صفحه 11 از 13 نخستنخست ... 2345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 127

موضوع: شرکت در امتحان (GRE, GMAT و ...) در کشورهای خارجی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اجازه خروج براي شرکت در امتحان (GRE, GMAT و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط cyber boy نمایش پست ها
    دوستانی که از دانشگاه نامه گرفتن واسه سفر علمی

1- آیا فقط همین فرم رو دانشگاه بهشون داده ؟
    http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/33/forme khorooj.pdf

2 - من میخوام خودم فرم رو پر کنم و ببرم اونجا واسه امضا ... آیا باید تو سربرگ دانشگاه باشه یا نه؟

3 - دو نفر امضا میکنند؟ کیا باید امضا کنند ؟

4 - در مورد وثیقه آیا فقط 5 تومن نقد باید گذاشت و یا اینکه به علاوه اون 5 تومن نقد 10 تومن هم چک باید گذاشت ؟

5 - من برای امتحان GRE میخوام اقدام کنم ... آیا حتما باید ثبت نام کنم و به دانشگاه و وزارت علوم مدرکی نشون بدم؟

6 - من به چند آموزشگاه زنگ زدم میگفتن GRE رو تو ایران هم برگزار میکنه سازمان سنجش ... آیا با این حال میشه واسه GRE اقدام سفر علمی کرد؟

ممنون میشم جواب سوالامو بدید.
    درود به شما

1- این فرم درسته فقط برای مراحل اداری باید در 3 نسخه تایپ بشه و بعد از ثبت دبیرخانه و امضاء رئیس دانشگاه, اگر دانشگاه دولتی هستید به وزارت علوم سعادت آباد و اگر آزاد هستید, معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد واقع در پاسداران, گلستان هشتم, نبش ابراهیمی باید مراجعه نمایید و آنها یک مهر تأیید می زنند که بعد به نظام وظیفه مراجعه می کنید.

2- همانطور که عرض کردم باید بطور رسمی باشه چون در غیر این صورت سازمان مرکزی تأیید نمی کند چرا که گویا خودتان شخصاً فرم را پر کرده اید و مراحل اداری را رعایت ننموده اید.

3- نفر اول رئیس دانشگاه و نفر دوم در سازمان مرکزی, از طرف معاونت امضاء خواهند نمود.

4- برای سفر علمی و حداکثر 1 ماه مبلغ 5 میلیون به حساب نظام وظیفه گذاشته می شود (در نامه حتماً سفر علمی و داخل پرانتز نوع امتحان به انگلیسی عنوان شود) و اگر سفر بیش از 1ماه باشد مبلغ ودیعه 15 میلیون می باشد.

5-برگه ثبت نام در امتحان را معمولاً دانشگاه درخواست می کند که بوسیله آن دلیل خود را بیان می کنید و در بخشنامه از دانشگاه خواسته شده که برگه ثبت نام را ضمیمه نامه در خواست نمایند و در سازمان آن را جدا می کنند و فقط در حد اینکه ثبت نام نموده باشی به آن برگه توجه می کنند و هیچ استعلامی صورت نمی گیرد.

6- بدلیل اینکه این امتحان فقط 2 بار در سال برگذار می شود پس درخواست شما منطقی است و با آن موافقت می شود. هیچ اجباری برای شرکت در امتحان در ایران وجود ندارد.

در نهایت همیشه توکلتان به خدا باشد. پیروز و سربلند باشید.
    ویرایش توسط Benyamin : August 17th, 2010 در ساعت 02:13 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Aptech - ISM

نقل قول نوشته اصلی توسط Benyamin نمایش پست ها
    درود به شما

1- این فرم درسته فقط برای مراحل اداری باید در 3 نسخه تایپ بشه و بعد از ثبت دبیرخانه و امضاء رئیس دانشگاه, اگر دانشگاه دولتی هستید به وزارت علوم سعادت آباد و اگر آزاد هستید, معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد واقع در پاسداران, گلستان هشتم, نبش ابراهیمی باید مراجعه نمایید و آنها یک مهر تأیید می زنند که بعد به نظام وظیفه مراجعه می کنید.

2- همانطور که عرض کردم باید بطور رسمی باشه چون در غیر این صورت سازمان مرکزی تأیید نمی کند چرا که گویا خودتان شخصاً فرم را پر کرده اید و مراحل اداری را رعایت ننموده اید.

3- نفر اول رئیس دانشگاه و نفر دوم در سازمان مرکزی, از طرف معاونت امضاء خواهند نمود.

4- برای سفر علمی و حداکثر 1 ماه مبلغ 5 میلیون به حساب نظام وظیفه گذاشته می شود (در نامه حتماً سفر علمی و داخل پرانتز نوع امتحان به انگلیسی عنوان شود) و اگر سفر بیش از 1ماه باشد مبلغ ودیعه 15 میلیون می باشد.

