) گفت چند تا همکلاسی دانمارکیم هم کارپیدا نکردن و بنا ساختمون شدن!!!!
    الببته یکی از دوستان همین آقایون که ایرانی بوده و هم دانشگاهی اونا بوده اما رشتش مکانیک بوده کار مرتبط پیدا کرده و مدیر فنی یه شرکت هست و تو کار آدم بسیار موفقی هم هست

دوست عزیز گرفتن مدرک در دانمارک تضمینی برای کار پیدا کردن نیست! و اینجا همیشه کار مهندسی پیدا کردن مشکل بوده! اینجا کسانی راحت کار پیدا میکنن که پروژه ارشد یا لیسانس رو با همکاری یه شرکت صنعتی انجام دادن و بعد دفاعیه پروژه تو همون شرکت مشغول بکار میشن و یا کسانیکه سابقه کار تو شرکتهای بین المللی داشتن
    بنابراین دانمارک گزینه اصلی مهاجرت نباید باشه چون هیچ اعتماد و تضمینی نیست (خیلی رک و عامیانه بگم درست مثل اینه که با طناب پوسیده از ته چاه بخوای بیای بیرون!!!) اما به عنوان گزینه درجه دو بد نیست بیای و شرایط رو از نزدیک برررسی کنی و به دولت فقیر دانمارک هم یه کمک مالی میشه!
    موفق باشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط faro نمایش پست ها
    آیا می شود کشوری که برای فارغ التحصیل های خودش کار ندارد به فارغ التحصیلهای کشوری دیگه ویزای کار بده؟ اون هم تو رشته های مهندسی که اکثرا تو پوزیتیو لیستش هستند و قاعدتا باید برای اونها بازار کار وجود داشته باشه. این موضوع اصلا تو ذهن من نمی گنجه. لطفا آقا بهزاد و کسانی که مدتها اونجا بودند و تجربه بیشتری دارند راهنمایی کنند تا بچه های گرین کارتی با دید بازتری تصمیم بگیرند و وقت و سرمایه خودشون رو برای کشوری که کار برای پوزیتیو لیستش هم نیست هدر ندن. هر چند که من فکر نمی کنم کار تو کشور دانمارک اینگونه باشه.

پيشنهاد مي كنم دوستاني كه تونستند كار مرتبط گير بيارن از تجربيات و مشخصاتشون بگن
    به همه ديد خوبي ميده
    چه كسايي كه در جستجوي كار هستند
    چه كسايي كه در حال تصميم گيري و ارزيابي دانمارك
    ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sheela نمایش پست ها
    آیا می شود کشوری که برای فارغ التحصیل های خودش کار ندارد به فارغ التحصیلهای کشوری دیگه ویزای کار بده؟ اون هم تو رشته های مهندسی که اکثرا تو پوزیتیو لیستش هستند و قاعدتا باید برای اونها بازار کار وجود داشته باشه. این موضوع اصلا تو ذهن من نمی گنجه. لطفا آقا بهزاد و کسانی که مدتها اونجا بودند و تجربه بیشتری دارند راهنمایی کنند تا بچه های گرین کارتی با دید بازتری تصمیم بگیرند و وقت و سرمایه خودشون رو برای کشوری که کار برای پوزیتیو لیستش هم نیست هدر ندن. هر چند که من فکر نمی کنم کار تو کشور دانمارک اینگونه باشه.
    اینکه کار نداره و به بقیه میخواد کار بده این دلیل رو داره که مثلا پزشک یا دانشجوی پزشکی به اندازه کافی ندارن و نمی تونن هر بیکاری رو بگن بره دکتر بشه! الان من دارم دکترا میخونم تو زمینه کشاورزی، تو بخش ما 13 تا دانشجوی دکتری هست، فقط یکی دانمارکیه. زیاد جوونا علاقه ای به محیط ریسرچ ندارن. بر عکس هر دانشگاهی میری 100 تا ایرانی، نپالی، چینی و هندی و پاکستانی می بینی. البته ریسرچرهای خوب دانمارکی هم زیاد هست اما درصدشون کمه به نسبت خارجیها. برای همین تو زمینه ریسرچ هم راحت ویزای کاری میدن. خود دانمارکی که علاقه مند باشه، میره توی صنایع کشاورزی کار میکنه هم جذابه، هم درآمد بهتری از ریسرچ داره و هم اونقدر وقت نمی گیره که عصرها و آخر هفته هاش گرفتار بشه.

