صفحه 57 از 67 نخستنخست ... 74748495051525354555657585960616263646566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 663

موضوع: وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

سلام به همه دوستان و تشکر از همه عزیزانی که وقت می گذارند و تجربیات خودشون رو عنوان می کنند.
    من و همسر و پسرم چند وقت پیش برای بار اول رفتیم دانمارک (کپنهاگ) . یک فامیلی داریم اونجا که قبلش ایشون گفته بودند که می تونیم آدرس ایشون رو استفاده کنیم ، ولی متاسفانه مقدور نبود و بایستی دنبال یه آپارتمان میگشتم . پس از چندین روز گشتن تو این سایتها و درخواستهای فراوان که کار آسونی هم نبود ، بالاخره در یک شهر بسیار کوچگ که بهتره بگیم دهات به فاصله 130 کیلومتری کپنهاگ موفق شدم یه آپارتمان اچاره کنم . (که البته شاید امکان اون هم بود که بتونم در شهرهای دور تری مثل قاناس و امثال آن راحتتر آپارتمان گیر بیاد). بعدشم هم کارهای رجیستر شدن رو انجام دادم و چون بایستی بر میگشتم ایران ، چون هنوز کارتمون نیومده بود با مراجعه به دفتر کارهای گرین کارتی ها اجازه ورود مجدد گرفتیم و برگشتیم ایران . ولی راستش رو بخواهید هنوزم دو دل هستم؟!!!!
    دانمارکی ها همانطور که دوستان میگن خیلی آدمهای خوشرو و مودبی هستند که اقلا در مورد خود بنده در کارهای اداری خیلی کمکم نمودند. ولی سئوالی که واسه من و همسرم هنوز حل نشده است ؟؟؟؟؟
    1) آیا خواهم توانست با یک مدرک فوق لیسانس برق و 12 سال تجربه بدون زبان دانمارکی اونجا کار پیدا کنم ؟ واقعا هزینه ها واسه کسی که قرارباشه از جیب بخورد خیلی با لاست و مبلغی رو هم که دولت دانمارک در مدارک خواسته مطمئنا حداقل هزینه هاست.
    2) هنوز با اینکه ماه ژوئن هست هوای دانمارک خنک هستش و گاها مجبوری کاپشن بپوشی یعنی عملا تابستان کمتر از 2 ماهه
    3) متراژ اکثر خونه ها کوچک و اجاره در شهر های بزرگ بالا
    الان اقامت سه ساله ام رو گرفتم ولی میترسم بیام اونجا بعد از یکی دوسال و صرف هزینه زیاد و پس انداز یک عمر کار کردن ، دست از پا درازتر بر گردم سر نقطه اول.
    تا حالا چندین جا هم اپلیکیشن کار فرستادم ولی فعلا به نتیجه نرسیده؟ راستش نمی دونم چکار کنم؟
    لطفا دوستان همفکری کنند .
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط siamak_artin نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و تشکر از همه عزیزانی که وقت می گذارند و تجربیات خودشون رو عنوان می کنند.
    من و همسر و پسرم چند وقت پیش برای بار اول رفتیم دانمارک (کپنهاگ) . یک فامیلی داریم اونجا که قبلش ایشون گفته بودند که می تونیم آدرس ایشون رو استفاده کنیم ، ولی متاسفانه مقدور نبود و بایستی دنبال یه آپارتمان میگشتم . پس از چندین روز گشتن تو این سایتها و درخواستهای فراوان که کار آسونی هم نبود ، بالاخره در یک شهر بسیار کوچگ که بهتره بگیم دهات به فاصله 130 کیلومتری کپنهاگ موفق شدم یه آپارتمان اچاره کنم . (که البته شاید امکان اون هم بود که بتونم در شهرهای دور تری مثل قاناس و امثال آن راحتتر آپارتمان گیر بیاد). بعدشم هم کارهای رجیستر شدن رو انجام دادم و چون بایستی بر میگشتم ایران ، چون هنوز کارتمون نیومده بود با مراجعه به دفتر کارهای گرین کارتی ها اجازه ورود مجدد گرفتیم و برگشتیم ایران . ولی راستش رو بخواهید هنوزم دو دل هستم؟!!!!
    دانمارکی ها همانطور که دوستان میگن خیلی آدمهای خوشرو و مودبی هستند که اقلا در مورد خود بنده در کارهای اداری خیلی کمکم نمودند. ولی سئوالی که واسه من و همسرم هنوز حل نشده است ؟؟؟؟؟
    1) آیا خواهم توانست با یک مدرک فوق لیسانس برق و 12 سال تجربه بدون زبان دانمارکی اونجا کار پیدا کنم ؟ واقعا هزینه ها واسه کسی که قرارباشه از جیب بخورد خیلی با لاست و مبلغی رو هم که دولت دانمارک در مدارک خواسته مطمئنا حداقل هزینه هاست.
    2) هنوز با اینکه ماه ژوئن هست هوای دانمارک خنک هستش و گاها مجبوری کاپشن بپوشی یعنی عملا تابستان کمتر از 2 ماهه
    الان اقامت سه ساله ام رو گرفتم ولی میترسم بیام اونجا بعد از یکی دوسال و صرف هزینه زیاد و پس انداز یک عمر کار کردن ، دست از پا درازتر بر گردم سر نقطه اول.
    تا حالا چندین جا هم اپلیکیشن کار فرستادم ولی فعلا به نتیجه نرسیده؟ راستش نمی دونم چکار کنم؟
    با تشکر
    دوست عزیزهیچ کس نمیتونه به شما بگه آیا نتیجه میگیری یا نه . اگر برات مقدور باشه تنها بیایی اول ببینی کار پیدا میشه یا نه راحتتره . من خانواده های زیادی رو اینجا میبینم که با مشکل روبرو هستن چون اینجا هزینه ها واقعا بالاست شما برای یه بسته نون 4 تایی کوچیک باید 7500 تومن پول بدی که برای یه خانواده یه روزشه . راستش من اگه باشم از چیزی که دارایی اصلیم باشه هزینه نمی کنم تا تازه بیام دانمارک دنبال کار بگردم. یه چیزایی رو نگه دارید به عبارتی اینطور بگم تمام پلهای پشت سرتون رو خراب نکنید.

