صفحه 52 از 67 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 663

موضوع: وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قوانین (احتمالی) جدید گرین کارت دانمارک از آغاز 2015 (پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط dkmj نمایش پست ها
    من شهریور 92 یه ایمیل درخواست وقت به سفارت زدم. ب کاش زودتر میومدم. یا نباید پا تو بزاری توی این راه یا باید جدی باشی. البته من اصلا فکرش رو نمی کردم که کارمون ایتقدر سریع درست بشه. وقتی ویزا رو میگیری و میخوای بلیط بگیری، تازه میبینی که چقدر کار نکرده داری. به هر حال زمان دو سال اگه بخوای به قضیه جدی نگاه کنی، برای اینکه کار تخصصی پیدا کنی و زبان یاد بگیری و غیره، واقعا کمه. چه برسه به اینکه چند ماهش رو هم اول کار به خاطر جمع و جور کردن کارهای ایران از دست بدی. مدیگه با قوانین جدید کلا ریسک اونقدر زیاد میشه که بهتره آدم اصلابهش فکر نکنه. من فوق کامپیوتر دارم با پانزده سال سابقه کار و رزومه بسیار خوب. اما داستان اینجا متفاوت با اون چیزیه که اون ور فکرش رو می کردم. به نظر من با شرایطی که دانمارک برای گرین کارت در چند سال اخیر داشته، بازار کاریش، حتی در رشته های تخصصی، در حد اشباعست. به هر حال نیرو کاری خوب از کشورهای آسیایی که با گرین کارت ا.مدن، اینجا خیلی زیاده و رقابت بسیار شدید. من تا حالا بیش از پنجاه تا اپلیکیشن فرستادم که دو تاش هم به مصاحبه کاری منتهی شده. ولی موقع مصاحبه تازه فهمیدم که بحث اصلا تکنیکی نیست و کلا ادبیات متفاوتی داریم. حتی اگه زبان انگلیسی هم فول باشی، بازم طرز برخورد، فرهنگ کاری و چیزهایی که در کار کردن برا اونها مهمه به شدت متفاوته و تو یه فرصت مناسب و پست متفاوت باید در این زمینه چیزهایی که دیدم رو براتون بنویس. خوب زمان میبره که همه اینها رو درک کنی و خودت رو تطبیق بدی. فکر میکنم از این نظر، ایرانی هایی که خارج از کشور درس خوندن(حالا یا فوق یا دکترا) نسبت به ما ها که تازه وارد این فرهنگ متفاوت میشیم، چندین قدم جلوتر هستن. البته وقتی با اونها صحبت میکنم، تاکید دارن که بعد از تموم شدن درسشون، کار پیدا کردن برا اونها هم اصلا ساده نیست..
    سلام....میتونم خواهش کنم چه توصیه ای برای رشته کامپیوتر دارید؟ چه تخصصی رو بیشتر نیاز دارند؟ و اینکه کلا ادامه تحصیل از ارشد به دکنری را صلاح میدونید اونجا؟مرسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قوانین (احتمالی) جدید گرین کارت دانمارک از آغاز 2015 (پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط smz93 نمایش پست ها
    سلام....میتونم خواهش کنم چه توصیه ای برای رشته کامپیوتر دارید؟ چه تخصصی رو بیشتر نیاز دارند؟ و اینکه کلا ادامه تحصیل از ارشد به دکنری را صلاح میدونید اونجا؟مرسی
    سلام
    در مورد کار برای رشته کامپیوتر و همچنین آی تی به طور مشخص می تونم موارد زیر رو بگم:
    بزرگترین شرکت آی تی دانمارک که توسعه زیر ساختها و سولوشن های دولت الکترونیک رو در اختیار داره (شرکت KMD)، پروژه های زیادی در این زمینه داره و خوب نیرو میگیره. برای مثال همین الان 400 پروژه موازی رو باهم دیگه در سراسر دانمارک داره میبره جلو و چندین هزار نفر کارمند و دفاتر و شعبات مختلف داره، ولی متاسفانه زبان دانمارکی براش خیلی مهمه و شابد یک درصد از مشاغل خاصش رو انگلیسی زبان بگیره. اگه سایتش رو هم برید نگاه بکنید کاملا به زبان دانمارکیه و وقت زبان رو به انگلیسی تبدیل کنید فقط یه مختصری به عنوان معرفی شرکت و از این قبیل می بینید. بنابراین اگه زبان دانمارکی رو خوب بلد نباشید، میرید با بقیه گرین کارتیها برای رقابت بر سر اون یه درصد. باطبع اگه کسانی در اون یه درصد وجود داشته باشن که مدارک تحصیلیشون رو در اروپا گرفته باشن، بازم اولویتشون نسبت به اونهایی که در ایران درس خوندن بالاتره. شرکتهای بین المللی که در داخل دانمارک شعبه دارن ( مثل آی بی ام، گوگل، زیمنس و ...) بیشتر نیروی انگلیسی زبان بر میدارن، اما اونها مشاغلشون محدودتر و خاصتره و و تخصصی تره و حتما باید علاوه بر این که زبان انگلیسی تون قوی باشه، انگلیسی تخصصی تون هم قوی باشه. برای مثال فرض کنید یه نفر متخصص، یه پروژه آی تی رو در ایران خیلی خوب مدیریت می کنه و تمام مراحل انجام کار رو می دونه. اگه همین فرد روش و مراحل انجام کارش رو انجا بخواد توضیح بده باید با واژه های تخصصی و ادبیات رایجش تو انگلیس کاملا آشنا باشه و گرنه اصلا نمی تونه کار کنه، به فرض که شغل هم پیدا کرد. اون مشاغلی هم که معمولا به این زودی پر نمیشن، مشاغلی هستن که نیازمندیهای عجیب و غریبی دارنو بارها و بارها آگهی میشن. برای مثال کسی رو می خوان که کد کرنل Embedded Linux رو مثل کف دستش بلد باشه و سالها در این نظر کار کرده باشه!! یا مثلا در زمینه SAP BI اونقدر مسلط باشه که ساختارهای داخلی Quary های SQL ش رو بتونه با یک سیستم دیگه تطبیق بده. یا مثلا به کلیه آخرین تکنولوژیها و پلتفورمهای توسعه جاوا مسلط باشه .