صفحه 3 از 115 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1146

موضوع: آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط *alireza*
    من فکر کنم خوب میشه اگه یه topic مخصوص معدل پایینها (مثلا زیر 15 یا 14) درست کنیم و توش تجربیاتمون و سایر فعالیتها و شرایطمونو برای جبران معدل (GRE , TOEFL, مقاله ,پایین بردن رنک دانشگاه مورد نظرمون! و ...) درج کنیم.
    منم خودم خیلی گیر معدلم و مرددم. نمیدونم آخرش چی به سرم میاد!
    در واقع میگم یه DATABASE ایجاد کنیم مخصوص معدل پایین ها.

اصلا اگه یه قسمت رو به افراد مشکل دار(کمبود دار)! (GPA ,GRE ,TOEFL و ... کم!) اختصاص بدیم خیلی اطلاعاتمونو مرتب میکنه و تازه با امثال خودمون که موفق شدن آشنا میشیم.
    نظرتون چیه؟
    پیشنهاد خیلی خوبیه ولی به شرطی که دوستانی که با داشتن این کمبود(!) ها اقدام کردن و جواب پذیرش/عدم پذیرششون مشخص شده بیان تجربیاتشونو بگن. من خودم چون امید به پذیرش با "فاند" از SFU نداشتم و بدون فاند هم احتمال ویزا نگرفتن زیاد میشه کلاً SFU رو که تو پست بالایی گفته بودم بی خیال شدم.
    این که من و دوستان دیگه که هنوز جواب پذیرششون نیومده بیایم بگیم وضعیت مون چطوره کمکی نمی کنه. شما دعا کن من اینهایی رو که اپلای می کنم پذیرش بگیرم، خودم چند ماه دیگه -که نتایج معلوم شد- میام دیتابیس رو افتتاح می کنم
    ...<br />A man who wants something will find a way, a man who doesn&#39;t, will find an excuse

این که من و دوستان دیگه که هنوز جواب پذیرششون نیومده بیایم بگیم وضعیت مون چطوره کمکی نمی کنه. شما دعا کن من اینهایی رو که اپلای می کنم پذیرش بگیرم، خودم چند ماه دیگه -که نتایج معلوم شد- میام دیتابیس رو افتتاح می کنم
    درسته منم بیشتر منظورم همینه ولی حالا تا پذیرشو بدن میشه اگه کسی رو میشناسیم بگیم تا یه امیدی حداقل داده باشیم!
    من خودم با این شرایط از پاریس گرفته ام ولی رنکش ظاهرا پایینه:
    BS. GPA: 13.44!!! till now,
    GRE: 800-420-3.0
    TOEFL 640-3.5 writing
    and a fairly good CV
    but no published paper
    خوب این از مراسم افتتاحیه!
    این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

