صفحه 16 از 72 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 715

موضوع: اقامت دائم از طریق ویزای EB3

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقامت دائم از طریق ویزای EB3

نقل قول نوشته اصلی توسط trrxreza نمایش پست ها
    ممنون ولی اینی که شما میفرمایید خیلی کلی هستش. کیفیت کار و مدارک بین المللی رو همه میدونن مهمه ولی دقیقا چجوری ارزیابی میشه؟
    کدوم یکی از مدارک بین المللی مهمه دقیقا ؟ چون همه ی این وکلا مقدار زیادی مدرک دارن ولی کدوم مهمه و اسمش چیه ؟
    چون الان همه ی وکلایی که کار eb3 میکنن کانادا هستند . اونجوری که من متوجه شدم اگر وکیلی تو امریکا این کارو بکنه وکالتش باطل میشه چون قانونی نیست.
    کیفیت کار چجوری ارزیابی میشه ؟ چون ما که به کلاینت های وکیل دسترسی نداریم. منظور شما از کیفیت دقیقا چیه و چجوری ارزیابی میشه ؟
    خوب یکی‌ از آنها مدرک رسمی‌ خود وکیل است. سوابق خود شرکت از نظر سال تاسیس و ... مهم است. قسمت مشخصات هر شرکت را مطالعه بفرمائید اطلاعات مهمی‌ دستگیر شما می‌شه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط web9 نمایش پست ها
    دقیقا حرف شما درسته ولی من مظورم اینه که بابت سوپاپ اطمینان با کسی بهتره همکاری بشه که تو ایران هم فعالیت مجازی داشته باشه. اگر در شرایط برابر یکی وکالت تو ایران داشته باشه و یکی دیگه نداشته باشه شما کدومو انتخاب میکنی؟

ضمنا تو این موضوع EB3 وکلا ایرانی دارن بیشتر کار بازاریابی رو انجام میدن. تمام کارای حقوقی رو یه شرکت مادر انجام میده.

Audit هم به صورت رندوم هست و هم کیس هایی که نیاز به بررسی بیشتر داشته باشن.

الان پرونده های ژانویه پارسال رو دارن واسه Audit بررسی میکنن. بنابراین حدود 1 سال این مرحله طول میکشه.

