صفحه 102 از 115 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 1146

موضوع: آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط missy1990 نمایش پست ها
    سلام من دختر هستم و مشکل سربازی ندارم ...گرین کارت امریکا دارم و مشکل مالی ندارم
    حالا سوال من : من ترم ۸ مهندسی کامپیوتر از دانشگاه ازاد هستم و کمه کم ۱۱ ترمه تموم میکنم به خاطر حذف ترم و جریاناتی که داشتم و معدلم هم حدود ۱۲ هست.
    به نظر شما بمونم و تموم کنم شانسی واسه ارشد خوندن تو امریکا دارم یا ولش کنم و برم از اول کارشناسی بخونم ؟ در ضمن زبانم هم خیلی خوبه.
    ۲۳ سالم هست. و کاردانی کامپیوتر هم دارم ولی کارشناسی پیوسته میخونم الان.
    وقتی حاضر باشید تمام و کمال شهریه بدید، درب خیلی از دانشگاه ها به روتون باز میشه حتی با همین معدل. نهایتا یکم باید رنک دانشگاه رو پایین تر انتخاب کنید. ضمن اینکه هنوز تو GRE میشه تا حدودی همین معدل رو هم جبران کرد. متاسفانه یا خوشبختانه با پول خیلی موارد قابل جبرانه...

نقل قول نوشته اصلی توسط so_zz3 نمایش پست ها
    وقتی حاضر باشید تمام و کمال شهریه بدید، درب خیلی از دانشگاه ها به روتون باز میشه حتی با همین معدل. نهایتا یکم باید رنک دانشگاه رو پایین تر انتخاب کنید. ضمن اینکه هنوز تو GRE میشه تا حدودی همین معدل رو هم جبران کرد. متاسفانه یا خوشبختانه با پول خیلی موارد قابل جبرانه...
    منظور شما اینه که لیسانسم رو تموم کنم و برم فوق لیسانس بخونم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط missy1990 نمایش پست ها
    منظور شما اینه که لیسانسم رو تموم کنم و برم فوق لیسانس بخونم ؟
    بله دیگه واضح بود. فقط بهتره از الان به فکر GRE باشید.

سلام
    آیا کسی که به خاطر معدل پایین و قبول تمام هزینه، بدون فاند، پذیرش بگیره، میتونه با تلاش بیشتر تو خود دانشگاه و آوردن نمرات خوب، ترم های بعدش واسه کمک هزینه اقدام کنه ؟

Member arash66_2m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

با لیسانس 13.67
    ارشد سازه عمران 14.80
    میشه جایی پذیرش گرفت ؟
    ترکیه یا آمریکا و جاهای خوب دیگه
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

