صفحه 105 از 163 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1626

موضوع: دانشگاه ها و رشته ها در سوئد

پیش فرض پاسخ : دانشگاه ها و رشته ها در سوئد

سلام

اول اینکه می خواستم مطمئن بشم که برای مستر سوئد میشه فقط 4 تا رشته انتخاب کرد؟ یک جا دیدم یکی از دوستان نوشته بود 3 تا. کدومش درسته؟ و آیا الان که برای 2011 پولی شده بازم 4 تا رشته باید انتخاب کنیم؟ فکر نمی کنید بیشتر بشه؟

دومین سوالم یک جور نظر خواهی هست. من رشته کنترل و رباتیک رو می خوام انتخاب کنم که تو 5 تا دانشگاه سوئد و 3 تا دانشگاه نروژ و فنلاند پیداش کردم. دانشگاه های Chalmersو KTH و Umea و Malardelan و Orebro

از اونجا که معدل لیسانسم 13.60 هست و آیلتس 6. می ترسم دانشگاه های خیلی خوب پذیرش نگیرم. واسه همین بنظر شما این منطقی هست که یکی از دانشگاه های Chalmers یا KTH رو حذف کنم؟ با توجه به اینکه 4 تا بیشتر نمیتونم انتخاب کنم؟

راستش Umea رو هم دودل هستم. چون خیلی سرده... نظر شما چیه؟

ضمنا این رو هم در نظر بگیرید که KTH تو استکهلم و Chalmers تو گوتبرگ هست که هزینه زندگی بالاست ولی Malardelan و Orebru تو شهرای Eskilstuna و Orebru هستند که شهرای کوچکی هستند.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    سلام

اول اینکه می خواستم مطمئن بشم که برای مستر سوئد میشه فقط 4 تا رشته انتخاب کرد؟ یک جا دیدم یکی از دوستان نوشته بود 3 تا. کدومش درسته؟ و آیا الان که برای 2011 پولی شده بازم 4 تا رشته باید انتخاب کنیم؟ فکر نمی کنید بیشتر بشه؟

دومین سوالم یک جور نظر خواهی هست. من رشته کنترل و رباتیک رو می خوام انتخاب کنم که تو 5 تا دانشگاه سوئد و 3 تا دانشگاه نروژ و فنلاند پیداش کردم. دانشگاه های Chalmersو KTH و Umea و Malardelan و Orebro

از اونجا که معدل لیسانسم 13.60 هست و آیلتس 6. می ترسم دانشگاه های خیلی خوب پذیرش نگیرم. واسه همین بنظر شما این منطقی هست که یکی از دانشگاه های Chalmers یا KTH رو حذف کنم؟ با توجه به اینکه 4 تا بیشتر نمیتونم انتخاب کنم؟

راستش Umea رو هم دودل هستم. چون خیلی سرده... نظر شما چیه؟

ضمنا این رو هم در نظر بگیرید که KTH تو استکهلم و Chalmers تو گوتبرگ هست که هزینه زندگی بالاست ولی Malardelan و Orebru تو شهرای Eskilstuna و Orebru هستند که شهرای کوچکی هستند.

ممنون میشم راهنماییم کنید.
    اول اینکه همانطور که بارها گفته شد انتخاب ها 4 تا است.اگه جایی نوشته 3 تا برام لینکشو پ خ بزارید تا درستش کنم
    درباره انتخاب رشته با توجه به محدودیت شدید رشته ها شانس نسبتا پایین است پس پیشنهاد می کنم سر انتخاب 3-4 رسیک نکنید چون اگه قرار بود قبول بشید همون انتخاب اول یا دوم قبول می شید
    در ضمن الان که زمان ثبت نام تا جایی که می دونم تموم شده و اگه الان می خواهید انتخاب کنید لیت محسوب می شید.پس اگر لیت اقدام می کنید شانستون بسیار پایین می اید پس تا می تونید دانشگاه های ضعیف رو انتخاب کنید
    Some dance to remember, some dance to forget