واسه حل مشکلش یه سری مدارک بیشتری رو وکیل میفرسته برای وزارت کار.
    بنده با نظر شما هم عقده نیستم. کانون وکلا که نیومده تایید بکنه که وکلای ما مجاز به ارائه خدمات مهاجرت هستند. سابقه شرکت خیلی‌ مهمتر است تا ثبت شرکت در ایران. تا کانادا و یا آمریکا مگه الکی‌ است که شرکتی در این سطح کار کنه و آخرش پاسخگو نباشه!!!! با دید ایران به این موضوع نگاه نکنید. تحقیق کنید متوجه خواهید شد. روزی که من می‌خواستم قرارداد ببندم، یکی‌ از شرکتهایی که ادعای داشتن پروانه وکالت داشت در ایران، حاضر به بستن قرارداد در سربرگ خود نشد. بیشتر اگر تحقیق کنید متوجه خواهید شد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kimianabv نمایش پست ها
    بنده با نظر شما هم عقده نیستم. کانون وکلا که نیومده تایید بکنه که وکلای ما مجاز به ارائه خدمات مهاجرت هستند. سابقه شرکت خیلی‌ مهمتر است تا ثبت شرکت در ایران. تا کانادا و یا آمریکا مگه الکی‌ است که شرکتی در این سطح کار کنه و آخرش پاسخگو نباشه!!!! با دید ایران به این موضوع نگاه نکنید. تحقیق کنید متوجه خواهید شد. روزی که من می‌خواستم قرارداد ببندم، یکی‌ از شرکتهایی که ادعای داشتن پروانه وکالت داشت در ایران، حاضر به بستن قرارداد در سربرگ خود نشد. بیشتر اگر تحقیق کنید متوجه خواهید شد.
    با سلام و احترام، به نظر من اگر خدا نکرده اتفاقی در پرونده های EB3 رخ دهد، و اگر وکیل نخواهد پولتان را پس دهد، پیرو قوانین ایران شما نمیتوانید به پولتان برسید، چون اغلب وکلا طوری قرارداد رو تنظیم کرده اند که شما به این راحتی نمی توانید پیگیری حقوقی در ایران انجام دهید و اگر هم بتونید به سرانجام نخواهد رسید، به عنوان مثال 1- اغلب در قرارداد ها آدرس وکیل رو کانادا ذکر کرده اند 2- اغلب قراداد را به زبان انگلیسی تنظیم کرده اند 3- کد ملی وکیل در قرارداد درج نشده 4- وکیل در ایران زندگی نمیکند 5- عدم وجود چک یا تضمین حسن انجام کار 5- ..... در کل اگه اتفاقی در روند پرونده بیفته، اگه وکیل پول رو برگردوند یعنی خیلی لطف فرمودند و اگر برنگردوندند شما دستتان به جایی بند نیست و بهتر غید این پول رو بزنید، چون شما نمی تونید نه در ایران کاری بکنید و همینطور نمیتوانید برید کانادا که کاری بکنید چون اگه به همین راحتی میتوانستید برید کانادا چه کاری بود که برای آمریکا اقدام کردید و از طرفی رفت و آمد به کانادا بسیار پر خرج و زمانبر میباشد. در کل به نظر من به وکیلی اعتماد کنید که رو راست باشد و دروغ نگوید و سابقه کاریش بیش از 10 سال باشد و IMS هم ایشان را تایید کرده باشد. من در آخرین استعلام وکیل از IMS به هم گفته شد: Yes, XXX Co. is one of our trusted agents با این جمله من تصمیم گیری کردم و قرادادم رو خرداد ماه امسال بستم و الان در مرحله I-140 هستم.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من یکی از دوستانم که الان مشغول خوندن دکتری در آمریکا هست خودش داره از طریق یک وکیل آمریکایی جهت ویزای EB-1 اقدام میکنه. یکی از دوستان هم قبلا ذکر کرده بود که وکلای آمریکایی کاری جهت گرفتن ویزای EB-3 انجام نمیدند.
    1- آیا این رو با داشتن تجربه میگند و قوانین سفت و سخت حقوقی و حسابرسی مالی برای اونها هست؟ چون اگر مانعی برای این وکیل دوستم نباشه خوب ایشون هم میتونه کیس مناسبی باشه.
    2- آبا شغل هایی که در این نوع ویزا صادر میشه طیف خاصی داره یا کسی با مدرک مهندسی و سابقه کار مثل من میتونه برای مشاغلی تحت عنوان (فنی و مهندسی) هم موجود هست ؟
    3- با گرفتن این ویزا آیا محدودیتی بر فعالیت های فرد از قبیل عدم کار در بعضی از شغل ها ایجاد میشه با خیر ؟
    باتشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kimianabv نمایش پست ها
    ببینید مسئله اصلی تو این موضوع پیدا کردن معتمدترین وکیل هست. سابقه - شهرت و ... هر کدوم درصدی به بالا رفتن اعتبار کمک میکنن ولی بازم میگم در شرایط برابر کسی که تو ایران هم وکالت میکنه میتونه معتمدتر باشه. البته نمیشه حکم قطعی صادر کرد. کاش می شد در رابطه با هر کدوم از شرکتها مجزا صحبت کرد و بررسیشون کرد اما متاسفانه قوانین انجمن اجازه نمیده.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali666 نمایش پست ها
    با سلام و احترام، به نظر من اگر خدا نکرده اتفاقی در پرونده های EB3 رخ دهد، و اگر وکیل نخواهد پولتان را پس دهد، پیرو قوانین ایران شما نمیتوانید به پولتان برسید، چون اغلب وکلا طوری قرارداد رو تنظیم کرده اند که شما به این راحتی نمی توانید پیگیری حقوقی در ایران انجام دهید و اگر هم بتونید به سرانجام نخواهد رسید، به عنوان مثال 1- اغلب در قرارداد ها آدرس وکیل رو کانادا ذکر کرده اند 2- اغلب قراداد را به زبان انگلیسی تنظیم کرده اند 3- کد ملی وکیل در قرارداد درج نشده 4- وکیل در ایران زندگی نمیکند 5- عدم وجود چک یا تضمین حسن انجام کار 5- ..... در کل اگه اتفاقی در روند پرونده بیفته، اگه وکیل پول رو برگردوند یعنی خیلی لطف فرمودند و اگر برنگردوندند شما دستتان به جایی بند نیست و بهتر غید این پول رو بزنید، چون شما نمی تونید نه در ایران کاری بکنید و همینطور نمیتوانید برید کانادا که کاری بکنید چون اگه به همین راحتی میتوانستید برید کانادا چه کاری بود که برای آمریکا اقدام کردید و از طرفی رفت و آمد به کانادا بسیار پر خرج و زمانبر میباشد. در کل به نظر من به وکیلی اعتماد کنید که رو راست باشد و دروغ نگوید و سابقه کاریش بیش از 10 سال باشد و IMS هم ایشان را تایید کرده باشد. من در آخرین استعلام وکیل از IMS به هم گفته شد: Yes, XXX Co. is one of our trusted agents با این جمله من تصمیم گیری کردم و قرادادم رو خرداد ماه امسال بستم و الان در مرحله I-140 هستم.
    100 درصد تایید میشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iSaeed نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من یکی از دوستانم که الان مشغول خوندن دکتری در آمریکا هست خودش داره از طریق یک وکیل آمریکایی جهت ویزای EB-1 اقدام میکنه. یکی از دوستان هم قبلا ذکر کرده بود که وکلای آمریکایی کاری جهت گرفتن ویزای EB-3 انجام نمیدند.
    1- آیا این رو با داشتن تجربه میگند و قوانین سفت و سخت حقوقی و حسابرسی مالی برای اونها هست؟ چون اگر مانعی برای این وکیل دوستم نباشه خوب ایشون هم میتونه کیس مناسبی باشه.
    2- آبا شغل هایی که در این نوع ویزا صادر میشه طیف خاصی داره یا کسی با مدرک مهندسی و سابقه کار مثل من میتونه برای مشاغلی تحت عنوان (فنی و مهندسی) هم موجود هست ؟
    3- با گرفتن این ویزا آیا محدودیتی بر فعالیت های فرد از قبیل عدم کار در بعضی از شغل ها ایجاد میشه با خیر ؟
    باتشکر
    اگر واقعا واجد شرایط EB1 باشه که خب خیلی خوبه. میتونه خیلی راحت گرین کارت رو بگیره.

