صفحه 9 از 67 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 663

موضوع: وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh_k_ee نمایش پست ها
    وضعیت کار خوب و بد نداره! این بستگی به انتظارات شما از کار و زندگی، سن شما، سابقه کار و رشته و زمینه کاری شما و هوش شما داره.
    شما ممکنه بیاید اینجا و ماه اول کار گیر بیارید و برای شما وضعیت کار خوب باشه ولی برای من بد باشه. پس نمیتونیم توصیه ای کلی بکنیم که تکلیف رو معلوم کنه.
    ولی میشه گفت که چلنج اصلی دانمارک اومدن، همینجاست! یعنی یافتن کار شسته و رفته. واسه همینه که سریع ویزا میدن دیگه! اگه براتون کار هم فراهم باشه که 100 میلیون میریزن اینجا. یه جاهایی مثل استرالیا و کانادا دیر ویزا میده ولی کار رو هم تا حدی گارانتی میکنه ولی مدل دانمارک فرق میکنه....
    اگر شما کار گیر بیارید در دانمارک مطمین باشید که اونقدری بهتون میدن که کلی اضافه هم بیارید و بتونید ماهی 5 میلیون بفرستید ایران تا براتون یه آپارتمان تو بلوار فردوس بخرند. مثال عرض میکنم. البته اگر نخواید که دیگه خیلی ولخرجی کنید و لوکس لوکس زندگی کنید.
    پس دقدقه اصلی به نظر من باید پیدا کردن کار مرتبط باشه و نه میزان حقوق. اینجا سیستم کاریش با ایران خیلی فرق میکنه. حتی مدل چونه زدن و مخ زدن.

پیروز باشید
    کاوه
    سلام
    لطفا در مورد روشهای مصاحبه، اینکه چی بگیم،‌ چه جوری بگیم، چه کار کنیم راهنمایی کنید.

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط behrangsrad نمایش پست ها
    سلام
    لطفا در مورد روشهای مصاحبه، اینکه چی بگیم،‌ چه جوری بگیم، چه کار کنیم راهنمایی کنید.
    بهرنگ جان

ببین به نظر من درصد موفقیت مستقیم در مصاحبه های اسکایپ کمه. البته زمان ما سرعت کم بود و با ف ش ک ن میرفتیم که بازدهی و تاثیر رو به شدت میاره پایین. الان ظاهرا خیلی بهتر شده و ممکنه بتونید تاثیر گذار باشید. ولی در کل پای اسکایپ نشستن میتونه خیلی تجربه گرانقدری باشه.
    به نظر من مصاحبه ناموفق اسکایپ هم میتونه براتون فاکتور + باشه. هم تجربش ارزشمنده و هم اینکه بعدا میگید من چند تا مصاحبه داشتم و براشون جالب میاد. چون مصاحبه کردن کلا موفقیت کمی نیست.
    دانمارکی ها در وهله اول میخوان بفهمن که شما آدم کلا خوب و مثبتی هستی یا نه. دیدت به زندگی چطوره. کلا آدم باحال، خلاق، زبل و شادی هستی یا نه. واینکه چقدر توان یادگیری چیزهای جدید رو دارین. بعد میرن روی مسایل فنی. یعنی اگه شما آدم خیلی خفنی هم تو کارت باشی ممکنه نتونی تو مصاحبه جذبشون کنی و رد شی. پس فاکتورهای دیگه هم در نظر بگیرید.

در مصاحبه غلو نکنید. راست بگید. چیزهایی رو که بلدید بگید و چیزهایی رو که نمیدونید بگید نمیدونم ولی دوست دارم یاد بگیرم. و واقعا هم بخواید که یاد بگیرید. از موضوع منحرف نشید و بهشون القا نکنید که ما ایرانی ها مملکتمون بدبخته و ... تو رو خدا و .. کلا التماسی نگاه نکنید به قضیه. از دید بالا ببینید کار رو و صد در صد اعتماد به نفس داشته باشید که حتی اگه گفتن رد شدین نترسین. و واقعا هم اگه رد شدین مایوس نشین چون فقط عامل فنی نیست که شما رو رد میکنه. 1000 تا عامل وجود داره که شما ممکنه از اونها بیخبر باشید. از رنگ پوست بگیرید تا زبان و حتی تیپ.
    ولی شرکتهایی هم واقعا وجود دارند که فقط به تکنیک شما اهمیت میدن و نه دانمارکی بودنتون. ولی لزوما این شرکتها در وهله اول به تور شما نمیخورند و ممکنه در اپلای 100 ام به اون برسید.

