صفحه 103 از 115 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1146

موضوع: آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

سلام دوستان
    لیسانس الکترونیک و معدل 14
    آیلتس احتمالا 6.5 تا 7 می گیرم.
    سابقه کار 6سال مرتبط با انرژیهای تجدید پذیردارم . میتونم از محل کارم یک توصیه نامه بگیرم چون تو زمینه انرژی معتبره. شنیدم برای محیط زیست و انرژی توکانادا فاند بهتر می دن .جون بعد فارغ التحصیلی بازار کار خوبی نداره. آیا شانس پذیرش یا اینکه اخذ فاند در دانشگاههای انگلیسی زبان کانادا دارم؟لطفا راهنمایی و دانشگاه معرفی کنین.ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - آزاد

سلام
    من دانشجوی ترم 6 رشته عمران دانشگاه ازاد هستم فکر کنم معدلم ما بین 15-16 بشه
    آیلتس 6.5 دارم
    سابقه کار ندارم ولی می خوام بلا فاصله بعد از تموم کردن لیسانس پذیرش بگیرم از دانشگاه های اتریش
    من توصیه نامه یا مقاله فعلا ندارم ولی می خوام بدون اینا چقد شانس پذیرش دارم؟ و اگه لازم باشه که مقاله و توصیه نامه داشته باشم در چه حد و چندتا لازمه؟

ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman_borhan نمایش پست ها
    نگو پلی تکنیک بگو مصیبت وضعیت معدلهامون تعریفی نداره البته لیسانس؛ بچه هایی که الان دارن تو پلی تکنیک فوق می خونن معدلها برعکس جاهای دیگه اس یعنی خیلی بهتره....منم می ترسم
    منم لیسانسم پلی تکنیک بودم معدلم نزدیک 13 است البته دانشکده فیزیک که اساتیدش به سخت گیری شهره اند. اما از شانسم ارشدم هم یه استاد باهام لج کرد و نمره های زیاد جالبی نداد بهم. موندم با وضعیت معدل هام چکنم؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط rosamonde نمایش پست ها
    منم لیسانسم پلی تکنیک بودم معدلم نزدیک 13 است البته دانشکده فیزیک که اساتیدش به سخت گیری شهره اند. اما از شانسم ارشدم هم یه استاد باهام لج کرد و نمره های زیاد جالبی نداد بهم. موندم با وضعیت معدل هام چکنم؟
    برای تعدیل اثر منفی معدل های پایین، کارهای مختلفی میشه انجام داد که بسته به کشور و دانشگاه مقصدتون، میتونه فرق داشته باشه. مثلاً نمرۀ زبان و GRE بالا، مقالات بین المللی معتبر، توصیه نامه و SoP دقیق میتونه در شرایط مختلف، گره گشا باشه.
    گاهی اوقات هم به ناچار، باید انتظارات پایین آورده بشه و از دانشگاه های متوسط درخواست پذیرش کنید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member ghorob آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa_Mechanical Engineering

بله ميشه پذيرش گرفت
    من معدل ليسانسم پايين بود. ولي فيلد كاريم با استاد خيلي همخوتي داشت. من تو اون زمينه چندتا مقاله ISI داشتم و با ايميل منو تشويق كرد به اپلاي. 1 هفته بعد از ددلاين هم بهم پذيرش دادند. اما جاهايي كه استاد خيلي جدي منو تشويق نكرده بود پذيرش نگرفتم.
    موفق باشيد

Junior Member

سلام
    من معدل کارشناسی 15.7 علم و صنعت و فوق 15.2 با تز و14.9 بدون تز داشنگاه تهران
    2 تا مقاله کنفرانسی خارجی IEEE
    1 ژورنال سابمیت
    ریکام نسبتاً خوب هم می تونم از اساتید راهنمای هر دو دانشگاه بگیرم
    به نظرتون برای پذیرش از دانشگاه های آمریکا با فاند باید خیلی تافل و جی آر ای خوب بدم تا معدلم رو پوشش بده. این نمره زبان خیلی رو مخه. چون بعضیا میگن امسال اپلای رو بی خیال شم بذارم واسه سال بعد بعضیا میگن نه امسال اوکی میشه. مگه من چند سال عمر دارم که یک سال دیگه هم ...
    دوستان ممنون میشم راهنماییم کنین

