صفحه 15 از 115 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 1146

موضوع: آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

it is obvious that to enter a level the requirements are for your previous level.for example when you want to apply to ms your bs grades are important ,not high school grades. and when you are applying to phd, minimum requirements are based on your ms grades.and saeede comments are absolutely incorrect.

me_f
    Guest

به شهروز:

فكر ميكنم سو تفاهم شده! منم از سوال شما برداشت كردم كه مدرك ليسانس داريد و ميخوايد براي PhD اپلاي كنين، يعني PhD direct ! جواب سعيده هم فكر كنم براي همين مورد بود

saeede83
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    من يك سوال دارم .اين رو ديدم كه عمده دانشگاههاي top (زير 100) معدل 3 از 4 مي خوان. اما اين معدل ليسانسه يا فوق. براي من نوعي كه مي خوام phd apply كنم معدل كارشناسي (ليسانس) مورد نياز كجا آورده شده؟
    معمولا اگه اشاره خاص نکنن منظورشون معدل لیسانس هست. من خیلی کم دیدم برای معدل فوق شرطی گذاشته باشن دقت کنین که خیلی دانشگاه ها برای پذیرش PhD اصلا مدرک فوق نمی خوان
    امكانش هست تو پاسخهاتون يك مقدار دقت كنيد. من الان كه تحقيق كردم حتي يك مورد رو هم پيدا نكردم كه به معدل ليسانس براي ورود از فوق به دكترا اشاره كرده باشه. (بابت درخواستم عذر مي خوام)
    من در مورد جوابم مطمئنم.
    معدل 3 معمولا حد نصاب معدل لیسانس هست و دانشگاه های top 100 آمریکا کمتر به مدرک فوق لیسانس شما برای پذیرشتون توجهی نمی کنن. من الان خودم از georgia tech پذیرش دارم و فقط مدرک لیسانس از من خواستم و همه جا هم در مورد شرایطشون undergrad براشون مهم بوده. فوق داشتن به نکته مثبت هست اما فرض اونا اینه که داشجو ها بیشترشون از BS برای PhD اقدام می کنن.
    در مورد کانادا این طور نیست. مثلا ubc فکر کنم برای هر دو مقطع فوق و لیسانس شرط معدل گذاشته.
    معدل 3 که برای فوق خیلی غیر منطقیه اونم برای top 100. حداقل اگه 3.5 بود باز یه چیزی.

saeede83
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط roosbeh
    it is obvious that to enter a level the requirements are for your previous level.for example when you want to apply to ms your bs grades are important ,not high school grades. and when you are applying to phd, minimum requirements are based on your ms grades.and saeede comments are absolutely incorrect.
    You havent consider the direct PhD case and that your MS grades are not necessary for most of American universities. Please be careful when using words such as ""absolutely

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself
    نقل قول نوشته اصلی توسط hojat61

1. به هر حال باید راهی باشه که بشه اون وری ها رو قانع کرد این نمره ها حق ما نبوده
    2.راستی پایان نامه چقدر مهمه به نظرتون؟
    3.برداشت کلی من اینه که مقاله و جی مت و تافل می تونه تا حد زیادی قضیه رو جبران کنه؟
    1. و خداوند SOP را آفرید ! ... تنها جایی که شما می تونین از شرافت و استعدادهای پنهانتون دفاع کنین .. .. خیلی کامل هم بچه ها راجع به اینکه چی بنویسین و اینا صحبت کردن ... کلی تاپیک با همین مضمون هست که باید همش رو بخونین ...
    2. پایان نامه اهمیتی که داره اینکه می تونین ازش مقاله در بیارین ... هر چی توی موضوعی انتخاب می کنین بیشتر این نکته رو بهش توجه کنین برای مقاله در اووردن از پایان نامه راحتترین ... مثلآ من از همین اول رفتم با استاد سنگا رو وا کندم که من دارم این موضوع رو انتخاب می کنیم که فقط از توش مقاله در بیارم .. اگه در نمی آد بی خود وقت نذارم روش ...
    3. تافل یه مینیمم داره ... بالاتر بشین چیزه خاصی نیست ... مگه اینکه بترکونین ... در حد بالای 110 ! ... اما GRE , GMAT خیلی اثر خوبی دارن و اگه این ها رو بالا بشین خیلی از معدلتون رو پوشش می ده ... ... حتی اگه اون رو عالی بگیرین اصلآ محو می کنه معدلتون رو ! ... و مقاله هم موثره ...

