صفحه 45 از 72 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 715

موضوع: اقامت دائم از طریق ویزای EB3

پیش فرض پاسخ : اقامت دائم از طریق ویزای EB3

اقاي farzadkrec با تشكر از اطلاع رساني شما . ايا از محتواي مصاحبه آنها با أفسر سفارت خبر داريد ؟ و لطف كنيد اگر اطلاعات إضافي داريد اطلاع رساني كنيد با تشكر از شما

دوستان سلام من چند روزيه دارم اين تاپيك رو از صفحه اول تا اينجا مطالعه ميكنم در نهايت به اين نتيجه رسيدم كه به قول جناب اقاى asadi شايد چند سال ديگه افسوس اين روز ها رو بخوريم
    راستش من قصد دارم با خانواده مهاجرت كنم چند سالى هم هست كه دارم سعى ميكنم از روش E2 ويزا بگيريم البته همه ميدونن كه اين ويزا غير مهاجرتى هست ولى من چون از اعضاى درجه يك همسرم امريكا هستن و سال ديگه اگر ترامپ نياد و قوانين عوض نشه شامل پرونده family ميشيم كه خوب يه ١٠ تا ١٢ سالى طول ميكشه تا گرين كارت بشه براى همين فكر كرديم اگر بتونيم E2 بگيريم و تا اون موقع هر دو سال تمديدش كنيم هم اونجا بوديم و همه زمان رو از دست نداديم البته بماند كه E2 گرفتن هم كار ساده اى نيست و مشكلات خاص خودشو داره ولى چند ماه پيش كه با اين ويزاى Eb3 آشنا شدم اولش تو كتم نميرفت كه مگه ميشه ادم به همين راحتى كه وكيلا ميگن با يكسال كار كردن تو.... اونم اول كار گرين كارت بگيره
    تا اينكه كاملا اتفاقى متوجه شدم دو سال پيش يكى از همكارام براى همين روش اقدام كرده با هاش كه صحبت كردم بنده خدا دل تو دلش نبود و ميگفت نميدونم ما تا اينجا پول و داديم و اميدوارم كلاه سرم نره تا اينكه ٢٠ روز پيش مصاحبه داشت تو ابوظبى و ازش كه پرسيدم چى شد گفت من خودم باورم نميشد ولى خدايى فقط ٣ تا سوال از همسرم پرسيدن ٢ تا سوالم از خودم گفتم بهش شوخى ميكنى گفت باورت نميشه ولى من دو تا زونكن فقط مدارك ترجمه شده برده بودم با خودم ولى فقط برگه job offer رو ازم گرفت و گفت برو و دوهفته تا دوماه بعد سايت و چك كن و اسمت كه در اومد بيا ويزاتو بگير البته شنيدم كه اين پروسه قطعا بيشتره ولى ميخواستم اينو بگم كه از صفحه اول همه ميگفتن بابا كجا اداره كار امريكا برگه ميده كى گفته اداره مهاجرت قبول ميكنه اينا همه دروغه و... ولى داريم ميبينيم كه حداقل تا ap پرونده ها پيش داره ميره و اگر اين روش جواب بده خيلى از كسايى كه قصد مهاجرت دارن ميان سراغ اين روش چون هم منطقى تره هم به صرفه تر كه شما بياى و Eb5 اقدام كنى ٥٠٠،٦٠٠هزار دلار ناقابل و بدى دست اين وكيلا كه خيلى هاتون بهتر از من ميدونين اخرشم چى ميشه
    البته اين روشم اين قيمت نميمونه اگر جواب بده چون همين الانشم تو كشور هايى مثل بنگلادش و .. اين ويزا قيمتش ١٨،٠٠٠$ نه ٥٠،٠٠٠$ كه تو ايران دارن ميفروشن الان هم اگر دقت كرده باشين خيلى از اين دفاتر وكالت قراردادنميبندن چون شايد ته دل خودشونم فكر نميكردن بشه براى همين همين چندتا وكيليم كه تو ايران داشتن كار ميكردن يكم دارن دست به عصا تر ميرن تا چند تا ويزا كه در اومد هم قيمت و ببرن بالا و هم خيلى داستاناى ديگه پيش بكشن
    البته تو اين مملكت به من ثابت شده هميشه وقتى يه اتفاقى براى اولين بار پيش مياد بايد دست دست نكنى چون شايد همون سرى اوليا اخره بازى برنده باشن
    مثال سادش همين فروش ماشين هايى كه مثلا ايران خودرو و سايپا ميزارن دقت كردين هميشه سود ميره تو جيب اونايى كه سرى اول اسم نوشتن حالا فرقى نميكنه اين سود ريالى باشه يا كيفيتى
    به هر حال كه اميدوارم به جاى اينكه همه نيمه ى خالى ليوان و نگاه كنيم نگاهى به نيمه پر ليوان هم داشته باشيم و بگرديم و اطلاعات درست رو در اختيار همديگه قرار بدين

Junior Member

EB3 نام یک ویزای اقامت دائم آمریکا (گرین کارت) است که بر پایه اشتغال می باشد (Employment-based)، ویزاهای "بر پایه اشتغال" پنج نوع میباشند(EB1,EB2,EB3,EB4,EB5) .ویزای EB3 خود به سه گروه می تواند تعلق گیرد: 1- نیروهای متخصص2- کارگران ماهر 3- کارگران ساده. مهاجر احتمالی که سعی دارد گرین کارت EB3 دریافت کند به یک دعوت نامه کاری تمام وقت، دائمی و قانونی از طرف یک کارفرمای آمریکایی نیاز دارد. کارفرما باید پروسه را با دریافت یک مجوز کاری از سوی وزارت کار آمریکا به نام (PERM) آغاز کند تا بدین ترتیب ثابت کند که کارفرما به دنبال استخدام نیروی کار در آمریکا بوده است اما شخص مناسب برای این موقعیت شغلی در امریکا پیدا نشده است.برای هر سه زیر گروه ویزای EB3 به مجوز کار نیاز است.سازمان مهاجرت و شهروندی آمریکا، چطور نیروهای متخصص، کارگران حرفه ای و کارگران ساده را تعریف می کند؟
    • نیروی های متخصص افرادی هستند که شغلشان به یک مدرک لیسانس آمریکایی یا معادل آن نیاز دارد. کارفرما باید همچنین نشان دهد که این مدرک تحصیلی یک شرط مورد نیاز برای شغل مورد نظر است.
    • کارگران ماهر افرادی هستند که شغلشان حداقل به دو سال تجربه کاری یا دو سال مدرک فنی و حرفه ای مرتبط نیاز دارد و ماهیت این شغل نباید موقتی یا فصلی باشد.
    • کارگران ساده افرادی هستند که کاری بدون تخصص را انجام می دهند که کمتر از دو سال تجربه کاری یا مدرک فنی و حرفه ای دارند. این نوع دعوت نامه کاری نیز نباید موقت یا فصلی باشد و باید یک موقعیت شغلی دائم و تمام وقت باشد.

