صفحه 6 از 115 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1146

موضوع: آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

به جای اینکه رو مقاله وقت بذاری برو رو جی آر ای. یا همون حرف اول من. برو مالزی بعد واسه دکترا به آمریکا و کانادا.
    این راه دوم یه تصمیم قاطع می خواد که نری فوقتو مالزی بگیری بعد دکترا رو بیخیال شی برگردی ایران. از الان باید تصمیم بگیری و فوقتو هم توپ کار کنی و معدل خوب نمره خوب مقاله خوب. این یه مزیت هم داره اونم اینکه این دو سالی خودتو محک میزنی می بینی خارج بمون هستی یا نه؟
    مطمین نیستم دانشگاهای خوب مالزی بهت فاند بدن ولی با پول خودت به راحتی پذیرش میگیری. خرج مالزی هم خیلی زیاد نیست. با استاداشون تماس بگیر آدمای خوبین.

kaveee
    Guest

ممنون از جواب هاتون و وقتی که گذاشتید
    نتیجه ای که من در کل گرفتم این بود که این 3 فاکتور می تونه GPA پایین رو تحت الشعاع قرار بده :
    1- TOEFL بالا (600)
    2- GRE بالا ( 500in verbal)
    3-مقاله قابل قبول
    درسته ؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveee
    ممنون از جواب هاتون و وقتی که گذاشتید
    نتیجه ای که من در کل گرفتم این بود که این 3 فاکتور می تونه GPA پایین رو تحت الشعاع قرار بده :
    1- TOEFL بالا (600)
    2- GRE بالا ( 500in verbal)
    3-مقاله قابل قبول
    درسته ؟
    به نظر من تاثیر GRE بیشتر از TOEFL هست. به هر حال در کل این ۳ تا فاکتوری که گفتی می‌تونه تا حدی تاثیر معدل پایین رو کم کنه.

Junior Member

سلام.
    معدل 14.7 دانشگاه دولتی شهرستان...امیدی هست به نظر شما؟؟
    البته بخش اعظم این کمبود معدل مربوط به دروس عمومی هست...مثلاً معارف 1و 2 هردو 12، اخلاق 14 ، متون 13، ادبیات 13، ....

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

برای business school ها که با استاد نامه نگاری معنی نداره کار سختتره !
    همه حرفا رو باید توی CV فوق فوقش SOP بزنیم ...

بابا داستان من اینقدر پیچیدست که آخر خودم به این نتیجه رسیدم که بی خیال بشم ...
    1. لیسانس مهندسی نرم افزار - تهران جنوب - معدل 14
    2. ارشد - finance - دانشگاه تهران - حوالی 18

حالا من بخوام Finance دکتری اپلای کنم ، بیابید پرتقال فروش را !!!
    رشته لیسانس که غیرمرتبط ... دانشگاه ارشد که معروف تر ! ... رشته ارشد مربوط ... معدل لیسانس افتضاح ! ...

راستی راه حلی که اردیبهشت بهم گفت هم خیلی خوبه ! ... بعضی از دانشگاه ها 60 credit آخر رو هم قبول دارن ... من حساب کردم اومد بالای 16.5 ... اون رو بنویسین توی CV ! ... بعد که مدارک رو می فرستید خدا بزرگه ! ;D

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zagurit
    اینا اصلا نمی دونن کی به کیه تو ایران! خیلی هنر کنن تهران و شریف رو می شناسن
    آقا اگه واقعا اینجوریه که اونجا از دانشگاهای ایران شناخت ندارن ما بریم پیام نوری چیزی یه مدرک دیگه با معدل بالا بگیریم. موافقید؟
    بهترین راه برای پیش بینی آینده، ساختن آن است.

Junior Member

این جمله خارج از context ه خودش غلطه (جمله منقول از من). منظور اینجا حالت عمومی هست، تو یه دانشگاه معمولی (=> احتمال ضعیف داشتن ایرانی، در مقایسه با یه دانشگاه سطح بالا که معمولا یه سابقه از ایرانی داشته). متاسفانه این وسط یه پست طولانی تر بوده که منتقل شده : http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,2927.0.html
    مسلما توی دوستان خودتون مثال نقض جمله بالا اینقدر زیاده که لازم نیست من مثال بزنم. اگه اینجوری بود من خودم (پلی تکنیک) الان اینجا نبودم. وقتی یه نفر سابقه تو یه دانشگاه ایجاد کنه(استاد، دانشجو،پست داک) وضعیت خیلی عوض می شه. حتی من از یه استاد ایرانی (قابل اعتماد، فول پروفسور) اینجا شنیدم که گاهی براش از دانشگاههای دیگه نامه میزنن در مورد دانشجو های ایرانی نظر می خوان.
    در نهایت هم بگم به نظر من مهم اینه که شما تصمیمتو بگیری بری، نمی شه نداریم موفق باشی.

