صفحه 113 از 115 نخستنخست ... 1363103104105106107108109110111112113114115 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 1146

موضوع: آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی - دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

با سلام خدمت دوستان عزیز؛
    بنده تو رشته ریاضی کاربردی دانشگاه پیام نور تو مقطع کارشناسی تو چند ترم اول حسابی گل کاشتم و مدام مشروط میشدم و هرچی واحد میگرفتم می افتادم. بطوریکه تو دو تا از درسها 2 بار و حتی یکی از درسها رو 4 و یکی دیگه رو 7 بار افتادم و اگه واحد پاس کردنهای 3 ترم آخرم با تعداد 20تا و 24تا نبود تو سقف سنوات تحصیلی هم واحدهام تموم نمیشد و اخراج میشدم و معدل کلی کارشناسی 13 دارم و تو ارشد معدل 16 (البته دیگه اون دست گلهای افتادنهای پیاپی تو دروس رو نداشتم).
    سؤال:
    1- آیا راه حلی برای جبران معدل افتضاح و ریزنمرات افتضاحتر کارشناسی موجوده؟ (این معدل و بدتر از اون ریزنمرات شده آینه دق برام و هر بار که به یادم میاد کل انرژی و انگیزه ام رو برای برتامه آینده ام به باد میده بنابراین هر راهی که احیاناً برای جبرانش موجوده میتونه اندازه یه دنیا برام ارزشمند باشه)
    2- ریزنمرات کارشناسی تا چه اندازه ملاک قرار داده میشه و با این اوصاف هیچ امیدی برای پذیرش در مقطع دکتری برام میمونه یا نه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba14 نمایش پست ها
    بنده تو رشته ریاضی کاربردی دانشگاه پیام نور تو مقطع کارشناسی تو چند ترم اول حسابی گل کاشتم و مدام مشروط میشدم و هرچی واحد میگرفتم می افتادم. بطوریکه تو دو تا از درسها 2 بار و حتی یکی از درسها رو 4 و یکی دیگه رو 7 بار افتادم و اگه واحد پاس کردنهای 3 ترم آخرم با تعداد 20تا و 24تا نبود تو سقف سنوات تحصیلی هم واحدهام تموم نمیشد و اخراج میشدم و معدل کلی کارشناسی 13 دارم و تو ارشد معدل 16 (البته دیگه اون دست گلهای افتادنهای پیاپی تو دروس رو نداشتم).
    سؤال:
    1- آیا راه حلی برای جبران معدل افتضاح و ریزنمرات افتضاحتر کارشناسی موجوده؟ (این معدل و بدتر از اون ریزنمرات شده آینه دق برام و هر بار که به یادم میاد کل انرژی و انگیزه ام رو برای برتامه آینده ام به باد میده بنابراین هر راهی که احیاناً برای جبرانش موجوده میتونه اندازه یه دنیا برام ارزشمند باشه)
    2- ریزنمرات کارشناسی تا چه اندازه ملاک قرار داده میشه و با این اوصاف هیچ امیدی برای پذیرش در مقطع دکتری برام میمونه یا نه؟
    سلام

به طور کلی، معدل دورۀ لیسانس همیشه در سوابق شما وجود داره و چه بد چه خوب، جزئی از عملکرد گذشتۀ شماست. اگر می خواید از اشتباهات گذشته درس بگیرید و در آینده جبران کنید، به موارد زیر توجه کنید:

1- به نظر میاد که معدل دو سال آخر لیسانس شما به بدی معدل کل لیسانس نباشه؛ بنابراین، اگر معدل دو سال آخرتون بالای 2.5 از 4 باشه، میشه کورسوی امیدی براتون متصور بود.

2- با توجه به معدل نرمال ارشدتون میتونید به گرفتن پذیرش از کشورهایی فکر کنید که معدل ارشد براشون مهمتر هست.

3- چون رشتۀ شما مرتبط با ریاضی هست، یکی از بهترین راههای جبران گذشته، گرفتن نمرۀ رقابتی در آژمون GRE سابجکت ریاضی هست. نمرۀ بالای 750 میتونه نشون بده که شما متوجه اشتباهات گذشته شدید و در حال جبرانش هستید. طبعاً هر چه نمرۀ شما در این آزمون به نمرۀ کامل (990) نزدیکتر باشه، قدرت رایزنی بیشتری به شما خواهد داد. مطمئن باشید که این آزمون میتونه بهترین راه جبران گذشتۀ شما باشه.

4- در کنار مورد قبلی، برای اینکه نشون بدید دانشجوی پرتلاش و قابل اعتمادی میتونید باشید، باید نمرۀ خوبی در آزمون زبان و GRE جنرال (در صورت لزوم) بگیرید. راندمان بالای یک فرد در آزمونهای بین المللی، حکایت کنندۀ توان بالای اون فرد میتونه باشه.