5-برگه ثبت نام در امتحان را معمولاً دانشگاه درخواست می کند که بوسیله آن دلیل خود را بیان می کنید و در بخشنامه از دانشگاه خواسته شده که برگه ثبت نام را ضمیمه نامه در خواست نمایند و در سازمان آن را جدا می کنند و فقط در حد اینکه ثبت نام نموده باشی به آن برگه توجه می کنند و هیچ استعلامی صورت نمی گیرد.

6- بدلیل اینکه این امتحان فقط 2 بار در سال برگذار می شود پس درخواست شما منطقی است و با آن موافقت می شود. هیچ اجباری برای شرکت در امتحان در ایران وجود ندارد.

در نهایت همیشه توکلتان به خدا باشد. پیروز و سربلند باشید.

ممنون بابت جواب هاتون.

من یه شرایطی حادی دارم که توضیح میدم اگه راهکاری به ذهنتون میرسه ممنون میشم بگین :

2 ترم آخر دانشگاه رو ثبت نام نکردم و 5 ترم مشروطی دارم و کلا 9 واحد پاس کردم.

حالا اگر من اول شهریور برم واسه گرفتن اشتغال به تخصیل برای سفر تفریحی آیا نامه میدن بهم؟ یا باید صبر کنم تا ثبت نام ترم جدید؟ ثبت نام ترم جدید 21 تا 28 شهریوره و دیگه نمیرسم کارای اداری رو انجام بدم ، چون گذرنامه ندارم و سفر تفریحی هم گویا فقط تو تابستونه!

اون موقع باید اقدام کنم واسه سفر علمی که نمیدونم با اون وضعیت درخشان من واسه GRE موافقت میکنند یا نه!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط cyber boy نمایش پست ها
    ممنون بابت جواب هاتون.

من یه شرایطی حادی دارم که توضیح میدم اگه راهکاری به ذهنتون میرسه ممنون میشم بگین :

2 ترم آخر دانشگاه رو ثبت نام نکردم و 5 ترم مشروطی دارم و کلا 9 واحد پاس کردم.

حالا اگر من اول شهریور برم واسه گرفتن اشتغال به تخصیل برای سفر تفریحی آیا نامه میدن بهم؟ یا باید صبر کنم تا ثبت نام ترم جدید؟ ثبت نام ترم جدید 21 تا 28 شهریوره و دیگه نمیرسم کارای اداری رو انجام بدم ، چون گذرنامه ندارم و سفر تفریحی هم گویا فقط تو تابستونه!

اون موقع باید اقدام کنم واسه سفر علمی که نمیدونم با اون وضعیت درخشان من واسه GRE موافقت میکنند یا نه!!
    درود به شما

حضور شما عرض شود که تا آنجایی که من از بخش نامه ها خبر دارم, شرایط برای دانشجویان بدین صورت است که:
    شما باید دانشجوی کارشناسی پیوسته و یا ناپیوسته باشید, چرا که دانشجویی مجاز به خروج از کشور است که حداقل 100 واحد درسی را پاس کرده باشد و دیگر اینکه سنوات تحصیلی اش به اتمام نرسیده باشد: کاردانی ,کارشناسی ناپیوسته هر کدام 3 سال مجاز به تحصیل هستند و کارشناسی پیوسته تا 6 سال.

در حال حاضر و با توجه به شرایط شما بعید می دانم که دانشگاه چنین درخواستی را قبول کند, این در حالی است که اگر بخواهند می توانند که با درخواست شما موافقت نمایند و در این جا فقط دانشگاه مهم است و اگر دانشگاه تأیید کند بقیه هم تأیید خواهند نمود, فقط باید ببینید که چطور می شود آنها را قانع کرد!
    تاریخ خروج از کشور برای دانشجویان و جهت سفر علمی فقط تا 89/6/31 است, و برای سفرهای بعد از آن باید تا 6/25 صبر نمود تا ثبت نام دانشگاه ها آغاز شود و بعد از ثبت نام تمامی نامه ها و درخواست هایی که از این تاریخ به بعد صادر می شوند تا 89/11/30 دارای اعتبار هستند.
    به هر حال واقعیت این طور بود که عرض کردم, شما تلاش خودتون را انجام بدید, امیدوارم که مشکلی نباشد.

پیروز و سربلند باشید.

Junior Member reza_moohebat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BS: Computer engineering (Azad university) MS:IT Management (Payame Noor, Tehran) To be continued

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    تشریف میبرید ابتدا نظام وظیفه... درخواست میدین... اگر درخواستتون از نظر اونها منطقی بود... قبول میکنن... یه فرم مخصوص داره که پر میکنید (طبقه ی سه اتاق 63 یا 64!) بعدش میرید بانک و 15 میلیون رو میزارین و برمیگردین نظام وظیفه... اونا یه نامه میزنن به اداره ی گذرنامه... که اونوقت تشریف میبرید اداره گذرنامه و یه نامه میگیرید برای پلیس +10 و بعدش به طور عادی میرید پلیس +10 روال عادی گرفتن پاسپورت رو طی میکنید و معمولاً حداکثر بعد از 10 روز پاستون میاد... این فرآیند معمولاً از ابتدا تا انتها (اگر پولتون برای وثیقه آماده باشه) از 10 روز تا حداکثر 15 روز طول میکشه...