پ . ن : یه توضیحی بدم : شما با این معدل و خودم با معدل 14 دیگه نباید انتظار دانشگاه های خیلی تاپ رو داشته باشیم ... یعنی خودم که زیر rank بیست دوتا بیشتر برنامه ندارم اپلای کنم ... بالاخره یه ذره سطح توقعات رو هم باید متناسب کرد .. ...

یه نصیحت اینکه زیاد به چیزی که دیگه نمی تونین کاریش کنین فکر نکنین ... انرژیتون رو بذارین روی نمرات و آیتم هایی که هنوز روش قدرت تغییر دارین ...

موفق باشین ...
    من يه سوال كلي برام پيش اومده. به لطف پلي تكنيك بودن معدل من حدود 14 شده ليسانس. معدل فوق من با تز 17.1 مي شه. تو چند مورد اشاره شده كه شايد بتوني از تاپها پذيرش بگيري . ولي اميدت كمه.من تقريبا دارم جون مي كنم. روزي 14-15 ساعت رو مقاله نوشتن و كارهاي آزمايشگاهي كار مي كنم. من نمي دونم اونا واقعا هيچ ديدي راجع به شكل نمره دادن اساتيد در اينجا ندارند؟ يعني براشون مثلا دادن 5-6 مقاله isi به اندازه گرفتن نمره امتحان دروس اهميت نداره؟ خسته شدم. چون واقعا اگر شانسم براي پذيرش گرفتن تو 20 تاي اول آمريكا اينقدر كم باشه ، فكر نمي كنم ارزشش رو داشته باشه كه عمرمو جوونيمو رو مقاله دادن تو اين كشور صرف كنم. با يك كنفرانس و همين يدونه isi كه دارم براي اروپا اقدام مي كنم.
    البته خودم هم يه جورايي به اين نتيجه رسيدم.فقط برام عجيبه اونها كه هيچ ديدي راجع به دانشگاهههاي اين طرف ندارن چطور اين قدر معدل براشون مهم مي شه! به هر حال ممنون
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arezaei
    سلام، یادمه وقتی داشتم لیسانس رو با معدل پایین (13.4) تموم می کردم این یکی از دقدقه های اصلیم بود. تجربیات من در گرفتن پذیرش میگه که...
    1. حرف خیلی های در باره نمره TOEFL و GRE درست و سر جاش...اینا بیشتر مثل جدول ضرب میمونه که اگه بلد نباشی به این راحتی زیر بار نمیرن.
    2. انطباق داشتن موضوع تحقیقی که کار کردین(در دوره فوق معمولاً) با آنچه که استاده اونور میخواد کار کنه به نظر من خیلی شرطه...طرف میخواد کسی رو بیاره رو پروژش کار کنه که قبلاً تجربه های مشابهی داشته...اونجا مثل ایران نیست که طرف عقلش به چشش باشه (من خودم ثبت نام آزمون دکتری امیرکبیر رو با داشتن مقاله کافی و ... فقط به خاطر معدل لیسانس زیر 14 از دست دادم...این یعنی یه عدد می تونه اینجا بشه تمام زندگی شما) لااقل من اینجوری برداشت کردم
    3. اگه معدل لیسانستون خیلی پایینه، و معدل فوقتون به وضوح بهتره (مثل من) روی پیشرفت کردنتون تو دوره فوق خیلی تاکید کنید. طرف می بینه یکی میاد تو دوره فوقش معدل خوب داره، مقاله داره، موضوع کاریش هم خیلی شبیه چیزیه که باید تو دوره دکترا انجام بده...دیگه چیکار داره یه معدل بد لیسانش
    4. به نظر من از همه مهم تر زمینه کاری و مچ بودن Research Interest های شما و استاد اونور هستش...یکی از دوستای من بدون مقاله، با معدل پایین، TOEFL 85، GRE 680,320,3...فقط چون استاده کارش مشابه اون چیزی بود که دوستم تو فوق انجام داده بود گرفتش و بورسش رو ردیف کرد و پی همه کاراشو گرفت...