در هر سه زیر گروه باید نشان داده شود که متقاضیان شغلی را انجام خواهند داد که برای آن شغل نیروی مناسب در آمریکا در دسترس نبوده است. تعداد محدودی ویزای EB3 هر ساله صادر می شود - در کل 40.000 ویزای EB3 صادر می شود که 10.000 تای آن به زیرگروه کارگر ساده که بحث اصلی ما میباشد تعلق می گیرد.شغل هایی که معمولا تحت زیر گروه کارگران ساده قرار می گیرند شامل: خدمت کار، پرستار بچه، نظافت چی، کارگران مزرعه و باغ، دستیار پرستار و کارگران رستوران ها و این چنین مشاغل هستند.در حال حاضر چه اتفاقی دارد در بازار می افتد؟برای بدست آوردن ویزای EB3 در بسیاری از کشورهای آسیاسی مثل چین ، فلیپین، هند، ایران و...تقاضای بالایی وجود دارد. در سال قبل و امسال، همراستا با بازاریابی گسترده شرکتهای مهاجرتی و برای جذب مشتری بیشتر، برخی شرکتها متاسفانه با دریافت مجوز کار از اداره کار امریکا (که طبق مقررات خودش ، کار ساده ای است و میباست اصولی را مراعات کرد) در واقع قول دریافت ویزا و گرین کارت EB3 را داده و آن را برای متقاضییان با آگاهی کم در این گروه مهاجرتی به فروش گذاشته اند.نگرشی که به بازار القا می شود و از آن طریق بازاریابی می شود این است که برخی مزارع، رستوران های زنجیره ای و غیره موقعیت های شغلی خالی دارند و مایل هستند متقاضیان کار را تحت برنامه EB3 اسپانسر کنند. بدین ترتیب برخی شرکت های مهاجرتی هر کسی حتی اگردارای تحصیلات عالیه و متخصص در رشته ای باشند را می خواهند به عنوان کارگری ساده از طریق ویزای Eb3 به آمریکا بفرستند. حتی اگر این نکته که تنها 10.000 نفر در سراسر دنیا می توانند از این طریق وارد آمریکا شوند را نادیده بگیریم، کاملا مشخص است که یک فرد متخصص قصد ندارد برای همه عمر در آمریکا به عنوان یک کارگر ساده کار کند و می خواهد هر چه سریعتر به کاری مرتبط با تخصص و تجربه کاری خود برگردد. اما هدف اصلی ادارات کار و مهاجرت آمریکا این است که اطمینان حاصل کند نیروهای کار خارجی، جای نیروی کار داخل آمریکا را چه در کوتاه و یا دراز مدت نگیرد. بنابراین وارد شدن یک شخص متخصص به عنوان یک کارگر ساده با امید به بازگشت به حرفه خود دقیقا بر خلاف فلسفه ویزای EB3است و افسران کارکشته اداره مهاجرت به راحتی این موضوع را متوجه و از صدور ویزا جهت این چنین متقاضییان جلوگیری خواهند کرد ولو اینکه اداره کار طبق مقررات خاص خود مجوز را صادر کرده باشد.مقررات اداره کار جهت صدور مجوز کار و اداره مهاجرت جهت صدور ویزا:کارفرمای احتمالی، پروسه EB3 را با استفاده از آگهی کردن شغل مورد نیاز خود در آمریکا شروع می کند ( این آگهی برای اینکه ثابت شود نیروی مناسب در آمریکا برای این شغل در دسترس نبوده است و بدین ترتیب مجوز کار از سوی وزارت کار آمریکا صادر شود، نیاز است). به محض اینکه مجوز کار صادر شد، قدم بعدی درخواست فرم I-140 از سازمان مهاجرت و شهروندی آمریکا است.