صفحه 13 از 163 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1626

موضوع: دانشگاه ها و رشته ها در سوئد

sahba
    Guest

پیش فرض پاسخ : دانشگاه ها و رشته ها در سوئد

سلام
    من میخوام از صفر پزشکی بخونم. دانشجو های خارجی هم از پرداخت هزینه پزشکی معاف هستن؟
    البته من هزینه خورد و خوراک رو خودم دارم.
    نحوه اغاز به کار پزشکی چطوریه؟

I am not aware about tuition.But I have seen in a site(I think it was in the medical school of Karolinsca) that study medicine in sweden needs swedish language knowledge

بیشترین متقاضی رو تو کل رشته های سوئد(فنی انسانی هنر و... ) رشته پزشکی کارولینسکا داره .

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

تا اونجايي كه من مي دونم براي تحصيل در رشته ي پزشكي تو سوئد بايد شهروند اتحاديه اروپا باشي...ولي بازم تحقيق كنين...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

eimary5819
    Guest

سلام بچه ها
    من دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی هستم میخوام واسه دکترا برم اونطرف اما واقعیتش نمی دونم کجا بهتره البته در مورد کشور سوئد خیلی تعریف شنیدم واسه همین می خواستم ببینم کسی می تونه بهم کمک کنه که چطوری میشه فهمید دکترای رشته منو کجاها داره ؟ و ضمنا کدوم یکی بهتره ؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط eimary5819
    سلام بچه ها
    من دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی هستم میخوام واسه دکترا برم اونطرف اما واقعیتش نمی دونم کجا بهتره البته در مورد کشور سوئد خیلی تعریف شنیدم واسه همین می خواستم ببینم کسی می تونه بهم کمک کنه که چطوری میشه فهمید دکترای رشته منو کجاها داره ؟ و ضمنا کدوم یکی بهتره ؟
    ممنون
    بری آمریکا که از همه بهتره ولی توی اروپا دوستان برقی میگن توی سوئد KTH از همه بهتر کار می کنه . روی سوئیس و بویژه زوریخ هم کار کن (پول خوبی میده ).

eimary5819
    Guest

سلام مرسی نیما جان
    چون من ازدواج کردم باید باید جایی که میرم دانشکده پزشکی هم داشته باشه چون خانومم هم می خواد ادامه تحصیل بده الته توی رشته پرستاری واسه همین من نظرم روی چالمرز بود و شنیدم که توی شهر گوتنبرگ هم دانشکده مهندسی هست و هم دانشکده مهندسی فقط نمی دونم آیا چالمرز دکترای مهندسی پزشکی داره یا نه ؟
    در مرد سوییس واسه زبان مشکلی درست نمیشه ؟ چون میدونم تو سوئد حداقل 60 درصد مردم انگلیسی صحبت میکنند اما سوییس رو نمی دونم ؟ از لحاظ مالی کدوم یکی بهتره ؟ به نظر شما کدوم دانشگاه توی سوییس مناسبه ؟

شرمندهههههههههههه که من اینقدر سئوال دارم !؟

بله تو سوئیس باید زبان یاد بگیری تو زوریخ آلمانی حرف می زنن . (خودش یه امتیازه !!) ولی توی دانشگاه انگلیسیه .
    شنیدم سوئیس خوب پول میده بویژه زوریخ .حتما دانشکده پزشکی هم داره ولی رفتن توش سخته !!! مثل بقیه جاهای دیگه اروپا
    kth توی فکر کنم توی استکهلم هستش . اونجا توی سوئد همون طور که گفتم از همه بهتره و استکلهم دانشکده پزشکی هم داره !!

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ha3ib
    من هم دو سال پیش وضعم مثل شما بود. انتخاب بین رشته ای که دوست دارم تو سوئد و رشته ای نه چندان دلچسب تو کانادا. من در نهایت فوق رو Chalmers خوندم و الان برای دکترا دارم می رم یه دانشگاه خوب تو آمریکا.

به نظرم اگه تو سوئد درس بخونی و نمرات خوبی بیاری و روی GRE هم کار کنی رفتن به آمریکا کاملا عملیه و از نظر علمی هم چالمرز فکر می کنم از کنکوردیا خیلی بالاتر باشه.