در مورد آگهی ها اگه دیدید که به شما مربوطه و حتی زبان دانیش هم میخواد نترسید و اپلای کنید. ممکنه با همون انگلیسی هم کارتون راه بیفته و دنیش رو بعدا یاد میگیرید و این رو هم تو مصاحبه بهشون بگید که شما در یادگیری زبان دانمارکی اینرسی ندارید. پس خودتون رو محدود نکنید و برای جاب های "دنیش لازم" هم اپلای کنید. من اولش برای کارهای فقط "انگلیسی لازم" اپلای میکردم ولی بعدا برای کارهای دیگه هم اپلای کردم و نتیجه هم میده. البته کارهای فنی. چون اگه کاری باشه که روابطی باشه (مثلا پزشکی یا حقوق) دیگه دنیش شرط لازمه و وقت خودتون رو تلف نکنید. پس این بحث فقط برای کارهای مهندسیه.

دوستان فروم لطفا از روند کارهاشون و مصاحبه هاشون در اینجا مطلب بیشتر بنویسند.

موفق باشید
    کاوه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. mechanic, sharif university of technology

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

باسلام
    من دنبال PhD مکانیک هستم که یه خورده سخت هستش! به نظرشما اگه من گرین کارت 3 ساله بگیرم بعد برم اونجا راحت تر میتونم واسه PhD اپلای کنم؟ و آیا شانس بیشتری خواهم داشت؟
    باسپاس

با سلام

برای مصاحبه کاری با لباس معمولی برید و خیلی لازم نیست کت و شلوار و اینا...
    خنده رو باشید و مثبت
    رزومه شما رو دارن و جلوشون میذارن و از تو اون ازتون سوال میکنن.
    خیلی مهمه که وب سایت شرکت و اطلاعات اون شرکت رو خوب بدونید.
    بگید که چرا اونها رو انتخاب کردید؟ یعنی خودشون میپرسن.
    ببینید کلا شخصیت شما براشون مهمه تا اینکه آدم خفنی هستید یا نه. باید مثل خودشون کوول باشید
    در مورد مصاحبه های پیشینتون تو دانمارک یا اسکایپ بگین. براشون مهمه. و اینکه چرا رد شدین.
    صداقت داشته باشید و دروغ اصلا نگید.
    مدت مصاحبه معمولا از نیم ساعت تا 1 ساعته. ولی شرکتهای بزرگ تو فرایندهای 3-4 ساعته این اتفاق میفته.

چند جمله ای هم از زبان رامین عزیز براتون مینویسم: Ramin985
    البته ایشون در مورد اسکایپ توضیح دادن که جنبه عمومی هم داره برای حضوری.

درود

بهتون شاد باش می گم برای پذیرفته شدن به مصاحبه. پیش از همه اینو بگم که وقتی شما رو برای مصاحبه دعوت می کنند یعنی 70 درصد قضیه حله.
    شما پیش از اینکه مصاحبه تون شروع بشه حتما اسکایپ میکروفون و کلا همه چیز رو چک کنید که درست کار کنه از یک اینترنت پرسرعت مطمئن هم استفاده کنید که قطع و وصل نشه. چون اگه هنگام مصاحبه هر اتفاقی بیفته تاثیر بدی روی مصاحبه کننده می زاره .
    دوم اینکه لباسی که می پوشید لباس کاوشال نباشه و خیلی لباس رسمی هم نباشه مثل کت و شلوار کراوات. کلا اون لباسی که بیرون از خونه استفاده می کنید با همون هم پشت کامپیوتر بنشینید. و همچنین اینطور هم نباشه که تنتون پیرهن باشه و با مثلا پی جامه پشت کامپیوتر نشسته باشید! چون ممکنه نیاز باشه از روی صندلی پاشید و مدارکی چیزی بیارید که در اون صورت پیجامه شما تو دوربین دیده می شه و خیلی نمای خوبی نداره. در ضمن رنگ لباستون هم طوری باشه که با زمینه پشتتون متفاوت باشه و تو تصویر رنگها با هم تداخل نداشته باشه. در ضمن نور هم باید مناسب باشه. همه این ها رو پیش از مصاحبه چک کنید.

