صفحه 11 از 163 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1626

موضوع: دانشگاه ها و رشته ها در سوئد

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

پیش فرض پاسخ : دانشگاه ها و رشته ها در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط Iraniboy
    نقل قول نوشته اصلی توسط Powerman
    نقل قول نوشته اصلی توسط Iraniboy
    سلام دوستان،

من هم انتخاب اولم Electric Power Engineering در KTH قبول شدم. KTH در این گرایش واقعا قوی هست و با توجه به علاقه تحقیقاتی من در سوئد حرف اول رو میزنه.
    اگرچه سیستم تحصیلی سوئد و اکثر کشورهای اروپایی به غیر از هلند، سوئیس و آلمان برای دانشجوهای خارجی یک خورده توفیق میکنه و اصل مساوات رعایت نمیشه.

حالا اگه ویزای امریکا جور نشد خوب مجبوریم راهی سوئد بشیم دیگه ;D

البته اینطور که من از دانشجویان CTH , KTH فهمیدم، مثل اینکه خود دانشجو و استادها هم سر این قضیه بحث دارند.

سلام

ما که از استادمون پرسیدیم گفت CTH تو Power. دانشگاه KTH هم انتخاب دومم بود.
    به نظرم استادتون چندان اطلاع دقیقی نداشته و یا حداقل یک فیلد کاری خاصی مد نظرش بوده (Power Electronics) !

من خودم با یکی از فارغ التحصیلان دکتری رشته خودم که KTH درس خونده و الان یکی از دانشمندان بنام این رشته هستش و دو سال پیش برای برگزاری یک workshop به دانشگاهمون دعوت شده بود (تهران) مفصل صحبت کردم و خب دیگه از اون موقع بخوبی میدونستم کدوم بهتره...

از اساتید خودم و یکی دو تا دانشگاه دیگر هم پرس و جو کرده بودم، از همه مهمتر سایت دانشگاهها رو کامل چک کرده بودم و خیالم از این بابت راحت بود موقع انتخاب که کدام قویتر هست در Power.

شما هم بهتر بود به جای اکتفا به صحبت استادت خوب search میکردی دوست عزیز. اگرچه CTH هم دانشگاه خوبی هست.

موفق باشید

آخه اون که به شما گفته خودش KTH بوده ;D . فکر کنم فیلد به فیلد فرق کنه. اینطور که من می دونم تو ضمینه های الکترونیک KTH خیلی بهتره CTH است. استاده پرفسور حقی فام بود . بیشتر کار هاش در مورد
    سیستم هست شاید CTH هم را از این نظر می شناسه. ما هم هنوز نرفته...
    دکتر حقی فام در زمینه سیستم کار کرده اما نه در سوئد و بیشتر تو ایران، اگرچه آلمان و کانادا هم مدت کوتاهی بوده پس به طور دقیق نمیتونه کمک کنه مگر آلمان و کانادا (خودم در مورد این دو کشور با او هم صحبت کردم!!!)

اتفاقا CTH در زمینه الکترونیک و مخابرات از KTH قویتر هست، برای همین در زمینه الکترونیک صنعتی و کاربردش در انرژی های نو و همچنین خودروهای هایبرید بهتر کار کرده، شما اگه هم یک نگاه کوچک به درسهایی که باید بگذرونی بندازی به خوبی متوجه میشی که KTH بیشتر سیستمی کار میکنه در حالی که CTH گرایشه خاصی به کاربرد ادوات الکترونیکی در قدرت داره، و با توجه به اینکه من خودم یک سالی است که روی این قضیه وقت گذاشتم و مقالات زیادی رو در رشته خودم خوندم متوجه این موضوع شدم و تقریبا میدونم کی تو دنیا داره رو چی کار میکنه ;D و صد البته صرف حرف اساتید انتخاب نکردم اگرچه فردی مثل پروفسور محسنی که پدر علم قدرت ایران هست و ارتباطات قوی با سوئد، آلمان و سوئیس داره هر حرفی که میزنه خوب مسلما حجته.

حالا زیاد نگران نباش میری اونجا متوجه میشی ;D
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

Senior Member pouya4 آواتار ها

آقا خیلی بحث مقایسه KTH و چالمرز راه نندازین، من اون موقع که باید اولویت بندی تعیین می کردم خیلی از این ور اون ور پرسیدم، همه گفتن میشه گفت کلا University ها از College ها بهترن. ولی بین University ها، تو هر زمینه ای یکی می تونه یه کوچولو بهتر باشه. البته غیر از Academic Quality عوامل دیگه ای هم مثل هزینه زندگی، آب و هوا، داشتن آشنا و .... هست که اون یه کوچولو کیفیت آموزشی رو کمرنگ می کنه.

