صفحه 8 از 67 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 663

موضوع: وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc Electrical Eng.-polytechnic

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در دانمارک

Headhunting یا Headhunter را در linkedin سرچ کنین من با یکیشون صحبت کردم گفت الان تا August تعطیلات هست.
    مورد دیگری که دارم بهش فکر میکنم Volunteer job هست یا Seasonal job در دانمارک که در ابتدای کار شاید مناسب باشه , و راحتتر پیدا میشه ...کسی در این مورد تحقیق کرده؟

Junior Member

با درود.
    کسی از دوستان سایتی که اطلاع دقیق و مستند از حدود حقوق برای مهندسان (بطور مثال مکانیک) با 10 سال سابقه رو بده میشناسه؟ با توجه به بحث هایی که در خصوص مالیات بالای 40 درصد شد برام این سوال پیش اومد که در صورت موفقیت در مصاحبه برای یه شغل مرتبط حدود حقوق ناخالصی که در قرارداد ثبت میشه چقدر است.
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط meka نمایش پست ها
    با درود.
    کسی از دوستان سایتی که اطلاع دقیق و مستند از حدود حقوق برای مهندسان (بطور مثال مکانیک) با 10 سال سابقه رو بده میشناسه؟ با توجه به بحث هایی که در خصوص مالیات بالای 40 درصد شد برام این سوال پیش اومد که در صورت موفقیت در مصاحبه برای یه شغل مرتبط حدود حقوق ناخالصی که در قرارداد ثبت میشه چقدر است.
    با تشکر
    حدود 35000 تا 50000 کرون ناخالص.
    48درصد هم مالیات رو حساب کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh_k_ee نمایش پست ها
    حدود 35000 تا 50000 کرون ناخالص.
    48درصد هم مالیات رو حساب کنید.
    سوال: در دانمارک هم مثل کانادا و امریکا مالیات بصوت cumulative حساب میشه؟ یعنی وقتی میفرمایید تا 45 هزار کرون 8 درصد و بعد از اون 40 درصد، معنیش اینه که اگر 50 هزار کرون درآمد داشته باشید اول 8 درصد 45 هزار کرون رو میدید و بعد 40 درصد پنج هزار کرون اضافی رو؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. mechanic, sharif university of technology

سلام بر همه
    آقا خداییش یه نفر بیاد تکلیف رو مشخص کنه! بحثها پراکنده شده! بالاخره نفهمیدیم وضعیت کار خوبه یا نه؟!!!!
    به طور متوسط مثلا یه مهندس مکانیک توی دانمارک چقدر درماه گیرش میاد؟ و خرج زندگی یک خانواده 2 نفری (زن ومرد) چقدر است؟
    حالا اگه حال داشتید نحوه حساب کتاب را هم بگید که خیلی عالیه!
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    سوال: در دانمارک هم مثل کانادا و امریکا مالیات بصوت cumulative حساب میشه؟ یعنی وقتی میفرمایید تا 45 هزار کرون 8 درصد و بعد از اون 40 درصد، معنیش اینه که اگر 50 هزار کرون درآمد داشته باشید اول 8 درصد 45 هزار کرون رو میدید و بعد 40 درصد پنج هزار کرون اضافی رو؟
    این سوال خیلی خوبیه.. کاش دوستان با تجربه در دانمارک جواب میدادن
    یاد بگیریم که سپاسگذار لطف دیگران باشیم..

