صفحه 10 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 127

موضوع: شرکت در امتحان (GRE, GMAT و ...) در کشورهای خارجی

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : اجازه خروج براي شرکت در امتحان (GRE, GMAT و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط faryer نمایش پست ها
    سلام دوستان.من رفتم دانشگاه و گفتم که میخوام امتحان gmat رو بدم.اونا هم گفتن موردی نداره فقط پرینت ثبت نام رو بیارم و 15 تمن سفته هم واسه خود دانشگاه بذارم.یعنی علاوه بر 5 ملیونی که وثیقه ی نظام وظیفه هستش.منم می خوام برم فیلیپین به بهانه ی gmat واسه تحصیل.به نظرتون چیکار کنم؟ می شه یه کاری کرد این سفته رو نگیرن یا حداقل کاری کنم که اگه برنگشتم ایران نپره؟ تروخدا جواب بدین
    اینکار خلاف مقررات وزارت علوم هست، و شما باید بهشون متذکر بشید قبول نکردند بروید وزارت علوم اتاق 409 البته اگه اشتباه نکنند و توضیح دهید. ( البته می تونید بگید براتون هم مقدور نیست.)

موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

سلام به همه...

سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید...

چیز هایی که از صحبت دوستان دستگیرم شد این بود که برای خروج از کشور به منظور امتحان GRE مشکلی وجود نداره ، نظام وظیفه هم این کار رو انجام میده و با اخذ وثیقه اجازه خروج میده...
    ولی خوب وقتی شما مثلا از دانشگاهی تو آمریکا پذیرش گرفتین ، باید 2 بار به سفارت امریکا برین ، این 2 بار رو تحت چه اسمی میرین ؟ امتحان Toefl و از این جور چیزا ؟ خوب اینم که 1 بار میشه رفت ...

ممنون

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

سلام

پذیرش آمریکا رو که داشته باشید تا سه بار اجازه خروج میدن!

موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Senior Member naeemtop آواتار ها

سلام

اگه قبلا 1 بار واسه gre خارج شده باشیم بعد از امریکا پذیرش بگیریم 3 بار خروج رو میدن؟ (یعنی خروج یکبار برای gre مشکل پیش نمیاره؟)

اگه تو همون سال باشه و نباشه فرقی داره؟

توجه کنید هنوز فارغ التحصیل نشدم (دانشجوی لیسانس سال آخر هستم فقط 3 واحد مونده)

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

دقیق نمی دونم؛ اما استنباط شخصی من این که ایرادی نداره!!!
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

سلام.
    من براي اوايل شهريور برا شركت تو يه كنفرانس كانادا اجازه خروج گرفتم. از اونجايي كه تافل تو ايران قطع شده ميخوام اونجا امتحان بدم اما چون برنامم رو مهر يا آبان بود و وقت زيادي برا خوندن ندارم و احتمال زياد نمرم خوب نميشه.
    حالا ميخوام بدونم اگه من آخر شهريور دفاع كنم و مشكل تافل حل نشه،‌ ميتونم برا مهر يا آبان كه فرجه سربازيم حساب ميشه با گذاشتن وثيقه اجازه خروج به دوبي يا تركيه بگيرم برا تافل؟ يا به خاطر اين يه بار اجازه خروجي كه دارم ديگه نميتونم و اپلايم يه سال عقب ميفته؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkanmgh نمایش پست ها
    سلام

من تمام سوالات این تاپیک رو از اول خوندم که سوال تمکراری نپرسم. البته سوالمو تو یه مورد اشاره کرده بودن که جواب کامل نگرفتم

اگه شما در طول مدت 6 ماهه فرجتون بخوایید برای امتحانی مثلا جی مت از کشور خارج شید روند قانونیش به چه صورته؟ چون تو تمام سوالات دوستان دانشجو بودن و باید از دانشگاه نامه میگرفتن ، کسی میدونه برای فارغ التحصیلان روند قانونیش چطوریه؟

من چند روز پیش که رفتم نظام وظیفه گفتن یک بار در طول مدت 6 ماهه میتونم از کشور خارج بشم.

کشور مقصد هم ترکیس. پاسپورت هم ندارم.
    اگه مدت زمان حدودی روندش رو هم توضیح بدید ممنون میشم خیلی.

ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    تشریف میبرید ابتدا نظام وظیفه... درخواست میدین... اگر درخواستتون از نظر اونها منطقی بود... قبول میکنن... یه فرم مخصوص داره که پر میکنید (طبقه ی سه اتاق 63 یا 64!) بعدش میرید بانک و 15 میلیون رو میزارین و برمیگردین نظام وظیفه... اونا یه نامه میزنن به اداره ی گذرنامه... که اونوقت تشریف میبرید اداره گذرنامه و یه نامه میگیرید برای پلیس +10 و بعدش به طور عادی میرید پلیس +10 روال عادی گرفتن پاسپورت رو طی میکنید و معمولاً حداکثر بعد از 10 روز پاستون میاد... این فرآیند معمولاً از ابتدا تا انتها (اگر پولتون برای وثیقه آماده باشه) از 10 روز تا حداکثر 15 روز طول میکشه...

من هم همچین مشکلی دارم. البته دوست عزیز biscuitpolo تا حد زیادی پاسخ بنده را دادند. می دانم که تنها یک بار اجازه خروج می دهند.
    از ابتدا باید به نظام وظیفه برویم؟ دیگر نیازی نیست ابتدا به وزارت علوم برویم؟ برای نظام وظیفه باید مدرکی نشان دهیم؟ (مثل تاییدیه ثبت نام در امتحان زبان یا ...) کلاً با خروج از کشور در دوره 6ماهه به راحتی موافقت می شود یا خیر؟
    سوال دوم این که وثیقه 5 میلیون یا 15 میلیون؟
    اگر لطف کنید و راهنمایی کنید ممنون می شم، 40 روز بیشتر از فرجه ام نمانده و نیاز ضروری دارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Aptech - ISM

دوستانی که از دانشگاه نامه گرفتن واسه سفر علمی

1- آیا فقط همین فرم رو دانشگاه بهشون داده ؟
    http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/33/forme khorooj.pdf

2 - من میخوام خودم فرم رو پر کنم و ببرم اونجا واسه امضا ... آیا باید تو سربرگ دانشگاه باشه یا نه؟

3 - دو نفر امضا میکنند؟ کیا باید امضا کنند ؟

4 - در مورد وثیقه آیا فقط 5 تومن نقد باید گذاشت و یا اینکه به علاوه اون 5 تومن نقد 10 تومن هم چک باید گذاشت ؟

5 - من برای امتحان GRE میخوام اقدام کنم ... آیا حتما باید ثبت نام کنم و به دانشگاه و وزارت علوم مدرکی نشون بدم؟

6 - من به چند آموزشگاه زنگ زدم میگفتن GRE رو تو ایران هم برگزار میکنه سازمان سنجش ... آیا با این حال میشه واسه GRE اقدام سفر علمی کرد؟

ممنون میشم جواب سوالامو بدید.
    ویرایش توسط cyber boy : August 12th, 2010 در ساعت 10:56 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط cyber boy نمایش پست ها
    دوستانی که از دانشگاه نامه گرفتن واسه سفر علمی

1- آیا فقط همین فرم رو دانشگاه بهشون داده ؟
    http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/33/forme khorooj.pdf

2 - من میخوام خودم فرم رو پر کنم و ببرم اونجا واسه امضا ... آیا باید تو سربرگ دانشگاه باشه یا نه؟

3 - دو نفر امضا میکنند؟ کیا باید امضا کنند ؟

4 - در مورد وثیقه آیا فقط 5 تومن نقد باید گذاشت و یا اینکه به علاوه اون 5 تومن نقد 10 تومن هم چک باید گذاشت ؟

5 - من برای امتحان GRE میخوام اقدام کنم ... آیا حتما باید ثبت نام کنم و به دانشگاه و وزارت علوم مدرکی نشون بدم؟

6 - من به چند آموزشگاه زنگ زدم میگفتن GRE رو تو ایران هم برگزار میکنه سازمان سنجش ... آیا با این حال میشه واسه GRE اقدام سفر علمی کرد؟

ممنون میشم جواب سوالامو بدید.
    بسم الله الرحمن الرحیم
    دوست عزیز ، سلام
    نظر به اینکه در خصوص قوانین دانشگاه ها اطلاعات زیادی ندارم از پاسخ به " اکثر " سوالات شما خودداری می کنم ! اما پاسخ سوال چهارم شما این است که باید مبلغ 5 میلیون تومان نقد بگذارید و چک نیاز نیست .

موفق باشید .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Aptech - ISM

نقل قول نوشته اصلی توسط SALMAN نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم
    دوست عزیز ، سلام
    نظر به اینکه در خصوص قوانین دانشگاه ها اطلاعات زیادی ندارم از پاسخ به " اکثر " سوالات شما خودداری می کنم ! اما پاسخ سوال چهارم شما این است که باید مبلغ 5 میلیون تومان نقد بگذارید و چک نیاز نیست .

موفق باشید .
    ممنون از پاسختون.

دوستان اگه لطف کنند بقیه سوال هامو جواب بدند ممنون میشم.