صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 127

موضوع: شرکت در امتحان (GRE, GMAT و ...) در کشورهای خارجی

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

پیش فرض پاسخ : اجازه خروج براي شرکت در امتحان (GRE, TOEFL, GMAT و ...)

والا من چون خودم مشمول نیستم خیلی نمی دونم. ولی تا اونجایی که اینجا خوندم مثل اینکه اگه برای بعضی امتحاناتی که در ایران برگزار نمیشه میشه رفت. مثل Gmat.
    یه سری بحث هایی اینجا شده شاید به دردتون بخوره
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...4203#msg114203
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

نقل قول نوشته اصلی توسط IVI
    بله درسته. راستش من زیاد وارد نیستم. منظورم اینه که بهش اجازه خروج بدن. مثلا اگر پسرها پذیرش داشته باشند می تونن برن فرض کن قبرس که ویزا بگیرن. ولی دوست من نه پذیرش داره نه چیزی. می خواست همینطوری اسمشو تافل بنویسه تا به بهونه امتحان اجازه خروجو بهش بدن. این ممکنه؟
    راه های زیادی وجود داره. اگر دوستتون دانشجو هست یه جوری باید از دانشگاه نامه بگیره مبنی بر اینکه این آقا برای یه سفر علمی(کنفرانس، تافل،gmat، کنکور ،gre، فزصت مطالعاتی ) تشریف می بره فلان کشور.

خیلی از دانشگاه ها گیر نمی دن و راحت بدون اینکه بخوای اثبات کنی اون نامه رو صادر می کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ara3h
    راه های زیادی وجود داره. اگر دوستتون دانشجو هست یه جوری باید از دانشگاه نامه بگیره مبنی بر اینکه این آقا برای یه سفر علمی(کنفرانس، تافل،gmat، کنکور ،gre، فزصت مطالعاتی ) تشریف می بره فلان کشور.

خیلی از دانشگاه ها گیر نمی دن و راحت بدون اینکه بخوای اثبات کنی اون نامه رو صادر می کنن.
    یعنی بدون اینکه تافل یا gre یا حالا کنفرانس ثبت نام کنه، دانشگاه این نامه رو می ده؟ لازم نیست مدرک دیگه ای علاوه بر نامه دانشگاه داشته باشه که به نظام وظیفه ببره؟ همون نامه دانشگاه قبوله؟

یعنی بدون اینکه تافل یا gre یا حالا کنفرانس ثبت نام کنه، دانشگاه این نامه رو می ده؟ لازم نیست مدرک دیگه ای علاوه بر نامه دانشگاه داشته باشه که به نظام وظیفه ببره؟ همون نامه دانشگاه قبوله؟
    خیلی دانشگاه ها مثل دانشگاه ما چیزی ازت نمی خوان.
    ازت 3 تا سوال می پرسه مسئول نظام وظیفه دانشگاه:
    به چه منظوری می خوای بری
    کجا می خوای بری
    از چه تاریخ تا چه تاریخی می خوای بری.

این نامه که صادر شد دیگه هیچ جا کسی ازت سوالی نمی پرسه و مدرکی نمی خواد(بازم میگم بستگی به دانشگاه داره فقط)

Member
    رشته و دانشگاه
    M. Eng. Oil and Gas, MUN

بستگی به دانشگاه دارد. اگه دانشگاه سراسری باشی که مشکلی نداره. ولی دانشگاه آزاد کلی دویدن داره و تازه به خود دانشگاه هم باید یه 300 هزار تومن وثیقه بزاری
    وقتی به بیشترین نا امیدی رسیدم ,به هدفم هم رسیده بودم
    t

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2020

بستگی به دانشگاه دارد. اگه دانشگاه سراسری باشی که مشکلی نداره. ولی دانشگاه آزاد کلی دویدن داره و تازه به خود دانشگاه هم باید یه 300 هزار تومن وثیقه بزاری
    این نامه رو حتما باید دانشگاه بده؟ نمیشه مثلا برگه ثبت نام تافل رو به خود نظام وظیفه برد؟ چون دانشگاه ممکنه نامه نده

