صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 35

موضوع: چگونه به سوالات کنسولگری پاسخ دهیم؟

پیش فرض پاسخ : چگونه به سوالات کنسولگری پاسخ دهیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarhb
    یکی از سوالهایی که ظاهرا آفیسر معمولا می پرسه اینه که شما چندتادانشگاه اپلای کردین و چند تا بهتون پذیرش دادن و این دانشگاهها کدوما بودن... سوال اولم اینه که اگه تعداد دانشگاههایی که بهمون پذیرش ندادن نسبت به اونای که دادن زیادتر باشه بده؟ اگه یه دروغ مصلحت آمیز بگیم و تعداد اونایی که ندادن رو کمتر اعلام کنیم می فهمن؟! بعدش هم اگه از دانشگاههای خوب اروپایی هم پذیرش داشته باشیم باید بگیم یانه به نفعمونه یا ضررمون؟
    می دونم البته که بعدش احتمال دارده بپرسه که چرااین دانشگاه رو انتخاب کردید که خب جواب اونو میدیم یه جوری!

راستشو بگید...چرا دنبال دروغ می رید؟ بله امکان بررسی تمام ادعاهای شما رو دارند.
    افسر اون روز مصاحبه فقط از من پرسید چند تا دانشگاه توی امریکا اقدام کردی با اینکه من نامه های پذیرش از اروپا رو هم برده بودم ...
    به چیزی که پرسیده می شه، جواب بدید
    باشد که از کسانی باشیم که این جهان را تازه می گردانند
    اشو زردشت

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarhb
    یکی از سوالهایی که ظاهرا آفیسر معمولا می پرسه اینه که شما چندتادانشگاه اپلای کردین و چند تا بهتون پذیرش دادن و این دانشگاهها کدوما بودن... سوال اولم اینه که اگه تعداد دانشگاههایی که بهمون پذیرش ندادن نسبت به اونای که دادن زیادتر باشه بده؟ اگه یه دروغ مصلحت آمیز بگیم و تعداد اونایی که ندادن رو کمتر اعلام کنیم می فهمن؟! بعدش هم اگه از دانشگاههای خوب اروپایی هم پذیرش داشته باشیم باید بگیم یانه به نفعمونه یا ضررمون؟
    می دونم البته که بعدش احتمال دارده بپرسه که چرااین دانشگاه رو انتخاب کردید که خب جواب اونو میدیم یه جوری!
    دوست عزیز
    پیش از ارسال پست کمی جستجو کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=6249.0
    ارسال های تکراری به زودی حذف میشوند.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

بچه ها من یه سوال استراتژیک دارم، بین کسایی که رفتن مصاحبه کسی بوده که فقط یه جا اپلای کرده باشه؟ خوب من فقط یه دانشگاه تو آمریکا اپلای کردم ، البته کشورای دیگه هم اپلای کردم. ولی خوب اولا آمریکا اولویت اول منه و اینکه گرایشی که قراره بخونم تو این دانشگاه رو خیلی دوست دارم! و دوما به خاطر یه سری مشکلات اکثر ددلاین های آمریکا رو از دست دادم... حالا نمیدونم با گفتن این چیزا متقاعد میشن؟ به نظر شما چی بگم بهتره؟ :

مرسی!

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsagh
    بچه ها من یه سوال استراتژیک دارم، بین کسایی که رفتن مصاحبه کسی بوده که فقط یه جا اپلای کرده باشه؟ خوب من فقط یه دانشگاه تو آمریکا اپلای کردم ، البته کشورای دیگه هم اپلای کردم. ولی خوب اولا آمریکا اولویت اول منه و اینکه گرایشی که قراره بخونم تو این دانشگاه رو خیلی دوست دارم! و دوما به خاطر یه سری مشکلات اکثر ددلاین های آمریکا رو از دست دادم... حالا نمیدونم با گفتن این چیزا متقاعد میشن؟ به نظر شما چی بگم بهتره؟ :
    مرسی!
    سلام
    یکی از دوستان من هم فقط یک دانشگاه در آمریکا اپلی کرده بود و این دانشگاه جزو بهترین ها در رشته خودشون بود. مشکلی هم نداشتند- نگران نباشید.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsagh

مرسی!
    اونا اصولاً قصد گیر دادن ندارن. تازه به نظر من نکته ی مثبتیه یعنی شما مثل بعضی ها که 1000 جا اپلای میکنن به هر جوری که شد نمی خواین برین آمریکا! اصلاً نگران نباشید. راستشو بگین. من خودم سه جا اپلای کرده بودم.

Junior Member

سلام

من 15 جون آنکارا مصاحبه داشتم. مستر بدون فاند، تنها یکجا در آمریکا اپلای کرده بودم و قصد تغییر گرایشم رو داشتم. تنها چیزی که می تونم به طور 100% بگم باعث گرفتن برگه زرد شد، آرامش داشتنم بود. معدل لیسانسم خوب نبود و افسر گفت که این برای بچه هایی که می خوان برای مستر اقدام کنن خیلی مناسب نیست، من هم گفتم من دانش آموز خوبی هستم، اما رشته ای که در اون لیسانس گرفتم رو اصلاً دوست نداشتم. در نتیجه انگیزه ام کمتر شده بود. برای همین حالا تصمیم گرفتم وقت و انرژیم رو صرف رشته و زمینه ای کنم که دوستش دارم. نمره GRE رو نشونش دادم (800/800) و گفتم که این نشون می ده که من ضعیف نیستم. بعد ریزنمرات دبیرستانم رو خواست، اونها رو نشونش دادم و معدل بالای دبیرستانم کمکم کرد.

