صفحه 65 از 115 نخستنخست ... 15555657585960616263646566676869707172737475 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 1146

موضوع: آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

Senior Member nima_AA آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza_so نمایش پست ها
    سلام
    من تازه عضو شدم...
    من لیسانس دانشگاه آزاد زنجان-رشته نرم افزارمعدل 12.5
    تافل 105
    دلف b1
    2سال سابقه کار
    اما ظاهرا شانسی ندارم تو اروپا
    رشته مرتبط با مدیریت می خواستم
    نمیدونم چیکار کنم واقعا..برای اروپا حتی با درصد خیلی پایین..کجا شانس دارم که رایگان باشه یا با شهریه پایین؟
    سپاسگزارم
    اگر شهریه برات مهمه به نظر من از جواب به سوال برس یعنی ببین چه کشورهایی رایگان هست یا تخفیف داره بدش چه رشته هایی به شما میخوره بدش شرایط پذیرش چیه ؟

در ضمن شما یک برگ برنده داری و اونم اینه که نمره زبانت عالیه
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

Junior Member

سلام.من دانشجو ازاد رشته مواد هستم ومعدلم حدود 13 .به نظر شما بهترین گزینه با توجه به نمره 6 ایلتس که دارم برای من چه است؟
    ایا میتونم در رشته MBAبرای master از یکی از دانشگاه های ارویا یذیرش بگیرم.ترجیحا با فاند

Junior Member Atib آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software-Engineering/Alzahra

دوستان منظور از semester یا quarter توی این جمله واسه معدل چیه؟
    have a grade point average (GPA) of at least 2.7 for the last 60 semester units (90 quarter units) attempted
    بعد من مثلا من شنیدم میگن 60credits منظور از credit چی میشه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین.
    Formula for success: rise early, work hard, strike oil
    J. Paul Getty

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering-IUT

سلام دوستان.
    به خاطر معدل خیلی پایینم بچه ها گفته بودن پذیرش خوبی نمیتونی بگیری تا این تاپیک رو پیدا کردم.شرایطم رو میگم.اگه دوستان نظری داشتن بدن لطفا.
    من لیسانس مکانیک صنعتی اصفهان با معدل 12.6
    10 سال سابقه کار مرتبط صنعتی و مدیریتی(از سال اول دبیرستان کار فنی میکردم.تراش،فرز،جوش و ... مسلطم).چندتا از نرم افزارهای مکانیکو در حد معمول بلدم.چندتا ثبت اختراع دارم.عضو بنیاد نخبگان ایران هم هستم.
    چندتا پروژه کار کردم .مقاله ندارم اما اگه خدا بخاد شاید دادم.نمره زبان هنوز هیچی ندارم
    نمیدونم دقیقا چرا ولی شاید به خاطر کار کردن توی صنعت علاقه ی زیادی دارم فوق رو توی المان بخونم.
    توی فروم بچه ها گفته بودن با جی ار ای میشه معدل رو تا حدودی پوشش داد.
    اما تا اینجا که من میدونم المان و کلا اروپا روی جی ار ای حساب زیادی نمیکنه.حالا با این تفاسیر خوشحال میشم تجربیات و نظراتتونو بشنوم

نقل قول نوشته اصلی توسط haadi نمایش پست ها
    سلام.من دانشجو ازاد رشته مواد هستم ومعدلم حدود 13 .به نظر شما بهترین گزینه با توجه به نمره 6 ایلتس که دارم برای من چه است؟
    ایا میتونم در رشته MBAبرای master از یکی از دانشگاه های ارویا یذیرش بگیرم.ترجیحا با فاند
    برای mba باید حداقل این 2 تا رو اماده کنی بعد به فکر باشی................ ایلتس 6.5 حداقل و امتحان GMAT که برای دانشگاه های خوب حداقل 700
    . « آنتونی رابینز »