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pushnetala نمایش پست ها
    سطح دانشگاه BTH در فوق لیسانس مکانیک که فقط یه رشته هم اراعه داده جه جوریاست؟؟؟
    در سایت http://www.arwu.org اصلا خبری از bth نیست (در صورتیکه رنک دانشگاه تهران 400-500 اعلام کرده است)
    کلا در فوق مکانیک در جه رنک قرار داره؟
    (در سایت های دیگر bth رنک 1300-1500 داره)
    ایا برای کسی که میخاد دکترا واسه امریکا اقدام کنه ایا واقعا مستر مکانیک bth خوبه؟؟
    ببین دوست من آخه سوالت خیلی کلی است.. دکترا تو آمریکا تو چه رنکی؟ با چقدر فاند؟ و هزار تا فاکتور دیگه.. مسلما اینطور نیست که دانشگاههای آمریکا بیان بگن ما دانشجوهامون رو فقط از این چندتا دانشگاه بخصوص تو دنیا انتخاب میکنیم! مسلما شانس پذیرشت تو مقاطع بالاتر به رزومه و سوابقت تو مراتب پایینتر بستگی داره.. من پیشنهاد میکنم که صبر کنی تا نتایجت از همه جا که اومد اونوقت بیای و بینشون بهترین رو انتخاب کنی(و مطمئن باش که بهترین گزینه برای ادامه تحصیل لزوما تاپ ترین رنک نیست)

پ.ن : یه تاپیک هم تو فروم هست برای انتخاب از بین چند دانشگاه پذیرفته شده (امیدوارم که کارت به اونجا هم بکشه): http://www.applyabroad.org/forum/sho...B4%D8%AF%D9%87
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

Junior Member

سلام من فوق لیسانس الکترونیک دارم از دانشگاه سیستان و بلوچستان با معدل 18 و 2 تا هم مقاله ای اس ای دارم چه دانشگاهی برای دکترا در سوئد مناسب هستش؟ ایا امکان بورس شدن وجود دارد

ApplyAbroad Veteran
    sajad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer engineering - Software

نقل قول نوشته اصلی توسط alifaridm نمایش پست ها
    سلام من فوق لیسانس الکترونیک دارم از دانشگاه سیستان و بلوچستان با معدل 18 و 2 تا هم مقاله ای اس ای دارم چه دانشگاهی برای دکترا در سوئد مناسب هستش؟ ایا امکان بورس شدن وجود دارد
    شما باید ببینی کدوم دانشگاه دکتری رشته شما را داره بعد با اساتید رشته مربوطه مکاتبه کنید ببینید RA یا TA میدن یا خیر.
    معدل خوبی دارین اگر نمره زبان و GRE هم به همین خوبی باشه از دانشگاه های بهتری با فاند میتونید پذیرش بگیرین, دانشگاهای آلمان و سوئیس و یا دانشگا های آمریکا البته نه دانشگاهای درجه یکش.
    A man does what he must - in spite of personal consequences, in spite of obstacles and dangers and pressures - and that is the basis of all human morality
    Winston Churchill

نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    اول اینکه همانطور که بارها گفته شد انتخاب ها 4 تا است.اگه جایی نوشته 3 تا برام لینکشو پ خ بزارید تا درستش کنم
    درباره انتخاب رشته با توجه به محدودیت شدید رشته ها شانس نسبتا پایین است پس پیشنهاد می کنم سر انتخاب 3-4 رسیک نکنید چون اگه قرار بود قبول بشید همون انتخاب اول یا دوم قبول می شید
    در ضمن الان که زمان ثبت نام تا جایی که می دونم تموم شده و اگه الان می خواهید انتخاب کنید لیت محسوب می شید.پس اگر لیت اقدام می کنید شانستون بسیار پایین می اید پس تا می تونید دانشگاه های ضعیف رو انتخاب کنید
    راستش با سرعت پایین اینترنت دیگه نمی تونم 105 پیج رو چک کنم ببینم کجا گفته بود 3 تا رشته.
    من برای پاییز 2011 دارم مدارک آماده می کنم. چون پروسه جمع کردن مدارکی مثل توصیه نامه و مدرک دیپلم و لیسانس و سابقه کار برای کسایی که دور ایران چرخیدن خیلی زما ن می بره...

