صفحه 16 از 115 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1146

موضوع: آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

saeede83
    Guest

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz
    یه بار یه پیغام گذاشتم تذکر داده شد که مال اینجا نیست. اما واقعا انگار استادهای پلی تکنیک یه خصومتهایی با دانشجوها دارند. تمام اعتبار این دانشگاهها از کسایی هست که واردش می شن! کافیه چند سال top ها به جای امیرکبیروشریف برن مثلا علم وصنعت یا خواجه نصیر. کلا همه چیز عوض می شه. سوال من اینه. من شنیدم یکی از دوستام که از ویسکانسین پذیرش گرقته بود ریز نمراتشو نفرستاده بود. (اونم معدلش داغون بود)این کار شدنیه؟
    ریزنمرات اصلی ترین مدرکی هست که همه دانشگاه ها می خوان. شما برای چبران معدلتون بهتره روی gre وقت بگذارین و البته research.

آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟
    از آنچه که دوستان در جواب سوال بالا در پستهای مختلف ارائه نمودند و نیز با توجه به نتایج پذیرش که تا به حال 240 نفر نتایج خود را در آن قسمت ارائه کردند، می توان به یک نتیجه رسید (هنوز خودم پذیرش نگرفتم):

جبران معدل پایین با کسب نمرات خوب در TOEFL و مخصوصا GRE و نیز با داشتن مقالات قوی و متعدد مخصوصا برای دانشگاهای آمریکا (غیر از اون بالا بالاها!!!) امکانپذیر است.

اما شاید خالی از لطف نباشد برای دوستان فارغ التحصیل دانشگاهای شریف و امیرکبیر و تهران که از "بدنمره" بودن اساتید خود گله دارند که بدانند میانگین معدل دانشجویان همکلاسی اینجانب در دوره لیسانس مهندسی شیمی در دانشگاه شیراز 13.62 (بله 13.62 !!!)است. و برای ورودی اینجانب در فوق لیسانس در همان دانشگاه شیراز این میانگین معدل 15.54 است. تازه بخشهایی مثل برق و مکانیک و عمران وضعشان بمراتب افتضاحتر است (طوری که دانشجویان بخشهای اخیر، بخش مهندسی شیمی را "گلابی" خطاب می نمودند!!!).

بهرحال یک کار خوب برای گرفتن پذیرش شاید آنست که به میانگین معدل ورودی خودمان اشاره کنیم. البته ای کاش می دانستیم که میانگین معدل دانشجویان دانشگاهای آمریکایی و کلا غیر ایرانی معمولا چقدر است؟

saeede83
    Guest

خب بخاطر همین هم هست که امتحان های استانداردی مثل gre برای کمیته پذیرش دانشگاه ها مهم تره. در بعضی دانشگاه های ایران با معدل 19 هم ممکنه background شخص از معدل 14 دانشگاه دیگری ضعیف تر باشه.

Junior Member

با هدایت خوب این بخش توسط مدیران من به این نتیجه رسیدم که با وجود معدل پایین به کمک GRE & articles امکان جبران هست. متشکرم.
    به کجا چنین شتابان <br />گون از نسیم پرسید

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط *alireza*
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohmad0014
    سلام دوستان

من از دانشگاه یزد رشته کامپیوتر مدرکمو گرفتم ولی معدل خوبی ندارم علتشم می تونه بد نمره دادن اساتید باشه , می تونه تنبلی خودم باشه و.......
    به هر صورت معدلم در حدوذ 2.9 است به نظر شما من اصلا برای دانشگاه هایی که مینیمم 3 یا 3.5 می خوان اقدام نکنم ؟ اگه نمره تافل و GRE خوبی داشته باشم امیدی برای پذیرش از دانشگاهی که رنک کمتر از 60 دارند هست یا نه؟

ممنون
    سلام محمد جان
    بله شما اين شانس رو دارى
    قبل از APPLY با دانشگاه تماس بگير و GPA و GRE و TOEFL و ... تو بهشون بگو و بپرس كه مداركتو بررسى ميكنند يا نه.
    البته آمريكا از اين بابت از كانادا بهتره و بيشتر راه مى ياند
    سعى كن با استادا هم تماس بگيرى و حمايتشونو جلب كنى
    رنك زير 60 يكم تلاش بيشترى ميخواد !!
    ولى زير 400-600 رو بهت قول ميدم كه با شرايط خوب ديگه به راحتى و حتى شايد با FUND ميتونى ازش پذيرش بگيرى
    600 رو هم دست كم نگيريها!!

موفق باشى
    600؟مگه مالزي مي خواد درس بخونه! دانشگاه تهران خودمون كه يه زمان خبرش بود 520-30 بود كه
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member

سلام
    دوستان من میخوام نظر اساتیدو در مورد شرایطم بپرسم و اینکه آیا اصلا وقت بزارم و زبان و gre بخونم؟
    معدل لیسانس 21/12 از کرمان (مکانیک سیالات)
    معدل فوق لیسانس 65/17 از کرمان (تبدیل انرژی)

مقاله کنفرانسی: 2 کنفرانس مهندسی مکانیک ایران
    مقاله isi: یکی accept کردم و هنوز جوابی نیومده.

زبانم هم خوبه و toefl میتونم نمره خوبی بگیرم.

به نظر شما شانسی برای آمریکا و یا کانادا دارم؟امیدی به فاند هست؟

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

اگه این تاپیک رو بخونی از اول اطلاعات خیلی خوبی دستگیرت می شه و خودت می تونی یه تخمینی از وضعیتت داشته باشی ... !
    تاپیک در مورد اینکه معدل مهمتره یا مقاله هم وجود داره ...

لطفآ جستجو کنین .. !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط khafan
    سلام
    دوستان من میخوام نظر اساتیدو در مورد شرایطم بپرسم و اینکه آیا اصلا وقت بزارم و زبان و gre بخونم؟
    معدل لیسانس 21/12 از کرمان (مکانیک سیالات)
    معدل فوق لیسانس 65/17 از کرمان (تبدیل انرژی)

مقاله کنفرانسی: 2 کنفرانس مهندسی مکانیک ایران
    مقاله isi: یکی accept کردم و هنوز جوابی نیومده.

زبانم هم خوبه و toefl میتونم نمره خوبی بگیرم.

به نظر شما شانسی برای آمریکا و یا کانادا دارم؟امیدی به فاند هست؟

نگران نباش. به قول countdown خوف نکن. یکی از بچه ها که لیسانسشو کرمان و فوقشو اصفهان گرفته بود از سوئد پذیرش گرفت. البته معدلش از شما کمی بیشتر بود ولی امیدت به خدا باشه.

کار نشد نداره
    با یه نمره GRE (خوب) می تونی معدل لیسانستو بپوشونی
    معدل فوق هم که خوبه

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

to KHafan:

از اسمتون پیداست که میتونید

ولی اره همونطور که بچه های گفتند با جی ار یی بالا و تافل بالا میتونی حرکتهایی رو انجام بدی
    اگه استاده از زمینه تحقیقت هم خوشش بیاد و یکی دوتا نمره خوب جی ار یی و تافل فاند هم احتمالش هست زیاد
    تو رشته مکانیک کسایی رو که میشناسم با شرایط خیلی ضعیف تر از شما فاند (نیمه) گرفت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)