صفحه 2 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 127

موضوع: شرکت در امتحان (GRE, GMAT و ...) در کشورهای خارجی

پیش فرض پاسخ : اجازه خروج براي شرکت در امتحان (GRE, TOEFL, GMAT و ...)

خوب میتونم بهشون بگم وقتهای اینجا پر شدن. میخوام برای مصاحبه ویزا برم ترکیه. تافل بیشتر یه بهانست.

Senior Member

من یه بار دیگه هم گفتم (فکر کنم توی ویکی هم راجع به این مورد نوشتم). نظام وظیفه اصلاً کاری نداره شما برای چی می خوای از کشور خارج بشی، یعنی اون آقایی که به شما فرم خروج میده اصلاً نمی دونه تافل چیه که بخواد بدونه زیاد برگذار میشه توی ایران یا نه. نظام وظیفه صرفاً به نامه دانشگاه و وزارت علوم نگاه می کنه و میبینه اونا برای شما چی نوشتن و اجازه خروج دادن یا نه. اگر دانشگاه با خروج شما برای تافل موافقت کنه هیچ مشکلی برای خروج نداری (5 تومن پول نفد و 10 تومن چک می گیرن)
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Junior Member

سلام
    اگر برای امتحان GRE در دبی اجازه خروج بگبیریم و برای وقت سفارت بریم قبرس موقع برگشتن مشکلی پیش میاد؟

همونطور که دوستان گفتن، شما اگه بتونی به هر علتی از دانشگاه نامه بگیری، نظام وظیفه دیگه کاری نداره و بهت اجازه خروج رو میده، حتی اگه دانشگاه نامه بده که ایشون میخوان برن فلان جا برای خوش گذرانی

در مورد رفتن یه جا دیگه، یه سری میگن گیر میدن، ولی من تا حالا خودم ندیدم و نشنیدم که به کسی سر این مساله گیر داده باشن، حتی مواردی رو میشناسم که اجازه خروج برای زیارت گرفتن رفتن کانادا ولی به هر حال ریسکه!!

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط mhd
    سلام
    اگر برای امتحان GRE در دبی اجازه خروج بگبیریم و برای وقت سفارت بریم قبرس موقع برگشتن مشکلی پیش میاد؟
    وقتی بخوای پولت رو پس بگیری می بینن که کدوم کشور ها رفتی ... باید همون کشوری که نامه گرفتی بری و از همونجا هم برگردی ... حتی اگه بریه دوبی از اونجا بری قبرس بازم مشکل داره ... دوستای من که همه درگیر بودن همین رو می گفتند و کسی هم این کار رو نکرد! .. می گفتند که چک می کنند که کدوم کشورها پاست مهر خورده ... اگه کسی این کار رو اخیرآ کرده بگه .. قبرس GRE نداره ! ;D

من نامه از وزارت علوم برای toefl گرفتم. باید چه مدارکی رو ببرم اداره گذرنامه؟

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

حالا زوده بری گذرنامه ...
    1. اول می ری نظام وظیفه تایید می کنن که وزارت علوم اجازه داده ! یه نامه می دن به بانک که گواهی کنه شما 15 میلیون (یا مجموعه ای از چک و نقد که محمد گفته!) توی حسابت داری ...
    2. بعد می ری بانک و تاییدیه می گیری می بری نظام وظیفه ... نظام وظیفه تاییدیه رو می گیره و یه نامه می زنه به گذرنامه (دفتر پلیس+10) که به شما پاسپورت بده.
    3. اینجاست که شما می ری اداره گذرنامه یا پلیس+10 :

یه سری به این لینک بزن :

http://epolice.ir/page.php?11

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhd
    سلام
    وقتی بخوای پولت رو پس بگیری می بینن که کدوم کشور ها رفتی ... باید همون کشوری که نامه گرفتی بری و از همونجا هم برگردی ... حتی اگه بریه دوبی از اونجا بری قبرس بازم مشکل داره ... دوستای من که همه درگیر بودن همین رو می گفتند و کسی هم این کار رو نکرد! .. می گفتند که چک می کنند که کدوم کشورها پاست مهر خورده ... اگه کسی این کار رو اخیرآ کرده بگه .. قبرس GRE نداره ! ;D
    1- من خودم ی سفر رفتم ژاپن برگشتم. نه تو فرودگاه، نه تو نظام وظیفه و نه حتی اون سرهنگی که نامه پس گرفتن وثیقه رو برام امضا کرد به این قضیه توجه نکردن.
    جالبه بگم سرهنگه کل پاسمو ورانداز کرد، آخر سر برگشت گفت حالا کجا رفته بودی؟ جون داداش اصلا به اینکه من کجا بودم دقت نکرده بود. اینارو چه به این حرفا؟

2- حتی یکی از دوستام پارسال به اسم شرکت در کنفرانس در ایتالیا پاسشو گرفت، ولی تنها جائی که نرفت ایتالیا بود ;D. هیچ مشکلی هم براش پیش نیومد.

3- راستی اصلا تو مهری که میزنن به این اشاره نمی کنن که داری کجا میری؟
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

Junior Member

شرمنده
    اگه دانشجو نباشي و 6 ماهت گذشته باشه مي توني براي GRE از كشور خارج شي؟

Junior Member

من 6 ماه فرجم تموم شده
    مي خواستم بدونم ميشه براي GRE از كشور حارج شد؟ چي كار بايد كرد؟