صفحه 1 از 115 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1146

موضوع: آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

Junior Member

پیش فرض آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

سلام.
    كسي ميدونه اگه معدل پايين باشه، چه راهي براي جبرانش هست؟ مثلاً آيا ميشه با مقاله جبرانش كرد؟ من معدلم حدود 14.70 ميشه :-[ . شنيدم كه اگه تو آزمون GRE جزو 10% اول بشي معدل رو A حساب ميكنن(البته حتماً GRE Subject)؟ اين حرف درسته؟ اگه نيست راه جبران معدل چيه؟؟؟؟ :-\

Senior Member

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

اگر دانشگاهی که می خواهی اقدام کنی مثل بعضی از دانشگاههای اروپا معدل مشخصی رو قید کنند، مثلاً 75 درصد، خوب نمی تونی کاری بکنی چون اصلاً مدارکت رو برای اینکه حداقل ها رو بهشون دست رسی نداری بررسی نمی کنن.
    اگر هم دانشگاهت مثل دانشگاههای کانادا و آمریکا رزومه رو به صورت کلی بررسی می کنه و شرط واضحی رو مشخص نکرده، خوب یه روزمه قوی تا حدی می تونه معدل ضعیف رو پوشش بده.

راجع به GRE Subjectهم، من که چنین چیزی تا حالا نشنیدم و ندیدم
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

یه سوال هم من داشتم ... اگه معدل لیسانس پایین باشه ولی ارشد بالا ... اونم وقتی که تغییر رشته دادم ... دردسر درست نمی کنه ؟ ... البته برای پذیرش دکتری منظورمه ! ???

Senior Member

واسه دکترا بیشتر رزومه مطرح میشه تا صرفاً معدل.
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Junior Member

این موضوع فقط به دانشگاه و استادی که میخواد شخص رو ساپورت کنه بر می گرده (به نظر من)
    افرادی رو میشناسم که با معدل 12- 13 در لیسانس برای MS حتی fund هم گرفتند. معدل 14 به بالا که تا دلتون بخواد !
    بطور کلی مقاله و نمره GRE می تونند جبران کننده معدل نسبتاً پایین باشند ولی اینکه رابطه دقیقشون چیه به نظرم اصلاً وجود نداره !
    موضوع خیلی غیر خطی تر از اینه که بگیم اگر GRE فلان بشیم ، معدل رو فلان حساب می کنند !
    این رزومه کسی بود که من می دونم الان توی یه دانشگاه متوسط داره MS می خونه:
    معدل لیسانس : 12.8
    GRE: 610!! - 800 -4
    حالا اگه تونستی پیدا کنید پرتقال فروش را !
    قاصد روزان ابری، داروک ... کی‌ می‌رسد باران ؟

Junior Member

it depends on uni and your potential adviser
    if you r applying for PhD having publications(papers) really affect them
    in my oppinion the most important things are your Resume and TOEFL and you quantitative score in GRE just for USA not EU

اول بگم كه من خيلي دقت كردم كه مرتبط‌ترين انجمن رو انتخاب بكنم. حالا مديران محترم اگه فكر مي‌كنين جاي بهتري وجود داره خودتون بي‌زحمت منتقلش كنين.
    راستش من معدلم خيلي پايينه. اما يه مقاله ISI دارم كه به زودي احتمالن افزايش پيدا مي‌كنه و زبانمم خيلي خوبه. تافل بالا ميارم احتمالن. حالا چند تا سوال.