یه سوالی داشتم. برای گرفتن اون فرم وثیقه حتما باید نامه فراغت از تحصیل داشت؟ چون دانشگاه هنوز برای من صادرش نکرده و من شهرستانم. میخواستم اگر بشه زودتر فرمش را بگیرم و تو شهر خودم سند خونه را به عنوان وثیقه بگذارم و بعد که نامه فراغت از تحصیل اومد یه بار برم تهران و کار را تموم کنم(چون پاسپورت دارم فقط اجازه خروج می خوام). جالا آیا به نظر شما نظام وظیفه اون فرم وثیقه را به من میده یا حتما نامه فراغت از تحصیل می خوان؟ وجدانی رفت و آمد به تهران آسون نیست واسم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_moohebat نمایش پست ها
    یه سوالی داشتم. برای گرفتن اون فرم وثیقه حتما باید نامه فراغت از تحصیل داشت؟ چون دانشگاه هنوز برای من صادرش نکرده و من شهرستانم. میخواستم اگر بشه زودتر فرمش را بگیرم و تو شهر خودم سند خونه را به عنوان وثیقه بگذارم و بعد که نامه فراغت از تحصیل اومد یه بار برم تهران و کار را تموم کنم(چون پاسپورت دارم فقط اجازه خروج می خوام). جالا آیا به نظر شما نظام وظیفه اون فرم وثیقه را به من میده یا حتما نامه فراغت از تحصیل می خوان؟ وجدانی رفت و آمد به تهران آسون نیست واسم.
    درود به شما
    دوست عزیز جواب اکثر سؤالات ما توسط دوستانمان داده شده و فقط کافی است که با گذاشتن کمی وقت جواب خود را پیدا کنیم. شما تنها یک سؤال پرسیده اید ولی جواب آن به چند مورد تقسیم می شود و هر مورد آن به چند شاخه! پس بهترین راه مطالعه با دقت موضوع مورد نظرتان است.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_moohebat نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Benyamin نمایش پست ها
    درود به شما
    دوست عزیز جواب اکثر سؤالات ما توسط دوستانمان داده شده و فقط کافی است که با گذاشتن کمی وقت جواب خود را پیدا کنیم. شما تنها یک سؤال پرسیده اید ولی جواب آن به چند مورد تقسیم می شود و هر مورد آن به چند شاخه! پس بهترین راه مطالعه با دقت موضوع مورد نظرتان است.
    موفق باشید.
    بله. همونطور که اشاره شد، تمامی این مراحل رو بارها دوستان و حتی خود من در این انجمن توضیح داده ایم.
    بنابر این جستجو بفرمائید و از دوستان خواهش می کنم بی دلیل انجمن و تاپیک ها رو شلوغ نکنند.

با تشکر
    من بندۀ آن دمم که ساقی گوید ................ یک جام دگر بگیر و من نتوانم

Junior Member

سلام دوستانومن دانشگاه آزاد تهران مرکز هستم اگر کسی تونسته که از طریق امتحان تافل یا ایلتز اجازه خروج بگیرد برای من توضیح به لطفا می خوام بدونم که اول یک فرم اشتغال به تحصیل باید بگیرم بعد برم اداره گذرنامه یا باید ثبت نام کنم واسه تافل برم دانشگاه فرم بگیرم و ثابت کنم که میخوام واسه امتحان برم و آیا وقت امتحان میتوانم درخواست بدم واسه یک هفته که خارج شوم؟ اگر سوال تکراری پرسیدم عذر می خوام اما مراحل را کامل نمی دونم ممنون

Junior Member

با سلام
    من 8 ماه سربازی رفتم
    و حالا درسم داره تموم میشه
    چطور میتونم برای امتحان GMAT از کشور خارج بشم
    اگه کسی باشه که بتونه توضیحات کامل به من بده ممنون میشم

شاد باشین
    واقع بين باشيم. و سعي كنيم در واقعيت راه بريم تا پاهامون تاول بزنه. نه اين كه در حسرت و توهم پرواز، سرمون درد بگيره

سلام به همه
    سوالی داشتم ، ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن...

من هفته پیش فوق لیسانسم تموم شد و عملا معافیت تحصیلی ام تموم شد ! حالا اگه بخوام برای امتحان GRE برم قبرس یا دبی باید چه کنم ؟ دانشگاه که به من مجوز خروج نمیده ، میشه بفرمایید من از کجا و چطور میتونم با وثیقه 5 میلیونی خارج بشم !؟!؟
    متشکرم

سلام به همه
    سوالی داشتم ، ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن...

من هفته پیش فوق لیسانسم تموم شد و عملا معافیت تحصیلی ام تموم شد ! حالا اگه بخوام برای امتحان GRE برم قبرس یا دبی باید چه کنم ؟ دانشگاه که به من مجوز خروج نمیده ، میشه بفرمایید من از کجا و چطور میتونم با وثیقه 5 میلیونی خارج بشم !؟!؟
    متشکرم