صفحه 6 از 18 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 178

موضوع: آرشیو شده : رد شدن از سفارت استراليا و علل آن ( تا سال 2012 )

Senior Member

پیش فرض رد شدن از سفارت استراليا و دلايل آن

سلام مي خواهيم به منظور ايجاد اطلاعات بيشتر يك تاپيك به اين مسئله اختاص دهيم تا به حال اين اتفاق براي استراليا خيلي رخ نداده بود و در مورد آمريكا و كانادا زياد مشاهده مي شد اما اخيرا استراليا هم دانشجويان رو رد مي كنه هدف از اين تاپيك جمع آوري اطلاعات در مورد شرايط رد شده ها (سن ،مدرك، معدل، سابقه كار، تاهل ، فاند بودن ، ساپورت و ..) و علت رد شدن مي باشد و ارزيابي اينكه ايا امكان گرفتن ويزا بعد از ردشدن وجود دارد يا خير

Senior Member

پیش فرض پاسخ : رد شدن از سفارت استراليا و دلايل آن

از خودم شروع مي كنم و شرايط و علت رد شدنمون رو ميگم
    ما خردادماه بعد از 4 ماه انتظار به دليل نداشتن social tie(وابستگي اجتماعي) رد شديم و آفيسر گفته من قانع نشدم كه هدف اصلي شما تحصيل هست و بعد از تحصيل برمي گردين و دقيقا گفته كه همه مدارك شما كامل بوده است
    من و شوهرم قصد داشتيم به استراليا بريم تا ايشون با هزينه خودمون فوق نرم افزار در macquarie university بخونه شوهرم 26 ساله ليسانس نرم افزار دانشگاه آزاد با معدل 13.5 و من هم مثل ايشون با معدل 14.93 بودم و به عنوان همراه با شوهرم درخواست ويزا داده بوديم.
    شوهرم موقع در خواست به سفارت كار نمي كرد و تقريبا دو ماه بعد از سربازيش بود اما بين ليسانس تا سربازي ما سابقه كار ارائه داديم من هم 1 سال تو يه شركت كامپيوتري و يك سال در يك شركت كار غير مرتبط انجام ميدم و سابقه كار ارئه دادم اين نداشتن كار ايشون موقع درخواست يك پوئن منفي بوده معدل كم شوهرم هم يك پوئن منفي بوده كلا به متاهل ها هم بيشتر گير ميدن
    شوهر من چند مسافرت خارجي در بچگي داشته اما وكيل گفت ملاك پاسبورت فعلي هست در نتيجه ما هيچ سفري رو ننوشتيم كه فكر مي كنم راهنمايي اشتباه كردند؟‌(نظر شما چيه؟) اين هم پوئن منفي بعدي
    فاميل هم شوهرم داشت اما خيلي دور بودن وكيل گفت ننويسين قضيه فاميل رو نميدونم پوئن مثبته يا منفي
    مسئله بعدي اين بود كه مينيمم ساپورت ما 35 ميلون هم شده بود البته به دلار 650 از مبلغ خود سفارت كمتر نشده بود و پدرشوهر و برادر شوهرم هردو صاحب اين حسابها بودن كه خوب شايد كم بودن(البته كافي بود!!) ساپورت پوئن منفي باشه و اينكه پرسيده بود همسر شما قصد كاركردن در استراليا رو داره و وكيل هم جواب داده بله
    مسئله بعدي كه منو خيلي ناراحت مي كنه البته دليل رد شدن نيست اما خيلي زشته اينه كه كارمندان وكيل ما با يك دستخط بسيار زشت و پر از غلط املايي فرمها رو با نهايت بي دقتي پر كردند و مثلا جايي كه پرسيده هدف شما از تحصيل چيه يك جمله كوتاه جواب داده و خيلي سرسري فرمها رو پر كرده و به ما هم فرمها رو نشون ندادن
    مسئله ديگه كه اگه دليل اين باشه واقعا من از رفتن به استراليا و واژه دموكراسي انزجار پيدا مي كنم اينه كه من روز قبل از ردشدن به سايت رسمي immi.gov در مورد دير شدن ويزامون شكايت كردم و درست فرداش رد شدم درحاليكه شماره پرونده هاي قبل از ما هنوز بررسي نشده بودند
    مسئله مهمي كه كه پيش اومد اين بود كه در نامه refuse اوليه آفيسر گفت شما واسه ويزا subclass572 اقدام كرديد و خوب خيلي از اين tafe ها رو رد مي كنن چون ميگن اين دوره هاي كوتاه مدت و كم هزينه تنها بهانه اي براي ورود به خاك استراليا و پناهنده شدن هست ما اعتراض كرديم و ايشون كه نميدونم شايد نخواست ضايع بشه همون متن رو تصحيح كرد و به 573 تبديل كرد اين مسئله كه شايد نخواسته اشتباهشو بپذيره هم ممكنه وجود داشته باشه