خلاصۀ کلام این که: با معدل خیلی پایین میشه پذیرش گرفت؛ به شرط این که اولاً واقع بین باشید و ثانیاً برای رسیدن به هدف های معقولی که در سر دارید، تلاش شایسته ای بکنید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba14 نمایش پست ها
    سؤال:
    متاسفانه دانشگاهها روی معدل حساسن و کارتون یکم سخت میشه
    اگه نمره gre بالا بیاری تا حدی جبران میکنه ولی خوب نباید انتظار دانشگاههای بالا رو داشته باشی
    سابقه تحقیقاتی هم بهت کمک میکنه مقاله خوب کنفرانس خوب
    یک.کار خوب داشته باش و با اون به استادا ایمیل بزن و بگو که دوست داری اینکه را ادامه بدی اونجا
    نباید ناامید بشی

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

کاربران گرامی؛

تعدادی از ارسال های اخیر به دلیل نامرتبط بودن با تاپیک، حذف شدند. لطفاً توجه داشته باشید که این تاپیک، به بررسی شانس پذیرش اختصاص ندارد و برای این امر، تاپیک اختصاصی وجود دارد.

با تشکر
    مدیریت انجمن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی شریف

سلام دوستان
    من دانشگاه شریف مهندسی شیمی میخونم ولی معدلم نزدیک 14.5 میشه و به 15 نمی رسه. معدل از 4 من هم پایین میشه نسبتا چون کارنامه پره 13.9 . 11.9 شده متاسفانه :\
    می خواستم بدونم آیا شانسی برای فاند دارم؟ یا حتی ادمیشن ؟ خودم می تونم در حد 100 هزار دلارو برای مسترز چور کنم؟
    ضمنا زبانم هم خوبه . احنمالن تافل و GRE مشکلی نداشته باشم.
    اگر لطف کنید و چن دانشگاهی که با شرایط من وفق داره هم بگید واقعا ممنون میشم.

سلام ببخشيد من برا مقطع ليسانس ميخواستم. در .خارج تحصيل کنم ترجىحا يکي از کشور هاى انگلستان. سوىد المان اتريش سوييس ويا امريکا. از نظر مالي هم مشکلي نىست و دوتا مشکل دارم يک من مدرک ديپلمم انساني هست ولي پىش دانشگاهى رىاضى دارم چون تغيير رشته دادم. دومين مشکلم اينه که معدل ديپلم انسانيم خيلي پاىيينه ميخواستم ببينم با اين شرايط کدام کشور پذيرش راحت تري ميدهد درزمن معدل ديپلم معدل کل 15است ولي معذل پيش دانشگاهيم حدودا 17است

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan051 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشگاه شریف مهندسی شیمی میخونم ولی معدلم نزدیک 14.5 میشه و به 15 نمی رسه. معدل از 4 من هم پایین میشه نسبتا چون کارنامه پره 13.9 . 11.9 شده متاسفانه :\
    می خواستم بدونم آیا شانسی برای فاند دارم؟ یا حتی ادمیشن ؟ خودم می تونم در حد 100 هزار دلارو برای مسترز چور کنم؟
    شانس رو که حتما دارید.
    درضمن هستند استادها و احتمالا دانشگاه هایی که اسم شریف واسشون مهم باشه.
    درضمن نمره زبان شما نقطه قوت شما میشه و میتونه تا حدی بپوشونه مشکل معدل رو.
    در نهایت پیشنهاد میکنم یه کار تحقیقاتی داشته باشید. برای یه دانشجوی لیسانس شرکت توی کنفرانس میتونه خیلی خوب باشه.
    من جاتون باشم حتما با بچه های ارشد یا دکترا یه کنفرانس شرکت میکنم و مقاله میدم حتی اسم چندم..
    موفق باشید

Member mhmd123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan051 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    پذیرش با فاند رو بعید میدونم اما با نمره تافل بالی 100 و GRE بالای 315 شانس پذیرش بدون فاند مستر رو از امریکا دارید. باید بیشتر دنبال دانشگاه هایی بگردین که خیلی رو معدل لیسانس حساس نیستن. قبل از اپلای برای دانشگاه به graduate office اون دانشگاه ایمیل بزنید که ایا با این معدل شما رو مستقیم ریجکت میکنن یا نه! در غیر اینصورت با نمره های بالا تافل و GRE برای دانشگاه های متوسط امریکا شانس دارین.

Junior Member

سلام دوستان
    سال نو مبارک، من معدل کارشناسی 2.7 و معدل ارشد 3.1 دارم از 4 ولی هر دو در اصل 14 و خورده ای است، همین GPA در نظر گرفته می شود؟ با یک مقاله کنفرانسی داخلی و یک زبان 6.5 الی 7 آیا شانس پذیرش برای رشته مالی یا اقتصاد دارم، کارشناسی و ارشدم ریاضی سراسری شهرستان بوده؟ تا حدودی هم خودم می تونم هزینه کنم ( یعنی هزینه زندگی)

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط sugarecane نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سال نو مبارک، من معدل کارشناسی 2.7 و معدل ارشد 3.1 دارم از 4 ولی هر دو در اصل 14 و خورده ای است، همین GPA در نظر گرفته می شود؟ با یک مقاله کنفرانسی داخلی و یک زبان 6.5 الی 7 آیا شانس پذیرش برای رشته مالی یا اقتصاد دارم، کارشناسی و ارشدم ریاضی سراسری شهرستان بوده؟ تا حدودی هم خودم می تونم هزینه کنم ( یعنی هزینه زندگی)
    سلام

امکان گرفتن پذیرش به هر حال وجود داره چون طیف متنوعی از دانشگاه ها در دنیا وجود داره؛ ولی اوضاع نامساعد معدل های شما باعث میشه احتمال دریافت پذیرش، بالا نباشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)