خلاصه بگم که معدل پایین اصلاً سد راه محسوب نمیشه فقط این به خودتون بستگی داره که این نقطه ضعف رو چه جوری پوشش بدین، چه جوری نقاط قوت رو هایلایت کنین، و از همه مهم تر در انتخاب استاد و دانشگاه هایی که اپلای می کنید نهایت دقت رو بکنید... من در این زمینه حاضرم به هر کی که دلش بخواد اطلاعات جزئی بیشت هم بدم چون واقعاً این مساله اولا خیلی اذیتم می کرد...
    Regards
    Rezaei
    اين طوري كه من مي بينم يه عدد مي شه همه زندگي آدم! حتي اون طرف. نگاهتم نمي كنن كه معدل 13.8 تو به خاطر اين بوده كه يه استاد 5 مرتبه تو رو انداخته. رتبه كشوريت 3 رقميه يا دانشگاه آزاد شهرستاني! مقاله داري يا نه! معدلتو چك مي كنند . خدايا اونجا ديگه چرا؟ :'( اولين باره كه از emotion استفاده مي كنم.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

Junior Member

من هم یه قربانی معدل پایینم. فکرشو بکنین ترم اول ، هنوز از دبیرستان بیرون نیومده درسی رو بهت میدن که از شانس بد هم اسم رشته ای هست که سالها بعد بهش علاقه مند میشی و براي فوق انتخابش مي كني با استادی که هیچ پیشگویی نمی تونه معیار نمره دادنشو کشف کنه. تویsop هم که نمیشه از شرایط روحی خودم یا استادم بگم یا اینکه تاریخ ایران و جنگهای ... و سرنوشت مردم که به جایی می رسیم که نمره دادن یه استاد غیر استاندارد میشه. ولی با نوشته Some14Myself کاملا موافقم بهتره وقت خودمونو با درد و دل تلف نکنیم.
    به کجا چنین شتابان <br />گون از نسیم پرسید

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

شهروز جان ، من دیدم که شما یکی از حرف های من رو نقل قول کردی و براش این رو گفته بودی :

من يه سوال كلي برام پيش اومده. به لطف پلي تكنيك بودن معدل من حدود 14 شده ليسانس. معدل فوق من با تز 17.1 مي شه. تو چند مورد اشاره شده كه شايد بتوني از تاپها پذيرش بگيري . ولي اميدت كمه.من تقريبا دارم جون مي كنم. روزي 14-15 ساعت رو مقاله نوشتن و كارهاي آزمايشگاهي كار مي كنم. من نمي دونم اونا واقعا هيچ ديدي راجع به شكل نمره دادن اساتيد در اينجا ندارند؟ يعني براشون مثلا دادن 5-6 مقاله isi به اندازه گرفتن نمره امتحان دروس اهميت نداره؟ خسته شدم. چون واقعا اگر شانسم براي پذيرش گرفتن تو 20 تاي اول آمريكا اينقدر كم باشه ، فكر نمي كنم ارزشش رو داشته باشه كه عمرمو جوونيمو رو مقاله دادن تو اين كشور صرف كنم. با يك كنفرانس و همين يدونه isi كه دارم براي اروپا اقدام مي كنم.
    یه توضیحی من بدم :