1- با معدل بين 13 تا 14 ميشه جايي پذيرش گرفت؟ به نظرتون اصلن رو آمريكا و كانادا كار كنم. لطفن موارد عيني رو كه ديدين اگه وجود داره مثال بزنين. يه خورده روحيه بگيرم :'(

2- من دو ترم تا فارغ‌التحصيلي باقي دارم. معدلم الان دوازده و خورده‌اي هست. اما مي‌تونم تا نزديكاي 14 بالا بكشمش. حالا به نظرتون موقع Apply كردن ريزنمرات اين چند ترم رو هم بدم يا فقط يه نامه از دانشگاه كه تا دو ترم ديگه فارغ‌التحصيل ميشم؟ چون با اين Deadlineهايي كه دانشگاه‌ها اعلام كردن نمرات هيچ كدوم از اين دو ترم نميرسه تا اون موقع. اصلن همچين چيزي امكان پذير هست؟

در ضمن من مكانيك دانشگاه گيلان مي‌خونم. خواهش مي‌كنم كمك كنيد. خيلي روحيه‌ام پايينه.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

راستش من نمونش رو خیلی دیدم که با معدل 13-12 پذیرش داشتن ولی چند تا نکته هست:
    1-اکثرا از دانشگاههای تهران، شریف، امیرکبیر و ... بودن که البته از شهرستان هم بودن
    2-بیشتر این حالتها در حالی بود که واسه phd میرفتن و معدل لیسانس کم بوده ولی معدل فوق خوب بوده
    3-اما داشتن مقاله بین المللی یه حسن خیلی بزرگ هست اونم در حالی که تو دوره لیسانس داده باشی. البته شما نگفتی لیسانس هستی یا فوق ولی فکر کنم لیسانس باشی که میتونه معدل کمت رو تا حدی پوشش بده. در ضمن نمره Toefl و GRE هم میتونه خیلی بهت کمک کنه.
    4-اگه الان قصد apply داری باید با همین کارنامه الانت اقدام کنی و از روی این کارنامه هست که بهت پذیرش میدن. به نظر من صبر کن اون 2 ترم هم بیان اینطوری اگه 2 ترم آخر خوب بشی میتونی بگی درسهای تخصصیت خوب بوده و تو درسهای عمومی بوده که نمره کم اوردی.
    5-apply هیچ قانونی نداره و دلیلی نداره اتفاقاتی که واسه بقیه افتاده حتما واسه شما هم بیفته. در ضمن مطمنا واسه کانادا و آمریکا شانس خواهی داشت مخصوصا اگه صبر کنی سایر نمراتت برسه و هیچ وقت نامید نباش. انرژی منفی نفرست واسه خودت اگه با نامیدی بخوای بری جلو مطمن باش به هدفت نمیرسی.
    6- امیدوارم موفق بشی و ما رو هم دعا کن.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Veteran

سینا جان من خودم شرایطم چندان بهتر از تو نیست ضمن اینکه مقاله هم ندارم. ولی با این حال خیلی امیدوارم. شایدم پر رو! ;D
    یه بار یکی از بچه ها یه چیز جالبی توی این فروم نوشته بود. گفته بود این فرایند مثل یه رودخونه ست، وقتی خودتو انداختی توش یهو چشم باز می کنی می بینی با خودش بردتت. یعنی مطمئن باش که یکی دو سال دیگه امریکا هستی. واسه اون موقع برنامه ریزی و تصویر سازی کن. حتما موفق می شی.
    I&#39;ve got a little black book with my poems in / got a bag with a toothbrush and a comb in / when I&#39;m a good dog, they sometimes throw me a bone in.

من خودم خيلي از دانشگاههاي آمريكا رو ديدم كه شرط معدل 2.5 از 4 يعني ١٢.٥ خودمون را دارن.خيلياشون هم نمره هاي ٢ سال آخر رو ملاك قرار ميدن. در ضمن براشون مهمتر TOEFL هست. يكي از دوستاي خودتون توي مكانيك گيلان رو من ميشناسم كه با تافل 530 الان داره اونجا Phd ميخونه. ولي نظر من اينه كه دنبال دانشگاههايي بگردي كه مثلا تافل پايين تري ميخوان كه از اون لحاظ خيلي بالا باشي. قبلش هم با يكي از استاداي همون Department حتما يه مشورتي بكن. خيلي خوب جواب ميدن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)