صفحه 17 از 115 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1146

موضوع: آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

یک سوال:

کسی می دونه که میانگین معدل دانشجویان دانشگاهای آمریکا تقریبا چقدر است؟ در خیلی از دانشگاهای ما و محصوصا در گرایشهای مهندسی که پایینه.

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    بقول countdown بازم ازون سؤال های آسون با جواب سخت پرسیدین.

این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

جناب Pink Floyd

فرایش شما درسته! ولی مسئله اینجاست که دونستن این مسئله حتی بطور خیلی تقریبی یک دید خیلی خوب برای ما از شرایط خودمان و شرایط اونها ایجاد می کنه. واقعا برای من جای سواله که آیا ممکنه که میانگین معدل یک کلاس در آمریکا یا کانادا 13 یا 14 باشه؟

saeede83
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط yaserb
    جناب Pink Floyd

فرایش شما درسته! ولی مسئله اینجاست که دونستن این مسئله حتی بطور خیلی تقریبی یک دید خیلی خوب برای ما از شرایط خودمان و شرایط اونها ایجاد می کنه. واقعا برای من جای سواله که آیا ممکنه که میانگین معدل یک کلاس در آمریکا یا کانادا 13 یا 14 باشه؟
    معدل هاشون بالاست. من undergrad رو نمی دونم اما توی grad که هرکی از ایران رفته معدل 4 از 4 اونجا داره
    کلا سیستم نمره دهی ایران رو می دونن زیاد خوب نیست. دوستای من توی کانادا هم خیلی راحت A می شن. حتی اونایی که اینجا متوسط بودن

بچه ها من يكى از دوستانم ليسانس مكانيك داره از دانشگاه سراسرى كاشان و معدلش 13 هست و اقامت كانادا رو دارند.ايشون خيلى دوست داره كه مشكل معدل رو حل كنه و از يك دانشگاه رنك بالا در آمريكا يا كانادا دكترا بگيره.
    حالا به نظر شما:

1-بهتر هست كه ايشون واحد هاى ليسانس رو تطبيق بده و يك ليسانس ديگه با معدل بالا بگيره و براى فوق اپلاى كنه؟ يا از يك دانشگاه رنك پايين فوق بگيره و براى يك فوق ديگه تويك دانشگاه رنك بالا اپلاى كنه؟

2-ايا تا حالا كسى رو ديديد كه با معدل پايين ليسانس و معدل بالا فوق بتونه دكترا رو در يك دانشگاه تاپ آمريكا يا كانادا(و نه رنك پايين بگيره)؟

توصييه شما به ايشون چى هست؟
    ممنون ميشم اگر راهنمايى كنيد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط khafan
    سلام
    دوستان من میخوام نظر اساتیدو در مورد شرایطم بپرسم و اینکه آیا اصلا وقت بزارم و زبان و gre بخونم؟
    معدل لیسانس 21/12 از کرمان (مکانیک سیالات)
    معدل فوق لیسانس 65/17 از کرمان (تبدیل انرژی)

مقاله کنفرانسی: 2 کنفرانس مهندسی مکانیک ایران
    مقاله isi: یکی accept کردم و هنوز جوابی نیومده.

زبانم هم خوبه و toefl میتونم نمره خوبی بگیرم.

به نظر شما شانسی برای آمریکا و یا کانادا دارم؟امیدی به فاند هست؟
    با تشکر از دوستانی که لطف کردند و جواب دادند. یک سوال دیگه هم داشتم. با این شرایط از چه رنکی باید شروع به انتخاب دانشگاهها کنم؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    بچه ها من يكى از دوستانم ليسانس مكانيك داره از دانشگاه سراسرى كاشان و معدلش 13 هست و اقامت كانادا رو دارند.ايشون خيلى دوست داره كه مشكل معدل رو حل كنه و از يك دانشگاه رنك بالا در آمريكا يا كانادا دكترا بگيره.
    حالا به نظر شما:

1-بهتر هست كه ايشون واحد هاى ليسانس رو تطبيق بده و يك ليسانس ديگه با معدل بالا بگيره و براى فوق اپلاى كنه؟ يا از يك دانشگاه رنك پايين فوق بگيره و براى يك فوق ديگه تويك دانشگاه رنك بالا اپلاى كنه؟