خوب تصور کنید که تو این زمینه ها چقدر از نیروهای داخل ایران به صورت حرفه ای کار کردن؟ اگه کسی در زمینه های تکنولوژیهای جدید ( مثل متالهای بالا) به صورت تخصصی و چندین سال کار کرده باشه، می تونه امید داشته باشه که در شرکتهای بین المللی در عرض ده ماه و بدون دونستن زبان دانمارکی کار پیدا کنه. البته این هم رو بگم که در همین مثالهای فوق هم هندیها خیلی قوی هستن و تعدادشون هم اینجا کم نیست. شرکت های بزرگ و بین المللی به طور وحشتناکی در لبه تکنولوژی حرکت می کنن. چیزیهای که ماها در ایران به این زودیها موقعیت کار کردن و تجربه با اونها رو پیدا نمیکنیم. به هر حال بازار کار داخل ایران هم کشش و نیازمندیهای خودش رو داره و تا پروژه و موردش نیاز نباشه، کسی نمیره دنبال مثلا Data Ectraction و ایزارها و تکنولوژیها و روشهاش. برا همینه که میگم کسانی که اول میرن اونجا درس می خونن نسبت به بقیه که برا کار کردن میرن، چندین قدم جلوترن. و نکته جالبی که من تو این مدت دیدم اینه که اگه دقیقا نفری رو که نیاز دارن، پیدا نکن، عجله نمی کنن و میگردن تا دقیقا چیزی رو که می خوان گیر بیارن. چیزی معمولا در ایران کم رعایت میشه. اینجا به شما فرصت نمیدن که تازه شروع کنید به تجربه کردن و کار یاد گرفتن. البته بعد گرفتن نیرو ممکنه یکی دو ماه موارد خاص شرکت خودشون رو در قالب یک دوره آموزشی تدوین شده، آموزش بدن(مثل کارهای انجام شده، کتابخانه های خاص خودشون، ساختارهای سازمانی و شرح دقیق مسوولیتها و ...) اما مثلا اگر شما جاوا بلدید، ولی یک زمینه تخصصی و جدید رو در جاوا(که مورد نیازشون هست و در تعریف شغل اومده)کار نکردید، فرد منلسبی برای این شغل نیستید. توصیه اکید من به دوستان اینه که دنبال گرفتن Certificate باشین. مدرک تحصیلی شما(لیسانس یا فوق) از دانشگاههای ایران میتونه برا شما گرین کارت بیاره، همین. شرکتی که براش درخواست شغلی میفرستید اون مدرک رو نمیشناسه و اجبار و التزامی هم نداره که بهش مقید باشه و قبولش کنه. این وسط تنها چیزی که میمونه همین Certificate های بین المللی هستش که شما رو به مرحله مصاحبه میتونه برسونه. البته امتحانات مربوط به این Certificate ها ایران برگزار نمیشن، ولی همگی در دانمارک برگزار میشن. میتونید جوری برنامه ریزی کنید که از قبل شروع به خوندن و مطالعه کنید و کلیه کارهای ثبت نام و اینها رو انجام داده باشید وفقط امتحانتون رو بزارید برا دانمارک. تا ویزاتون درست شد و خواستید بیایید، فورا وقت امتحان بگیرید و به محض ورودتون، برید امتحان بدید و بعد بیوفتین دنبال بقیه کاراتون. اینطوری در وقت و هزینه صرفه جویی میشه. برا همین میگم کار نکرده خیلی زیاده. بهتره به جایی اینکه اینقدر به فکر ویزا باشین، به فکر بعد ویزا باشین و از این وقتهای شش ماه و یه ساله که دارین خوب استفاده کنین. انواع این Certificate های بین المللی رو در زمینه های مختلف می تونید تو اینترنت بگردید و پیدا کنید. در مورد تحصیل در دانمارک اطلاعات زیادی ندارم. اگه کسی بتونه با هزینه خودش اینجا دوباره یه فوق لیسانس دیگه بخونه، بعدش شانس پیدا کردن شغل براش بیشتر میشه، اما هزینه ها خیلی خیلی بالاست و برای این کار هم یادتون باشه که برای شروع در سپتامبر 2015، تا 15 ژانویه 2015 فرصت فرستادن مدارک رو دارید. با قوانین جدید انجام این کار غیر ممکنه چون از سال دوم باید درآمد حرفه ای داشته باشید که با درس خوندن اصلا امکان نداره، علاوه بر این، تا درستون تموم بشه، مدت گرین کارتتون خیلی وقته که تموم شده و به طور کلی اگه پولش رو دارید، می تونید به جای گرین کارت مستقیما برا خوندن فوق لیسانس بیایید. برا دکترا هم که باید دنبال فاند و پوزیشن و داستنهای دیگه ای باشین که کلا یه دنیای دیگه میشه و من اطلاعاتی ندارم.
    اگه باز چیزی یادم اومد، پست میزارم. موفق باشید و دعامون کنید