اين بود سرگذشت من
    نظر شما چيست ؟ به نظر شما شانس گرفتن ويزا در اقدام مجدد چيست؟ از دوستان ديگر خواهش مي كنم تجربيات خود را حداقل براي استفاده ساير اعضا در اين قسمت ذكر نمايند

Junior Member

جواب ویزای من هنوز نیومده اما من هم ۲ نفر رو میشناسم که رد شدن که البته هر ۲ تاشون برای فوق لیسانس میخواستند برن.
    اولی‌ که مجرد بود به خاطره حساب بانکی‌ رد شد. آخه چند روز تو حساب بانکیش‌ مبلغ کمتر از مقدار قابل قبول بوده و برای همین هم ردش کرده بودن.
    به دومی هم که متاهل بوده گفتن که هدف شما از تحصیل‌ در استرالیا گرفتن اقامت هست و به همین دلیل ردش کردن. تا اونجا که من میدونم معدلش حدود ۱۳.۵ تا ۱۴ بوده و دانشگاه آزاد درس میخونده و در ضمن مقاله و این جور چیزا هم نداشته. اما مدارکش کامل بوده.
    به نظر من هر چقدر که معدل بالاتر باشه و سابقه کارای علمی‌ مثل مقاله دادن بیشتر باشه، احتمال رد شدن به دلایلی مثل قصد برای موندن و ... کمتر میشه.

به خدا آدم خندش میگیره اینجا کسایی رو بهشون ویزا دادن اومدن که اگه ببینید شما حاضر نیستید تو ایران هم راشون بدید.. یکی از بچه ها امروز داشتم باهاش صحبت میکردم از یه کشور اومده بود که عکس هاشو بهم نشون داد رسما خشکم زد!!!
    اسم کشورش Papua New Guinea بود نیازی به گفتن نیست می تونید خودتون تو اینترنت سرچ کنید ببینید، طرف تو این قبیله هایی که تو راز بقا نشون میده زندگی میکرده، به خدا بدون اغراق میگم باورتون نمیشه عکساشون رو نشونم میداد همشون لخت بودن اصلا لباس نداشتن فقط دور خودشون شاخه و برگ پیچیده بودن ... اونوقت فکر میکنید دین شون چی بود، نمی دونم تا حالا شنیده باشید یا نه اسم دینشون خرافات سنتی بود ??? نصف کشورشون خرافه پرست هستند،
    یعنی ببینید کشور ما که روزی برای خودش عظمتی داشت الان از این کشور ها هم بد تر شده که مردمانمون برای گرفتن ویزا باید با سر کج جلوی این سفارت ها در صف های طولانی منتظر باشن.؟؟؟!!!!! بابا اینا فکر میکنن ما هممون آدم کشیم طرف بچه پر رو خودش از آفریقا اومده بود، داشت به یکی از بچه های ایرانی با لحن تمسخر آمیزی میگفت امروز بمب هسته ایت رو از خونه اوردی یا نه، بقیه هم میخندیدن .. > من انقدر ناراحت شدم رفتم به ایرانی گفتم بابا یه چیزی بهشون بگو پر رو میشن.. اونم گفت بی خیال بدشم رفت.. :'(
    واقعا یعنی کشور ما از آفریقا هم سطحش پایین تره!!!؟؟؟؟

بچه ها من خیلی اعصابم خورده اینا رو هم گفتم فقط یکم خالی بشم، دیگه نمیدونستم باید به کی بگم...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

به هر حال اونا هم انسان هستند ! حالا به هر چیزی که اعتقاد داشته باشن یا نداشته باشن ....
    فکر نمیکنم علی دیدگاه برتری طلبانه ای داشته ....

vahidR

The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

البته این حرف علی ربطی به تاپیک نداشت !!
    ولی علی جان شما هم نگران نباش کم کم اون چهره هم داره ترمیم میشه ....
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Senior Member

پايين نامه ردي نوشته this dicision is not reviwable اما من خودم يه مورد ديدم كه اعتراض كرده بود يه چيني كه بهش گفتند مدرك ielts نداشتي اما اون ارائه داده بوده و كار به trial و ... كشيده به نظر شما ميتونم اعتراض كنم كسي رو مي شناسيد كه اعتراض كرده باشه؟
    2- كسيو سراغ دارين كه به دليل social tie رد شده باشه اما دفعه دوم درخواست داده باشه و قبول شده باشه؟
    3- شما در سوالات سفرهاي خارجي سفرهاي مربوط به پاسبورت فعلي رو نوشتيد يا تمام سفرها از بچگي تا الان؟ ما كه پاسبورت هاي قبلي رو نداريم چطور معلوم ميشه كجاها رفتيم؟