قدم نهایی مستلزم درخواست صدور ویزا از سوی متقاضی است. متقاضی برای یک مصاحبه در یک کنسولگری آمریکا متعاقبآ دعوت خواهد شد که در این مصاحبه که بعضآ 2 ساعت و یا بیشتر بطول می انجامد افسرکنسولگری بطور بسیار حرفه ای و دقیق پرونده و شما را از جهات مختلف از جمله اینکه ایا شما مشخصات همان فردی که کارفرما بدنیال آن میباشد هستید یا نه واینکه ورود شما به امریکا مشاغل دیگر شهروندان را به خطر نمی اندازد و غیره را دقیقآ بررسی و در صورت مثبت بودن ویزا صادر میشود.متقاضی می تواند به آمریکا وارد شوه و بعد از ورود،شخص می باید بر اساس توافق قبلی به مدت حداقل یک سال برای کارفرمایی که او را اسپانسر کرده است کار کند.علاقه روزافزونی که به مقوله مهاجرت به آمریکا وجود دارد باعث شده است که برخی شرکت های مهاجرتی برنامه مهاجرتی EB3 را به گونه ای مایلند تطبیق دهند و معرفی میکنند تا افرادی که توان مالی برای اقدام از طریق EB5 و یا اقدام از دیگر روشها را ندارند یا نمی خواهند هزینه زیادی متقبل شوند را از طریق برنامه EB3 به آمریکا تشویق نمایند. شکی نیست که اگر واقعآ شما همانی هستید که اداره مهاجرت و نه صرفآ اداره کار امریکا تایید نماید بسیار برنامه بجایی است. و سوال اینجاست که ایا شما همان فرد هسیتید؟؟!!!اغلب متقاضیان با این تصور که همه چیز در مورد مجوزکار صادر شده و تایید شده(PERM) و فرم I-140 درست است در مصاحبه شرکت می کنند و در آنجا است که می فهمند افسر مهاجرت آمریکا متوجه شده است که روند طی شده نه از سوی اداره کار بلکه از سوی متقاضی مطابق با قوانین مربوطه در آمریکا انجام نشده است. بنابراین ویزای این افراد رد می شود. افسران مهاجرت قادر هستند روند درخواست ها را مشاهده کنند و وقتی که ببینند گروه کثیری از افراد در کنسولگری آنان برای یک عنوان شغلی مشابه (مثلا کار در یک مزرعه یا رستوران فست فود) مراجعه می کنند، همه درخواست ها را با دقت بررسی می کنند تا احتمال وجود یک کلاهبرداری را بررسی کنند.پیدا کردن درخواست هایی که از نظر اداره مهاجرت آمریکا، تقلب محسوب می شوند در برنامه EB3 بسیار رایج است. دولت آمریکا، از طریق همکاری وزارت کار آمریکا، سازمان مهاجرت و شهروندی (USCIS) و وزارت امور خارجه آمریکا(DOS)، می تواند در مورد کارفرمایی که این نوع درخواست ها را اسپانسر می کند و هر شخص یا ارگان دیگری که در این تقلب دست دارد، شامل خود متقاضی تحقیقات انجام دهد. اگر مشخص شود موقعیت های شغلی ارائه شده با حسن نیت و طبق قوانین آمریکا بدست نیامده اند، درخواست تمام افرادی که از سوی آن کارفرما اسپانسر شده اند رد خواهند شد.اغلب مواقع متقاضی از نتایجی که ارسال یک درخواست ناهماهنگ با قوانین آمریکا در پی خواهد داشت، نا مطلع اند، اما به عنوان فردی که مدارک مهاجرتی را امضا می کند، در واقع به دولت آمریکا گواهی می دهد که همه اطلاعات ارائه شده از سوی وی حقیقی می باشد. اگر ویزای این متقاضیان برپایه انجام تقلب رد شود نه تنها ویزای EB3 را از دست داده اند بلکه این رد ویزا می تواند مانعی برای ورود آنان به آمریکا در آینده با هر نوع ویزای موقت یا دائمی دیگر شود.