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramzstr نمایش پست ها
    سلام
    من معدل کارشناسی 15.7 علم و صنعت و فوق 15.2 با تز و14.9 بدون تز داشنگاه تهران
    2 تا مقاله کنفرانسی خارجی IEEE
    1 ژورنال سابمیت
    ریکام نسبتاً خوب هم می تونم از اساتید راهنمای هر دو دانشگاه بگیرم
    به نظرتون برای پذیرش از دانشگاه های آمریکا با فاند باید خیلی تافل و جی آر ای خوب بدم تا معدلم رو پوشش بده. این نمره زبان خیلی رو مخه. چون بعضیا میگن امسال اپلای رو بی خیال شم بذارم واسه سال بعد بعضیا میگن نه امسال اوکی میشه. مگه من چند سال عمر دارم که یک سال دیگه هم ...
    دوستان ممنون میشم راهنماییم کنین
    با معدل شما، پذیرش میسر هست؛ هر چند که شانسش بالا نیست.

دریافت فاند، ملاک هایی داره که شرایط فعلی شما مناسب نیست. یا باید قید فاند رو بزنید، یا باید شرایط لازم رو مهیا کنید. شرایط لازم هم میتونه نمرۀ اسپیکینگ بالا یا رکورد پژوهشی قابل توجه باشه. به هر حال، کسی که به شما فاند میده، باید دلیل موجهی توی رزومۀ شما ببینه که در حال حاضر وجود نداره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Manufacturing

معدل اگه زیر 15 باشه برای کارشناسی....اونوقت برای فوق میشه به دانشگاه های متوسط کانادا فکر کرد؟ برای فاند البته!
    راستش رنک برام مهم نیست اونقدر...چون هرچی باشه بهتر از جاییه که دارم درس میخونم.

البته معدل دو سال آخر من نزدیک به 16 و یا 16 خورده ای میشه.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Backstreetboy نمایش پست ها
    معدل اگه زیر 15 باشه برای کارشناسی....اونوقت برای فوق میشه به دانشگاه های متوسط کانادا فکر کرد؟ برای فاند البته!
    راستش رنک برام مهم نیست اونقدر...چون هرچی باشه بهتر از جاییه که دارم درس میخونم.

البته معدل دو سال آخر من نزدیک به 16 و یا 16 خورده ای میشه.
    بله میشه فکر کرد؛ نمیشه اطمینان حاصل کرد.
    زیر 15 میتونه 14.99 باشه؛ میتونه 12.01 باشه. باید دید تبدیل معدل شما به استاندارد کانادایی (مقیاس 4.33)، چند میشه.

فاند کلاً در مقطع ارشد خیلی کمه. همون مقدارش هم به دانشجوهای خوب داده میشه.

میتونید روی دانشگاه هایی مانور بدید که به معدل دو سال آخر نگاه میکنند. اینطوری مشکلتون تعدیل میشه.

مثلاً دانشگاه رایرسان در تورنتو میگه:

17-20 = A-, A, A+
    14-16 = B-, B, B+
    12-13 = C-, C, C+

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Manufacturing

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    بله میشه فکر کرد؛ نمیشه اطمینان حاصل کرد.
    زیر 15 میتونه 14.99 باشه؛ میتونه 12.01 باشه. باید دید تبدیل معدل شما به استاندارد کانادایی (مقیاس 4.33)، چند میشه.

فاند کلاً در مقطع ارشد خیلی کمه. همون مقدارش هم به دانشجوهای خوب داده میشه.

میتونید روی دانشگاه هایی مانور بدید که به معدل دو سال آخر نگاه میکنند. اینطوری مشکلتون تعدیل میشه.

مثلاً دانشگاه رایرسان در تورنتو میگه:

17-20 = A-, A, A+
    14-16 = B-, B, B+
    12-13 = C-, C, C+
    نه دیگه اونقدر وضعم خراب نیست بره برای دوازده!
    منظورم اینه که دانشجوی خوب دیگه دانشگاه متوسط که نمیاد...میره رنکای بالا...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)