1. من که گفته بودم رنک زیر 20 رو زیاد بحساب نمی آرم بخاطر اینکه رشته ای هم که می خوام به این راحتی ها پذیرش نمی دن ... یعنی حتی اگه معدلم 15 هم بود باز زیاد روی اونا سرمایه گذاری نمی کردم ...
    2. هر کسی هم دنبال یه چیزی می گرده توی اپلای کردن ... یکی حاضره 4 سال partial fund داشته باشه ولی رنک دانشگاش زیر 20 باشه ... ولی من هدفم بیشتر داشتن یه فاند خوبه تا رنک خیلی خوب ... برای اینکه رنک دانشگاه رو هم ترمیم کنم برنامه دارم ... که اونم ممکنه به درد کسی نخوره ...
    3. مقاله ISI می تونه این موضوع رو خیلی کمرنگ کنه ... البته بازم باید یه توضیحی توی SOP بدین ... مطمئنآ اونا اینقدرا هم تنگ نظر نیستند ...
    4. یه سری دانشگاه ها خیلی به معیارهایی که گذاشتند پای بند هستند ... بالاخره باید اونا رو پیدا کنین و یه ذره واقع بینانه ازشون بگذرین ...

saeede83
    Guest

To Shahrouz:
    من هم شرایطم خیلی به شما شبیه بود. معدل 14.5 از امیرکبیر برای لیسانس و معدل 18.3(موقع اپلای) فوق شریف و متاسفانه این معدل کم لیسانس کمی اذیتم کرد اما در کل تجربیات من اینو می گن:
    1- معدل لیسانس از فوق مهم تره، چون 140 واحد در برابر 32 واحد بیشتر قابل اعتماده و دروس اصلی مورد نیاز در PhD در لیسانس گذرونده می شه. بیشتر ما ممکنه دوره PhD مون زیاد به تخصص فوقمون ربط نداشته باشه بنابراین نمره های فوق زیاد موثر نیستن اما نمی شه گفت کاملا بی تاثیرن.
    2- در مورد مقاله از شما به عنوان دانشجوی فوق انتظار می ره که مقاله داشته باشین و تعداد و کیفیت مقالاتتون در پذیرشتون شدیدا موثره. دقت کنین که اونا می خوان یک researcher بگیرن نه یه آدم یک بعدی درس خون.
    3- برای معدل پایینتون یک بهانه ای جور کنین و در SOP بهش اشاره کنین. تجربیات کاری و تحقیقی تون رو bold کنین تا اثر معدل پایین بیاد.
    4- با توجه به تجربه من دانشگاه های آمریکا شدیدا منعطف تر از کانادا در مورد معدل هستن.
    من خودم از چند دانشگاه تاپ در آمریکا پذیرش گرفتم اما در مورد کانادا تورنتو و مک گیل به خاطر معدل لیسانس منو ریجکت کردن و البته EPFL در اروپا
    5- gre خوب تا حدی معدل رو می پوشونه

کلا پذیرش گرفتن به عامل های زیادی بستگی داره، این هنر شماست که خودتون رو طوری represent کنین که نقطه ضعف هاتون زیاد به چشم نیان

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

یه بار یه پیغام گذاشتم تذکر داده شد که مال اینجا نیست. اما واقعا انگار استادهای پلی تکنیک یه خصومتهایی با دانشجوها دارند. تمام اعتبار این دانشگاهها از کسایی هست که واردش می شن! کافیه چند سال top ها به جای امیرکبیروشریف برن مثلا علم وصنعت یا خواجه نصیر. کلا همه چیز عوض می شه. سوال من اینه. من شنیدم یکی از دوستام که از ویسکانسین پذیرش گرقته بود ریز نمراتشو نفرستاده بود. (اونم معدلش داغون بود)این کار شدنیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)