سلام و تشکر از مطالب خوبی که به اشتراک گذاشتید.
    اگر زحمتی نیست لطفا در مورد رشته مهندسی شیمی (با 10 سابقه راه اندازی و اوپراتوری واحدهای پتروشیمی) و فرصتهای شغلی آن اگر مطالبی مد نظر دارید بیان فرمائید
    بسیار ممنونم و برایتان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم

Junior Member sanuser آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

سلام...
    زمینه کاری نفت و گازی در دانمارک چجوری هست؟ کسی اطلاع داره؟ ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط fishery نمایش پست ها
    سلام
    من ميخوام براي دانمارك اقدام كنم تو رشته ي شيلات.وضغيت چطوره؟
    به نظرم به لیست مثبته دانمارک یه سری بزنید.

Junior Member

جناب کاوه عزیز
    اوضاع کار مهندسی برق_قدرت چه گونه است؟

با تشکر.

سلام دوستان
    آیا برای هر پوزیشنی که اپلای میکنیم باید حتما علاوه بر رزومه ، کاور لتر هم بفرستیم؟
    مرسی از راهنماییتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yas نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا برای هر پوزیشنی که اپلای میکنیم باید حتما علاوه بر رزومه ، کاور لتر هم بفرستیم؟
    مرسی از راهنماییتون
    سلام
    شما برای هر اپلیکیشن حتما باید یک کاورلتر مستقل نوشته و ارسال کنید. چون رزومه فقط نشاندهنده سوابق و اطلاعات شخصی شماست، ولی دلیل مناسب بودن شما برای آن پوزیشن را نشان نمی دهد. برای سازمان مربوطه بسیار مهم است که بداند:
    - چرا شما برای این پوزیشن علاقمند هستید و به طور مشخص چه چیزی نظر شما را در این پوزیشن به خود جلب کرده است؟
    - چرا فکر می کنید که برای پوزیشن مورد نظر مناسب هستید؟
    - آیا شرح وظایف پوزیشن مورد نظر را به خوبی متوجه شده اید؟
    جواب سوالات فوق برای هر موردی متفاوت خواهد بود و اگر چه با اطلاعات موجود در رزومه مرتبط است، ولی با شرح و توضیحات مناسب باید تبیین گردد. به همین خاطر نیاز دارید که برای هر اپلیکیشن وقت کافی گذاشته و برای آن کاور لتر مخصوص و مناسب به آن را بنویسید. می توان گفت رزومه مانند مشخصات موجود در بروشور یک کالاست، حال آنکه کاورلتر مانند شرح و توصیفات متصدی فروش است که با دریافت اطلاعات اولیه از مشتری سعی می کند به او بقبولاند که دقیقا و تنها چیزی که نیاز او را رفع خواهد کرد، همین کالای است و بس.

Junior Member

[QUOTE=ramin985;1061107]اصلا حرفشو نزنید!! ببینید اون شغلهایی که نیاز به روابط عمومی بالا داره بخصوص مدیریت و بازاریابی و پزشکی، باید زبان دانمارکی به همراه زبان انگلیسی رو فول یاد داشته باشید. البته اگر هم در این زمینه شغلی پیدا بشه که تنها نیاز به زبان انگلیسی داشته باشه خیلی نادر هست.[

سلام میخواستم از شرایط شغلی رشته مهندسی مکانیک با سابقه کار گاز جهت کار در دانمارک اطلاعات کسب کنم. متشکر

Junior Member

سلام میخواستم از شرایط شغلی رشته مهندسی مکانیک با سابقه کار گاز جهت کار در دانمارک اطلاعات کسب کنم. متشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)