بازم ممنون از راهنماییتون ولی فکر نمی کنید امسال که پولی میشه شانس برای چالمرز و KTH زیاد باشه؟

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه

راستش با سرعت پایین اینترنت دیگه نمی تونم 105 پیج رو چک کنم ببینم کجا گفته بود 3 تا رشته.
    من برای پاییز 2011 دارم مدارک آماده می کنم. چون پروسه جمع کردن مدارکی مثل توصیه نامه و مدرک دیپلم و لیسانس و سابقه کار برای کسایی که دور ایران چرخیدن خیلی زما ن می بره...

بازم ممنون از راهنماییتون ولی فکر نمی کنید امسال که پولی میشه شانس برای چالمرز و KTH زیاد باشه؟
    من فکر کردم منظورتون ترم بهار 2011 هستش.برای پاییز 2011 شانس بسیار بالا می ره چون با این وضعیت کمتر کسی حاضر بره سمت سوئد و با خیال راحت دانشگاه های خوب رو بزنید.وقتی قرار است این قدر پول بدین برای جایی بدین که لااقل سرش به تنش بیارزه

نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    من فکر کردم منظورتون ترم بهار 2011 هستش.برای پاییز 2011 شانس بسیار بالا می ره چون با این وضعیت کمتر کسی حاضر بره سمت سوئد و با خیال راحت دانشگاه های خوب رو بزنید.وقتی قرار است این قدر پول بدین برای جایی بدین که لااقل سرش به تنش بیارزه
    نمی دونم منظورتون از سر و تن چیه!
    در مقایسه با شهریه های هلند و آلمان و ... فکر نمی کنم شهریه های اعلام شده سوئد اونقدرا نامعقول باشه! من نمی گم کمه چون من تمام دار و ندارم رو باید بفروشم و برم. اما خوب شاید منظورتون استرالیا باشه که می دونم برای ویزای تحصیلی حدودا 50 یا 60 میلیون باید 6 ماه تو یک حساب داشته باشی برای تمکن مالی.
    حالا کانادا رو زیاد نمی دونم اما حس می کنم در مقایسه با سایر کشور ها هزینه زندگی تو این کشور به نسبت پایین تر هستش و این رو هم در نظر بگیرید که نزدیکی اروپا به ایران رفت و آمد رو خیلی آسون تر میکنه. شاید برای یک عده مهم نباشه اما شاید بعضی ها مثل من مجبور باشن بخاطر شرایط زندگیشون هر 3 ماه به خانواده سر بزنن. این مورد تو استرالیا تقریبا غیر ممکنه.

اما از نظر سر ارزیدن به تن! به نظر شما دانشگاه KTH یا Chalmers یا Karolinska که امتیاز جایزه نوبل پزشکی رو داره سرشون به تنشون نمی ارزه؟ اگه چیزی هست که بقیه دانشگاه ها دارن و سوئد نداره بگید ما هم بدونیم شاید دارم تصمیم اشتباهی می گیرم ممنون می شم راهنماییم کنید.

راستی یک موردی هم هست که سوئد رو برای ما ایرانی ها جذاب کرده اونهم نمره پایین زبان مورد نیاز برای دانشگاه هاشه... چون بشتر کشورهای اروپایی IELTS حداقل 6.5 میخوان ولی سوئد و نروژ و فنلاند 6 و حتی پایینتر.
    این مورد برای دانمارک و هلند و حتی بلژیک که شهریه هاش پایینه 6.5 هستش.

ApplyAbroad Veteran
    sajad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer engineering - Software

در مقایسه با شهریه های هلند و آلمان و ... فکر نمی کنم شهریه های اعلام شده سوئد اونقدرا نامعقول باشه! من نمی گم کمه چون من تمام دار و ندارم رو باید بفروشم و برم. اما خوب شاید منظورتون استرالیا باشه که می دونم برای ویزای تحصیلی حدودا 50 یا 60 میلیون باید 6 ماه تو یک حساب داشته باشی برای تمکن مالی.
    حالا کانادا رو زیاد نمی دونم اما حس می کنم در مقایسه با سایر کشور ها هزینه زندگی تو این کشور به نسبت پایین تر هستش و این رو هم در نظر بگیرید که نزدیکی اروپا به ایران رفت و آمد رو خیلی آسون تر میکنه. شاید برای یک عده مهم نباشه اما شاید بعضی ها مثل من مجبور باشن بخاطر شرایط زندگیشون هر 3 ماه به خانواده سر بزنن. این مورد تو استرالیا تقریبا غیر ممکنه.

