صفحه 50 از 67 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 663

موضوع: وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

Member
    رشته و دانشگاه
    M.S. Civil Engineering-Structure / B.S. Civil Engineering-Water

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

سلام به همه دوستان به نظر میرسه پیدا کردن کار تو رشته عمران زیاد تعریفی نداره، حتی با 15 سال سایقه طراحی در شرکتهای خصوصی

Junior Member

سلام دوستان
    ببخشید شاید این سوال تکراری باشه. من در مورد مالیات توی دانمارک می خواستم بپرسم و هم در مورد سطح دستمزد برای برنامه نویس سینیور / مید سینیور تقریبا چقدر هست.
    می دونم سیستم مالیات پیچیده ای داره اگه لطف کنید با مثلال بگین برای کسی که ماهی ۳۵۰۰۰- ۴۰۰۰۰- ا ۴۵۰۰۰-۵۰۰۰۰ بگیره بعد مالیات چقدر تقریبا می مونه. من توی اینترت دنبال ماشین حساب مالیاتی گشیتم متاسفانه برای دانمار‍‍ک نتونستم پیدا ‍نم.

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط moj_sa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید شاید این سوال تکراری باشه. من در مورد مالیات توی دانمارک می خواستم بپرسم و هم در مورد سطح دستمزد برای برنامه نویس سینیور / مید سینیور تقریبا چقدر هست.
    می دونم سیستم مالیات پیچیده ای داره اگه لطف کنید با مثلال بگین برای کسی که ماهی ۳۵۰۰۰- ۴۰۰۰۰- ا ۴۵۰۰۰-۵۰۰۰۰ بگیره بعد مالیات چقدر تقریبا می مونه. من توی اینترت دنبال ماشین حساب مالیاتی گشیتم متاسفانه برای دانمار‍‍ک نتونستم پیدا ‍نم.
    مالیات رو سالانه حساب می کنن. چون ممکنه در طول سال کارتون رو عوض کنین، بیکار بشین، کار پیدا کنین، ازدواج کنین و .... .
    شما نوامبر هر سال برگه ارزیابی اولیه برای سال بعدتون رو دریافت می کنین. اگر نظری دارین روش میدین. ممکنه بر اساس تغییراتی که گفتم برگه های مالیاتی تون در طول سال عوض بشه. همه اینها علی الحسابه. نهایتا سال که تموم شد، در ماه مارس یک نامه ای دریافت می کنین که تمام درآمدها، مالیاتهای مربوطه و معافیتهای مالیاتی در اون ذکر شده. تو این نامه می نویسن که بر اساس اون علی الحساب هایی که دادین، چقدر باید اضافه بدین یا چقدر باید بهتون برگردونن. به شما یکی دو ماه فرصت میدن برای تماس گرفتن و اصلاح موارد. این از بحث کلی.

حالا مالیات بر اساس شرایط شما و از کمون به کمون فرق می کنه. گرچه فرقش اونقدر زیاد نیست. اگر سرانگشتی بخواین حساب کنین که ماهانه چقدر درآمد خالص دارین، باید ابتدا در آمد خودتون رو در هشت درصد ضرب کنین. این میشه بخشی از مالیات که همه باید بدن.
    رو بقیه درآمد که میشه 92% کل درآمد ناخالص، بخشی به عنوان معافیت از مالیات منظور میشه که برای یک نفر شما حدود 4 هزار کرون ماهانه باید در نظر بگیرین. روی بقیه اون 38 درصد مالیات می خوره.

مثلا اگر شما ماهی 35000 کرون درآمد دارین، هشت درصدش میشه 2800 کرون که میشه بخش اول مالیات. از بقیه 32200 کرون اگر 4000 کرون کم کنین میشه 28200 کرون و 38 درصدش میشه 10716 کرون که میشه بخش دوم مالیات.
    جمع بخش اول و بخش دوم میشه تقریبا 13500 کرون و حدودا شما 21500 کرون خالص میگیرین.

برای درآمدهای بالای 37000 کرون در ماه، به مقدار مازادش، 15 درصد مالیات اضافه می خوره.
    حداکثر مالیات 51.7 % هست، یعنی هیچ کسی بیشتر از این مقدار مالیات رو نمیده.

اما ماشین حسابش تو این لینکه. برای سایر عددها، مقدار حقوق رو توی باکس اول، درصد 38 رو توی باکس دوم و مقدار معافیت از مالیات در حدود 4000 کرون برای مجرد و حدود 9000 کرون برای متاهل (در صورت بیکار بودن همسر) توی باکس سوم بزنین. مقدار حقوق خالص رو میده.
    https://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=69844

