صفحه 114 از 115 نخستنخست ... 1464104105106107108109110111112113114115 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,131 تا 1,140 , از مجموع 1146

موضوع: آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    سلام

امکان گرفتن پذیرش به هر حال وجود داره چون طیف متنوعی از دانشگاه ها در دنیا وجود داره؛ ولی اوضاع نامساعد معدل های شما باعث میشه احتمال دریافت پذیرش، بالا نباشه.

سلام
    یعنی حتی اگر فاند هم نخوام شانسم کمتر هست؟ بویژه برای آلمان، حتی من می خوام برای اقتصاد اقدام کنم!

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط sugarecane نمایش پست ها
    سلام
    یعنی حتی اگر فاند هم نخوام شانسم کمتر هست؟ بویژه برای آلمان، حتی من می خوام برای اقتصاد اقدام کنم!
    سلام

توی اروپا امکانش هست جایی پیدا کنید که بهتون پذیرش بده. باید خوب بگردید. توی همین فورم توی بخش اختصاصی کشورهای اروپایی سؤال بپرسید تا بهتر جواب بگیرید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

سلام
    من دوره لیسانس رشته م فیزیک بوده در دانشگاه سراسری.ولی متاسفانه معدل خیلی پایینی داشتم.نزدیک 13. الان ارشد رو تغییر رشته دادم و علوم انسانی هستم.در دانشگاه آزاد البته.تا الان بدون پایان نامه معدلم 16 هست.و فکر کنم با پایان نامه به 16.5 میرسه حداکثر. آیا برای دکترا شانس پذیرش دارم یا نه؟
    نمره زبان و GRE م در چه سطحی باید باشه؟

ApplyAbroad Guru

برای دکترا چه رشته ای میخواید اقدام کنید؟
    با لیسانس فیزیک البته اگر فوق همین رشته را داشتید میشد برای دکترا اقدام کنید اما منظور شما اپلای با این شرایط خیلی اونم برای دکتری موفقیت آمیز نیست مگر اینکه منظورتون این نبوده باشه که با فوق دیگری غیر از فیزیک برای دکتری فیزیک اقدام کنید. اگر توضیحات دیگری را لازم میبینید بفرمایید تا بشه بهتر راهنمایی کرد ضمن اینکه رشته ارشدتون اگر مرتبط با اقتصاد و مدیریت و پایان نامه های بین رشته ای باشه شاید مفیدتر باشه تا یه حدودی وگرنه خیلی خیلی شانس پایین میاد

نقل قول نوشته اصلی توسط daffodil2015 نمایش پست ها
    سلام
    من دوره لیسانس رشته م فیزیک بوده در دانشگاه سراسری.ولی متاسفانه معدل خیلی پایینی داشتم.نزدیک 13. الان ارشد رو تغییر رشته دادم و علوم انسانی هستم.در دانشگاه آزاد البته.تا الان بدون پایان نامه معدلم 16 هست.و فکر کنم با پایان نامه به 16.5 میرسه حداکثر. آیا برای دکترا شانس پذیرش دارم یا نه؟
    نمره زبان و GRE م در چه سطحی باید باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    برای دکترا چه رشته ای میخواید اقدام کنید؟
    با لیسانس فیزیک البته اگر فوق همین رشته را داشتید میشد برای دکترا اقدام کنید اما منظور شما اپلای با این شرایط خیلی اونم برای دکتری موفقیت آمیز نیست مگر اینکه منظورتون این نبوده باشه که با فوق دیگری غیر از فیزیک برای دکتری فیزیک اقدام کنید. اگر توضیحات دیگری را لازم میبینید بفرمایید تا بشه بهتر راهنمایی کرد ضمن اینکه رشته ارشدتون اگر مرتبط با اقتصاد و مدیریت و پایان نامه های بین رشته ای باشه شاید مفیدتر باشه تا یه حدودی وگرنه خیلی خیلی شانس پایین میاد
    الان رشته م ادیان هست و برای همین رشته ادیان میخوام اقدام کنم.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

چند نکته برای دوستان دارای معدل کم:
    چند حالت زیر را در نظر بگیرید:
    1- معدل کارشناسی شما پایین است و معدل ارشد شما بالا (در هر دو مقطع یک رشته را خوانده اید)
    2- معدل کارشناسی شما پایین است و ارشد شما بالا (در مقطع ارشد رشته ایی متفاوت با رشته قبلی خوانده ایید. مثال از فیزیک به علوم انسانی)

در حالت اول شما نمی توانید برای دانشگاه های بسیار تاپ اقدام کنید،چون یک رشته را خوانده ایید و با آن زمنیه قبلی ادامه داده اید، تنها راه جبران این است که اگر در حوزه ی آمریکا اقدام می کنید چند فاکتور خاص به آن اضافه کنید که شامل 1- نمرخ زبان بالا 2- نمره GRE خوب 3-توان دارید حتما GRE Subject شرکت کنید و 4-مقاله و سابقه کار با این ها می توان شانس را بالا برد.

