صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: کسی میتونه ارشد MBA خوندن رو توصیف کنه؟

پیش فرض پاسخ : کسی میتونه ارشد MBA خوندن رو توصیف کنه؟

بنظر من توی ایران فقط رشته های علوم انسانی خوب جواب میده..اگه میخواید مهندسی بخونید تا لیسانس کافیه و زیادشم هست چون صنعت ما صنعت مونتاژ هست نه ساخت. اگه قصد موندن ایران رو دارید یه رشته ای مثه مدیریت بخونید یا روانشناسی. اگرم میخواید برید خارج که قضیه فرق میکنه
    اصلا هم به این فکر نکنید که چون ریاضیتون خوبه حفضیات شما ضعیفه. اصن یه واقعیتی هست که کسی که واقعا میخواد درس بخونه باید درس رو یاد بگیره نه اینکه حفظ کنه..شعار نمیدم هاااا ولی واقعیت داره. منم رشتم برقه و ما یه درس حفظی بنام کیفیت توان داشتیم که منم میگفتم که این سخته واسه من حفظم نمیشه ولی استادم بهم گفت باید بفهمید نه اینکه حفظ کنید. خلاصه ما با رفتن به کارخونه ها و به لطف نرم افزار های شبیه سازی مطالب درس رو از نزدیک درک کردیم و اصن نیازی به حفظ نبود. مشکل اگثر ماها از جمله خود من در گذشته همین بود که فقط میخوایم حفظ کنیم و درسو با 20 پاس کنیم ولی وقتی میخوایم در عمل بکار بگیریم نمیشه و یادمون نیستو از این حرفا.
    اینم بگم که خیلی از دوستای من در شریف که مهندسی میخوندن حتی با رتبه 19 کشوری مهندسی برق رو ول کردن و رفتن مدیریت بخونن و الان ترم 3 هستن. واقعیتش دیگه مهندسی توی ایران جواب نمیده ولی تا لیسانسش خوبه.
    شما اکه با علاقه و هدفمند وارد رشته هایی مثه مدیریت بشید با توحه به اینکه این راحت تر از رشته خودتون هست میتونید شاکرد اول باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط iwta نمایش پست ها
    من راجع به این خیلی تحقیق کردم و همه جاهایی که سابقه کار می خوان اختیاریه و براش امتیاز در نظر می گیرن نه اینکه پیش نیاز باشه...
    من نمیدونم شما در مورد رشته strategic planning پست دادید یا mba ولی برای mba خوندن در دانشگاههای خوب تجربه کاری و مدریتی خیلی مهم هست. درسته که ظاهرا اجباری نیست ولی بدون سابقه کار با کیفیت شانس پذیرش کم هست.

دوستان من یه سوالی داشتم تو زمینه MBA دانشگاه ها فاند میدن ؟ یعنی امکان گرفتن فاند هست ؟

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط saharkamalzade نمایش پست ها
    دوستان من یه سوالی داشتم تو زمینه MBA دانشگاه ها فاند میدن ؟ یعنی امکان گرفتن فاند هست ؟
    بستگی به رنک دانشگاه داره.
    دانشگاه های خوب معمولا هیچ بورسی نمیدن ، یا در شرایط خیلی خاص تخفیف رو شهریه ممکنه بدن. دانشگاه های متوسط تر همه جور مدلی ممکنه با دانشجو راه بیان
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    بستگی به رنک دانشگاه داره.
    دانشگاه های خوب معمولا هیچ بورسی نمیدن ، یا در شرایط خیلی خاص تخفیف رو شهریه ممکنه بدن. دانشگاه های متوسط تر همه جور مدلی ممکنه با دانشجو راه بیان
    سلام و ممنون از راهنمایی
    من یه سوال خصوصی پرسیدم از شما الان میخوام اینجا سوالاتی رو مطرح کنم تا به نتیجه برسم.
    کسی که لیسانس مهندسی فنی خونده و فوق رو هموز وسط راهه به نظرتون اگه خارج از کشور mba بخونه چه فرقی در ایندش میکنه؟ خیلی ممنون میشم توضیح کاملی بدید در این مورد. واقعا خواندن این رشته برای فردی در ایندش اونم خارج از کشور میتونه مفید باشه و کجاها به درد میخوره؟ اصلا بهتره ارشد مهندسی داشته باشه به همراه مدرک mba یا ارشد داشتن اصلا فرقی به حالش نخواهد کرد؟
    همچنین کسی که میخواد mba بخونه لازم نیست که حتما لیسانس مرتبط خونده باشه؟
    هر کسی اطلاعات جامعی علاوه بر این دوستمون داشت لطفا بگه.