Junior Member

کاری که الان در بازار انجام می شود و در واقع شرکت های مهاجرتی ویزای EB3 را به فروش گذاشته اند، چه اشکالی دارد؟روشی که ویزای EB3 به عموم مردم معرفی و ارائه می شود با قوانین وزارت کار و سازمان مهاجرت و شهروندی آمریکا ناهماهنگ است. اگر جریان فروش EB3 به گونه ای طراحی شده باشد که قوانین را دور بزند، تقلب محسوب می شود. هدف اصلی وزارت کار و مهاجرت آمریکا این است که اطمینان حاصل کنند که نیروهای کار خارجی، جای نیروی کار داخل آمریکا را نمی گیرند. تنها بعد از اینکه پروسه استخدام نیروی کار کامل شود، و اگر کارفرما بتواند نشان دهد که قادر نبوده نیروی کار قابلی که مایل باشد در آن موقعیت شغلی کار کند، در محدوده خود پیدا کند، اداره کار آمریکا درخواست صدور مجوز کار را تایید می کند.کارفرمای اسپانسر کننده باید توانمند یهای متقاضیان کار را کاملآ بررسی کند و از آنها مصاحبه واقعی به عمل آورد ومطمئن شود که مثلا اگر راننده لیف تراک لازم دارد، متقاضی مدرک رانندگی و اشنایی کامل و تجربه دار در ان زمینه میباشد. درصورت انجام این امورو بر داشت این قدمها بطور واقعی است که اداره کار به درخواست کافرما رسیدگی میکند. اگر یکی از قدمها وقوانین زیر پا گذاشته شود، شرکت اسپانسر کننده و همه افرادی که در این پروسه دخیل بوده اند می توانند محکوم به انجام جرم شوند.در زیر چند مورد برای شما ارائه خواهد شد که اگر در جستجو برای ویزای EB3 با آنها برخورد کردید باید آنها را به عنوان علائم هشدار در نظر بگیرید:
    • آگهی هایی که بگویند در موقعیت شغلی ارائه شده در ویزای EB3 فقط تعهد یک ساله وجود دارد. طبق قانون شغل هایی که مجوز کار دریافت می کنند باید دائم باشند و نباید تاریخ اتمام داشته باشند.
    • متقاضی هرگز با کارفرمایی که او را اسپانسر می کند صحبت کاری نکرده باشد، و هرگز ارتباط ایمیلی یا تلفنی با کارفرما نداشته است و از طریق انجام یک مصاحبه شغلی انتخاب نشده باشد.
    • اگر از متقاضی خواسته شود در قدم اول و برای اینکه کارفرما، شغل مورد نظر را در آمریکا آگهی کند و مجوز کار بگیرد، پول بپردازد. طبق قانون کارفرمایی که به نیروی کار احتیاج دارد باید همه هزینه های آگهی شغل و دریافت مجوز کار را بپردازد. پس شما باید، تکرار میکنم باید بدانید که هر ریال از مبالقی که پرداخت مینمایید کجا و چگونه هزینه میشود.

خیلی کارفرما ها نیروی کار خارجی را اسپانسر و استخدام می کنند و آن درخواست ها معتبر و قابل قبول هستند. در زیر چند مورد برای شما بیان می شود که نشان می دهد روند اسپانسر کردن EB3 صحیح و معتبر است:
    • کارمند در حال حاضر با کارفرمایی که در آمریکا یا هر کشور دیگری است، کار می کند و کارفرما الان می خواهد او را برای اقامت دائم آمریکا اسپانسر کند که او بتواند در یک موقعیت شغلی دائمی و خاص آن شرکت در آمریکا کار کند.

• کارمند آگهی شرکت را در آژانس های کاریابی دیده است و به آن آگهی پاسخ داده است و شرکت کارفرما از کارمند مصاحبه به عمل آورده است، چه تلفنی یا ایمیلی یا از طریق اسکایپ و غیره. باید طی مصاحبه مهارت ها و تجربیات متقاضی برای شغل مورد نظر بحث شده باشد و متقاضی به سوالات مرتبط با آن شغل پاسخ داده باشد به نحوی که کارفرما متقاعد شود، این شخص فرد قابلی برای موقعیت شغلی مورد نظر می باشد.

• نباید از متقاضی شغل درخواست شود هیچ گونه هزینه ای برای درخواست مجوز کار و یا برای اطمینان دادن به اینکه این موقعیت شغلی حتما به وی داده خواهد شد، پرداخت کند.

در خلاصه، زمانی که یک کارفرما یک پیشنهاد کاری حقیقی به یک متقاضی کار خارجی بدهد که طبق قوانین EB3 باشد، قبول کردن این پیشنهاد غیر قانونی نیست. اما اگر قانونی بودن یک پیشنهاد کاری برای شما شک برانگیز است، حتما با یک وکیل مهاجرتی آشنا به قوانین وزارت کار در آمریکا مشورت کنید. اگر پیشنهاد کاری کاملا طبق قوانین ارائه نشده باشد، می تواند عواقب جبران ناپذیری گذشته از پول و اتلاف وقت برای فردی که خواهان بدست آوردن اقامت دائم یا موقت آمریکا است داشته باشد بلکه ممکن است متقاضی همیشه از ورود به آمریکا از هر روشی جلوگیری شود.