Junior Member

با سلام و تشکر از دوستانی که وقت می زارن و به سواات جواب میدن. من هم چندتا سوال دارم:
    من فوق برق قدرت دارم و همسرم فوق شهرسازی با گرایش طراحی شهری هست که البته لیسانسش معماریه. تصمیم داریم که از طریق مدرک من که تو positive list هستش برای اخذ گرین کارت اقدام کنیم. می خوام بدونم که شرایط کاری برای رشته های ما تو دانمارک چطوره؟؟؟به خصوص برای من که باید زودتر بیام و حقوقم به حد مشخصی برسه تا بعد همسرم بتونه بیاد. اگه امکان کار برای رشته من هست تو کدوم شهرها؟؟؟؟ هیچ راهی وجود نداره که همزمان شوهرم با من بیاد؟
    با سپاس فراوان...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc in Mechanical Engineer

دوست عزيز شرايط هيچ كسي رو با شخص ديگه نميشه مقايسه كرد. من حدود يك سال و نيم اينجام و موردهاي خيلي زيادي ديدم و شنيدم. مواردي بوده كه كارشون به طلاق كشيده مواردي بوده كه الان تو دانمارك خونه خريدن. مقايسه كار غلطيه. من چند تا مورد رو فقط ميخوام بهتون بگم.
    ١. انگيزتون از اومدن دانمارك بايد خيلي خيلي بالاتر از اين حرفهايي باشه كه هوا سرده و خيابونها خلوته و اين مسايل. ابتدا هدفتون رو مشخص كنين. دقيقا دنبال چي هستين؟ دنبال خارج پر شور و نشاط و هياهو هستين به هيچ عنوان اينجا رو انتخاب نكنين. دنبال فرار از وضعيت ايران هستين هر جاي دنيا برين به هدفتون ميرسين. دقيقا چي ميخواين. درسته فاكتورهاي زيادي رو مد نظر قرار ميدين ولي خيلي خوبه كه بشناسين چه فاكتورهايي و با چه وزني باعث شده كه بخواين از ايران بياين و اينكه واسه شما آيا ميارزه يا نه
    ٢. شما اشاره ميكنين كه همه پس انداز چندين سالم رو ممكنه از دست بدم. خودتون خيلي خوب ميدونين كه اين يك ريسكه. در واقع هر تغييري يه ريسكه. بايد ارزيابي كنين. شما ازونور انتظار دارين كه شغلي گيرتون بياد كه حداقل حقوق اينجا واسه يه شغل مهندسي حدود ١٥ مليون تومنه خوب نسبت به سطح درامدهاي ايران كم پولي نيست طبيعتا در قبال بدست اوردن اين موضوع ريسكش هم بايد بالا باشه
    ٣. اگر زبان انگليسي خيلي قوي دارين و واقعا تو زمينه اي متخصص هستين (صرف ١٢ سال سابقه مهم نيست، ارشد برق بودنتون مهم نيست) بايد كار بلد باشين ميتونين اميد داشته باشين
    ٤. توصيه من اينه كه تا زماني كه فرصت دارين تو ايران باشين و ازونجا دنبال كار بگردين. شما كار به زبان انگليسي لازم دارين پس سرمايه گذاري رو در مورد زبان دانماركي به اين موكول كنين كه بعد از پيدا كردن كار دنبالش برين. اگر يك در هزار خواستين خودتون تشريف بيارين اينجا به هيچ عنوان توصيه نميكنم كه با خانوادتون بياين حداقل تا زماني كه وضعيت اقامت و درآمد و خيلي چيزهاتون مشخص بشه. لطفا احساسي تصميم نگيرين
    ٥. سناريوي بعدي كه بهتون توصيه ميكنم و البته اين سخت تر از دومي هست اونم بخاطر شرايط سني شما و همچنين وجود خانواده اين هست كه حدود ٦٠ ٧٠ مليون تومن پول كنار بزارين بياين اينجا فقط بشينين زبان بخونين و دنبال كار بگردين و خانواده در ايران باشن . رو حدود يك سال و نيم حساب كنين. در اين مدت وارد گروهاي اجتماعي ميشين و شرايط جديد واستون روشن و واضح خواهد شد و مهمتر اينكه به زبان تقريبا مسلط ميشين. احتمال بالاي ٩٠ درصد كار پيدا خواهيد كرد. ولي قيد ٧٠ مليون رو بايد بزنين. البته ميدونم با در نظر گيري اينكه ايران كار نميكنين و هزينه هاي زندگي خانواده مبلغ خيلي بالاتر خواهد رفت.
    موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط siamak_artin نمایش پست ها
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SA_AM نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از دوستانی که وقت می زارن و به سواات جواب میدن. من هم چندتا سوال دارم:
    من فوق برق قدرت دارم و همسرم فوق شهرسازی با گرایش طراحی شهری هست که البته لیسانسش معماریه. تصمیم داریم که از طریق مدرک من که تو positive list هستش برای اخذ گرین کارت اقدام کنیم. می خوام بدونم که شرایط کاری برای رشته های ما تو دانمارک چطوره؟؟؟به خصوص برای من که باید زودتر بیام و حقوقم به حد مشخصی برسه تا بعد همسرم بتونه بیاد. اگه امکان کار برای رشته من هست تو کدوم شهرها؟؟؟؟ هیچ راهی وجود نداره که همزمان شوهرم با من بیاد؟
    با سپاس فراوان...
    سلام . هیچ راهی برای همزمان اومدن شما وجود نداره. برای کار از سایتهای کاریابی بررسی کنید .workindenmark.dk , jobindex.dk . اگر ماه اول ورودتون کار پیدا کنید همسرتون حدودا 3 4 ماه بعدش میتونه بیاد.

Junior Member

سلام دوستان عریز
    کسی در مورد بازار کار رشته عمران اطلاعی داره؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

سلام دوستان
    ميدونم پيدا كردن خونه تاپيك جداگانه داره ولي به نظرم رسيد شايد دوستاني كه اينجا سرميزنن بتونن كمك كنن.

من 30 سپتامبر بليط دارم. 1 نفر، مرد، 37 ساله، گرايش نرم افزار

دنبال يه محل براي اقامت توي كپنهاك هستم. خونه، اتاق، اتاق اشتراكي و كلا هر محلي كه امكان ثبت آدرس داشته باشه و اجارش زياد نباشه براي من مناسبه.

اين ويژگيها رو هم اگه داشته باشه كه ديگه عاليه: نزديكي به مركزشهر (جهت كم كردن هزينه رفت و آمد)، اشتراك با دوستان هم رشته (جهت همفكري و تلاش مشترك براي پيدا كردن كار)، ديپوزيت كم

دوستان اگه موردي متناسب با شرايط من سراغ دارين ممنون ميشم اطلاع بدين

سلام خدمت دوستان
    یه سوالی. من توی jobindex حدود 60 تا شغل برای developer دیدم که حدودا 6-7 تاش بهم می خورد.
    می خوام بدونم همیشه همین حدوده یا اینکه الان فصل شلوغی/خلوتیه؟
    کلا زمان خاصی برای کار عوض کردن یا پیدا کردن دارن؟

یه سوال دیگه هم اینکه از دوستان شنیدم کسایی هستن که کمکتون می کنن CV و Cover letter تون رو ویرایش کنین.
    می خواستم ببینم کجا باید پیداشون کرد؟ آنلاین سرویس دارن یا باید بریم جایی؟

Junior Member

سلام
    كسي از دوستان مي دونه وقتي براي همسر اقدام كنيم و بياد و اجازه كار و تحصيل داشته باشه، آيا اجازه كار براي خودش داره؟ self employed
    يعني مي تونه شركت ثبت كنه و كار كنه؟
    مي دونم كه نفر اصلي كه با گرين كارت مي ره نمي تونه اينكارو بكنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)