ارزیابی دقیق از شرایط کار بدون داشتن آمار دقیق امکانپذیر نیست. آمار بیکاری در کشور دانمارک و برای خود دانمارکیها در حدود 5 تا 6 درصد هست. در ماه پیش، یعنی جولای 2014 درصد بیکاری بر اساس افرادی که اسم خودشون رو به عنوان بیکار در سیستم شهرداریها ثبت کردند 5.1 درصد بوده. در جدول آخر این لینک
    http://www.dst.dk/pukora/epub/Nyt/2014/NR434.pdf
    که مربوط به اداره آمار دانمارک هست، درصدها برای گروههای مختلف سنی فرق می کنه و برای 25 تا 29 سال به 8.6 درصد میرسه. همچنین از نظر جغرافیایی بیشترین درصد بیکاری مربوط به شهر کپنهاگ با 6.3 درصد و کمترین بیکاری مربوط به غرب یولند هست با 4 درصد. اما دو نکته رو باید در نظر گرفت: یکی اینکه این درصد برای بیکارهای دانمارکی هست و نه گرین کارتیها. دوم اینکه دلیل بر این نیست که هر کسی در کار تخصصی مشغول به کار هست. تا اینجا بحث آماری بود که نشون میده از لحاظ کار داشتن (و نه لزوما تخصصی) شرایط دانمارک در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی مناسب هست، اما در مورد نسل جوان کم تجربه رقابت بیشتری وجود داره.
    اما تجربه و نظر شخصی من که اصلا مستند نیست. من دوستانی دارم که قبل از اومدن یا حتی دو هفته ای کار پیدا کردن. خودم و بسیاری دیگه بعد از شش ماه تا یک سال. بعضی ها هم برگشتند و بعضی هم بعد از یک سال هنوز کار غیرتخصصی دارند. متاسفانه آمار دقیقی ندارم، غیر از همون آمارهای قبلی پارسال که موضوع پایان نامه های دکترا شد با این بحث که حدود 30 درصد کار تخصصی پیدا کردند. اما باز در این آمار معلوم نیست که چقدر در پوزیتیو لیست بودند یا زبانشون در چه حدی بوده یا اینکه چقدر تلاش کردند دانمارکی یادبگیرن.
    باز بر اساس تجربه شخصی، تقریبا هر پزشک یا دندانپزشکی که امتحان دانمارکی رو با نمره مورد نیاز پاس کنه استخدام میشه و حتی ممکنه قبل از اون هم بتونه به صورت تجربی کار کنه در بیمارستان. در مورد رشته برق و رشته های مرتبط با کامپیوتر و آی تی، اگر رزومه مناسبی داشته باشین شانس کار پیدا کردن هست. در زمینه مهندسی مکانیک و عمران، اکثر دوستانی که دیدم یا پیدا نکردن یا دیر کار پیدا کردن. کسانی در در زمینه نفت و گاز تخصص دارن شانس بیشتری دارن. باز هم کسی رو دیدم که عمران یا مکانیک باشه و کار پیدا کنه اما در مقایسه با افرادی که کار پیدا نکردن خیلی درصد کمتری هست. تقریبا الان که پوزیتیو لیست رو دوباره دارم می بینم، رشته های پزشکی شانس عالی دارن، رشته های برق و کامپیوتر شانس خوب و بقیه شانس کم یا متوسطی دارن. خارج از پوزیتیو لیست هم تقریبا خیلی خیلی شانس پایینه برای کار تخصصی پیدا کردن. البته شانسهای خوب یا عالی به شرط اینکه حداقل انگلیسی شون خوب باشه و رزومه متوسط رو به بالایی داشته باشن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sheela نمایش پست ها

منطق گرین کارت این بوده که راهی را برای نیروی متخصص دیگر کشورها باز کرده تا اینجا دنبال کار بگردی و به همین دلیل شرایط بسیار اسانی داره و نیاز چندانی هم نداره به نوعی هدفش جذب افراد از شرکتهای بین المللی و کشورهای پیشرفته مثل المان و آمریکا و غیره بوده اما بر خلاف تصورشون نیرو از ایران و پاکستان و هند به کشورشون اومد و این اصلا هدفشون نبوده. و از طرفی این طرح اگه بطور کلان بهش نگاه کنی از طریق هزینه اپلای و پولی که از کشور خودت وارد دانمارک میکنی (یه جورایی توریست با ویزای سه ساله محسوب میشی ) براشون سود اقتصادی داشته.
    اگر به سایتهای کاریابی دانمارک مراجعه کنید علی رغم اینکه برای مکانیک و برق پوزیشن بسیار زیاد هست اما تعداد کمی از گرین کارتیهای این دو رشته تونستند کار پیدا کنند که به نظر میرسه صرف نظر از مشکل زبان دانمارکی، شرکتهای دانمارکی افرادیکه از ایران و کشورهای هند و پاکستان اومدن چندان قبول ندارند.
    اما کانادا و استرالیا به نیرو متخصص واقعا نیاز دارن به همین دلیل پروسه گرفتن ویزا با سخت گیری بیشتری انجام میشه البته در همونجا هم پیدا کردن کار برای خودشون هم سخت هست اما بطور نسبی از دانمارک خیلی بهتره

موفق باشی
    آرش

من میخام از ایران برای پوزیشن های کاری اقدام کنم توی رزومه شماره موبایل و آدرس رو چی بنویسم؟

Junior Member

سلام ب همه
    دوستانی ک دانمارکن ومخصوصن کسانی که تخصصشون ای تی هست میتونن راهنمای کنن که واسه رشته مدیریت دانش که از شاخهای مدیریت ای تی هست و باساختار سازمانی و بهروری هرچه بهتر سازمانها سروکار داره اونجا هم مورد نیاز هست یا اصلن بکار می گیرنش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yas نمایش پست ها
    من میخام از ایران برای پوزیشن های کاری اقدام کنم توی رزومه شماره موبایل و آدرس رو چی بنویسم؟
    مسلماً آدرس و موبایل خودتون رو بنویسید.
    و اگر گرین کارت دارید و قراره تا چند وقت دیگه وارد دانمارک بشید، میتونید تو cover letter یا applicaiton که برای هر پوزیشن آماده میکنید، بصورت خلاصه توی یکی از پاراگرافها بگید که اقامت و ویزا دارید و مثلا یک ماه دیگه وارد دانمارک میشید و اماده شروع به کار هستید

موفق باشید.

Junior Member

سلام آیا داروساز یا کسی که درمورد داروسازی اطلاعی داشته باشه تو گروه نیست؟ نیاز به راهنمایی دوستان دارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)