Junior Member

سلام ایا برای مهندس مکانیک هم کار پیدا میشه؟ من فوق لیسانس مکانیک دارم

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sarmm نمایش پست ها
    سلام بر همه
    آقا خداییش یه نفر بیاد تکلیف رو مشخص کنه! بحثها پراکنده شده! بالاخره نفهمیدیم وضعیت کار خوبه یا نه؟!!!!
    به طور متوسط مثلا یه مهندس مکانیک توی دانمارک چقدر درماه گیرش میاد؟ و خرج زندگی یک خانواده 2 نفری (زن ومرد) چقدر است؟
    مرسی
    البته وضعیت کار یک بحثه و حقوق بحث دیگه.
    از این لینک می تونین حدود درآمد رو حساب کنین. نوار قرمز رنگ حدود درآمدی که الان می تونین داشته باشین رو نشون میده. خودتون حدود 40 تا 45 درصدش رو کم کنین.
    مثلا برای مهندس مکانیک 32 ساله دارای تحصیلات دانشگاهی با 5 سال سابقه کار و بدون سابقه مدیریتی، در آلبورگ حقوق قبل از مالیات در حدود 38 هزار کرون هست که بعدش حدود 21 تا 25 میلیون میشه. البته میتونه کمتر یا بیشتر هم باشه. این یک حدود رو میده.
    http://www.jobindex.dk/cgi/cv/salaryindex.cgi

در همین آلبورگ خرج های واجب زندگی (اجاره، خورد و خوراک و ...) برای دو نفر و با یک آپارتمان مستقل حداقل 10 هزار کرونه و بقیه ش بستگی داره به اینکه چه موبایلی بگیرین، چه ماشینی بگیرین و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    سلام

منظور از 45000 کرون، درآمد سالیانه هستش نه ماهیانه (که بچه ها در پستهای پیشین گفتن)
    منظور من هم از درآمد 35000 تا 50000 به شکل ماهیانه بوده است.
    متاسفانه من باید این رو از قبل میگفتم.
    درآمد های سالیانه خیلی کم مثل 44000 کرون مالیات بسیار کمی بهش میخوره. البته خود حقوق خیلی کمه و ممکنه برای کسی منجمله ماها هم اصلا پیش نیاد. چون حقوق کف کف کفه!
    در مورد درآمد های معمول اول 8 درصد ازش کم میکنن و از باقیماندش هم مقداری دیگه کم میشه. مثلا حدود 43 درصد. که این باز بستگی کامل به درآمد داره.
    اگر حقوقتون خیلی خیلی بالا باشه تا 65-70 درصد هم مالیات میخوره (که این در مورد گرین کارتی ها پیش نمباد. چون اصلا به اون رنج ها نمیرسند) بیشتر مال مدیر های ارشد دانمارکی هستش.
    ببینید فرمول های مالیاتی اینجا بسیار بسیار پیچیده ست و برای ما هم لزومی نداره که یاد بگیریم. کسی اینجا سر ما رو کلاه نمیذاره که بخوایم مواظب باشیم.

پیروز باشید
    کاوه

نقل قول نوشته اصلی توسط sarmm نمایش پست ها
    سلام بر همه
    مرسی
    وضعیت کار خوب و بد نداره! این بستگی به انتظارات شما از کار و زندگی، سن شما، سابقه کار و رشته و زمینه کاری شما و هوش شما داره.
    شما ممکنه بیاید اینجا و ماه اول کار گیر بیارید و برای شما وضعیت کار خوب باشه ولی برای من بد باشه. پس نمیتونیم توصیه ای کلی بکنیم که تکلیف رو معلوم کنه.
    ولی میشه گفت که چلنج اصلی دانمارک اومدن، همینجاست! یعنی یافتن کار شسته و رفته. واسه همینه که سریع ویزا میدن دیگه! اگه براتون کار هم فراهم باشه که 100 میلیون میریزن اینجا. یه جاهایی مثل استرالیا و کانادا دیر ویزا میده ولی کار رو هم تا حدی گارانتی میکنه ولی مدل دانمارک فرق میکنه....
    اگر شما کار گیر بیارید در دانمارک مطمین باشید که اونقدری بهتون میدن که کلی اضافه هم بیارید و بتونید ماهی 5 میلیون بفرستید ایران تا براتون یه آپارتمان تو بلوار فردوس بخرند. مثال عرض میکنم. البته اگر نخواید که دیگه خیلی ولخرجی کنید و لوکس لوکس زندگی کنید.
    پس دقدقه اصلی به نظر من باید پیدا کردن کار مرتبط باشه و نه میزان حقوق. اینجا سیستم کاریش با ایران خیلی فرق میکنه. حتی مدل چونه زدن و مخ زدن.

پیروز باشید
    کاوه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)