بنظر من توی ایران فقط رشته های علوم انسانی خوب جواب میده..اگه میخواید مهندسی بخونید تا لیسانس کافیه و زیادشم هست چون صنعت ما صنعت مونتاژ هست نه ساخت. اگه قصد موندن ایران رو دارید یه رشته ای مثه مدیریت بخونید یا روانشناسی. اگرم میخواید برید خارج که قضیه فرق میکنه
اصلا هم به این فکر نکنید که چون ریاضیتون خوبه حفضیات شما ضعیفه. اصن یه واقعیتی هست که کسی که واقعا میخواد درس بخونه باید درس رو یاد بگیره نه اینکه حفظ کنه..شعار نمیدم هاااا ولی واقعیت داره. منم رشتم برقه و ما یه درس حفظی بنام کیفیت توان داشتیم که منم میگفتم که این سخته واسه من حفظم نمیشه ولی استادم بهم گفت باید بفهمید نه اینکه حفظ کنید. خلاصه ما با رفتن به کارخونه ها و به لطف نرم افزار های شبیه سازی مطالب درس رو از نزدیک درک کردیم و اصن نیازی به حفظ نبود. مشکل اگثر ماها از جمله خود من در گذشته همین بود که فقط میخوایم حفظ کنیم و درسو با 20 پاس کنیم ولی وقتی میخوایم در عمل بکار بگیریم نمیشه و یادمون نیستو از این حرفا.
اینم بگم که خیلی از دوستای من در شریف که مهندسی میخوندن حتی با رتبه 19 کشوری مهندسی برق رو ول کردن و رفتن مدیریت بخونن و الان ترم 3 هستن. واقعیتش دیگه مهندسی توی ایران جواب نمیده ولی تا لیسانسش خوبه.
شما اکه با علاقه و هدفمند وارد رشته هایی مثه مدیریت بشید با توحه به اینکه این راحت تر از رشته خودتون هست میتونید شاکرد اول باشید.