در مورد خود مصاحبه سوالهایی که می پرسند پس از سلام و علیک و احوال پرسی و اینها ممکنه بخوان از شما که کی هستید (who are you) در این حالت منظور ایشون این نیست که شما توضیح بدید کی متولد شدید کجا زندگی کردید کی فارغ التحصیل شدید و از این جور چیزا. چون همه اینها تو سی وی شما هست و ایشون پیش از مصاحبه سی وی شما رو خوب خوندن. در این مورد شما باید در مورد شخصیت خودتون توضیح بدید. مثلا آدم اجتماعی هستید دوست دارید به دیگران کمک کنید و غیره ... (نکته: موارد مثبت رو بازگو کنید و تنها می تونید یک مورد منفی از خودتون اشاره کنید که البته اون هم به نوعی برداشت مثبت ازش بشه مثلا بگید من خیلی بیش از اندازه به دقیق بودن کارهام اهمیت می دم )سوال دوم که خیلی معمول هست و تو اکثر مصاحبه ها به نوع های مختلف می پرسند در مورد بکگراند شماست. اینو خوب پیش از مصاحبه تمرین کنید که حتما می پرسند. این رو هم یادتون باشه که توضیحاتی که می دید باید از یک روند منطقی برخودار باشه. اگه تغییر شغل دادید و از یک رشته به رشته دیگه رفتید و یا اگه در یک دوره ای بیکار بودید یا اگر پوزیشنی که الان اپلای کردید با سابقه کار یا رشته تحصیلیتون مرتبط نیست، همه اینها رو باید دلیل منطقی داشته باشید چون براشون خیلی مهم هست و حتما سوال می پرسن و سعی کنید همه این تغییرات رو یه جورایی به هم ربط بدید. سوال معمول دیگه می تونه در مورد علاقه مندی شما باشه و بپرسند برای چی فکر می کنی شما بهترین فرد برای این پوزیشن هستی؟ سوال دیگه که دیدم از بعضی از دوستان من پرسیدن این بوده که اگه یک روزی اینجا از کار اخراج بشید چی کار می کنید و واکنشتون چیه؟ و یا اینکه اگر تو این مصاحبه پذیرفته نشدید چه واکنشی نشون می دید و چی کار می کنید.؟ ممکنه بعضی سوالهای روانشناسی هم از شما بپرسن مثلا از من تو یکی از مصاحبه هام پرسیده بودند که شما از چی می ترسی که گفتم از سوسک!! (که براشون جالب بود) البته از دوستم هم بعد از من همین رو پرسیده بودند که گفته بود از مرگ و کلی بهش گیر داده بودن و گفته بودند که به نظر می رسه یک مشکلی تو زندگیت داری و سعی داری قایم کنی و از این جور چیزا. فردید من اینه که در این موارد اصلا به سوال ها جوابهای فلسفی ندید. جوابها رو تا حد امکان ساده بدید که هم برای اونا قابل فهم باشه و هم اینکه راحتتر از پس سوالهای بعدی بر بیاین.
    در بعضی موارد بنا به نیاز کاری براشون مهمه که مصاحبه شونده بتونه جاهای مختلف سفر کنه و ماموریت بره که در این صورت این رو هم ازتون می پرسن. ولی کلی نیست بستگی به شرکت داره. و ممکنه در مورد پوزیشنتون تو شرکت بپرسن یعنی دوست دارید که چه کاره بشید مثلا مدیر باشید یا مثلا پروگرمر و از این جور چیزها.
    من توصیه می کنم سایت شرکت رو پیش از مصاحبه کامل بخونید و از محصولاتشون و سیستم اداریشون و غیره اطلاعات کسب کنید که تو مصاحبه خیلی به کارتون میاد و براشون هم این موضوع خیلی مهم هست و نشانه علاقه مندی شما رو می رسونه.
    در آخر ممکنه بپرسن سوالی ندارید که در این صورت بهتره یک سوالی از پیش آماده داشته باشید در رابطه با کار شرکت (که پیشتر تو سایت مطالعه کردید) که این تاثیر خیلی مثبتی داره.
    نکته دیگه یادتون باشه خود طرف بیشتر در مورد سیستم و برنامه هاشون در شرکت و قوانین و غیره برای شما حرف می زنه و اینطور نیست که مصاحبه یک طرفه باشه و ایشون سوال کنه و شما جواب بدید. بنابر این خیلی به خودتون استرس وارد نکنید و در موقع مصاحبه ریلکس باشید. سوالهای فنی اگر پرسیدن اصلا وارد جزئیات نشید. تنها به صورت کلی هر چیزی رو توضیح بدید که نشون می ده شما به کارتون تسلط دارید. حرفهایی که می زنید اصلا و به هیچ وجه با سی وی شما منافات نداشته باشه اگر کوچکترین دروغی تو سی وی شما دیدن شک نکنید که ریجکت میشین. (خیلی خیلی براشون مهم هست)