Global Moderator

Simon آواتار ها

کاربران گرامی
    با سلام
    کلیه ارسال های بی محتوی،گفتگوی دو نفره،تبلیغ وکیل و .... بدون ارسال پیام خصوصی حذف شد. لطفا دقت بفرمایید تبلیغ نامحسوس وکیل در انجمن باعث مسدود شدن حساب کاربری به صورت دایمی خواهد شد. ممنون از توجه شما.

اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kashaninikoo نمایش پست ها
    دوستان سلام من چند روزيه دارم اين تاپيك رو از صفحه اول تا اينجا مطالعه ميكنم در نهايت به اين نتيجه رسيدم كه به قول جناب اقاى asadi شايد چند سال ديگه افسوس اين روز ها رو بخوريم
    راستش من قصد دارم با خانواده مهاجرت كنم چند سالى هم هست كه دارم سعى ميكنم از روش E2 ويزا بگيريم البته همه ميدونن كه اين ويزا غير مهاجرتى هست ولى من چون از اعضاى درجه يك همسرم امريكا هستن و سال ديگه اگر ترامپ نياد و قوانين عوض نشه شامل پرونده family ميشيم كه خوب يه ١٠ تا ١٢ سالى طول ميكشه تا گرين كارت بشه براى همين فكر كرديم اگر بتونيم E2 بگيريم و تا اون موقع هر دو سال تمديدش كنيم هم اونجا بوديم و همه زمان رو از دست نداديم البته بماند كه E2 گرفتن هم كار ساده اى نيست و مشكلات خاص خودشو داره ولى چند ماه پيش كه با اين ويزاى Eb3 آشنا شدم اولش تو كتم نميرفت كه مگه ميشه ادم به همين راحتى كه وكيلا ميگن با يكسال كار كردن تو.... اونم اول كار گرين كارت بگيره
    تا اينكه كاملا اتفاقى متوجه شدم دو سال پيش يكى از همكارام براى همين روش اقدام كرده با هاش كه صحبت كردم بنده خدا دل تو دلش نبود و ميگفت نميدونم ما تا اينجا پول و داديم و اميدوارم كلاه سرم نره تا اينكه ٢٠ روز پيش مصاحبه داشت تو ابوظبى و ازش كه پرسيدم چى شد گفت من خودم باورم نميشد ولى خدايى فقط ٣ تا سوال از همسرم پرسيدن ٢ تا سوالم از خودم گفتم بهش شوخى ميكنى گفت باورت نميشه ولى من دو تا زونكن فقط مدارك ترجمه شده برده بودم با خودم ولى فقط برگه job offer رو ازم گرفت و گفت برو و دوهفته تا دوماه بعد سايت و چك كن و اسمت كه در اومد بيا ويزاتو بگير البته شنيدم كه اين پروسه قطعا بيشتره ولى ميخواستم اينو بگم كه از صفحه اول همه ميگفتن بابا كجا اداره كار امريكا برگه ميده كى گفته اداره مهاجرت قبول ميكنه اينا همه دروغه و... ولى داريم ميبينيم كه حداقل تا ap پرونده ها پيش داره ميره و اگر اين روش جواب بده خيلى از كسايى كه قصد مهاجرت دارن ميان سراغ اين روش چون هم منطقى تره هم به صرفه تر كه شما بياى و Eb5 اقدام كنى ٥٠٠،٦٠٠هزار دلار ناقابل و بدى دست اين وكيلا كه خيلى هاتون بهتر از من ميدونين اخرشم چى ميشه
    البته اين روشم اين قيمت نميمونه اگر جواب بده چون همين الانشم تو كشور هايى مثل بنگلادش و .. اين ويزا قيمتش ١٨،٠٠٠$ نه ٥٠،٠٠٠$ كه تو ايران دارن ميفروشن الان هم اگر دقت كرده باشين خيلى از اين دفاتر وكالت قراردادنميبندن چون شايد ته دل خودشونم فكر نميكردن بشه براى همين همين چندتا وكيليم كه تو ايران داشتن كار ميكردن يكم دارن دست به عصا تر ميرن تا چند تا ويزا كه در اومد هم قيمت و ببرن بالا و هم خيلى داستاناى ديگه پيش بكشن
    البته تو اين مملكت به من ثابت شده هميشه وقتى يه اتفاقى براى اولين بار پيش مياد بايد دست دست نكنى چون شايد همون سرى اوليا اخره بازى برنده باشن
    مثال سادش همين فروش ماشين هايى كه مثلا ايران خودرو و سايپا ميزارن دقت كردين هميشه سود ميره تو جيب اونايى كه سرى اول اسم نوشتن حالا فرقى نميكنه اين سود ريالى باشه يا كيفيتى
    به هر حال كه اميدوارم به جاى اينكه همه نيمه ى خالى ليوان و نگاه كنيم نگاهى به نيمه پر ليوان هم داشته باشيم و بگرديم و اطلاعات درست رو در اختيار همديگه قرار بدين
    سلام
    دوست عزیز صدور ویزای eb3 قطعا به این سادگی نیست و خیلی از مسایل و سوالات eb3 متاسفانه گنگ و بی پاسخ مونده. به نظرم چند ماه صبر کنید و نفرات بعدی رو که به مصاحبه میرن رو هم چک کنید قطعا پاسخ خیلی از سوالات تا اون تاریخ خواهد اومد.