چیزی که می خوام بگم اینه که، اونجا و اون چند دقیقه است که می تونه مسیر آینده شما رو تعیین کنه. حقیقت رو بگید، از اون مهمتر آرامش داشته باشید، لبخند بزنید، و به این فکر کنید که همه چیز اوکی خواهد بود. اینها از نظر روانی روی کسی که همصحبت شماست اثر می گذاره و حرفهای شما رو باور پذیر می کنه. اما اگه واقعاً دانشجوی خوبی باشید، ولی از روی اضطراب رفتار کنید، مدرک پشت مدرک نشونش بدید، و بی وقفه تلاش کنید که افسر رو قانع کنید، اون موقع است که با دست خودتون شانستون رو از دست دادید.

برای اطلاع دوستان، از دوشنبه 15 تا چهارشنبه 17 جون، به جز یه آقایی که معدل 12 داشت (و بعد از گیر افسر ساکت و هول شده بود) و یه خانمی که با لیسانس ادبیات فرانسه از ایران، و I20 برای لیسانس بازرگانی از آمریکا (و صرفا به قصد رفتن پیش خانواده اش در آمریکا) ریجکت شدند، هیچ کسی بدون ویزا نمود. چه مستر بدون فاند، چه دکترای با پارشیال فاند و چه فول فاندها، همه گرفتند...

Junior Member

دوستان سلام، راستش من واسه چند تا سوالم جواب پيدا نكردم، اول اينكه اگه ازم پرسيد كه اگه نتونستي فاند بگيري (من پارشيال ام) چي كار ميكني اين 6 سال رو؟ بگم چي؟ بگم ادامه ميدم يا نه؟
    من بابام پليسه، ايراد نداره پرسيد همينو بگه؟
    اگه كسي نمونه هايي از سوالات و جواب هاي پيشنهادي داره خوشحال ميشم آدرسشو بذاره تا ما بتونيم يه نگاه هايي به جواب ها و سوالات بندازيم.

ممنون، راستش من يه ذره ديرمه و اين هفته مصاحبه دارم، ممنون ميشم نظراتونو بشنوم
    واسه زنجير، پيوستگي قانونه

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط massi
    دوستان سلام، راستش من واسه چند تا سوالم جواب پيدا نكردم، اول اينكه اگه ازم پرسيد كه اگه نتونستي فاند بگيري (من پارشيال ام) چي كار ميكني اين 6 سال رو؟ بگم چي؟ بگم ادامه ميدم يا نه؟

سلام
    بهتر است بگید که می دونید هیچ گرنتی در آمریکا برای ساپورت پولی بیشتری در سالهای بعدی وجود نداره و خانواده شما را ساپورت می کند و سعی کنید به اندازه 4سال کمبود پول با خودتان BS ببیرید تا دلیلی برای رجیکت شما به دلیل economical tie نداشته باشند.

موفق باشید
    What Goes Around...Comes Around

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط massi
    من بابام پليسه، ايراد نداره پرسيد همينو بگه؟
    اگه كسي نمونه هايي از سوالات و جواب هاي پيشنهادي داره خوشحال ميشم آدرسشو بذاره تا ما بتونيم يه نگاه هايي به جواب ها و سوالات بندازيم.

همانطور که آقای بهرنگ گفت تهیه BS برای 6 سال می تواند خیال شما و افسر را از این نظر راحت کند ولی اگر تهیه گواهی بانکی آن هم به این میزان زیاد دردسر داشته باشد، باز هم جای نگرانی نیست چون افسر آینده را معمولا خطی پیشبینی می کند یعنی وقتی وضعیت تحصیلی شما به گونه ای بوده که دانشگاه به شما Fund داده --حتی به صورت ناقص-- دلیلی وجود ندارد که در سالهای آینده به شما ندهد. شما هم باید در مصاحبه تاکیید کنید که همانطور که تا به حال درس خوانده اید(اگر از شما پرسید) تلاش و کوششتان را ادامه می دهید. پس اگر پرسید که اگر فاند نگرفتید... به نظر من بگویید: "احتمال پیش آمدن این حالت خیلی ضعیف است و من برای آینده ام احتمالات قویتر را در نظر می گیرم." (با پررویی ولی محترمانه )
    در مورد پدرتان هم تعداد پاسخهای این موضوع زیاد نیست یک نگاه بندازید:

در مورد نمونه سوال و جواب هم خیلی وقت پیش خانم Bita یک فایل pdf گذاشته بود ولی الان بهتره ازش استفاده نکنید چون هم قدیمیه و هم مال چینی ها است و هم یک جواب مشخص را 10 بار تکرار کرده. همین نظرات بچه ها را جمع بندی کنید خوب است
    آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست ________ هرکجا هست خدایا به سلامت دارش

من قرار که با همسرم برم سفارت. نمیدونم اگه از شوهرم پرسیدند که چرا داره دنبال من میاد و دلیلش از اومدن به آمریکا چیه، چی جواب بدیم! قرار ویزای F2 بگیره و نمیتونه اونجا کار کنه! دلیل قانع کننده چی بیاریم؟ سربازیشم نیروی انتظامی بوده و رشته دانشگاهیش مکانیک! نمیدونم آیا این مسائل روی کلیرش تاثیر داره! لطفا یه نفر کمکمون کنه!

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)