سلام دوستان
    لیسانس مهندسی سخت افزار - معدل 14 - دانشگاه آزاد
    فوق لیسانس مدیریت امور شهری - معدل 18/80 - دانشگاه دولتی علامه طباطبایی
    یه مقاله داخلی
    آیلتس 6.5
    من معدل لیسانسم خیلی پایینه از کانادا یا اروپا میتونم فاند بگیرم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    دروود
    نگرانیه من اینه که منی که توی دانشگاه صنعتی اصفهان فارغ اتحصیل شدم با معدل 15.27 و کارشناسیم سراسری زابل بوده با معدل 14.91.
    میخام بگم که معدل موثر دانشگاه صنعتی اصفهان 1.06 یعنی بعد صنعتی شریف (ضریب وزارت برای همسان سازی معدل همه دانشگاها برای کنکور ارشد و دکتری (حتی بعضی از دانشگاها ضریبی کمتر از 1 دارند)). معنیش اینه که این دانشگاه با قطره چکان نمره میدن و ارزشیابی به مراتب سختتری رو دارند. ولی من میبینم بعضی از دوستان از دانشگاه آزاد و یا سراسری راحتتر (قصد زیر سئوال بردن دانشگاهی یا توهین به کسی رو ندارم. نقل این مطالب برای گرفتن پاسخه سئوالمه. امیدوارم دوستان درکم کنند) معدلهای بالایی دارند. که تو مشاورات بهشون میگن که شانس اونا بیشتر از منه در حالیکه واقها پذیرش تو همچین دانشگاهای رویای بسیاری از دوستان است. و معدل 16 یا 17 شدن تو صنعتی بسیار کار دور دستی است.
    این مطلب حتی برای دانشگاه کارشناسیم به نسبت خیلی از دانشگاهای آزاد و سراسری صدق میکنه.
    میخواستم بدونم همچین تفاوتی رو من چه جوری میتونم به گوش اون استاد یا دانشگاه مدنظرم (که میخوام اپلای کنم) برسونم؟
    اینکه واقعا تفاوت من با دوستانی که معدلشون از من بیشتره (با فرض رزومه یکسان) اینه که بسیاری از دانشگاهای تاپ از تیررس من خارج میشن (به گفته بسیاری از مشاوران فروم) در حالیکه با اعمال ضرایب، معدل من بسیار بیشتر از این دوستان میشود.
    آیا همچنین مشکلی کلا راه حلی داره؟ (فقط نگین GRA باس بالا بگیرین که این هم دیگه کلافه ترم میکنه).
    آیا دانشگاهای آمریکا و کانادا همچین دیدی نسبت به دانشگاهای ما دارند یا همه رو تو یه سطح میبینن؟
    ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط so_zz3 نمایش پست ها
    دوست عزیز از اونجا که درد مشترک داریم و من هم لیسانس و ارشد جفتش رو صنعتی اصفهان بودم، به نظر میرسه تنها راهی که دارید اینه که تو رزمتون اشاره کنید که دانشگاهتون تو ایران تاپ رنک بوده یا و یا مثلا میانگین معدل دانشکدتون رو بذارید و از این جور کارا... البته اگر برا آمریکا اقدام میکنید به نظرم نگرانیتون باید کمتر باشه چون آمریکایی ها نمره GRE براشون قطعا اولویت بالاتری داره. یکی از دوستان خودم با معدل لیسانس 12 صنعتی اصفهان تونست فول فاند آمریکا رو بگیره البته معدل فوقش از دانشگاه تهران خوب بود. مهم اینه که نا امید نشید و ادامه بدید.
    موفق باشید
    منم مکانیک ارشد iut بودم و لیسانس باهنر - البته هوافضا شریف آوردم و مکاترونیک امیر کبیر. الان دارم به این نتیجه میرسم اشتباه کردم.
    +
    فقط باید خندید! من اینجا(یه شهرستان-آزاد) دارم میبینم که طرف از 400 صفحه ارتعاشات مثلا همش 20 صفحه درس میده و نمرات خیلی بالا.. خب میشه از این دانشگاه معدل 20 گرفت چه عدالتیه این ... بگذریم که چه استرسهایی وارد میشه به فرد! در کل که درد مشترکیه نباید نا امید شد. از این موارد زیاده .. البته اینم بگم چیزی که من دیدم اینه که بگیر نگیر داره! دیدم معدل های پایینی که پذیرش های خوبی گرفتند و معدلهای بالایی که از دانشگاههای خوب نتونستن پذیرش بگیرند! اینکه چرا نمیدونم : ))
    +
    سوالی که برام پیش اومده اینه که آیا اساتید به نمرات دروس تخصصی ِ زمینه کاری نگاه می کنند یا معدل به صورت کلی براشون مهمه؟ مثلا اگه من زمینه ام کنترل باشه نمرات خاص این دروس رو بررسی می کنند؟ چون من نمرات زمینه کاریم افتضاحه! یعنی تو دانشگاه خودمون نمره 1-3 از30-60 نفر بودم اما خوب 12-13 رو چطوری میشه توجیه کرد!
    +
    GPA رو که بر اساس دستوری که تو فروم بود حساب کردم اینطور شد لیسانس3.24(16) و ارشد(18.5)4 با این حساب روی دانشگاههایی که مینیموم لیسانس رو 3.5 گذاشتن نباید حساب کرد؟

Junior Member

دوستان یه سوال
    متاسفانه بنده از لحاظ معدل خیلی وضعم خرابه
    رشته مهندسی مکانیک
    کارشناسی: صنعتی اصفهان 13.2
    ارشد : صنعتی بابل 15.3
    1 کنفرانس داخلی
    1 ISI
    1 ثبت اختراع
    آیلتس احتمالاً حدود 7 میارم
    سابقه تدریس دارم

به نظر شما کجاها شانس دارم با فاند اپلای کنم؟

با معدل 15.8 دانشگاه آزاده چقدر شانس برای دکترای برق (الکترونیک) تو اروپا دارم؟ هم با فاند و هم بدون فاند!
    البته یه ژرنال خارجی هم دارم که ISI نیست!

Junior Member

سلام
    یه سوال اساسی دارم ، دانشگاههایی که نوشتن مینیمم جی پی ای 3 ، آیا من با gpa undergraduate 2.9 اصلا برای اونجاها اقدام نکنم؟ در حالیکه معدل دروس تخصصی کارشناسیم 15.6 و معدل ارشدم 18.35 شده اما معدل کل کارشناسیم 14.83 هستش
    خیلی استرس این قضیه رو دارم ، لطفاً راهنمایی کنین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)