سلام

دوستان عزیز مدتی هست که اینجا خلوت شده . مجدد پیام ها رو خوندم, گفتم بیام یه جمع بندی بکنم

ماه گذشته یک ویزا صادر شد و همه تایید کردند . این باعث شد نظر دوستان نسبت به این روش مثبت بشه ولی هنوز دو مشکل اساسی وجود داره :

1- توی این 7 ماهی که از اولین مصاحبه ها گذشته هیچکس نتونسته از AP بیرون بیاد . یعنی حتی 1 نفر هم کلیر نشده .(لاتاری ها بعد از میانگین 2-3 ماه کلیر میشند) و به نظر میرسه توی این کیس خاص قضیه فراتر از چک های امنیتی ساده باشه چون بعیده که به طور اتفاقی پروسه AP تمامی افراد متقاضی ویزای EB3 انقدر طولانی بشه.

2- بعد از 2 سال و نیم از شروع برنامه EB3 , اگر نسبت تعداد ویزا گرفته ها به مصاحبه رفته ها رو حساب کنیم اصلا عدد جالبی نیست . احتمالا زیر 5 درصد.

به نظر من این دومورد باعث شده تردیدها و شک شبهه ها همچنان باقی باشه با اینکه یک ویزا صادر شده و همه تایید کردند.

خوشحال میشم دوستان عزیز و حتی وکلا نظرشون رو اعلام کنند
    .