سلام
    من به نظرم از اونجایی که شما دو نفر هستید و اون ها هم خیلی حساس، یه 100 میلیونی جور کنید بخوابونید به حساب حله...
    بابا اینا فقط دنبال پول هستند الانم اقتصادشون وضعیت متزلزلی پیدا کرده دنبال پول کسانی هستند که می خوان بیان.. من مطمئنم قبولتون می کنن.. در ضمن بهتره برای شهرهای کم جمعیت تر هم اقدام کنید چون اینجا دران به شدت جمعیت رو کنترل می کنن.. یعنی بهتره برید سمت غرب استرالیا مثل پرت و ... دور سیدنی و ملبورن رو خط بکش چون از تمام دنیا می خوان بیان تو این دو تا شهر.. اون نکته مالی هم حتما توجه کن چون من اینجا تو پایتخت استرالیا به وضوح در مطبوعات و مراکز دولتی میبینم دولت به مهاجر ها و افرادی با وضعیت مالی خوب نیاز داره که وضعیت بیکاری خودشون رو از اینی که هست پایین تر بیارن..
    ببینید یه چیزی رو بهتون بگم که اینجا نه این که اکثریت شهروندانشون سن بالایی دارن و جوانانشون هم تنها 1/3 به دانشگاه میرن شما وقتی میای اینجا خیلی راحت تر از شهروندان خودشون میتونی کار پیدا کنی مخصوصا اگه دانشگاه اینجا هم درس خونده باشی برای همین اینا با خودشون این فکر رو میکنن که چرا فرصت کار رو از شهروندان خودشون بگیرن بدن به شمایی که تازه از جای دیگه اومدین.. پس اگه با مبلغ بالایی لاج کنید خیلی تاثیر داره ، این چیزایی هم که گذاشتن هر نفر سالی 12 تا و.. فراموش کنید اینا همشون نمادین هستش..
    خیلی جالب هست من برای یه کمپانی فرم پر کردم و فرستادم اونا هم گفتن OK مرحله آخر گفتن فقط citizen ها می تونن اینجا استخدام بشن.. :-\ خلاصه فقط باید بهشون نشون بدید که Bank Statement تتون OK هستش..
    The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Teaching-La Trobe University

سلام. من چند نکته مهم رو بگم. ۱. حتما حتما SOP بنویسید بدین سفارت. یک SOP قوی. ۲. حتما باید در موقع لاج کردن سر کار مرتبط با رشته ای‌ که میخواید بخونید باشید. اگه سابقه قبلی‌ هم داشته باشید که عالی. اصلا من یک شرکتو میشناسم که اگه سر کار مرتبط نباشین باهاتون قرارداد نمیبنده. ۳. حتما تمام مراحل کار، کل فرمها، کل مدارک، همه چیز رو خودتون هم چک کنید. رک و راست به وکیل بگید که هیچ اقدامی رو بدون هماهنگ کردن با شما انجام نده.

من فکر می‌کنم کیس من یکی‌ از حساسترین کیس‌های ممکن بوده. من مکانیک جامدات خوندم و یک روز هم سابقه کار نداشتم. واسه رشتهٔ Master of Teaching
    اقدام کردم که کلی‌ حساسیت داره و چک پلیس و چک کار با کودکان میخوان. توجه کنید که این ۲ تا رشته هیچ ربطی‌ به هم ندران. البته ۴ سال سابقهٔ تدریس انگلیسی‌ ارایه کردم. ولی‌ چنان SOP قوی نوشتم و چنان دلایلی آوردم که سختگیرترین فرد رو هم متقاعد می‌کنه که واسه تحصیل می‌خوام برم و تغییر رشتم منطقی‌ هست.

موفق باشین
    The future has several names. For the weak, it is the impossible. For the fainthearted, it is the unknown. For the thoughtful and valiant, it is the ideal

نقل قول نوشته اصلی توسط jahan-
    سلام. من چند نکته مهم رو بگم. ۱. حتما حتما SOP بنویسید بدین سفارت. یک SOP قوی. ۲. حتما باید در موقع لاج کردن سر کار مرتبط با رشته ای‌ که میخواید بخونید باشید. اگه سابقه قبلی‌ هم داشته باشید که عالی. اصلا من یک شرکتو میشناسم که اگه سر کار مرتبط نباشین باهاتون قرارداد نمیبنده. ۳. حتما تمام مراحل کار، کل فرمها، کل مدارک، همه چیز رو خودتون هم چک کنید. رک و راست به وکیل بگید که هیچ اقدامی رو بدون هماهنگ کردن با شما انجام نده.
    موفق باشین
    چرا در موقع لاج حتما باید کار داشته باشیم؟اینارو برای ویزای دانشجویی گفتید؟ خیلی از دانشجوها بی کار هستن و ویزا هم میگیرن!!!!!!!
    من به این امید زندم این روزها هم میگذره این وضعیت عوض میشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jahan-
    سلام. من چند نکته مهم رو بگم. ۱. حتما حتما SOP بنویسید بدین سفارت. یک SOP قوی
    آیا نوشتن یا ننوشتن SOP ربطی به گرفتن فاند داره؟
    منظورم اینه که کسی که با هزینه ی خودش می خواد بره، باید اینو هم ارائه بده؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)