Junior Member

مرسی کلی روحیه گرفتم
    منم معدل کارشناسی ام 12.5 هست
    ارشدم هم حدودای 16 میشم
    دلیلش رو هم خودتون بهتر از من می دونید
    من خودم رو آدم بی سواد یا خنگی نمی دونم
    این سیستم آموزشی مشکل داره
    به هر حال باید راهی باشه که بشه اون وری ها رو قانع کرد این نمره ها حق ما نبوده
    راستی پایان نامه چقدر مهمه به نظرتون؟
    برداشت کلی من اینه که مقاله و جی مت و تافل می تونه تا حد زیادی قضیه رو جبران کنه؟
    نظر شما چیه؟

سلام
    اميدتونو هيچ وقت از دست ندين!
    با تافل و GRE خوب ميشه معدل را تا حدودى اثرش را كم كرد
    من خودم يه نامه هم نوشتم و توضيح دادم كه معدل در دانشگاهمون پايين هست و مدارك رسمى هم براشون فرستادم (TRANSCRIPT كه توش معدل دانشگاه هم اومده بود) و روى اون توضيح دادم

از فرانسه و آمريكا 5 تا (به تعبيرى 6 تا!) پذيرش, يكيش با 2 سال اعتبار (از آمريكا)! و 1 REJECT گرفتم.
    دعا كنيد يكيشون كه داره براى FUND بررسى ميكنه بهم بده!
    راستى CV تون رو هم قوى كنيد
    RECOMMENDATION خوب رو هم ازش غافل نشيد! از استادتون خواهش كنيد كه بنويسه كه شما بهتر از معدلتون هستيد!

موفق باشيد
    این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط hojat61

1. به هر حال باید راهی باشه که بشه اون وری ها رو قانع کرد این نمره ها حق ما نبوده
    2.راستی پایان نامه چقدر مهمه به نظرتون؟
    3.برداشت کلی من اینه که مقاله و جی مت و تافل می تونه تا حد زیادی قضیه رو جبران کنه؟
    1. و خداوند SOP را آفرید ! ... تنها جایی که شما می تونین از شرافت و استعدادهای پنهانتون دفاع کنین .. .. خیلی کامل هم بچه ها راجع به اینکه چی بنویسین و اینا صحبت کردن ... کلی تاپیک با همین مضمون هست که باید همش رو بخونین ...
    2. پایان نامه اهمیتی که داره اینکه می تونین ازش مقاله در بیارین ... هر چی توی موضوعی انتخاب می کنین بیشتر این نکته رو بهش توجه کنین برای مقاله در اووردن از پایان نامه راحتترین ... مثلآ من از همین اول رفتم با استاد سنگا رو وا کندم که من دارم این موضوع رو انتخاب می کنیم که فقط از توش مقاله در بیارم .. اگه در نمی آد بی خود وقت نذارم روش ...
    3. تافل یه مینیمم داره ... بالاتر بشین چیزه خاصی نیست ... مگه اینکه بترکونین ... در حد بالای 110 ! ... اما GRE , GMAT خیلی اثر خوبی دارن و اگه این ها رو بالا بشین خیلی از معدلتون رو پوشش می ده ... ... حتی اگه اون رو عالی بگیرین اصلآ محو می کنه معدلتون رو ! ... و مقاله هم موثره ...

پ . ن : یه توضیحی بدم : شما با این معدل و خودم با معدل 14 دیگه نباید انتظار دانشگاه های خیلی تاپ رو داشته باشیم ... یعنی خودم که زیر rank بیست دوتا بیشتر برنامه ندارم اپلای کنم ... بالاخره یه ذره سطح توقعات رو هم باید متناسب کرد .. ...

یه نصیحت اینکه زیاد به چیزی که دیگه نمی تونین کاریش کنین فکر نکنین ... انرژیتون رو بذارین روی نمرات و آیتم هایی که هنوز روش قدرت تغییر دارین ...

موفق باشین ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)