این نامه رو حتما باید دانشگاه بده؟ نمیشه مثلا برگه ثبت نام تافل رو به خود نظام وظیفه برد؟ چون دانشگاه ممکنه نامه نده
    نه به این راحتی ها نیست!!
    هوای خونه برگشته/تموم جاده بارونه/یه حسی تو دلم میگه/تو نزدیکی به این خونه

دانشگاه که متقاعد بشه نامه مهر و موم شده میده خطاب به وزارت علوم. وزارت علوم تاییدش میکنه بعد میبری نظام وظیفه.
    روالی غیر از این نیست.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اجازه خروج براي شرکت در امتحان (GRE, GMAT و ...)

با سلام خدمت همۀ دوستان ،
    دانشگاه ما انقدر بی در و پیکره که با اینکه درسم توی همین شهریور تموم میشه ولی شاید بتونم برای مهر هم نامۀ خروج از کشور بگیرم 8) ;D ولی نمیدونم که بعدا برام مشکل ساز میشه یا نه ؟ میخوام بدونم من که درسم شهریور تمومه و اگه قبل از اتمام درسم بتونم از دانشگاه نامه بگیرم برای مهر و وزارت علوم هم تاییدش کنه و بعد از اتمام درسم به عنوان داشجو از کشور خارج شم ،این اطلاعات جایی ثبت میشه که موقع برگشت کار دستم بده یا نه ؟ :-\ ???چون دفعۀ قبل یادم نمیاد که نظام وظیفه به غیر از ضمانت بانکی چیز دیگه ای از مدارکم رو پیش خودش نگهداشته باشه چون مثلا همون نامه ای رو هم که از دانشگاه براشون برده بودم رو بعد از بازگشت ، توی پرونده بهم پسش دادن. اگر کسی از دوستان میتونه در این مورد راهنماییم کنه ازش ممنون میشم. پیشاپیش معذرت میخوام از دوستان اگر سوالم کمی ticky یا shallow هست . دردسر GMAT دیگه! :-[ ولی گفتم شاید بشه از کوتاه اندیشیه مسولین آموزش دانشگاه استفاده کرد !

Senior Member

پیش فرض پاسخ : اجازه خروج براي شرکت در امتحان (GRE, GMAT و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrshad
    با سلام خدمت همۀ دوستان ،
    دانشگاه ما انقدر بی در و پیکره که با اینکه درسم توی همین شهریور تموم میشه ولی شاید بتونم برای مهر هم نامۀ خروج از کشور بگیرم 8) ;D ولی نمیدونم که بعدا برام مشکل ساز میشه یا نه ؟ میخوام بدونم من که درسم شهریور تمومه و اگه قبل از اتمام درسم بتونم از دانشگاه نامه بگیرم برای مهر و وزارت علوم هم تاییدش کنه و بعد از اتمام درسم به عنوان داشجو از کشور خارج شم ،این اطلاعات جایی ثبت میشه که موقع برگشت کار دستم بده یا نه ؟ :-\ ???چون دفعۀ قبل یادم نمیاد که نظام وظیفه به غیر از ضمانت بانکی چیز دیگه ای از مدارکم رو پیش خودش نگهداشته باشه چون مثلا همون نامه ای رو هم که از دانشگاه براشون برده بودم رو بعد از بازگشت ، توی پرونده بهم پسش دادن. اگر کسی از دوستان میتونه در این مورد راهنماییم کنه ازش ممنون میشم. پیشاپیش معذرت میخوام از دوستان اگر سوالم کمی ticky یا shallow هست . دردسر GMAT دیگه! :-[ ولی گفتم شاید بشه از کوتاه اندیشیه مسولین آموزش دانشگاه استفاده کرد !
    به نظرم اگر نامه دانشگاه رو برای یک تاریخ خاص داشته باشی و کارای نطام وظیفه رو هم انجام بدی، حتی اگر خروجت بعد از فارغ التحصیلی باشه مشکلی پیش نمیاد.
    با این وجود فقط اگه واقعا لازمه این کار رو بکن ...