نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra
من هم اوایل نگران معدل پایین بودم. اما نکته ای که هست اینه که توی امریکا همه شرایط شما با هم بررسی میشه و می تونید با GRE خوب ( Q=800, V>500 ) به راحتی معدل رو جبران کنید. البته معدل فوق هم خیلی موثره اما اگه لیسانس دارید مقاله هم خیلی میتونه تاثیر گذار باشه.
من معدلم 5/14 الکترونیک هست و 2 تا مقاله هم دارم. جالبه که چند روز پیش که با یکی از اساتید Georgia Tech (رتبه2 در گرایش مورد نظر من) در تماس بودم ایشون از رزومه من خوششون اومده بود و به من می گفت که اونجا apply کنم و معدل پایین با GRE بالا قابل جبرانه. خوب وقتی Georgia این حرف رو بزنه دانشگاههای پایین تر چی بگن که شما نگران نباشید. بچه هایی هم که امسال با معدل پایین و رزومه خوب پذیرش گرفتند هم که زیاده.
یه نکته مهم هم اینه که اگه دانشگاهتون معدل کل پایینی داره حتماً رتبه کلاسیتون ( و یا معدل کل کلاس) رو هم در کنار معدل خودتون بنویسید تا یه مقایسه خوبی صورت بگیره.
اصلا نگران نباشید و در همه حال توکلتون به خدا باشه
فراموش نکنید هر کی به شما گفت وضعت خیلی خوبه و ... به این معنی نیست که کار تمومه! دانشگاههای ایلینوی و UCSD دو دانشگاهی بودند که خفن تحویلم گرفتن و حتی یکیشون گفت اگر دوست داری می تونی بیایی تو شرکت من کار کنی! وقتی رسما اپلای کردم هر دو جا ریجکتم کردند!