من مکانیک خوندم،ایا میتونم برای ارشد MBAفول فاند بگیرم؟
    ممنون میشم کمکم کنید

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط shahghaleh نمایش پست ها
    من مکانیک خوندم،ایا میتونم برای ارشد MBAفول فاند بگیرم؟
    ممنون میشم کمکم کنید
    معمولا نه.
    خیلی موارد نادر برای رزومه های فوق العاده خوب میدن ولی باید مثلا جیمت بالای ۷۵۰ باشه معدل لیسانس بالای ۱۷ و توصیه نامه های آشنا و خوب باشه.
    البته این موارد برای دانشگاه های خوب هست وگرنه مطمئنا شانس بورس تو دانشگاه های متوسط هست که اونوقت ارزش وقت گذاشتن زیاد ندارن
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    معمولا نه.
    خیلی موارد نادر برای رزومه های فوق العاده خوب میدن ولی باید مثلا جیمت بالای ۷۵۰ باشه معدل لیسانس بالای ۱۷ و توصیه نامه های آشنا و خوب باشه.
    البته این موارد برای دانشگاه های خوب هست وگرنه مطمئنا شانس بورس تو دانشگاه های متوسط هست که اونوقت ارزش وقت گذاشتن زیاد ندارن
    سلام دوست عزیز
    راستش منم مکانیک خوندم و میخوام mba در کانادا بخونم. رنک دانشگاه اش هم برام مهم نیس.فقط فاند میخوام.جی ار ای هم ندارم.
    امکان فاند گرفتن از چه دانشگاهی بنظرتون دارم؟

سلام دوستان
    من ترم ۸ کارشناسی فیزیک هستم و تصمیم دارم که برای ارشد mba بخونم. از الان تلاشم رو شروع کردم که بتونم سال دیگه توی کنکور mba یه رتبه ی خوب بیارم که بتونم شریف قبول بشم . من خودم این رشته رو خصوصا گرایش بازاریابی رو خیلی دوست دارم. قصد اصلی گرفتن بورسیه phd برای mba توی دانشگاه های خارج از کشوره. حالا میخواستم بدونم وضعیت بورسیه دکترا mba در خارج کشور ( خصوصا کشور های انگلیسی زبان) به چه صورت هست؟
    و آیا شما تا حالا آشنایی داشتید که بتونه بورسیه دکترا mba بگیره؟

Junior Member

دکترا و mba دو مقوله متفاوت هستند. mba کلا فلسفه اش پرورش مدیر هست و نه پرورش یه فرد آکادمیک. مثلا از جمله دروس اجباری (اما صفر واحدی) آموزش رزومه نویسی، شبیه سازی مصاحبه استخدامی و حتی آداب تشریفات شام کاری هستش!!!! پایان نامه هم نداره. برای همین من به جرات میتونم بگم دانشگاههای ایران از جمله شریف دارند مستر مدیریت تدریس میکنن ولی اسمشو گذاشتن mba!!! شما باید رزومه کاری هم داشته باشی و ریکامندیشن از مدیران کاریت داشته باشی. یکی از مهمترین فاکتورهای پذیرش هم نمره GMAT هست که بعضی دانشگاهها GRE رو هم قبول میکنن. مثل Asper school of business
    در کل اگر آدم آکادمیکی هستی سمت mba نیا ولی اگر آدم اجرایی و دارای سابقه کاری هستی mba گزینه خوبیه برای ارتقای شغلی، اما باز هم مشروط بر اینکه هزینه فایده کنی مثلا ارشد نرم افزار یا IT هم میتونه با هزینه کمتر وارد فضای اجرا بشه. رزومه، علاقه و هزینه-فایده ملاکهای تعیین کننده برای این تصمیمه. برای دانشگاه، GMAT یا GRE، سابقه کاری، سطح زبان، معدل لیسانس

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)