صفحه 5 از 18 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 178

موضوع: آرشیو شده : رد شدن از سفارت استراليا و علل آن ( تا سال 2012 )

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

پیش فرض پاسخ : PVA!

نقل قول نوشته اصلی توسط jahan-
    منظور از‌ sop چیه؟ چه جور مدرکی‌ لازمه ارایه بدیم؟
    منظور از SOP همون Statement of Purpose هست . به معنی هدف شما مثلا از تحصیل و ....

معمولا ما دو نوع SOP داریم. یه SOP رو شما واسه پذیرش دانشگاه میفرستید که کاراهای قبلی - مقالات - انگیزتون از رشته و هدفهای تحصیلی/شغلیتونو در اون شرح و توضیح میدید. بدیهیه که در این نوع SOP مخاطب شما اساتید دانشگاه هستن.
    یه مدل SOP هم معمولا واسه سفارت مینویسن. که معمولا دلایل علاقه به این رشته - کارای قبلی که ثابت کنه اهل علم هستید - دلایل برگشت به کشورتون و ... رو در بر میگیره . لازم به ذکره در این یکی مخاطب شما یه استاد دانشگاه نیست . یه احتمالا دانش آموخته علوم سیاسی هستش که میخواد ببینه هدف شما از تحصیل چیه ؟ آیا فقط به بهانه تحصیل دارید میرید یا هدفتون کاملا علمیه ؟
    تا حالا دادن SOP به سفارت استرالیا الزامی نبوده و هنوز هم نیست(یعنی تا تاریخ ۵ جون ۲۰۰۹) . گرچه ممکنه شرایط تغییر کنه.

برای اطلاعات بیشتر میتونید اینجا رو هم ببینید ....
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Senior Member

آقای عظیم از شما بعیده!!!!!!!!!!!!!!!
    من الان آرزو می کنم که
    1-کاش به حرف وکیل که گفت همون مبلغ ساپورت کافیه گوش نکرده بودم و از چند تا بانکی که ضامن توش پول داشت هم نامه گرفته بودم که ساپورت قوی بشه
    2- کاش رزومه قوی تری داده بودیم
    3- کاش سند خونه داشتیم و ارائه میدادیم و نامه مرخصی از محل کار
    4- کاش شکایت نکرده بودم ( یعنی اینقدر بی جنبه هستند؟؟؟) من که حرف بدی نزدم گفتم ما ممکنه به این ترم نرسیم لطفا زودتر بررسی کنید)
    آه ه ه ه :'( :'(
    راستی به نظر شما این بار شوهرم این sop و ساپورت و رزومه رو محکم تر کنه دوباره ردش می کنند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarsa
    آقای عظیم از شما بعیده!!!!!!!!!!!!!!!
    من الان آرزو می کنم که
    1-کاش به حرف وکیل که گفت همون مبلغ ساپورت کافیه گوش نکرده بودم و از چند تا بانکی که ضامن توش پول داشت هم نامه گرفته بودم که ساپورت قوی بشه
    2- کاش رزومه قوی تری داده بودیم
    3- کاش سند خونه داشتیم و ارائه میدادیم و نامه مرخصی از محل کار
    4- کاش شکایت نکرده بودم ( یعنی اینقدر بی جنبه هستند؟؟؟) من که حرف بدی نزدم گفتم ما ممکنه به این ترم نرسیم لطفا زودتر بررسی کنید)
    آه ه ه ه :'( :'(
    راستی به نظر شما این بار شوهرم این sop و ساپورت و رزومه رو محکم تر کنه دوباره ردش می کنند؟
    نیلوفر جان انقدر ناراحت نباش..
    به نظر من اگه دوباره اقدام کنی بد نیست.. ببین ولی این دفعه دیگه بی خیالش باش، با خودت بگو:
    "اگه اومد که خیلی خوب میشه، اگر هم نیومد مهم نیست چون من دارم کارهای روزمره خودم رو انجام میدم."

فقط این بار رزومه تحصیلی رو جوری بنویس که طرف بفهمه که واقعا این هدف جهت بالا بردن سطح علمی در جایی با امکانات هست که در کشور خودت این فرصت نیست. مدارک مالی رو جوری ارائه بده که بدون شک بفهمن شما مشکل مالی در اونجا پیدا نمی کنید. هر چی که دارید براشون رو کنید تا واقعا بفهمن که تحصیل بر اقامت اولویت داره.

به نظر من اگه از نظر مالی مشکلی نداری، انگلیس هم جای فکر داره.. اگر هم که هدفت اقامته که ... :P
    The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them

Junior Member sina84 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UniSA , Adv. Manufacturing Technology

یک سؤال اینجا مطرح میشه. دوستان، اگر ما مدارکی دال بر برگشت حتمی پس از اتمام تحصیل (مانند SOP و...) در اختیار سفارت بگذاریم. فکر نمی کنید بعد اینکه درسمون تمام شد، DIAC با استناد به همین مدارک درخواست ما برای گرفتن PR رو رد کنه؟
    یعنی بگه شما خودتون گفتید که میخاید برگردید، حالا چی شده که درخواست اقامت دائم دادید؟
    فکر نمی کنید متقاعد کردن سفارت در مورد بازگشتمون یک نوع خودزنی باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sina84
    یک سؤال اینجا مطرح میشه. دوستان، اگر ما مدارکی دال بر برگشت حتمی پس از اتمام تحصیل (مانند SOP و...) در اختیار سفارت بگذاریم. فکر نمی کنید بعد اینکه درسمون تمام شد، DIAC با استناد به همین مدارک درخواست ما برای گرفتن PR رو رد کنه؟
    یعنی بگه شما خودتون گفتید که میخاید برگردید، حالا چی شده که درخواست اقامت دائم دادید؟
    فکر نمی کنید متقاعد کردن سفارت در مورد بازگشتمون یک نوع خودزنی باشه؟
    من هم SOPندادم.
    در دایره قسمت ما نقطه پرگاریم/لطف آنچه تو اندیشی، حکم آنچه تو فرمایی

Senior Member

آقاي عظيم من احتمال ميدم كه اين سخت گيري ها در مورد tafe‌ده برابره چون ميگن ايشون ميخواد با يه هزينه خيلي كم فقط وارد استراليا بشه و پناهنده بشه
    در مورد فاميل من فكر مي كنم داشتن فاميل مخصوصا درجه يك از نظر اونها يك پوئن منفي هست نه مثبت!!!!!!

SOP را من که از طریقه موسسه اقدام کردم ارائه کردم و به نظرم مهم هم هست چون تنها سندی است که شما از اهداف تحصیلیتون و کار اعلام میکنید مخصوصا برای استرالیا که مصاحبه نداره !!!

Junior Member sina84 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UniSA , Adv. Manufacturing Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط jahan-
    سلام. من امروز با وکیلم مکاتبه کردم و ابراز نگرانی کردم از روند موجود, با توجه به اینکه من قبلا کلی‌ مطلب اینجا گفتم که شاید باعث نگرانی بچه‌ها شده باشه، احساس وظیفه کردم که جواب ایشون رو اینجا بذارم. من به ایشون اعتماد دارم ولی‌ قضاوت نهایی با خودتون.

Saying that you wish to stay in Australia and apply for PR has nothing to do with your application, it cannot be the used for refusal grounds, being committed to your studies and making sure that you have a good background and real intention of studying is the major point i.e. you must prove that you will study after arrival in Australia. You can even directly say that you will apply for PR once you have finished your studies.
    فکر میکنید اگه معدل لیسانس پایین باشه، REFUSE بشیم؟ :'(
    آخه معدل من نزدیک 13 هست، فکر میکنید منو REFUSE؟ :-[

Senior Member

والا ما كه هيچ ارتباطي با سلاح و نظام و سياست و.... نداشتيم اما در جواب مهدي ما قبل از PVA، رد شديم راستي كسي ميدونه آيا فرقي بين REFUSE و REJECT هست؟

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarsa
    آيا فرقي بين REFUSE و REJECT هست؟
    تا اونجا که من می دونم این دو کلمه در مورد ویزا یک معنی داره.
    What Goes Around...Comes Around

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)