Junior Member

يادمه يكي از وكلا كه فعاليت زيادي در اين پيج داشتن قول دادن تا ٢٠ مرداد كلي ويزا صادر ميشه ولي متاسفانه يك دونه ويزا صادر شد كه اونم به نظر من يه مشكلاتي داشت، ١٥ روز از زمان موعودي كه براي صدور ويزا داده بودن گذشت، پس چي شد؟ اونايي كه توي ap هستن چي؟ كي ميخواد وضعيتشون مشخص شه؟ يه ذره روي اين مسائل جدي فكر فكنين، دست از محافظه كاري برداريد و از مراجع ذيصلاح قانوني با طرح شكايت پيگير قضيه باشيد، زماني كه از دست رفت و قابل جبران نيست بكنار، حداقل پولتون برگرده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reko نمایش پست ها
    يادمه يكي از وكلا كه فعاليت زيادي در اين پيج داشتن قول دادن تا ٢٠ مرداد كلي ويزا صادر ميشه ولي متاسفانه يك دونه ويزا صادر شد كه اونم به نظر من يه مشكلاتي داشت، ١٥ روز از زمان موعودي كه براي صدور ويزا داده بودن گذشت، پس چي شد؟ اونايي كه توي ap هستن چي؟ كي ميخواد وضعيتشون مشخص شه؟ يه ذره روي اين مسائل جدي فكر فكنين، دست از محافظه كاري برداريد و از مراجع ذيصلاح قانوني با طرح شكايت پيگير قضيه باشيد، زماني كه از دست رفت و قابل جبران نيست بكنار، حداقل پولتون برگرده
    شما تا بحال کسیو دیدی که از این طریق اقدام کرده باشه و ریجکت شده باشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط asghariiii نمایش پست ها
    سلام

دوستان عزیز مدتی هست که اینجا خلوت شده . مجدد پیام ها رو خوندم, گفتم بیام یه جمع بندی بکنم

ماه گذشته یک ویزا صادر شد و همه تایید کردند . این باعث شد نظر دوستان نسبت به این روش مثبت بشه ولی هنوز دو مشکل اساسی وجود داره :

1- توی این 7 ماهی که از اولین مصاحبه ها گذشته هیچکس نتونسته از AP بیرون بیاد . یعنی حتی 1 نفر هم کلیر نشده .(لاتاری ها بعد از میانگین 2-3 ماه کلیر میشند) و به نظر میرسه توی این کیس خاص قضیه فراتر از چک های امنیتی ساده باشه چون بعیده که به طور اتفاقی پروسه AP تمامی افراد متقاضی ویزای EB3 انقدر طولانی بشه.

2- بعد از 2 سال و نیم از شروع برنامه EB3 , اگر نسبت تعداد ویزا گرفته ها به مصاحبه رفته ها رو حساب کنیم اصلا عدد جالبی نیست . احتمالا زیر 5 درصد.

به نظر من این دومورد باعث شده تردیدها و شک شبهه ها همچنان باقی باشه با اینکه یک ویزا صادر شده و همه تایید کردند.

خوشحال میشم دوستان عزیز و حتی وکلا نظرشون رو اعلام کنند
    .
    اشتباه بعضی از این دوستان اینه که پروسه AP رو با یک سری از نقص مدارکیها یکی میکنند. کسی که AP خورده یعنی 99 درصد ویزا گرفته مگر اینکه تو مراکز حساس یا تحریمی کار کرده باشه یا مثلا اسمش شبیه یکی باشه که مورد داره. ولی کسی که نقص مدارک خورده تا زمانیکه مدارک خواسته شده رو نفرسته اصلا پروندش بررسی نمیشه. در مورد مدت زمان AP هم به خاطر نبود اطلاعات همیشه اغراق میشه کی گفته همه لاتاریها 2 یا 3 ماهه کلیر میشن, شما همین انجمنهای مهاجرتیو مرور کنید تا با بازماندگان لاتاری ,مهاجرت خانوادگی, دانشجوهایی که پذیرششون رو از دست دادن یا خیلیهایی که مجبور میشن چند بار مدیکال بدن آشنا بشین و میبینید که اون بنده های خدا هم داغون و خسته هستن و فقط مجبورن صبر کنند. کلا این پروسه چیز رو اعصابیه و هیچ کاری هم از دست کسی برنمیاد این افراد باید سعی کنند به زندگی معمول خودشون برسن تا جوابشون بیاد هر چند که واقعا سخته ولی چاره ای نیست . این قضیه 2 و 3 ماه واقعیت نداره پروسه AP ممکنه یک هفته زمان ببره ممکنه سالها زمان ببره من یک مورد میشناسم بنده خدا بعد از 8 سال منتظر بودن برای کیس خانوادگی بعد از یک سالو 8 ماه کلیر شد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)