در حالت دوم کمی قضیه متفاوت است،شما زمانی که تغییر رشته ایی شدید قبل از هر چیزی باید به طرف مقابل خصوصاً طرف اگر آمریکایی باشه نشون بدین که اصولا چرا تغییر رشته دادید و دلایل این تغییر رشته چه بوده. دوما معدل ارشد رشته دوم شما بسیار مهمه، نمره زبان بالا، در هر صورت GRE نمره خوب و بسیاری از دانشگاه های آمریکایی (بعضی ها در سایتشون اعلام می کنند و برخی ها اعلام نمی کنند ) اما اگر تغییر رشته ایی هستید با نمره GRE Subject خوب شانس پذیرش دارید.

چند نکته :
    موارد فوق تجربی هستند و از طریق دوستانی که اقدام کردن و منجر به پذیرش و رد شده است بدست امده
    موارد فوق در همه جا صادق نیست
    مورد شماره 2 و توضیحات مربوطه رو بنده خودم به کرات دیدم،بهش تا حدود 70% اطمینان دارم. منتها دو راه متفاوت هست 1- دانشگاه های اروپایی اکثراً سیستم جای خالی رو اجرا می کنند و حتی در صورت تماس با استاد بازهم تاییدیه اکثریت کمیته بررسی الزامیه،اما امریکا کمی متفاوته چرا که بسیاری از اساتید امریکایی خودشون بودجه دارند و اگر بخوان کسی رو جذب کنند می تونن با هر شرایطی بپذیرنش،پس اگر در فکر آمریکا هستید،اولا سعی کنید در حین ارتباط با استاد دلایل قانع کننده ارائه بدین،بقول معروف راست و حسینی جلو برید. اگرم تغییر رشته دادید به رشته جدید و در رشته جدید موفق بودید اونام به راحتی این مسئله رو درک می کنند. من دیدم کارشناسی ریاضی،ارشد MBA دانشگاه های تاپ با فاند پذیرش شده ولی خوب تو MBA خیلی خوب بوده.

چند نکته ثانی:
    لزوما معدل پایین نمیتونه منجر به ریجکت بشه اما خوب یکی از شروط اصلی هست،در خصوص کانادایی ها با آنچه من از تجربیات دوستان به دست آوردم (خودم با این کشور زیاد اشنا نیستم و علاقه ایی بهش ندارم) معدل خیلی موثره اما برای آمریکا تمامی فاکتورها مد نظره
    خوب هر کس می تونه جبران خاصی داشته باشه،خصوصا در نمرات ارشد و GRE هم جنرال و هم ساب می تونین جبران کنید و با مقالات خوب.

امیدوارم موفق باشید و بازهم آنچه ک گفته شد از تجربیات بدست آمده هم برای دوستانی بوده که اپلای کردن و هم دوستانی که در فروم بودن و نوشتن.

