صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26

موضوع: داشتن یک آنتراکت بین پروسه اپلای

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

پیش فرض پاسخ : داشتن یک آنتراکت بین پروسه اپلای

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    به نظر من این کار فقط وقتی درسته که رزومه شما خیلی خیلی خوب باشه و مطمئن باشید بعد یک وقفه ی 1-2 ساله باز می تونید پذیرش و فاند بگیرید. اپلای و فاند گرفتن سال به سال داره سخت تر و رقابتی تر میشه و بعضی از دوستای من که اوایل 2012 با این طرز فکر موندن ایران برای همیشه موندگار شدن.
    در کل زندگی سخته و سخت ترم میشه این موافقم باهاتون! ولی بحثی که هست یک وقفه یک ساله نمیتونه یک نفر کلا از راهش متوقف کنه، چه بسا با انگیزه ای که تو اون یک سال میگیره شاید خیلی قوی تر بتونه این مسیر طی کنه. بحث ما بیشتر این هست که این یک سال یک فرصتی باشه برای تجدید قوا و همچنین تفکر برای اینکه آیا واقعا مسیری که انتخاب کردیم، مسیری هست که علاقه داریم و باید بریم؟ من معتقدم کسی که توی این یک سال استراحت نظرش عوض بشه و اپلای نکنه، خیلی بیشتر برد کرده از اون کسی که حتی پذیرش گرفته و رفته ولی اونجا پشیمون شده و به فکر برگشته.

بنظر من این یک سال خیلی خوب میتونه به تصمیم گیری درست تر و منطقی تر کمک کنه. متاسفانه خیلی از ما فقط در مسیری که آب جریان داره و مارو همراه خودش میبره داریم حرکت میکنیم. اما، اصل انتخاب مسیری خودخواسته است، چون دوبار نمیشه زندگی کرد!

ضمنا ارشد خودندن تو ایران برای کسی که می خواد اپلای کنه به نظر من حماقت محضه. حتی تو تهران و شریف. یک لیسانس با معدل خوب از دانشگاهای خوب ایران و ارشد تو مالزی می تونه خیلی خیلی بهتر باشه. حداقل راه اومدن به آمریکا رو بسیار اسون تر می کنه.

اینم مدرک زنده:

http://masoudgheisari.com/masoud/Education.html
    راستش این قسمت نظرتون فکر کنم به بحث مرتبط نمیشه، ولی با این هزینه ارز هر کسی نمیتونه برای ارشد بره خارج از کشور.
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط agol نمایش پست ها
    بله سخت شده و تا تنور داغه باید کار اپلای انجام شه اما منظور اینه که مقداری هم باید سایر موارد مهم را که در پیشبرد اهداف شغلی و تحصیلی اثر گذار است به نظر من اگرچه که سحتم میشه اما نهایتا یه ترم دیفر کردن نه ضرری به ادامه تحصیل میزنه و نه ما از جو تحصیل دور میشیم البته باید دانشگاه مقصد و استاد مشکلی نداشته باشند. کنار گذاشتن کامل که اصلا لازم نیست
    درسته، زندگی تنها یک بعد نیست. انسان موفق چندین مورد همزمان جلو میبره، چون وقت ما کلا محدوده. من دیدم کسانی که انقدر درگیره درس شدن، الان نزدیک 45 سالشونه و هنوز برای ازدواج فرصت کافی ندارن!

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    در کل زندگی سخته و سخت ترم میشه این موافقم باهاتون! ولی بحثی که هست یک وقفه یک ساله نمیتونه یک نفر کلا از راهش متوقف کنه، چه بسا با انگیزه ای که تو اون یک سال میگیره شاید خیلی قوی تر بتونه این مسیر طی کنه. بحث ما بیشتر این هست که این یک سال یک فرصتی باشه برای تجدید قوا و همچنین تفکر برای اینکه آیا واقعا مسیری که انتخاب کردیم، مسیری هست که علاقه داریم و باید بریم؟ من معتقدم کسی که توی این یک سال استراحت نظرش عوض بشه و اپلای نکنه، خیلی بیشتر برد کرده از اون کسی که حتی پذیرش گرفته و رفته ولی اونجا پشیمون شده و به فکر برگشته.

