صفحه 2 از 115 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1146

موضوع: آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

تا جایی که من فهمیدم تافل فقط یه requirment هست و این که بالا بیاری با اینکه حد مینیمم رو اورده باشی چندان فرقی نداره ولی GRE میتونه خیلی اثرش بیشتر باشه. بازم بقیه نظر بدن بهتره.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

اصلا نگران نباشین! من خودم توی سایت چند تا Univ به خصوص کانادا خوندم که معدل شرط هست ولی در صورتی که کمتر min باشه (15=B+) متقاضی ها باید proficiency شون رو در موارد دیگه prove کنن (مثل GRE TOEFL و یا یه CV و resume پر و پیمون!)
    مطمئن باشین با یه ترفند هایی مثل ارتباط با استاد و متقاعد کردنش راجع به خودتون همه چیز درست می شه.
    .Today's analysis is the tomorow's truths

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

حقیقتش من تا حالا ندیدم کسی apply کنه ولی به نتیجه نرسه. همونطور که بقیه هم میگن نگران نباش موفق میشی حتما
    شوپنهاور

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    تا جایی که من فهمیدم تافل فقط یه requirment هست و این که بالا بیاری با اینکه حد مینیمم رو اورده باشی چندان فرقی نداره ولی GRE میتونه خیلی اثرش بیشتر باشه. بازم بقیه نظر بدن بهتره.
    ولي اينجوري كه من فهميدم، تافل براشون اهميت بيشتري داره تا GRE . ولي توي GRE هم براي رشته هاي مهندسي بيشتر به نمره Quantitative نگاه ميكنن كه خوشبختايه ايرانيا اكثرا كامل ميگيرن.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.g
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    ولي اينجوري كه من فهميدم، تافل براشون اهميت بيشتري داره تا GRE . ولي توي GRE هم براي رشته هاي مهندسي بيشتر به نمره Quantitative نگاه ميكنن كه خوشبختايه ايرانيا اكثرا كامل ميگيرن.
    راستش منم تا چند روز پیش مثل شما فکر میکردم ولی از یکی از دوستام که آمریکا بود خواستم بره و از Graduate Advisor دانشگاهشون سوال کنه که چه فاکتورهایی مهمتر هست واسشون که درباره نمره زبان گفته بود تافل همین که مینیمم رو داشته باشه واسه ما کافی هست ولی باید نمره GRE خوبی داشته باشه هم Quantitative و هم Verbal اونوقت من تایید میکنمش و مدارکشو میدم سایر استادا تا نگاه کنن اگه به اون دانشجو نیاز داشتن بگیرنش. من خودم verbal رو بی خیال شده بودم ولی حالا میفهمم خیلی هم الکی نیست و کلا GRE رو یه امتحان کم اهمیت فرض میکردم و امیدوارم GRE کار دستم نده. به هر حال این دوست ما که خوشبختانه زبانش خوبه و نباید مشکلی داشته باشه. (بازم میگم دانشگاهها با هم فرق دارن و کلا apply قاعده خاصی نداره)
    شوپنهاور

ممنون از همه دوستان كه جواب دادن. راستش اونقدام روحيه‌ام پايين نيس بابا. شوخي كردم.
    راستش من الان بيشتر رو سوئد كار مي‌كنم. به خاطر اين بي‌خيال US و Ca شدم كه فكر مي‌كنم با اين معدل عمرن Fund بگيرم. خوب ميدونين كه بدون Fund هم كه نميشه رفت US‌ و كانادا. به نظرتون ممكنه Fund هم بگيرم؟ فكر مي‌كنين ديگه چه كشورهايي خوبه؟
    اما يه سنگي مي‌ندازم حالا.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

آره بابا چرا نگیری حداقل به استادها میل بزن رزومتو بده خدا رو چه دیدی شاید خوششون اومد بهت fund دادن. فقط تو رزومت مقاله ها و نمره زبان و این چیزا رو بالاتر بنویس و نقششونو پر رنگ تر بکن
    شوپنهاور

سلام
    منم یه همچین مشکلی دارم ;D. معدل لیسانس من 12.86 ولی معدل فوقم بدون تزم 15.11 می شه ولی بعضی دانشگاه ها برای بورسیه نوشتن معدل 16 به بالا با این حال فکر می کنید راهی باشه مثلا مقاله ای نمره زبان یا هر چیز دیگه ای :-\

Junior Member

سلام دوستان:
    من می خوام برای SFU در کانادا اقدام کنم. یه خورده هم داره دیر می شه. (مهلتش اول فوریه است). من در اروپا هستم و معدلم یه خورده کمتر از 7.5 از 10 ئه. البته این معدل کل نیست چون هنوز ترم آخرم تموم نشده و امتحانهای این ترم رو که بدم (که متاسفانه تاریخ اش بعد از پایان مهلت اپلای کردنه) با احتمال خوبی معدل کل ام میاد بالای هفت و نیم. توی سایت SFU گفته معدل حداقل 3 از 4 لازمه که واسه من میشه همین هفت و نیم (؟)
    حالا به نظرتون چکار کنم؟ اصلا ارزش داره که اپلای کنم یا نه؟ دو تا توصیه نامه خوب دارم، مقاله و اینها هیچی ندارم. سابقه کار حسابداری توی یک شرکت کوچیک دارم و در ضمن دارم از کارشناسی مهندسی (که الان می خونم) تغییر رشته می دم به فوق لیسانس اقتصاد (درSFU ). جی آر ای هم لازمه ولی هنوز امتحان ندارم.
    خواهش می کنم اونایی که تجربه بیشتر دارن حتما جواب بدن چون حسابی درمونده م که چیکار کنم، وقت هم داره می گذره
    پیشاپیش ممنون از جواب شما.
    ...<br />A man who wants something will find a way, a man who doesn&#39;t, will find an excuse

من فکر کنم خوب میشه اگه یه topic مخصوص معدل پایینها (مثلا زیر 15 یا 14) درست کنیم و توش تجربیاتمون و سایر فعالیتها و شرایطمونو برای جبران معدل (GRE , TOEFL, مقاله ,پایین بردن رنک دانشگاه مورد نظرمون! و ...) درج کنیم.
    منم خودم خیلی گیر معدلم و مرددم. نمیدونم آخرش چی به سرم میاد!
    در واقع میگم یه DATABASE ایجاد کنیم مخصوص معدل پایین ها.

اصلا اگه یه قسمت رو به افراد مشکل دار(کمبود دار)! (GPA ,GRE ,TOEFL و ... کم!) اختصاص بدیم خیلی اطلاعاتمونو مرتب میکنه و تازه با امثال خودمون که موفق شدن آشنا میشیم.
    نظرتون چیه؟
    این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)