موفق باشید
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

ApplyAbroad Guru

واقعیتش خیلی برای رشته شما اطلاعات تخصصی ندارم و فکر میکنم برای پذیرش گرفتن بهتره به این شکل اقدام کنید
    اولا بهتره کشور مقصدتون را انتخاب کنید که اون بیشتر به آشنایی خودتون از کشورهایی که رشته شما رو در دانشگاهها در مقطع دکتری دارند، هزینه ها و مخارج، امکان اقامت و کار و.... برمیگرده
    ثانیا دانشگاههای مربوط به اون کشور را بررسی کنید و استادهایی را که میتونند به عنوان استاد راهنما باشونن کار کنید را تو دانشگاههای مختلف سرچ کنید
    ثالثا از بین اون استادها یه سری رو که بهتر فکر میکنید شانس دارید براشون و دانشگاهاشون هم شرایط معدل شما را توی مینیمم هاشون دارند انتخاب کنید
    از اینجا به بعدش دیگه سخت تره. من پیشنهادم اینه که تو تغییر رشته ها هرچند کلا برای پذیرش نقطه ضعف محسوب میشه، اما میشه تبدیل به نقطه قوت هم بشه
    مثلا دوستی داشتم که با مدرک لیسانس مهندسی از دانشگاه خوب به فوق لیسانس اقتصاد رفت و الان در دانشگاهی در هلند با فاند مشغول تحصیله
    شما هم اگر بتونید لینک خوبی برای این تغییر و پایه خودتون پیدا کنید شاید این نقطه قوت براتون بشه. مثلا استادهایی که احتمالا به صورتی این پیش زمینه شمارا دارند یا مشابه شما رو. و یا مولتی دیسیپلینری هستند می تونه زمینه خوبی برای شروع مکاتبه و پذیرش باشه
    اگر کشور مقصدتون معلوم شه توی فرومهای مخصوص به اون کشور اطلاعات جامعتری به دست میتونید بیارید و همینطور از سرچ اینترنتی استادها و دانشجویان مشابه خودتون را پیدا کنید و لینک بگیرید.
    ببخشید که خیلی نمیتونم کمک کنم ولی اگر من جاتون بودم حتما تو دکتری این دیدگاه رو داشتم که از سابقه تحصیلی لیسانسم هم استفاده به نحو احسن کنم و به نوعی ازش تا جایی که میشه استفاده کنم چون بههر حال شرایطیه که هست و بهتره سعی کنید ببینید میشه یا نه. اما اگر بخواید ایشالا موفق میشید. چرا که نه!
    برای زبان هم چیزی نزدیک 6.5 و تا 7.0 آیلتس اگر هدفتون باشه مناسبه.
    جی آر ای هم باید ببینید دانشگاه میخواد یا نه. اگر هم میخواد جنرال یا سابجکت . ولی توصیه من اینه اگر وقت کم دارید اول ببینید دانشگاه چی میخواد بعد برید دنبالش.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط daffodil2015 نمایش پست ها
    الان رشته م ادیان هست و برای همین رشته ادیان میخوام اقدام کنم.

ApplyAbroad Guru

دوست عزیز
    برای لیسانس با هزینه شخصی همیشه شانس هست که بتونید ادامه تحصیل بدید توی رشته مورد علاقه البته.
    بهتره به این فروم برید و نظرات دوستان را در پستهای مختلف بخونید تا اطلاعات بهتری دستتون بیاد:
    http://www.applyabroad.org/forum/for...امه-دار
    البته من در حالت کلی فکر میکنم پذیرش از دانشگاههای انگلستان با هزینه شخصی به جهات مختلف برای شخصی که مسایل و وابستگیهای خاصی یا مزیتی در کشور دیگه ای نداره در مقطع لیسانس راحت تره. هم به لحاظ رفت و آمد و هم مساله ویزا و.... به نظرم تو کارشناسی انگلستان گزینه خوبیه.
    البته شما باید خودتون شرایط را ببینید و هزینه ها و.. رابسنجید . ضمنا مدارک مورد نیاز برای اقدام هم توی سایت دانشگاههای مختلف و تو بخش UNDERGRADUATE موجوده که میتونید بررسی کنید و البته خیلی از شرایط رو هم از فرومهای مربوطه تو این سایت به دست می آرید
    با توجه به مساله زبان که در مقطع لیسانس کمتر به انگلیسی در کشورهای غیرانگلیسی زبان ارائه می شه، سوید، آلمان و اتریش را هم فرامش کنید یا به فکر خوندن آلمانی و سوئدی و... هم باید باشید. در غیر این صورت حداقل نیاز شما زبان انگلیسی در سطح آیلتس یا تافل و جمع کردن مدارک مورد نیاز تا زمان اقدام است.
    برای کشورهایی که هزینه کمتری هم دارند میشه مالزی و ترکیه را درنظر داشت که خوب البته برای کارشناسی شاید توصیه بدی هم نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz_flh نمایش پست ها
    سلام ببخشيد من برا مقطع ليسانس ميخواستم. در .خارج تحصيل کنم ترجىحا يکي از کشور هاى انگلستان. سوىد المان اتريش سوييس ويا امريکا. از نظر مالي هم مشکلي نىست و دوتا مشکل دارم يک من مدرک ديپلمم انساني هست ولي پىش دانشگاهى رىاضى دارم چون تغيير رشته دادم. دومين مشکلم اينه که معدل ديپلم انسانيم خيلي پاىيينه ميخواستم ببينم با اين شرايط کدام کشور پذيرش راحت تري ميدهد درزمن معدل ديپلم معدل کل 15است ولي معذل پيش دانشگاهيم حدودا 17است

Junior Member

سلام
    من لیسانس پیام نور با معدل 15.5
    ارشد آزاد با معدل 17
    رشته کامپیوتر
    به نظرتون می تونم از آمریکا پذیرش بگیرم؟
    فاند چطور؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط annazand نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس پیام نور با معدل 15.5
    ارشد آزاد با معدل 17
    رشته کامپیوتر
    به نظرتون می تونم از آمریکا پذیرش بگیرم؟
    فاند چطور؟
    سلام

جواب هر دو سؤال شما، یک کلمه هست: "بله"
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)