اما از نظر آماری تعداد کسایی که از اینجا آمریکا می رن واقعا کمه در مقایسه با تعداد ایرانیای اینجا. من دلیلش رو واقعا نمی دونم. شاید علتش این باشه که بیشتر کسایی که میان اینجا دنبال دکترا نیستند و بیشتر دنبال موندن و کار پیدا کردن هستن. شاید هم چون دانشجو های ایرانی که میان سوئد در مجموع از دانشجو هایی که میرن کانادا ضعیف تر هستند. یه دلیل دیگشم اینه سیستم آموزشی سوئد یه کم با سیستم آمریکایی که ما بهش عادت داریم متفاوته. شما سال اول تعداد زیادی درس داری که به شما فرصت دادن مقاله های متعدد کنفرانس بر عکس کانادا رو نمی ده و شاید این رو فرایند اپلای شما تاثیر بگذاره. هر چند که من بدون اون مقاله های کنفرانس که به نظر من بیشتر آب بستن توی علمه تا یه کار درست حسابی اپلای کردم و مشکلی هم پیش نیومد.

این داستان "کاناداست به هر حال" رو من درک نمی کنم. شما اگه می خوای به هر قیمت یه جایی بمونی مثل بقیه هم وطن های محترم مون کانادا رفتن گزینه ایه. ولی واقعیتش بقیه مردم دنیا این طوری فکر نمی کند و اصولا همه دنیا غیر ما ایرانیا علاقه هاشون رو دنبال می کنن.

در مورد آب و هوا هم خدمت اون دوستان که می گن آب و هوای سوئد جالب جالب نیست عرض کنم شهر goteborg که chalmers توشه جریان گلف استریم تو اقیانوس اطلس جلوش تموم میشه و به خاطر همین خیلی از چیزی که به خاطر عرض جغرفیایی اش باید باشه گرم تره و اصلا قابل مقایسه با شهر های کانادا و حتی شهر های داخل خاک اروپا نیست. تمام زمستون سال گذشته میانگین دما دور و بر صفر بود و کلا دو بار هم تو شهر برف اومد. الان هم که بهاره هوا عالیه.
    وقتي يه فارغ التحصيل دانشگاه شريف در اين مورد نظر ميده قاعدتا خيلي نبايد انتظار داشت كه به غير از امكان ادامه تحصيل تا PhD چيزه ديگه اي واسش اولويت داشته باشه. اما به نظر من وقتي كسي ميخواد تصميمي بگيره كه احتمالا بقيه زندگيشو تحت تاثير قرار ميده بايد جوانب ديگه مثل امكان موندن توو كشوري كه قراره بره اونجا رو هم در نظر بگيره بخصوص اگه به سن و سالي رسيده باشيد كه ديگه حال و هواي درس و دانشگاه مثل قبل توو سرتون نباشه. خوب واضحه كه در اين مورد كانادا وضعيت به مراتب بهتري نسبت به سوئد داره. بنابراين اگه واقعا هدفتون PhD گرفتنه و ديگر هيچ، قطعا رفتن به يه دانشگاه خوب مثل چالمرز آينده شما رو تضمين ميكنه اما اگر در كنار درس به مهاجرت هم فكر ميكنيد فارغ التحصيل شدن از دانشگاهي مثل كنكورديا كه جزو دانشگاهاي خوب كانادا به حساب مياد انتخاب غلطي نخواهد بود. به هر حال يادتون باشه كه شما تا آخر عمر نميخوايد درس بخونيد و نهايتا ميخوايد وارد بازار كار بشيد كه اگر كار غير آكادميك مدنظرتون باشه در اين صورت به نظرم Experience موثرتر از Education خواهد بود پس اگه زودتر وارد بازار كار بشيد زودتر هم Experienced ميشيد

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

يكي از دوستان من با توجه به علاقه ي زيادي كه به خلباني و هواپيما داره قصد داره تو سوئد اين رشته رو تو مقطع كارشناسي بخونه...
    مي خوام بدونم اصلا" چنين رشته اي وجود داره يا نه؟!...
    اگه بخواد خلبان يا مهندس پرواز شه بايد چه رشته اي تو ليسانس بخونه؟
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)