صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 22 , از مجموع 22

موضوع: وقتی بیشتر از 10-15 سال از مهاجرت به کانادا می گذرد ...

Senior Member Azumi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Literature

پیش فرض پاسخ : وقتی بیشتر از 10-15 سال از مهاجرت به کانادا می گذرد ...

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    با وجود اینکه بنظرم پست شما در ارتباط با موضوع این تاپیک نیست، چند مورد رو که بنظرم میاد رو مینویسم. مدیر محترم در صورت لزوم زحمت انتقالش رو بکشن:

این رو برای همه و نه فقط شما مینویسم، اینجا هم مثل همه جاهای دنیا مدینه فاضله نیست. آبروی ایرانی ها هم با اینکه یک نفر تو آسانسور کاری بکنه از بین نمیره چون اگر اینجوری باشه دیگه برای هیچ ملتی آبرو نمیمونه! همین چند سال پیش بود که توی یک اتوبوس تو کانادا یه مسافر سر مسافر جلویی رو برید اما این باعث نمیشه که موضوع رو به همه تعمیم داد.
    یک مثالی میخوام بزنم که در پاسخ به مورد بازیهای مهد کودک هستش، من در بعضی روزها هنگام برگشت از محل کارم از اتوبوس استفاده میکنم، همیشه هم یک خط خاص و یک ایستگاه خاص هستش. چون مسافر منظم اتوبوس نیستم اوایل بنظرم عجیب بود که چیزی بنام صف توی این ایستگاه وجود نداره و هرکسی هر جایی بخواد وایمیسته و بستگی به اینکه اتوبوس در هنگام ورود به ایستگاه کجا وایسه و در رو باز کنه همه بدو به سمت اون میرن که بتونن بشینن یا برای هم دیگه جا بگیرن! این همه که میگم تقریبا از هر قوم و ملیتی هم توش هست. منظورم اینه که نمیشه به همه برچسب بی فرهنگی یا ... زد. به شخصه پیش خودم فکر میکنم که همه از سر کار اومدن و خسته هستن و راه هم طولانیه و حوصله سرپا وایسادن رو ندارن.
    ناگفته نماند که بعضی از صحبت هاتون رو باهاش موافقم
    سلام دوست عزیز.
    ممنون از پاسختون.
    من تمام صحبتهام بر می گشت به ایرانی گریزی و ایرانی بازی به قول دوستان.
    من خودم به شخصه دلایلم برای ایرانی گریزی اون مطالبی بود که بالاتر عرض کردم. اون مثال توی آسانسور هم یک نمونه ساده در مورد فرهنگ ندید بدید بازی بود نه اینکه بخوام موضوع رو تعمیم بدم به فقط ایرانی ها. همه اقوام کاستی هایی دارند و این مختص به ایرانی ها نیست دوست من...
    اما بعضی موارد در ایرانی ها پر رنگتره و کلا مختص ایرانی هاست...
    SINP sent and received: 04.11.15/ In process: 26.11.15 /Nomination 18.12.15
    ITA Received: 06.01.16 / Profile / submission and in processed: 12.01.16/ BG in progress: 12.5.16/PPR: 13.05.16/ Landed 18.07.16

Just Decide and You Will Get Whatever You Want Even If All The People Say You Can't

پیش فرض پاسخ : وقتی بیشتر از 10-15 سال از مهاجرت به کانادا می گذرد ...

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    با وجود اینکه بنظرم پست شما در ارتباط با موضوع این تاپیک نیست، چند مورد رو که بنظرم میاد رو مینویسم. مدیر محترم در صورت لزوم زحمت انتقالش رو بکشن:

این رو برای همه و نه فقط شما مینویسم، اینجا هم مثل همه جاهای دنیا مدینه فاضله نیست. آبروی ایرانی ها هم با اینکه یک نفر تو آسانسور کاری بکنه از بین نمیره چون اگر اینجوری باشه دیگه برای هیچ ملتی آبرو نمیمونه! همین چند سال پیش بود که توی یک اتوبوس تو کانادا یه مسافر سر مسافر جلویی رو برید اما این باعث نمیشه که موضوع رو به همه تعمیم داد.
    یک مثالی میخوام بزنم که در پاسخ به مورد بازیهای مهد کودک هستش، من در بعضی روزها هنگام برگشت از محل کارم از اتوبوس استفاده میکنم، همیشه هم یک خط خاص و یک ایستگاه خاص هستش. چون مسافر منظم اتوبوس نیستم اوایل بنظرم عجیب بود که چیزی بنام صف توی این ایستگاه وجود نداره و هرکسی هر جایی بخواد وایمیسته و بستگی به اینکه اتوبوس در هنگام ورود به ایستگاه کجا وایسه و در رو باز کنه همه بدو به سمت اون میرن که بتونن بشینن یا برای هم دیگه جا بگیرن! این همه که میگم تقریبا از هر قوم و ملیتی هم توش هست. منظورم اینه که نمیشه به همه برچسب بی فرهنگی یا ... زد. به شخصه پیش خودم فکر میکنم که همه از سر کار اومدن و خسته هستن و راه هم طولانیه و حوصله سرپا وایسادن رو ندارن.
    ناگفته نماند که بعضی از صحبت هاتون رو باهاش موافقم

این داستان اتوبوس رو من هم شنیده بودم. اما نمی دونم در کدوم شهر دقیقا؟شواهد در خصوص موارد دیگری می گه که در تورنتو فرهنگ مردم مقداری aggressive هست یا ظاهرا اینجوریه. اما من از دوستانی که در غرب کانادا هستند به خصوص، شنیدم که ظاهرا دزدی خیلی خیلی کمتره، آرامش خیلی خیلی بیشتره، از این جرکت ها که می گید اصلا خبری نیست و یه جورایی مردم خیلی روستایی نر و ساده ترن. جالبه که همون دوستانی که می گن در تورنتو خیلی aggressive هستند وقتی یه مدت غرب کانادا رفتن و موندن خیلی آروم تر شدند و اساسا همه جیز رو با آرامش بیشتری انجام میدن.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)