حدود حقوقتون رو هم اینجا چک کنین
    http://it.jobindex.dk/tjek-din-loen

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

دوستان حداقل حقوقها در دانمارک چقدره؟
    یعنی کف حقوق کارگر چقدره؟آیا اونجا هم کار سیاه هست که باعث بشه قیمت کار بیاد پایین؟
    من شغلم مدیریت فروش تو اینجا.آیا با زبان انگلیسی می شه اونجا Sale managment شد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    دوستان حداقل حقوقها در دانمارک چقدره؟
    یعنی کف حقوق کارگر چقدره؟آیا اونجا هم کار سیاه هست که باعث بشه قیمت کار بیاد پایین؟
    من شغلم مدیریت فروش تو اینجا.آیا با زبان انگلیسی می شه اونجا Sale managment شد؟
    کف حقوق ساعتی 100 کرون هست البته اگه بهت بدن این کارو و این پولو. دانستن زبان انگلیسی فقط به درد کسی میخوره که توی 3-4 رشته فنی با معدل بالا و دانشگاه خوب فارغ التحصیل شده باشه و کارش رو هم خیلی خوب بلد باشه تا بتونه توی شرکت های بزرگ خارجی جذب بشه البته تازه باز هم شاید تضمین شغلی نداشته باشه و بعد از 1-2 سال مرخص بشه. به نظرم دانمارک برنامه ای شبیه به برنامه مهاجرت داره اما هیچ برنامه ای برای مهاجر ها نداره. در مجموع اگه دو سال از جیب بخوری و دانمارکی رو فول کنی دیگه تقریبا فرقی با یک دانمارکی نداری. این ها اصلا نژاد پرست نیستن ولی! خیلی مملکت شونو دوست دارن. بازم درباره حقوق بگم که درآوردن ماهی 30000-20000 کرون برای خود دانمارکی ها هم کار ساده ای نیست.

Junior Member

سلام
    الان یکساله اقامت سه ساله دانمارک رو گرفتیم اما متاسفانه همسرم هنوز نتونسته کار بیدا کنه
    ایشون مهندس عمران با 39 سال سن و 15 سال سابقه کاربین المللی مرتبط با رشته ی خودشه ازطرفی دو تا بچه داریم و مایلیم زودتر ساکن دانمارک بشیم در این مدت دو بار سفر داشتیم به دانمارک
    میخواستم بدونم کسی میتونه در رابطه با بیدا کردن کار به ما کمک کنه اگر کار مرتبط هم نباشه اشکالی نداره فقط بتونیم زندگی کنیم. و اقامتمون از دست نره. ممنون میشم راهنمایی کنید.

در ضمن در این مدت یکسال آدرس ما رو منزل یه خانواده ایرانی هستش که ما هر ماه بهشون اجاره میدیم راهی هست که مجبور به برداخت این مبلغ نباشیم تا زمانیکه بتونیم کار بیدا کنیم و ساکن بشیم.
    ویرایش توسط behzadsharif : October 31st, 2014 در ساعت 02:06 AM

Member AitUniversity آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Inspection, Petroleum University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan53 نمایش پست ها
    در ضمن در این مدت یکسال آدرس ما رو منزل یه خانواده ایرانی هستش که ما هر ماه بهشون اجاره میدیم راهی هست که مجبور به برداخت این مبلغ نباشیم تا زمانیکه بتونیم کار بیدا کنیم و ساکن بشیم.
    سلام
    امیدوارم این کامنت زودببینید، شرکت مارسک اویل شرکت بزرگ نفتی دانمارکی، ی پوزیشن داره امشب ددلاینش
    https://jobsearch.maersk.com/vacanci...843C7BCFC55C1E

نیاز به مهندس سازه داره البته برای دفتر قطر، همسرتون اگه شرایط این کار رو دارند براش اقدام کنند، بعد قبولی میتونن شرایطرو بگن و انتقالی درون سازمان بگیرن، بنظرم این اپشن بهتری

فراموش کردم اضافه کنم، گفته 15 سال سابقه کار می خواد
    ویرایش توسط behzadsharif : October 31st, 2014 در ساعت 02:05 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AitUniversity نمایش پست ها
    سلام
    امیدوارم این کامنت زودببینید، شرکت مارسک اویل شرکت بزرگ نفتی دانمارکی، ی پوزیشن داره امشب ددلاینش
    https://jobsearch.maersk.com/vacanci...843C7BCFC55C1E

نیاز به مهندس سازه داره البته برای دفتر قطر، همسرتون اگه شرایط این کار رو دارند براش اقدام کنند، بعد قبولی میتونن شرایطرو بگن و انتقالی درون سازمان بگیرن، بنظرم این اپشن بهتری

فراموش کردم اضافه کنم، گفته 15 سال سابقه کار می خواد
    سلام و تشکر بابت راهنماییتون
    برای کاری که گفتین اقدام کردیم نمیدونم با توجه به اینکه ما الان مقیم کویت هستیم شانسی برای این کار داریم یا نه.
    اما میخواستم خواهش کنم ما رو مدنظر داشته باشین هرگونه آبشنی که به نظرتون میرسه ما رو در جریان بزارید.
    با تشکر فراوان

سلام

از دوستانی که در دانمارک هستند میخواستم بپرسم ایا در مورد کارهای خدماتی اطلاعی دارن؟ اصلا کسانی که با گرین کارت میان میتونن این کارها رو انجام بدن؟ منظورم بیشتر تعمیرات و برق کشی و .. است. مثلا کسی که اینجا مدرک فنی و حرفه ای در برق صنعتی داشته باشه چقدر میتونه امیدوار باشه کار پیدا کنه؟

دوستان من امسال ویزامو گرفتم
    خواستم بدونم می تونم حتی هفته آخر که 6 ماهم تموم میشه اونجا باشم و کارهامو انجام بدم؟ لطفا اگر منبع رو اعلام کنید ممنون میشم
    و دیگر اینکه با گرین کارت میشه دکتری خوند؟
    با تشکر از راهنماییاتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)