اصولا این جور افراد میرن از طریق EB2 اقدام میکنن که نیاز به آفر شغلی دارن تو همون رشته تحصیلیشون.

پاسخ سوالات شما:

1- به نظر میرسه اصولا هیچ وکیلی تو آمریکا این کار رو انجام نمیده. همه میگن خودتون باید با کارفرما ارتباط برقرار کنید و کار رو بگیرید. حداقل من که با چندتاشون حرف زدم اینجوری بوده.

2- EB3 خودش سه دسته داره. برای کسی که لیسانس داره EB2 و EB3 تقریبا هیج فرقی نمیکنه ولی بهتره از طریق EB2 اقدام کنه که یه مقدار کارش سریعتر انجام بشه.

3- حداقل 6 ماه (توصیه میشه 1 سال) برای اون کارفرما کار کنه. وقتی شما گرین کارت رو داری عملا هیچ گونه محدودیتی واسه انتخاب شغل نداری.

ولی من فک نمیکنم EB3 روش خوبی برای دوست شما باشه. ایشون اگر نتونه بعد تحصیلش تو آمریکا کار پیدا کنه (حتی با ویزا موقت H1B) بعد گرفتن گرین کارت هم اوضاش تقریبا همین میشه. ضمن اینکه حدودا 2 سال باید روی این روش وقت بذاره و حتما اون کار رو یکسال انجام بده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق دانشگاه آزاد تهران

کسی از بچه ها هست که بتونه نمونه قرارداد مهاجرتیش به این شرکتهای ایرانی رو برام بفرسته من مطالعه کنم؟
    اگر ایمیل بدم می تونید برام ایمیل کنید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط madmohajer نمایش پست ها
    کسی از بچه ها هست که بتونه نمونه قرارداد مهاجرتیش به این شرکتهای ایرانی رو برام بفرسته من مطالعه کنم؟
    اگر ایمیل بدم می تونید برام ایمیل کنید؟
    اکر با این شرکت های مهاجرتی صحبت کنید به راحتی قرارداد رو براتون ارسال میکنند

Junior Member

با سلام و احترام، اگر کسی در مورد مصاحبه EB3 تجربه یا اطلاعی دارد، لطفا و لطفا تجربه خود را اطلاع رسانی کند(سوالات و پاسخهای)

Junior Member

من هم خواهش میکنم از دوستانی که برای مصاحبه رفتن هم سوالات مصاحبه و نتیجه رو بگن هم از تجربیاتشون در طول مدت پروسه eb3.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)