اما از نظر سر ارزیدن به تن! به نظر شما دانشگاه KTH یا Chalmers یا Karolinska که امتیاز جایزه نوبل پزشکی رو داره سرشون به تنشون نمی ارزه؟ اگه چیزی هست که بقیه دانشگاه ها دارن و سوئد نداره بگید ما هم بدونیم شاید دارم تصمیم اشتباهی می گیرم ممنون می شم راهنماییم کنید.

راستی یک موردی هم هست که سوئد رو برای ما ایرانی ها جذاب کرده اونهم نمره پایین زبان مورد نیاز برای دانشگاه هاشه... چون بشتر کشورهای اروپایی IELTS حداقل 6.5 میخوان ولی سوئد و نروژ و فنلاند 6 و حتی پایینتر.
    شما اگر میخوای سال دیگه که باید شهریه دانشگاه را بدی اقدام کنی که کم هم نیست (سالی حداقل20 میلیون ) بهتره به دانشگاهای انگلیس و آلمان هم فکر کنی, یک گزینه دیگه هم میتونه سوئیس باشه دانشگاه EPFL و یا ETH که هر دو رنکه بالایی دارن از نظر هزینه هم سالی 22 میلیون هزینه شهریه و زندگی با هم میشه, تازه آب و هواشم بهتره.
    A man does what he must - in spite of personal consequences, in spite of obstacles and dangers and pressures - and that is the basis of all human morality
    Winston Churchill

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه

شاید به عنوان مدیر سوئد نباید این حرف ها رو بزنم ولی واقعا دوست ندارم هیچ کس ضرر کنه و من مدیون کسی باشم.نظرسنجی که برای انتخاب به صرفه بودن سوئد بعد از پولی شدن ترتیب دادم برای این بود که نظر کسانی که سوئد هستند رو ببینم و کاملا نظر من تائید شد.دلیل اصلی شهرت سوئد همانا تحصیلات رایگان اون بود به جز در چند دانشگاه خیلی خوب سوئد.
    چالمرز-kth-اوپسالا-تا حدودی لوند و استکهلم و یوته بوری دانشگاه های خوبی هستند ولی موضوع اینه که مدرکشون برای 2 ساله بودنش ارزش داره و مدرک یک ساله اش با توجه به برنامه درسیشون زیاد طرفدار نداره.اگه بخواهیم 20 میلیون پول شهریه بدیم و 24 میلیون هزینه زندگی شاید هزینه مستر انگلیس که با توجه به یک ساله بودنش حدود 35 میلیون می شه کاملا به صرفه تر باشه.از نظر من دانشگاه های عالی سوئد در حد دانشگاه های خوب انگلیس است نه عالی و برای کسی که می خواد برای دکترا بره امریکا یا کانادا از انگلیس رفتن به مراتب راحت تر است.یا مثلا کل هزینه مستر یکساله هلند حدود 27-28 میلیون در می یاد.وقتی ادم اعتبار دانشگاه امستردام و شرایط زندگی در این دو تا کشور رو مقایسه می کنه به این نتیجه می رسه که انتخاب های بهتری هم وجود داره
    البته منظور من از پست قبلی بیشتر دانشگاه های متوسط سوئد بود.اسم نمی برم تا کسی ناراحت نشه ولی بعضی دانشگاهای سوئد از نظر من اصلا ارزش شهریه دادن رو نداره (با در نظر گرفتن الترناتیو ها)و فقط تا زمانی که مجانی بود به صرفه بودش
    ویرایش توسط فراز : September 9th, 2010 در ساعت 11:59 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)