مثلا من خودم به این نتیجه رسیدم برای Manufacturing&Production نه چالمرز و نه KTH، بلکه Lulea گزینه بهتریه. یه جایی هم خوندم سفارت استرالیا برای مهاجرت(یا یه چیزی شبیه این) از اروپا فقط مدرک 10 تا دانشگاهو قبول داشت که از سوئد فقط Lulea بود. بعدش مثلا این Lulea با MIT پروژه مشترک داره. ولی خب دانشگاهش نسبت به چالمرز و KTH کوچیکتریه و جاش هم که تو قطبه! پس گور بابای Academic Qualityش!

در مورد چالمرز و KTH هم یه دوستام که خودش چالمرزه می گفت این دو تا با هم خیلی کل دارن و هر کدوم میگن ما بهترین دانشگاه فنی سوئدیم. حالا که بحث برقیه، من خودم یه جایی دیدم نوشته بود KTH برای زمینه های Microelectronics, VLSI خیلی خوبه.

خلاصه ش که خیلی سخت نگیرین. اصلا اگه می خواین یه تاپیک راه بندازین مقایسه چالمرز و KTH ،که کل کل رو ردیف کنیم... ;D
    اما به نظرم مقایسه چالمرز و KTH خیلی سلیقه ایه و بیشتر مثل مقایسه کباب و جوجه کبابه!! البته شاید هم فسنجون خوشمزه تر باشه! کسی چه می داند...

P.S 1 ) من خودم میرم چالمرز، یکی نیست بگه تو این تاپیک چه می کنی؟ جوابش: بیکاری مفرط!
    P.S 2 ) اگه لازمه دستور بدین هر جا تو این پست نوشتم یه جایی، لینکشو بدم...
    P.S 3) همون طوری که تارو میساکی از سوباسا اوزارا، مارادونا از پله و بارسلونا از رئال مادرید بهترن، چالمرز هم از KTH بهتره ;D....
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

دکتر حقی فام در زمینه سیستم کار کرده اما نه در سوئد و بیشتر تو ایران، اگرچه آلمان و کانادا هم مدت کوتاهی بوده پس به طور دقیق نمیتونه کمک کنه مگر آلمان و کانادا (خودم در مورد این دو کشور با او هم صحبت کردم!!!)

اتفاقا CTH در زمینه الکترونیک و مخابرات از KTH قویتر هست، برای همین در زمینه الکترونیک صنعتی و کاربردش در انرژی های نو و همچنین خودروهای هایبرید بهتر کار کرده، شما اگه هم یک نگاه کوچک به درسهایی که باید بگذرونی بندازی به خوبی متوجه میشی که KTH بیشتر سیستمی کار میکنه در حالی که CTH گرایشه خاصی به کاربرد ادوات الکترونیکی در قدرت داره، و با توجه به اینکه من خودم یک سالی است که روی این قضیه وقت گذاشتم و مقالات زیادی رو در رشته خودم خوندم متوجه این موضوع شدم و تقریبا میدونم کی تو دنیا داره رو چی کار میکنه ;D و صد البته صرف حرف اساتید انتخاب نکردم اگرچه فردی مثل پروفسور محسنی که پدر علم قدرت ایران هست و ارتباطات قوی با سوئد، آلمان و سوئیس داره هر حرفی که میزنه خوب مسلما حجته.

حالا زیاد نگران نباش میری اونجا متوجه میشی ;D
    معلومه شما اطلاعاتتون در این ضمینه خیلی بالاست ولی یک قائده ای هست که اونهایی که در یک دانشگاهی بودند(چه در خارج و چه در ایران) آن دانشگاه را بهتر می دونند.
    این لیست درسامونه با جرئیات.

http://www.student.chalmers.se/sp/pr...program_id=400
    پس به نظر شما ما که تو چالمرزیم بیشتر Power Electronic کار کنیم؟
    Resigned Mod. <br />.

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

معلومه شما اطلاعاتتون در این ضمینه خیلی بالاست ولی یک قائده ای هست که اونهایی که در یک دانشگاهی بودند(چه در خارج و چه در ایران) آن دانشگاه را بهتر می دونند.

