صفحه 11 از 115 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1146

موضوع: آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

سلام

خواستم حرف بچه ها رو تایید کنم و بگم که اگه تلاش کنین، می تونین معدل یا هر Background ی که دارین و ازش راضی نیستین رو جبران کنین.
    منم معدل لیسانسم پایین بود. ولی توی فوق با معدل بالا، چند مقاله خارجی،شرکت توی کنفرانس ها و آشنایی با استادهای فیلد مورد علاقه ام و همینطور Recom خوب از طرف استادم، جبران کردم و تونستم برای PhD از 3 تا دانشگاه آمریکا با رنک زیر 10 توی رشته ام پذیرش بگیرم.

به نظر من اگه واقعاً بخواین، هر چیزی توی دنیا ممکنه.

اینم بگم که با اینکه خودم اصلاً کانادا اقدام نکردم ولی منم فکر کنم دانشگاههای کانادایی به معدل لیسانس خیلی حساس ترن.

کار نشد نداره. می شه. فقط طبیعتا باید ضعف تو یه مورد رو با مورد های دیگه جبران کنی. مثلا معدل کمه نمره زبان خوب بیار مقاله بنویس و ....

Junior Member

(یه مقدار خارج از موضوع)
    یک مساله دیگه که برای من سوال شده اینه که آیا فاصله گرفتن از فعالیت آکادمیک هم میتونه تاثیری روی پذیرش داشته باشه؟ بطور مثال بین کسی که بلافاصله پس از فارغ التحصیلی اقدام میکنه و کسی که 4-5 ساله مدرکشو گرفته فرقی هست؟ اینطور که من بعضاً دیدم پروسه هاس متفاوتی برای Assess کردن School Leaver ها وجود داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط xvahid
    (یه مقدار خارج از موضوع)
    یک مساله دیگه که برای من سوال شده اینه که آیا فاصله گرفتن از فعالیت آکادمیک هم میتونه تاثیری روی پذیرش داشته باشه؟ بطور مثال بین کسی که بلافاصله پس از فارغ التحصیلی اقدام میکنه و کسی که 4-5 ساله مدرکشو گرفته فرقی هست؟ اینطور که من بعضاً دیدم پروسه هاس متفاوتی برای Assess کردن School Leaver ها وجود داره.
    من هر دو مورد رو زیاد دیدم. فکر می کنم بیشتر از فاصله گرفتن از محیط دانشگاه ریز نمرات- مقالات- تافل- GRE - رزومه و سایر نقاط قوت کاری و تحصیلیتون براشون مهم باشه
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

saeede83
    Guest

(یه مقدار خارج از موضوع)
    شما باید توجیه خوبی برای این فاصله تحصیلی داشته باشین، اگه در این مدت سابقه کار مربوط داشتین یا در جایی به تحقیق پرداختین، حتی شانس پذیرشتون بیشتر می شه.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

(یه مقدار خارج از موضوع)
    استادی که از آیوا یونیورسیتی با من مصاحبه تلفنی کرد من بهش گفتم من فاصله افتاده بین درسم
    گفت: من تعجب میکنم چرا اینقدر ایرانی ها جوووون هستند میان دکترا اینجا میخونند-گفت واسه دکترا سابقه کار/ تحقیق بعد از فوق بهتره باشه
    حتی استاده از دانشگاه فعلیم هم تماس تلفنی گرفت این مطلب رو گفتم و اون مشکلی ندید و ok داد- شایدم من شانس اوردم ولی فکر نکنم مشکلی باشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سلام
    من تازه واردم و نمی دونم اصلا سوالم رو باید همینجا بپرسم یا نه به هر حال امیدوارم به جواب برسم.
    من لیسانس نرم افزار از دانشگاه دولتی دارم، معدلم 14.9 هستش و در یک شرکت بین المللی دارم کار می کنم. مقاله هم، فقط توی مجله وب 2 تا مقاله دارم! زبان های برنامه نویسی مختلفی بلدم من جمله اوراکل که زمینه کارم هست و ابزار برنامه نویسی و پایگاه داده مطرحی است. تافل و GRE ندارم اما زبانم خوبه و فکر کنم بتونم نمره خوبی بگیرم. با این شرایط به نظر شما اصلا شانس گرفتن پذیرش از دانشگاهی دارم یا نه؟ برای من گرفتن فاند مهمه، تو کدوم دانشگاههای کانادا یا آمریکا شانس بیشتری دارم؟ لطفا راهنمایی کنید
    I'm not a man of too many faces, The mask I wear is one

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

رشته کامپیوتر یکی از اون رشته هایی که شما خیلی توش حق انتخاب دارین ...
    معدلتون خوب حساب می شه ... یعنی 15 خوبه دیگه ! ... سابق کاری هم که دارین ... یکی دوتا مقاله توی کنفرانس هم اگه بدین .. ژورنال بهتره اما از بچه های لیسانس زیاد کسی انتظار نداره ... اما می تونین چندتا مقاله توی زمینه علاقتون بخونین و برای رزومتون working paper درست کنین ...

فقط می مونه دو تا نمره خوب توی GRE و toefl ! ... تمرکز کنین روی این دو مورد که فاند گرفتنتون رو بیشتر GRE مشخص می کنه ! ... برای مستر می خواین برین یا یه راست phd ؟! ...
    اینکه کانادا بهتره یا امریکا به نظر من برمی گرده به نمره های زبانتون ! ... در کل هر چی بیشتر بهتره ...
    و اینکه امریکا برای اینکه دانشگاه های خیلی بیشتری داره و بودجه بیشتری می دن به دانشگاه ها احتمال فاند گرفتن اونجا بیشتره ..

در ضمن ! ... ورودتون و اولین ارسالتون هم مبارکه ! ;D

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself
    تمرکز کنین روی این دو مورد که فاند گرفتنتون رو بیشتر GRE مشخص می کنه !
    نترسونمون تورو به خدا.
    میشه بیشتر توضیح بدی.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

توضیحات :

- معدل 13.4 ، بدون مقاله ، با verbal 580 و Quan 800 و AWA 3.5 فول فاند برای لیسانس به دکتری ! ...

اگه نمره GREتون بالا بشه احتمال اینکه فاند بگیری به شدت افزایش پیدا می کنه ... البته به این معنی نیست که اگه بین 300 تا 400 هم بشین ناامید باشین ... یه سر به نتایج پذیرش بزنین می بینین که از همه رقم موجوده ...
    ترسیدن نداره ! ...

توضیحات اگه کافی نبود بگین بیشتر توضیح بدم ... یه سری به صحبت های بچه ها بزنین متوجه می شین ... کلآ GRE بهترین فرصته که معدل پایین رو کاملآ بپوشونه ! ... حتی کمی تا قسمتی کمبود مقاله رو !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)