بنظر من این یک سال خیلی خوب میتونه به تصمیم گیری درست تر و منطقی تر کمک کنه. متاسفانه خیلی از ما فقط در مسیری که آب جریان داره و مارو همراه خودش میبره داریم حرکت میکنیم. اما، اصل انتخاب مسیری خودخواسته است، چون دوبار نمیشه زندگی کرد!
    .
    کلا این طرز فکر شما که نمی خوای جوگیر باشی تو اپلای قابل تحسینه. کسانی که ضربتی اپلای می کنن و از ایران در میرن دو دسته ن. 1. کسانی که اونقدر مطمئنن از رفتنشون که اصلا فکر نمی کنن به این چیزها 2. کسانی که اونقدر بی اطلاعن از قضیه که اصلا فکر نمی کنن به این چیزها!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    درسته، زندگی تنها یک بعد نیست. انسان موفق چندین مورد همزمان جلو میبره، چون وقت ما کلا محدوده. من دیدم کسانی که انقدر درگیره درس شدن، الان نزدیک 45 سالشونه و هنوز برای ازدواج فرصت کافی ندارن!
    تجربه شخصی من اینه که حتی اگه چند سال هم این فرایند اپلای طول بکشه اما اگه هدفش باشه از مسیر دور نمیشیم اگرچه سخته اما شدنیه حتی شاغل بودن این امکان رو میده که تصمیم درستی بگیریم و حتی مصمم تر و هدفدارتر به کار اپلای بپردازیم و البته به زندگی برسیم

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

تجربه شخصی من اینه که حتی اگه چند سال هم این فرایند اپلای طول بکشه اما اگه هدفش باشه از مسیر دور نمیشیم اگرچه سخته اما شدنیه حتی شاغل بودن این امکان رو میده که تصمیم درستی بگیریم و حتی مصمم تر و هدفدارتر به کار اپلای بپردازیم و البته به زندگی برسیم
    اگر هدف رفتن به خارج و مدرک گرغتن و برگشتن به ایران باشه بله. ولی اگر هدف رفته به خارج و موندن باشه این کار اشتباهه. من همه ی دوستام که کارکردن تو ایران و بعد اپلای کردن از دیر اپلای کردنشون پشیمونن.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

اگر هدف رفتن به خارج و مدرک گرغتن و برگشتن به ایران باشه بله. ولی اگر هدف رفته به خارج و موندن باشه این کار اشتباهه. من همه ی دوستام که کارکردن تو ایران و بعد اپلای کردن از دیر اپلای کردنشون پشیمونن.
    کلا این طرز فکر شما که نمی خوای جوگیر باشی تو اپلای قابل تحسینه. کسانی که ضربتی اپلای می کنن و از ایران در میرن دو دسته ن. 1. کسانی که اونقدر مطمئنن از رفتنشون که اصلا فکر نمی کنن به این چیزها 2. کسانی که اونقدر بی اطلاعن از قضیه که اصلا فکر نمی کنن به این چیزها!
    بنده منکر این نیستم که هیچ چیز مثل موفقیت و رضایت شغلی و حرفه ایی ادمو قانع نمیکن و مطمئنا فاصله باعث میشه که مقداری از اهدافی که در سر داشتی از لحاظ زمانی عقب بیفتی اما در صورتی که از این فاصله به خوبی استفاده بشه میشه که ادم بهره کاملی ببره
    میخوام یه مثالی بزنم الان این تب انچنان زیاد شده که برخی از دوستانی که قصد اپلای دارن و هنوز به خدمت سربازی نرفتن به هر وسیله ایی که شده پول وثیقه رو جور میکنن تا اینکه برن و بعد از رفتن تا چندسال برنمیگردن و کلی دردسر و استرس دیگه برای خودشون. ایا واقعا در این حد باید افراط داشت و صرفا باید بفکر درس و موفقیت و .. باشیم.
    (بقول دوستان pushing back in front of my knowledge) یا که مسائل مهم دیگه مثل ابعاد اجتماعی و خانوادگی و روحی رو هم باید در نظر داشت؟
    اصلا یه چیزی خدمتتون عرض کنم تب ادامه تحصیل داخلش هم همینطوره برخی دوستان به هر طریقی بفکر ادامه تحصیل اند از طرفی هم بازار کار نه چندان مناسب این تمایل رو افزایش میده بطوری که در حال حاضر جایی برای استفاده بهینه خیلی از دوستان وجود نداره

Member moshirfar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Former Early Stage Researcher in Paleoclimate

Thumbs up پاسخ : داشتن یک آنتراکت بین پروسه اپلای

سال دوم کارشناسی ارشد بودم که کم کم به این نتیجه رسیدم که بهترین راه برای ادامه تحصیل، ادامه تحصیل در خارج از کشور است. (سال 90)

آن سال متوجه شدم که "دانشگاه فردوسی مشهد" که یکی از پر ازدحام ترین دانشگاه های کشور در زمینه تحصیلات تکمیلی است، سالی بیش از 10 نفر دانشجوی دکتری می پذیرد. با نشستن در جلسات دفاع از پایان نامه های دکتری و خواندن برخی مقالات که جدا "سطحی" و بسیار دور از شأن علمی دانشجوی دکتری بودند، تصمیمم جدی تر شد.

