صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 127

موضوع: شرکت در امتحان (GRE, GMAT و ...) در کشورهای خارجی

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض شرکت در امتحان (GRE, GMAT و ...) در کشورهای خارجی

سلام
    آیا می شه برای امتحان GRE CBT تو فرجه شش ماهه سربازی رفت دبی؟
    ممنون
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اجازه خروج براي شرکت در امتحان (GRE, TOEFL, GMAT و ...)

سلام
    والا من در شش ماه فرجه می خواستم واسه یه دوره آموزشی برم بلاد کفر، روسیه، فکر کنم از نظر نظام وظیفه فرقی نداشته باشه با GRE! وثیقه گذاشتم و مجاز شدم که برای مدتی که در تقاضانامه نظام وظیفه پر کردم از ایران برای ان گشور یک بار خارج شوم. متاسفانه ویزای روسیه آماده نشد، رفتم که درستش کنم گفت نخیر! ما یک بار به شما فقط اجازه خروج در 6 ماه رو می دهیم، بنابراین دقت کنید که فقط همین یک بار رو احتمالا می تونید خارج شید. پس مثلا دیگه واسه ویزا نمی ذارن خارج شید. (این قضیه مال تابستان 85 هست، شاید قوانین عوش شده باشه البته!)

سلام دوستان،
    برای دادن امتحان GRE general می خوام برم بیرون. فورم را که گشتم به این نتیجه رسیدم که دانشجوی لیسانس نمی تونه بره بیرون ولی چند بار نظام وظیفه رفتم و گفتن می شه بری به عنوان سفر علمی. پس تا اینجا مطمئن هستم که می شه رفت(دادن امتحان هم سفر علمی محسوب می شه و مشکلی نیست). موضوع اینجاست که دانشگاه راضی نمی شه.می گه باید نامه ی دارای مهر و امضا بیارم. می دونید که GRE که ثبت نام کنید به شما ایمیلی(Ticket confirmation) فرستاده می شه شامل روز و تاریخ امتحان و مقدار پول دریافت شده. اما دانشگاه می گه این قبول نیست و باید دارای مهر و امضا باشه. من با ETS مکاتبه کردم و گفت براشون این کار مقدور نیست.اگر کسی تجربه ای داره بگه. مثلا اونایی که رفتن، به صرف اینکه شما بگی من می خوام برم امتحان بدم برای نظام وظیفه که دانشگاه نامه نمی ده.یه سوال دیگه (تو فرصت شش ماه از فراغت تا سربازی هم می شه رفت) می شه اونایی که رفتن بگن چه مدرکی برای نظام وظیفه بردن؟ آیا دانشگاه بعد از فارغ شدن باز هم همکاری می کنه؟ممنون.

خودم جواب خودم رو می دم که بله مشکلی نداره و فرد مربوطه چون تازه کار بوده اشتباه گفته بوده و شما حق خروج داری!

Junior Member

سلام

تا حالا کسی در حال خدمت برای GRE يا TOEFL از کشور خارج شده؟؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

تا جایی که من میدونم دانشگاه به راحتی بهت نامه میده ولی این در صورتی هست که هنوز فارغ التحصیل نشده باشی. خود من واسه GMAT از دانشگاه آخر ترم پیش نامه خواستم که گفت مشکلی نیست بهت میدیم ولی تا آخر ترم فقط اجازه خروج داری که من مجبور شدم ترم جدید رو هم ثبت نام کنم.
    در حال خدمت چون دیگه دانشجو نیستی دانشگاه که به هیچ وجه نامه نمیده و فکر نکنم بتونی واسه امتحان خارج بشی. مگراینکه پذیرش داشته باشی. سفر علمی فکر نکنم بتونی بری
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

تایید می شود.

من میخواستم toefl ibt در ترکیه امتحان بدم. میخواستم ببینم نظام وظیفه اجازه خروج میده ؟ یا اینکه میگه حتما باید ایران امتحان بدی ؟ یا کلا" برای چه امتحانایی مجوز خروج میده؟

Junior Member

چون این امتحان متناویا در ایران برگزار میشه به احتمال زیاد بهت گیر میدن !!! GRE خیلی خیلی کمتر (2 بار ) برگزار میشه و تازه خروج واسه اون هم راحت نیست

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

یه سر اینجا http://www.applyabroad.org/forum/ind...c,3181.15.html بزن .. شاید یه ذره راهنماییت کنه ...
    اما حرف امید هم درسته ...
    امتحاناتی که اینجا برگزار می شه رو نظام وظیفه سخت قبول می کنه .. حالا چرا اینجا نمی دی ؟ تافل های ایران که خدا رو شکر فط و فراوونن !

صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین