صفحه 105 از 115 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1146

موضوع: آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

Junior Member

Smile پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

سلام دوستان. دیدم اینجا بچه ها خیلی فعال هستن گفتم منم سوالمو اینجا مطرح کنم
    من دانشجوی رشته MBA هستم. کاردانی معماری گرفتم از دانشگاه دولتی با معدل 12.02 (GPA 1.75). کارشناسی نا پیوسته معماری از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل 15.37 (GPA 3.01) و معدل 60 واحد آخر کارشناسیم هم شده 15.52 (GPA 3.10)
    در حال حاضر هم معدل ارشدم 14.75 هست ولی مطئنم با واحدهای زیادی که هنوز مونده میتونم معدلم رو به بالای 16 (GPA 3.5) برسونم. از لحاظ آزمون زبان و GMAT هم مشکلی ندارم، چون دلیل اصلی قبولیم تو آزمون ارشد همین درصدهای زبان تافل و GMAT بود. مقاله isi هم که تو فکرش هستم. از لحاظ سابقه کار هم که 1 ساله تو یه شرکت طراحی و ساختمانی مشغول به کار هستم. در کل عزمم رو جمع کردم که خودم رو برای ادامه تحصیل آماده کنم.
    حالا از متخصصین امر(!) تقاضای مشاوره دارم که آیا با این شرایط فعلی و نمره های زبان و GMAT که بهشون امید دارم شانس گرفتن پذیرش و فاند برای خارج از کشور تو رشته DBA برای من قائل هستید یا خیر؟ و دانشگاهی رو میشناسن که بهم معرفی کنن؟ هدف اصلیم هم آمریکاست. البته کاملا واقع بین هستم و بخاطر معدل پایینم فکر دانشگاه های تاپ رو تو سرم ندارم. بیشتر به فکر یه دانشگاه آبرومند و گرفتن فاند هستم.
    ممنون از وقتی که میذارید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

خواهشا کمکم کنید.
    معدل کارشناسی 14.5
    معدل ارشد:17
    دانشگاه تهران.
    برا آمریکا شانس دارم؟ زبان رو میتونم نمره بالا بیارم.

Junior Member

سلام . من ليسانس عمران از دانشگاه تهران دارم . معدلم هم 14.8(GPA=2.75) است . نمره هاي TOEFL وGRE هم قابل قبول و خوبه و يك مقاله كنفرانسي خارجي دارم.
    ميخوام براي مستر عمران در آمريكا اپلاي كنم . وقتي admission requirement دانشگاه ها رو ميبينم ، همشون زدند كه حداقل GPA بايد 3 باشه . تقريبا اكثر دانشگاه ها حتي اونايي كه رتبه ٧٠ به بالاي us news هم دارند ، چنين شرايطي رو ميخوان.
    سوال من اينه كه اگر اقدام كنم و فاند و بورسيه هم نخوام (در اولويتم نيست) ، با اين شرايط اصلا پرونده منو بررسي ميكنند ؟ به اصطلاح منو consider ميكنند ؟ يا اين كه چون حداقل معدل رو ندارم ، همون اول reject ميشم ؟
    خيلي ممنون ميشم از دوستاني كه تجربه دارند ، لطف كنند نظر يا پاسخ سوال من رو بدن.

سلام. من مهندسی شیمی دانشگاه زاهدان خوندم معدلم 12.95 البته معدل رشته مهندسی شیمی تودانشگاهمون هم همین حدوده یعنی 12.9
    درسای تخصصیم هم خیلی خوب نیس. 14.45 معدلشون
    زبانم خوبه نمره ی قابل قبولی فکرکنم بتونم بیارم
    الان هم دارم روی 2تا مقاله کارمیکنم اساتیدتقریبا شناخته شده ای هم هستن
    میخوام اگه بشه تو فنلاند یانروژ درس بخونم . بنظرتون امیدی هست؟
    یا شما دانشگاهی رو میتونین بهم معرفی کنید لطفا؟

Junior Member

سلام، با معدل ١٣/٨ ليسانس آي تي و فوق نرم افزار ١٤/٥ ،امتحان زبان ندادم هنوز
    ميشه بگيد با ماهيانه هزار دلار ميتونن خانواده ساپورتم كنن، ميشه دانشگاهي پذيرش گرفت؟ واقعن سخته پيدا كردن كشور و دانشگاه نسبتن مناسب
    فوقم مونده هنوز، براي ارشد اقدام كنم دوباره يا دكترا، معدلمم كه خيلي پايينه
    ممنون اگه يكي منو راهنمايي كنه

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط aida_7 نمایش پست ها
    ميشه بگيد با ماهيانه هزار دلار ميتونن خانواده ساپورتم كنن، ميشه دانشگاهي پذيرش گرفت؟ واقعن سخته پيدا كردن كشور و دانشگاه نسبتن مناسب
    به طور کلی میتونید با توجه به شرایط خودتون، پذیرش بگیرید.

به نظر میاد که باید در اروپا جستجو کنید. آلمان و ایتالیا و اسپانیا و پرتغال و فنلاند و سوئد و نروژ و اتریش و دانمارک میتونند کشورهای هدف شما باشند.

پیشنهاد من اینه که برای ارشد اقدام کنید و تلاش کنید راندمان خوبی از خودتون نشون بدید. سراغ دانشگاه های رایگان برید تا با 1000 دلار در ماه، بتونید از پس زندگی بر بیاید. فنلاند میدونم که هنوز دانشگاه رایگان داره.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط aida_7 نمایش پست ها
    دوست عزیز من میشناسم کسی رو که با معدل لیسانس و ارشد 14 امریکا پذیرش گرفته .
    بعدش هم بعد 1 ترم یا حداکثر یک سال اگه خودتون و نشون بدین و تلاش کنین متونین به فاند ( حالا یا TA یا RA ) امیدوار باشین.
    البته سابقه کار داشتند و نمره ی Q امتحان GRE رو هم فول گرقتند .
    به نظرم اگه میتونین نمره زبان خوب بگیرین و سابقه کار و مقاله هم دارین امید داشته باشین . نمره زبان باز مهم تر هست به نظرم .

توجه داشته باشین که معدل فقط یکی از عواملی هست که بررسی میشه . نمره زبان ، GRE ، سابقه کار ، سابقه پژوهشی ، SOP ، نمرات دروس تخصصی ، مقاله ، LOR ، . . .

تمام این ها هم در کنار معدل بررسی میشه . اگه بقیش خوبه و میتونه جبران کنه معدلتون رو به نظرم میتونید امید داشته باشید . ( شاید اگه مثلاً معدلتون زیر 12 بود این حرف ها رو نمیزدم )

به هر حال باز هم ار بقیه دوستان پرس و جو کنید و با پایه و اساس اقدام کنید
    موفق باشین .
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

نقل قول نوشته اصلی توسط Moheb7 نمایش پست ها
    سلام . من ليسانس عمران از دانشگاه تهران دارم . معدلم هم 14.8(GPA=2.75) است . نمره هاي TOEFL وGRE هم قابل قبول و خوبه و يك مقاله كنفرانسي خارجي دارم.
    ميخوام براي مستر عمران در آمريكا اپلاي كنم . وقتي admission requirement دانشگاه ها رو ميبينم ، همشون زدند كه حداقل GPA بايد 3 باشه . تقريبا اكثر دانشگاه ها حتي اونايي كه رتبه ٧٠ به بالاي us news هم دارند ، چنين شرايطي رو ميخوان.
    سوال من اينه كه اگر اقدام كنم و فاند و بورسيه هم نخوام (در اولويتم نيست) ، با اين شرايط اصلا پرونده منو بررسي ميكنند ؟ به اصطلاح منو consider ميكنند ؟ يا اين كه چون حداقل معدل رو ندارم ، همون اول reject ميشم ؟
    خيلي ممنون ميشم از دوستاني كه تجربه دارند ، لطف كنند نظر يا پاسخ سوال من رو بدن.
    دوست عزیز
    اگه دقت کنی خیلی از دانشگاه ها روی معدل نوشتن که اگه GPA تون زیر 3 هم هست شاید Admission بگیرید . بنابراین دلیل نمیشه که اگه معدلت زیر 3 از 4 هست همون اول ریجکت کنند و اصلاً پروندت رو review نکنن .
    من این و باسه این انقدر مطمئن مینویسم که اولاً دیدم دانشگاه ها اون متن و مینوسین . دوماً خیلی ها رو دیدم با معدل زیر 15 پذیرش گرفتند . حتی میشناسم کسی رو که با معدل 14 ارشد ، تونسته پذیرش بگیره برای دکترا از دانشگاه های خوب آمریکا ( در حد رنک 25 رشتش )
    امسال از دوستای من تونست از دانشگاه رنک 15 عمران پذیرش بگیره در ضورتی که معدلش زیر 15 بود مثل شما .تازه شما مدلت نزدیک هم هست به 15. خیلی پایین نیست.

در کل پیشنهاد من اینه که فکر معدل رو نکن و بشین برای زبان بخون که نمرات خوبی بگیری که اون معدل رو کاور کنه . ( نمره زبان از معدل اهمیت بیشتری داره به نظرم)

در آخر هم این و بگم که سال به سال رقابت داره بیشتر میشه و کلاً این پذیرش گرفتن حساب و کتاب کلی نداره . باید اقدام کنی تا ببینی چی میشه . هیچی و 100% نمیشه گفت . حتی به نظرم 50-50 هست کلاً شانس پذیرش( مگر اینکه جواب خوب از اساتید داشته باشین ) خیـــــــلی عوامل هست که تاثیر داره .

برای اطلاعاتت هستند دانشگاه هایی که gpa 2.75 میخوان و هستند دانشگاه هایی که نوشتند معدل 2 سال آخر بالای 3 باشه (-: شاید بهتر باشه اون ها رو هم در نظر بگیری.

باز هم پرس و جو بکن از دیگران و خودت بیشتر سرچ کن .اصلاً میتونی با مسئول Graduate Admission دانشگاه مربوطه مکاتبه کنی و مستقیم سوالت و ازشون بپرسی. مطمئن باش ایراد نداره . به نظرم میل بزن بهشون.

موفق باشی.
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

Junior Member

دوستان من دانشجوی کارشناسی زیست و ارشد. بیوشیمی هستم. با این مدارک می تونم دنبال اسکلارشیپ از آمریکا یا آلمان باشم؟ نگران معدل پایین کارشناسی هستم. معدل بر اساس 4 حساب شده.
    Bachelor Degree in cell and molecular biology (GPA 2.6)
    Master in clinical biochemistry (GPA 3.7, Last year student)
    Experience of working in Clinical laboratory
    laboratory research experience at university
    Experience of Teaching at university
    Acceptable proof of English (IELTS , GRE)
    tree ISI

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Siegen University

با سلام
    مهندسی نرم افزار با معدل 13.22 و فوق آی تی 17.90 یک مقاله ژورنال و چند تا کنفرانس داخلی و سابقه کار مرتبط با بیمه و آیلتس 6.5 بنظر شما امکان داره پذیرش با فاند در کانادا بگیرم ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)