سال بعد، دعوت نامه ای از کشور هلند برای شرکت در یک کارگاه آموزشی مرتبط با پایان نامه کارشناسی ارشد، بنا به اصرار و درخواست ها و پیگیری های من، دریافت و تیر 91 عازم کشور هلند و دانشگاه اوترخت شدم. مقایسه ساده ای بین مفهوم «پژوهش» در کشور ما و کشورهای پیشرفته و مواردی از این دست که بعدها در جلسه دفاع از پایان نامه مشاهده کردم (من در پایان نامه ارشد، هیچ قطعیتی به کار نبردم و در نتیجه گیری همواره چندین علامت سؤال منظور کردم و این البته به مذاق کمیته داوری خوش نیامد) جای هیچ تردیدی برایم باقی نگذاشت که اصلا نمی توانم چهار سال دیگر در این سیستم آموزشی و چرخه معیوب پژوهش های دانشگاهی داخلی دوام بیاورم.

بعد از پایان تحصیلات در کارشناسی ارشد، بلافاصله دفترچه خدمت سربازی را ارسال و برای خدمت در ارتش و یگان ضربت تیپ تکاور نزاجا اعزام شدم. دو سالی که در سربازی بودم، اولا فرصتی بود برای «ورزش» بیشتر و ثانیا فرصتی برای استراحت و تصمیم گیری در مورد تحصیل.

ماه های آخر خدمت، از طریق آگهی سایت Earthworks-jobs.com که مخصوص اعلان های شغلی و تحصیلی «زمین شناسی» است، از وجود یک برنامه پژوهشی گسترده در اتحادیه اروپا به نام PRIDE مطلع شدم که اتفاقا از دانشجویان ایرانی، ترک، اوکراینی و خاورمیانه ای دعوت ویژه ای برای اپلای به عمل آورده بود. بلافاصله بعد از اپلای و البته اتمام خدمت (1 فروردین 94) برای امتحان آیلتس به تهران مراجعه و با مدرک آیلتس 7.0 بازگشتم. مدرک را هم ضمیمه درخواست اپلای کردم و یک ماه بعد برای مصاحبه اسکایپ دعوت شدم. (به دلایلی دوباره تمایل به بودن در اروپا نداشتم)

این فرصت دو ساله خدمت سربازی باعث شد در مورد جزییات کاری که میخواهم انجام دهم تفکر کنم و خوشبختانه بهترین فرصت در این مورد نصیبم شد.

فکر می کنم اگر این دو سال را نداشتم، اصلا از فکر اپلای کردن خارج می شدم. بالاخره بیش از 17 سال سابقه تحصیل داشتم و نیاز به زمانی آرامش.
    به دلیل آنچه که آن را که به تشخیص و مدل ذهنی من «برخورد سلیقه ای مدیران با قانون فروم» میدانم، از تاریخ 7 دی ماه 1395، مطابق با 27 دسامبر 2016 هیچ گونه فعالیتی در اپلای آبرود نخواهم داشت.

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

میخوام یه مثالی بزنم الان این تب انچنان زیاد شده که برخی از دوستانی که قصد اپلای دارن و هنوز به خدمت سربازی نرفتن به هر وسیله ایی که شده پول وثیقه رو جور میکنن تا اینکه برن و بعد از رفتن تا چندسال برنمیگردن و کلی دردسر و استرس دیگه برای خودشون. ایا واقعا در این حد باید افراط داشت و صرفا باید بفکر درس و موفقیت و .. باشیم.
    (بقول دوستان pushing back in front of my knowledge) یا که مسائل مهم دیگه مثل ابعاد اجتماعی و خانوادگی و روحی رو هم باید در نظر داشت؟
    خیلی خوب گفتید! یکی از دوستان بنده دقیقا یا همین شدت علاقه داشت که بره برای دکترا خارج از کشور و خدمت نره. موفق هم شد و الان 6 ساله که رفته. ولی خب طی نظر خودش خارج از کشور فقط یک یا دو سال اولش خیلی برات هیجان انگیزه و از سال دوم به بعد تنها چیزی که برات میمونه دلتنگیشه. تازه ایشون متاهل هم بودن رفتن و باز مجردی فکر میکنم بدتره. پس میشه گفت کسانی که حداقل مشکل خدمت ندارن و میتونن رفت و آمد کنن اوضاع بهتری داشته باشن.

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

ممنون. خب اگر این دو دسته پشیمون نشن بعدا که چرا فکر نکردن قبلا، مشکلی براشون پیش نمیاد.

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط moshirfar نمایش پست ها

این فرصت دو ساله خدمت سربازی باعث شد در مورد جزییات کاری که میخواهم انجام دهم تفکر کنم و خوشبختانه بهترین فرصت در این مورد نصیبم شد.

فکر می کنم اگر این دو سال را نداشتم، اصلا از فکر اپلای کردن خارج می شدم. بالاخره بیش از 17 سال سابقه تحصیل داشتم و نیاز به زمانی آرامش.
    دقیقا. این دو سال خدمت به آدم فرصت میده که خارج از اون استرس آدم تصمیم بگیره. خوشحالم که شما نمونه ای میتونید باشید به عنوان کسی که نه تنها خدمت اون از رفتن باز نداشت بلکه مصمم تر هم شده. ممنون.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)