1- شما باید در بالاترین اولویت بر اساس علاقه، فیلدی رو که میخواهی کار کنی در آینده انتخاب کنی و این رو هیچ کس جز خودت نمیتونه در موردش تصمیم بگیره؛ حالا من نمیدونم شاید تو هم مثل من علاقه ای به مسائل صرف Power Electronic نداشته باشی و بیشتر کاربردش در سیستم قدرت برات جذابیت داشته باشه و در کل تحلیل های سیستمی. (خودت تحقیق باید بکنی در این مورد)

2- بعدش ببینی توی اون زمینه استادای مورد علاقه ات کی ها هستند و چه تواناییهای دارند که معمولا دانشگاه بر این اساس انتخاب میشه و رنک تا حدود زیادی اهمیت ندارد.

3- یک نگاهی هم به آزمایشگاه ها و امکاناتی که اون دانشگاه رو از دیگر جاها در فیلد کاریت متمایز میکنه باید داشته باشی و کارهایی که قبلا اونجا انجام شده که این میتونه کیفیت تحقیقات در فیلد مورد نظرت رو تا حدود زیادی در اون دانشگاه مشخص کنه.

در مورد لیست درس های چالمرز هم لینک زیر به صورت کامل برنامه دو سال را توضیح داده که نشان میدهد دستت در انتخاب بین سیستم و الکترونیک صنعتی تا حدود زیادی باز است اما خوب به نظرم با امکانات چالمرز Power Electronic اش قویتر هست:

http://www.chalmers.se/en/sections/e...programme-plan

Regards,
    Ali
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

1- شما باید در بالاترین اولویت بر اساس علاقه، فیلدی رو که میخواهی کار کنی در آینده انتخاب کنی و این رو هیچ کس جز خودت نمیتونه در موردش تصمیم بگیره؛ حالا من نمیدونم شاید تو هم مثل من علاقه ای به مسائل صرف Power Electronic نداشته باشی و بیشتر کاربردش در سیستم قدرت برات جذابیت داشته باشه و در کل تحلیل های سیستمی. (خودت تحقیق باید بکنی در این مورد)

2- بعدش ببینی توی اون زمینه استادای مورد علاقه ات کی ها هستند و چه تواناییهای دارند که معمولا دانشگاه بر این اساس انتخاب میشه و رنک تا حدود زیادی اهمیت ندارد.

3- یک نگاهی هم به آزمایشگاه ها و امکاناتی که اون دانشگاه رو از دیگر جاها در فیلد کاریت متمایز میکنه باید داشته باشی و کارهایی که قبلا اونجا انجام شده که این میتونه کیفیت تحقیقات در فیلد مورد نظرت رو تا حدود زیادی در اون دانشگاه مشخص کنه.

در مورد لیست درس های چالمرز هم لینک زیر به صورت کامل برنامه دو سال را توضیح داده که نشان میدهد دستت در انتخاب بین سیستم و الکترونیک صنعتی تا حدود زیادی باز است اما خوب به نظرم با امکانات چالمرز Power Electronic اش قویتر هست:

http://www.chalmers.se/en/sections/e...programme-plan

Regards,
    Ali
    من از جفت سیستم و Power electronic خوشم میاد و تحلیل و پیش بینیم تو سیستم و آزمایشگاه سیستم خوبه. فقط الکترومغناطیس و High voltage ضعیف بودم و در حال هر چیزی که زیاد حفظی داشت.در رابطه با Power electronic شما را نمی دونم ولی تو دانشگاه ما خیلی سطح پایین درس داده می شد حداقل در رابطه با سیستم خیلی چیز ها بیشتر می دونم. فکر کنم باید برم ببینم چی میشه.

این توضیحاتی است که خود چالمرز در مورد research activities داده.

http://www.chalmers.se/ee/EN/researc...-divisions/epe

با تشکر

علی
    Resigned Mod. <br />.

Junior Member

don't argue about that . if a swede knows a couple of iranians are sitting to rank their universities, he would be really surprised. as i said when it comes to sweden don't bother classifying the universities. at least in sweden not many people care. but if you really wanna know what universities are strong in what fields, you can take a look at following:
    1-power elec., Kth
    2-high speed wireless communications, Lund and KTH
    3- antenna and DSP in antennas, chalmers
    4- automatci control, linköping and lund
    5-biomedical eng., chalmers and linköping
    6-applied signal processing, chalmers, BTH,KTH
    7-sound and vibration analysis, chalmers
    8-telecomm with emphesize on networks and internet science,kth

darya
    Guest

hello everybody,
    I'm a medical doctor.I need some useful information about furthering education in my field of study in Sweden.I'll be apreciated if anyone give me more information.
    thanks in advance