Junior Member

من خودم موقع اپلای با این معدل مزخرف لیسانسم خیلی مشکل داشتم. هنوزم رو اعصابمه بعضی وقتها. من لیسانس پلی تکنیک بودم با معدل 14 تموم کردم فوق رفتم جای دیگه شد 15.5. با دو تا ISI خوب و یه 4-5 تا کنفرانس این ور و اونور (تو رشته هایی مثل برق فکر کنم کنفرانس ها مهم باشن ولی تو م. شیمی فکر کنم کشکه چو مقاله دادن مثل آب خوردنه) و 630/4.5 و 780/460/2.5 و الان دارم آمریکا PhD می خونم. از اروپا و کانادا هم پذیرش داشتم (با فاند). با یکی از استادای دپارتمانمون صحبت می کردم در مورد پذیرش می گفت (بر خلاف تصور قدیم خودم) معدل لیسانس مهمتر از فوقه! چون تو فوق همه می دونن که کار اصلی تحقیقه و نه درس خوندن. تعداد و حجم کاری درسها هم کمتره. تو لیسانس هست که طرف مبانی موضوع رو یاد می گیره. حالا اگه تغییر زیادی تو معدل دیده بشه دو حالت داره : یا دانشگاه دوم چرند بوده (اینا اصلا نمی دونن کی به کیه تو ایران! خیلی هنر کنن تهران و شریف رو می شناسن) یا اینکه طرف واقعا عوض شده که در این صورت باید این تغییر تو بخشهای دیگه رزومه (تافل، جی آر ای و مقالات) دیده بشه که نشون بده طرف واقعا کار کرده.
    حالا همه اینها چیزهایی هست که با دو دو تا چهارتا می شه بهشون رسید یا حدس زد. تا جایی که من تو فرآیند اپلای دیدم، پارامترهای دیگه خیلی بیشتر می تونن تاثیر داشته باشن. مثلا همین استادمون می گفت این که قبلا یه ایرانی تو اون دانشکده بوده باشه و سابقه خوبی ایجاد کرده باشه یا یه استاد ایرانی اونجا باشه (که خوب تابلو ه خیلی فرق می کنه، مثل همین استاد دپارتمان ما) خیلی تاثیر داره به طوری که خیلی راحت از اون دانشجوی ایرانی قبلی ممکنه در مورد کسایی که جدید از ایران اپلای می کنن نظر بخوان. ولی وقتی طرف هیچ شناختی از ایران نداشته باشه، حتی با یه رزومه در حد استنفورد هم ممکنه مثل هلو طرف رو رد کنن. خیلی راحت یارو می گه کجا ایران؟ ها؟ یه آمریکایی یا آخرش هندی چینی می گیره خودشو راحت می کنه. بنابراین اگه استاد می شناسین، دانشجو می شناسین یا یه طوری مخ کسی رو می تونین بزنین شانس پذیرشتون بالا می ره. ضمنا فکر می کنم واضح باشه که با این معدل ها نباید خیلی هم به دانشگاه های اون بالا مالا ها (10 تای اول) فکر کنین. چون اینجا معدل خوب لیسانس خیلی راحته. یعنی همون کسی که ایران معدلش (به هر دلیلی : لج بازی استاد یا دل درد سر جلسه یا خیلی ساده تنبلی بعد از کنکور) شده مثلا 2.2 اینجا حتما می تونسته خیلی راحت 3-3.5 بگیره.

Junior Member

آره، پلی تکنیک کم نمره می دن. ورودیهای ما که نفر اول 16 هه.

Junior Member

فراموش کردم بگم من خودم م. شیمی می خونم.

نگو پلی تکنیک بگو مصیبت وضعیت معدلهامون تعریفی نداره البته لیسانس؛ بچه هایی که الان دارن تو پلی تکنیک فوق می خونن معدلها برعکس جاهای دیگه اس یعنی خیلی بهتره....منم می ترسم
    The important thing is not to stop questioning

آره پلی تکنیک خیلی وضعیت نمره هاش بده.بجای این همه اعتراضای سیاسی که انجام میدن بهتره یه ذره هم رو این موضوها اعتراض کنیم.

سلام به دوستان هم درجه...این همه شما از نمره دادن پل یم یگین من از علم وصنعت چی بگم؟؟؟؟ ما بچه هامون رسمن جون می کنن...امتحانامونم که عذاب علیم...منم به شرح زیرم:

BS,GPA:15.06
    IBT:90,Speaking :27
    one paper and one iranian patent(in preparation
    fairly good CV
    nice Rec. letters
    چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد<br />چه نکوتر آنکه مرغی ز قفس پریده باشد

آخه موضوع همینه من بیچاره لیسانس پلی تکنیک بودم فوق هم علم و صنعت هر دوتاشم اوضاع معدلمو خراب کرده موندم چی کار کنم؟ البته به جز معدل رزومه نسبتا خوبی دارم...امیدوارم بهم fund بدن
    The important thing is not to stop questioning

آقای zagurit واقعا خسته نباشید . این ارسالتون در حد یه کتاب توپه!

قبلا یه پست داک ایرانی داشت
    اینو فقط نفهمیدیم یعنی چه. ;D

بازم تشکر از این اطلاعات مفیدی که دادید

این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)