نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: كداميك مهم تر است؟ نمرهGMAT يا مقاله داشتن؟

Junior Member

پیش فرض كداميك مهم تر است؟ نمرهGMAT يا مقاله داشتن؟

سلام
    من ليسانس مكانيك دانشگاه تهران هستم و دانشجوي MBA شريف. مي خوام سال ديگه Apply كنم براي دكتراي مديريت يا DBA (اگه بشه). مي خوام بدونم براي گرفتن پذيرش دكتراي مديريت از يك دانشگاه خوب امريكا روي درس خوندن واسه GMAT و گرفتن نمره بالا بيش تر وقت بذارم يا مقاله دادن؟ اصولا تو اين رشته كدوم مهم تره؟
    كسي تجربه اي در اين زمينه داره؟

پیش فرض پاسخ : كداميك مهم تر است؟ نمرهGMAT يا مقاله داشتن؟

سلام
    تجربه شخصی ندارم، ولی تا اونجا که متوجه شدم و تو دوستان دیدم نمره GMAT مهم تره... موفق باشید.
    Life salutes you when you make others happy

Senior Member

نمره GMAT مهمتره. اگر هر دو رو انجام بدی که عالیه، اما اگر واقعا فقط به یکیش می رسی بچسب به GMAT. با نمره بالای 690 به احتمال زیاد میتونی از یکی از دانشگاهای متوسط آمریکا یا خوب اروپا و کانادا پذیرش بگیری و با بالای 720 میتونی به دانشگاههای خوب آمریکا هم تا حدی امیدوار باشی. (البته بستگی به گرایشی که اپلای می کنی هم داره)

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

در تایید نظرات دوستان و برای بالابردن آمار! به نظر من هم در رشته مدیریت مطلقا Gmat مهمتر است از مقاله. البته نه اینکه مقاله مهم نیست. بلکه در مقام انتخاب یکی از بین این دو گزینه، مشخصا جواب Gmat خواهد بود. بویژه برای رشته DBA که بعد از Gmat سابقه کار مدیریتی بخصوص در حد Executive مهمتر از مقاله داشتن است.
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

سوال خوبیه.

GMAT یکی از لازمه های اپلای هستش و شما باید نمره اونو داشته باشید و معمولا دانشگاه اپلیکنت ها رو بر اساس نمره GMATسورت میکنن و به بررسی سایر مدارکشون می پردازند.
    اما مقاله: داشتن مقاله فاکتور بسیار خوبی هستش. اما نه هر مقاله ای. معمولا در مقطع دکترا اساتید هدفشون اینه که دانشجوشون تو ژورنال ها تاپ پابلیش کنن. به عنوان مثال اگر برای مارکتینگ در ژورنال های JCR, JM, JCP, JMRمقاله داشته باشید تقریبا میتونید مطمئن باشی که پذیرش رو گرفتید. اما مقاله در کنفرانس و علمی پژوهشی و مجله دست چندم ارزشی نداره.

سلام
    در خصوص GMAT یا مقاله و publication داشتن دوستان نظری دارند که در بعضی جاهای دنیا مثل اروپا بعضی کشور هاش تقریبا روال بر عکسی که در کانادا ( و شاید آمریکا چون خودم دقیقا جستجو نکردم) وجود داره....

مثلا من فکر می کنم (بر اساس جستجوی دانشگاه های مختلف اروپایی مثل سوئد، سوییس یا فنلاند یا دانمارک ) و هین طور دانشگاه های کانادا (تقریبا 20 تا 30 تا دانشگاه) و همین طور آمریکا به نظرم رسید تو بعضی جاها اصلا GMATحتی جزو Admission Requirements ها هم نیست، که تو اروپا و اون کشور هایی که دیدم غالبا اینجوری بود حالا نه 100 درصد ولی اکثرا و بیشتر ظاهرا مقالات و publication های فرد که مورد توجه اما ظاهرا در کانادا و احتمالا آمریکا GMAT خیلی مهمتره و شاید یکی از ارکان مهم پذیرش باشه.
    دوستان اگر نظری در مورد این مقایسه یا اطلاعاتی در این خصوص دارند SHARE کنند،
    (چون راستش فکر می کنم کشور هایی مثل سوییس یا اسکاندیناوی هم برای apply و زندگی جاهای خوبی هستن هر چند شاید دانشگاه هاشون به اندازه آمریکا اعتبار و امکانات نداشته باشه اما من خودم جدای از کانادا و آمریکا به اروپای شمالی هم فکر می کنم) بنا ب راین برام مهمه ببینم واقعا GMAT لازم هست برای من یا اینکه باید برم تو کار paper درست حسابی اگه بخوام برم europe؟
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)