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz
    نقل قول نوشته اصلی توسط powersys
    با سلام
    دوستان در مورد دانشگاه BTH سوئد کسی اطلاعاتی داره؟ ازش پذیرش گرفتم برای رشته برق ولی نمی دونم ارزش داره برم یا نه صبر کنم سال دیگه؟اگه اطلاعاتی ازش دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.
    BTH‌دانشگاه بدي نيست.خوبه.اينكه ميبيني ما چسبيديم به KTH‌يا Chalmers واسه اينه كه علاوه بر خيلي خوب بودنشون يه اسم و رسمي هم دارن!مثلا فرض كن ميشه KTH رو به دانشگاه شريف تشبيه كرد و BTH رو به صنعتي اصفهان(مقايسه خيلي بديم نبود )در هر حال اين دانشگاه تو زمينه برق خوبه و حتي يكي از بچه ها هم قبلا گفته بود كه از BTH‌مدرك گرفته و بعد از فارغ التحصيلي هم تو ERICSSON بهش پيشنهاد كار دادن..
    البته تشبیه دانشگاه KTH به شریف و Chalmers به صنعتی اصفهان اصلا تشبیه درستی نیست و کاملا بستگی به رشته داره. مثلا تو رشته برق و کامپیوتر دانشگاه Chalmers کاملا از دانشگاه kth بهتره. این موضوع رو من نمی گم. من خودم دانشگاه شریف درس می خونم و دو تا از استادای ما از همین دانشگاه Chalmers فارغ التحصیل شدن و این موضوع رو اونا هم تایید می کنند. (نگید که چون خودشون تو Chalmers درس خوندن اینو می گن، چون اونا دستشون باز بود که هر جا می خوان درس بخونن)

آقا جان من مثال زدم!
    در مثل كه مناقشه نيست!
    منظورم اين بود كه زياد دنبال رنك بندي دانشگاه نباشيد.مهم اينه كه آدم يكم هم به خودش و تلاشش نگاه كنه.ما تو همين دانشگاه شريف ديديم آدمايي رو كه 3 ترم مشروط شده انداختنشون بيرون و ميبينيم آدمايي كه از دانشگاههاي بي اسم ورسم مدرك گرفتن و بخاطر تلاش خودشون فوق و دكترا نه تنها اومدن شريف بلكه از خيلي از بچه هاي شريف هم سبقت گرفتن.نمونه اينجور آدماي پر تلاش تو همين فروم كم نيستند.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

نقل قول نوشته اصلی توسط samsam
    نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz
    نقل قول نوشته اصلی توسط powersys
    با سلام
    دوستان در مورد دانشگاه BTH سوئد کسی اطلاعاتی داره؟ ازش پذیرش گرفتم برای رشته برق ولی نمی دونم ارزش داره برم یا نه صبر کنم سال دیگه؟اگه اطلاعاتی ازش دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.
    BTH‌دانشگاه بدي نيست.خوبه.اينكه ميبيني ما چسبيديم به KTH‌يا Chalmers واسه اينه كه علاوه بر خيلي خوب بودنشون يه اسم و رسمي هم دارن!مثلا فرض كن ميشه KTH رو به دانشگاه شريف تشبيه كرد و BTH رو به صنعتي اصفهان(مقايسه خيلي بديم نبود )در هر حال اين دانشگاه تو زمينه برق خوبه و حتي يكي از بچه ها هم قبلا گفته بود كه از BTH‌مدرك گرفته و بعد از فارغ التحصيلي هم تو ERICSSON بهش پيشنهاد كار دادن..
    البته تشبیه دانشگاه KTH به شریف و Chalmers به صنعتی اصفهان اصلا تشبیه درستی نیست و کاملا بستگی به رشته داره. مثلا تو رشته برق و کامپیوتر دانشگاه Chalmers کاملا از دانشگاه kth بهتره. این موضوع رو من نمی گم. من خودم دانشگاه شریف درس می خونم و دو تا از استادای ما از همین دانشگاه Chalmers فارغ التحصیل شدن و این موضوع رو اونا هم تایید می کنند. (نگید که چون خودشون تو Chalmers درس خوندن اینو می گن، چون اونا دستشون باز بود که هر جا می خوان درس بخونن)
    نرم‌افزار Chalmers هم به خوبیه سخت‌افزارش هست؟ من Networks & Distributed Systems قبول شدم ولی نمی‌دونم قبولش کنم یا ردش کنم و منتظر بشم که انتخاب Internetworking ام توی KTH که رزروم قبول شم....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)