صفحه 4 از 115 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1146

موضوع: آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

شرمنده. عوض کردن زبان موقع فارسی نوشتن یه کم سخته، منم تنبلی کردم حواسم نبود.
    Post Doc : فکر کنم حالا که انگلیسیش رو نوشتم روشن باشه. منظور همون چیزیه که تو ایران شاید به اسم "فوق دکتری" بشناسنو یعنی شما دکتری رو که گرفتی می ری پیش یه استاد دیگه "شاگردی" می کنی تا چم و خم کار رو یاد بگیری و بتونی بعدش استاد شی.

Senior Member

حداقل امیدوارم در مورد کانادا حرفتون درست نباشه!!!
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

kaveee
    Guest

آقا ، من در حد مرگ سر این پایین بودن معدلم عذاب می کشم (13) . توی 4 ترم آخر هم معدلم بالا نبوده . مقاله هم نداشتم . پروژه پایانی هم نداشتم . استاد ها هم ریکامند بهم نمیدن احتمالا چون دو سالی هست که ندیدمشون ( چون سربازی بودم) . حالا 1 نفر پیدا نمیشه که ما رو به گرفتن پزیرش امیدوار کنه ؟ یادم رفت بگم که پول آنچنانی هم ندارم و متاسفانه بابام هم پولدار نیست !!
    حالا چی کار کنم ؟ برای MS اقدام کنم یا BS ؟ اصلا میشه ؟ فکر کنید من برادرتون ، خدایی خودتون رو بذارید جای من و بگید چی کار کنم ؟ انقدر توی گروه می مونم که 1 جواب خوب بگیرم و یکی راهنماییم کنه
    ممنون از همگی

دوست عزیز سلام
    همیشه یک راهی هست. شما سوالتون خیلی کلی هست و شرایطون باید شفاف تر بشه؟ آیا امتحان GRE دادید ؟ نمره زبانتون چند هست؟ آیا سابقه کار متناسب با رشتتون دارید؟ توصیه نامه همیشه از اساتید نیست بلکه بعضی جاها از کارفرما هم توصیه نامه قبول می کنند! البته این موارد 100% نیست. اما در بعضی موارد دیده شد. برای کجا می خواهید اقدام کنید من کسی را می شناختم با معدل شما اما مقاله داشت که از چالمرز!!پذیرش گرفت. ناامید نشید فقط روی شرایطی که می تونید تغییر توش اعمال کنید سعی کنید جبران مافات کنید.
    ان شاالله که کار همون درست بشه
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

آقا جان:منظورت از اينكه ميگي اينقدر مي مونم تا جواب اميدوار كننده بگيرم چيه؟مگه تو فروم پذيرش ميدن؟؟؟!!!!
    جاي هيچ نگراني نيست.شما ممكنه(ممكنه)نتوني واسه دانشگاههاي خوب پذيرش بگيري،ولي دانش گاههاي با rank پايينتر احتمال پذيرشت زياد تر ميشه.اين بستگي داره به رشته اي كه درس خوندي و نمرات دروس تخصصيت.رو تافل وقت زياد بذار كه تا حدودي نمره اون امتحان مي تونه نقش مهمي برات بازي كنه.يادن نره apply هيچ قانون مشخصي نداره و هميشه اميدوار باش.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

ApplyAbroad Champion

والا اگر SoP رو همین جوری که این پیغام رو نوشتی، بنویسی بعید می‌دونم بهت پذیرش بدن!
    شما که وضعیت مالیت خیلی خوب نیست، فکر BS رو نکن، چون در اون صورت باید همه‌ی پولت رو خودت بدی و ساپورت مالی گرفتن برای BS بی‌معنیه.
    توصیه‌هایی که بچه‌ها کردن به نظر خیلی خوبه. سعی کن حتما نمره TOEFL و GRE خیلی خوبی بگیری. به خصوص GRE خیلی مهمه. امسال که گذشته و باید برای سال دیگه اقدام کنی. اگر بتونی در این یک سال مقاله هم بدی که باز شانست رو خیلی بالاتر می‌بری. زیاد هم طرف دانشگاه‌های خیلی خوب نرو.

یک راه حل دیگه که شاید موثرتر باشه اینه که از ایران فوق‌لیسانس با معدل بالا بگیری و تا حدی معدل لیسانست رو جبران کنی. ضمن این که این جوری برای PhD می‌تونی اقدام کنی و شانس گرفتن ساپورت مالی خیلی بیشتره. از لیسانس هم می‌شه مستقیم برای PhD اقدام کرد، ولی به خاطر معدل پایین شما یک مقدار پذیرش گرفتن سخته.

Senior Member

به نظر می رسه گرفتن فوق تو ایران بهترین راهه. چون فرصت برای چاپ مقاله هم داری.

نگفتی... از کدوم دانشگاه بودی؟
    راه، همان است که تو می‌روی.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

منم با بابک موافقم ...
    مصمئنآ شما توی هر چیزی مشکل داشته باشین توی SOP نوشتن هیچ مشکلی که ندارین هیچ تازه می تونین کلی هم بقیه رو راهنمایی کنین ! ;D
    منم می گم بشین اینجا فوق بخون بعد اپلای کن ...
    اینطوری شرایط اپلای کردن خیلی خاص می شه و شاید پولت رو هم یه جورایی بریزی دور ...
    اما اگه فوق رو اینجا بخونی ، هم فرصت قبول شدن توی یه دانشگاه خوب داخلی رو داری ، هم معدل و زبانت رو ببری بالا و از همه مهمتر مقاله هم چاپ کنی ...
    بچه های لیسانس خیلی کم می شه که بتونن یه مقاله درست و حسابی چاپ کنن ولی توی فوق اگه راهش رو یاد بگیری زیاد کار سختی نیست ... استادا هم جدیت می گیرن ..
    مشکل سربازی هم که دیگه نداری ... اگه ارشد رو بخونی می تونی سال آخر درست برای ارشد باز اپلای کنی ...
    بورس واسه BS که اصلآ فکر نمی کنم باشه ... حداقل من نشنیدم بخاطر درسای دبیرستان کسی رو بورس کنن ...

kaveee
    Guest

اول اینکه ممنون از وقتی که گذاشتید ، اصلا فکر نمی کردم کسی جواب بده ! واقعا ممنون
    حقیقتش من قصد ندارم فوق رو اینجا بخونم . و هنوز تافل و جی آر ای ندادم . نمره های تخصصیم هم بالا نیست متاسفانه . از دانشگاه زنجان در رشته عمران فارق التحصیل شدم (سراسری) .در طول سربازی هم در رابطه با رشته ام کار کردم . ولی می تونم وقت بزارم برای مقاله ، اگر بدونم که به نتیجه میرسه حتما هم اینکار رو می کنم !
    حالا چی کار کنم بهتره ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)