و در آخر من یک فایلی رو که دوستم برام از اینترنت پیدا کرده و سوالها و جوابهای احتمالی که ممکنه تو مصاحبه ها رد و بدل بشه هستش،براتون پیوست کردم ممکنه براتون سودمند باشه. البته سوالها خیلی زیاد هست نمی تونید تو این سه روز همه رو بخونید تنها برای آشنا شدن با نوع سوالها یک نگاه بندازید به اونها بد نیست.

پیروز و پایدار باشید امیدوارم که از مصاحبه سربلند و پیروز بیرون بیاین.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSC in Engineering

سلام دوستان
    ایا برای مهندسین شیمی در زمینه نفت و گاز هم کار پیدا میشه؟
    ممنون

Junior Member

سلام
    می خواستم بدونم در خصوص کار کنترل پروژه یا مدیریت پروژه با داشتن مدرک pmp وضعیت شغلی به چه صورت می باشد
    متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط iman2159 نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم بدونم در خصوص کار کنترل پروژه یا مدیریت پروژه با داشتن مدرک pmp وضعیت شغلی به چه صورت می باشد
    متشکرم
    با سلام

رشته من برقه ولی ظاهرا این کاری که شما میگید بازار بدی نداره. آقای CDBMC100 میتوننند اطلاعات بسیار بهتری از این کار بهتون بدهند.
    ضمنا بازار صنایع نفت و گاز هم اینجا خوبه. باید خوب جستجو کنید.

موفق باشید
    کاوه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh_k_ee نمایش پست ها
    با سلام

رشته من برقه ولی ظاهرا این کاری که شما میگید بازار بدی نداره. آقای CDBMC100 میتوننند اطلاعات بسیار بهتری از این کار بهتون بدهند.
    ضمنا بازار صنایع نفت و گاز هم اینجا خوبه. باید خوب جستجو کنید.

موفق باشید
    کاوه
    سلام آقا کاوه
    من الکترونیک خوندم، سابقه کار خارج از ایران هم دارم کلا حدود دوسال، ولی‌ بجز مدرک دانشگاه هیچ دورهٔ دیگری نگذروندم، میدونید چطور می‌تونم کار پیدا کنم؟تمام کارهایی‌ که دیدم تو آگهی‌ها سابقه بالای ۵ سال می‌خواد یا زبان دانمارکی

نقل قول نوشته اصلی توسط i13 نمایش پست ها
    سلام آقا کاوه
    من الکترونیک خوندم، سابقه کار خارج از ایران هم دارم کلا حدود دوسال، ولی‌ بجز مدرک دانشگاه هیچ دورهٔ دیگری نگذروندم، میدونید چطور می‌تونم کار پیدا کنم؟تمام کارهایی‌ که دیدم تو آگهی‌ها سابقه بالای ۵ سال می‌خواد یا زبان دانمارکی

درود بر شما

روی سابقه کار خارجتون خیلی تاکید کنید.
    با دو سال هم میشه کار پیدا کرد. اگر خوب جستجو کنید پیدا میکنید. انگلیسیتون خوبه؟ اگر هست مشکلی ندارید.
    به متن آگهی ها توجه نکنید. برای همه بفرستید. حتی زبان دانمارکی لازم ها و سوابق بالای 5 سال. الزامی نیست که حتما دانمارکی بلد باشید. انگلیسی مصاحبه میدید و اگه خوششون اومد برتون میدارند.
    مهمترین کار اینه که توسایتهای کاریابی و لینک این خودتون رو رجیستر کنین که براتون پوزیشن پیاد. خودتون هم بگردید.
    ارتباط با هد هانتر ها رو هم فراموش نکنید.

موفق باشید
    کاوه

Junior Member

سپاس از پاسختون،
    اینگلیسیم بد نیست، توی شرکت معتبر آمریکایی سابقه کار دارم ؛ ولی تو رشته ما خیلی تخصص بالا می خواهند اینجا ظاهرا!!
    کارها هم یا تو زمینه مهندسی پزشکی هست یا نفت و گاز و دریا که من توش کار نکردم. تو مصاحبه ها هم یه نفر دیگه که سابقه مرتبط داشت رو انتخاب کردند.
    دارم نگران میشم کم کم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)