2-ايا تا حالا كسى رو ديديد كه با معدل پايين ليسانس و معدل بالا فوق بتونه دكترا رو در يك دانشگاه تاپ آمريكا يا كانادا(و نه رنك پايين بگيره)؟

توصييه شما به ايشون چى هست؟
    ممنون ميشم اگر راهنمايى كنيد.
    اگر ایشون بتونه واحد‌هاش رو تطبیق بده و در زمان نسبتا کوتاهی یک لیسانس دیگه با معدل خوب بگیره و نمرات toefl و gre خوبی هم بیاره، تقریبا می‌تونه پذیرش خوب گرفتن رو برای خودش گارانتی بکنه، اما مشکل این‌جاست که شاید این کار زیاد طول بکشه. اگر زمان براش مشکل درست کنه، بعد دیگه باید به فکر گرفتن فوق با معدل خوب و دادن مقاله و نمرات toefl و gre خوب باشه تا بتونه از دانشگاه‌های خوب پذیرش بگیره. من دیدم افرادی رو که با معدل نسبتا پایین لیسانس (البته نه ۱۳، حدود ۱۴.۵) و با داشتن معدل خوب فوق و داشتن چند تا مقاله از دانشگاه‌های خیلی خوب پذیرش بگیرند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    اگر ایشون بتونه واحد‌هاش رو تطبیق بده و در زمان نسبتا کوتاهی یک لیسانس دیگه با معدل خوب بگیره و نمرات toefl و gre خوبی هم بیاره، تقریبا می‌تونه پذیرش خوب گرفتن رو برای خودش گارانتی بکنه، اما مشکل این‌جاست که شاید این کار زیاد طول بکشه. اگر زمان براش مشکل درست کنه، بعد دیگه باید به فکر گرفتن فوق با معدل خوب و دادن مقاله و نمرات toefl و gre خوب باشه تا بتونه از دانشگاه‌های خوب پذیرش بگیره. من دیدم افرادی رو که با معدل نسبتا پایین لیسانس (البته نه ۱۳، حدود ۱۴.۵) و با داشتن معدل خوب فوق و داشتن چند تا مقاله از دانشگاه‌های خیلی خوب پذیرش بگیرند.
    بابك جان ممنون از لطفت،
    من فكر كنم با توجه به نمرات پايين ليسانسش سه سال بايد بخونه تا بتونه از دانشگاه مك گيل ليسانس بگيره.
    دانشگاهى هم كه الان براى فوق ازش پذيرش بدون فاندداره يكى از دانشگاه هاى ايالتى امريكا هست كه ظاهرا رنك خيلى پايينى داره. چون اسمش تو هيچ كدوم از رنكينگ ها نيست!
    حالا در مجموع شرايط به نظرتون كدوم گزينه براشون مناسب باشه:

1-گرفتن ليسانس مجدد و اپلاى براى فوق در يك دانشگاه خوب.
    2-گرفتن فوق از دانشگاهى كه گفتم و اپلاى براى دكترا در يك دانشگاه متوسط.
    3-گرفتن فوق از دانشگاهى كه گفتم و اپلاى براى فوق در يك دانشگاه خوب.

ببخشيد كه اينقدر طولانى شد. ممنون ميشم اگر راهنمايى كنيد.

با توجه به اینکه باید زمان و پول زیادی رو برای لیسانس مجدد هزینه کنه من لیسانس مجدد رو توصیه نمی کنم . تازه اگر در طول این مدت نتایج مطلوبی رو کسب نکنه دوباره میره سر نقطه اول . به نظرم فوق بخونه بهتره .

ApplyAbroad Champion

سه سال برای یک لیسانس مجدد تقریبا یعنی دوباره لیسانس خوندن از اول. این رو دیگه خودش باید تعیین کنه. اگر تمام هدف درس خوندن در یک دانشگاه خیلی خوبه، شاید چاره‌ای جز گزینه‌ی اول نباشه، اما اگر زمان مهمه، من گزینه‌ی دوم رو پیشنهاد می‌کنم. یا حتی می‌شه به گرفتن فوق از دانشگاه فعلی و وارد شدن به بازار کار هم فکر کرد. گرفتن دکترا واقعا وقتی لازمه که طرف جدا بخواهد دنبال استاد دانشگاه شدن باشه، و گرنه برای ورود به صنعت چندان مهم نیست.
    به هر حال به نظرم بدترین گزینه، گزینه‌ی سوم و ترجیحا نباید طرفش رفت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)