نقل قول نوشته اصلی توسط m_gholami70 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    به خاطر معدل خیلی پایینم بچه ها گفته بودن پذیرش خوبی نمیتونی بگیری تا این تاپیک رو پیدا کردم.شرایطم رو میگم.اگه دوستان نظری داشتن بدن لطفا.
    من لیسانس مکانیک صنعتی اصفهان با معدل 12.6
    10 سال سابقه کار مرتبط صنعتی و مدیریتی(از سال اول دبیرستان کار فنی میکردم.تراش،فرز،جوش و ... مسلطم).چندتا از نرم افزارهای مکانیکو در حد معمول بلدم.چندتا ثبت اختراع دارم.عضو بنیاد نخبگان ایران هم هستم.
    چندتا پروژه کار کردم .مقاله ندارم اما اگه خدا بخاد شاید دادم.نمره زبان هنوز هیچی ندارم
    نمیدونم دقیقا چرا ولی شاید به خاطر کار کردن توی صنعت علاقه ی زیادی دارم فوق رو توی المان بخونم.
    توی فروم بچه ها گفته بودن با جی ار ای میشه معدل رو تا حدودی پوشش داد.
    اما تا اینجا که من میدونم المان و کلا اروپا روی جی ار ای حساب زیادی نمیکنه.حالا با این تفاسیر خوشحال میشم تجربیات و نظراتتونو بشنوم
    دوست خوبم برای اینکه وقتت تلف نشه و نتیجه مطلوب بگیری حتما باید نمره زبان مناسب را بدست بیاری که برای فوق حداقل رو 6.5 ایلتس حساب کن ......بعدشم رو مواردی که بتونه معدلتو جبران کنه مثل مقاله ,سابقه کار و رزومه خوب البته شرایط تو هر رشته فرق میکنه برای مثال در یک رشته سابقه کار بسیار پر اهمیت هستش در رشته دیگه سابقه کمتر اهمیت ...حتما پیشنیازهای رشته مورد نظرتو از سایت دانشگاه نگاه کن و خودتو اماده کن.....موفق باشی
    . « آنتونی رابینز »

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_AA نمایش پست ها
    دوست خوبم برای اینکه وقتت تلف نشه و نتیجه مطلوب بگیری حتما باید نمره زبان مناسب را بدست بیاری که برای فوق حداقل رو 6.5 ایلتس حساب کن ......بعدشم رو مواردی که بتونه معدلتو جبران کنه مثل مقاله ,سابقه کار و رزومه خوب البته شرایط تو هر رشته فرق میکنه برای مثال در یک رشته سابقه کار بسیار پر اهمیت هستش در رشته دیگه سابقه کمتر اهمیت ...حتما پیشنیازهای رشته مورد نظرتو از سایت دانشگاه نگاه کن و خودتو اماده کن.....موفق باشی
    ممنون نیما جان.من مشکلم همینجاس که شما گفتی.تصمیمم قطعیه برای اپلای کردن ولی خیلی بچه ها توی دلمو خالی کردن.
    خیلیا میگفتن چون معدل کمه بقیه چیزا اهمیتی نداره.نظرات بچه هارو که توی این تاپیک خوندم که نوشته بودن اگه جی ار ای خوب داشته باشی و رزومه ی خوب و ... معدل خیلی پوشش داده میشه.
    اما من نمیدونم این رزومه ای که نوشتم چیز به درد بخوری توش هس یا نه.و اینکه میتونه این حرفها برای آلمان هم درست باشه ؟
    ممنون

Junior Member

ممنون نیما جان.من مشکلم همینجاس که شما گفتی.تصمیمم قطعیه برای اپلای کردن ولی خیلی بچه ها توی دلمو خالی کردن.
    خیلیا میگفتن چون معدل کمه بقیه چیزا اهمیتی نداره.نظرات بچه هارو که توی این تاپیک خوندم که نوشته بودن اگه جی ار ای خوب داشته باشی و رزومه ی خوب و ... معدل خیلی پوشش داده میشه.
    اما من نمیدونم این رزومه ای که نوشتم چیز به درد بخوری توش هس یا نه.و اینکه میتونه این حرفها برای آلمان هم درست باشه ؟
    ممنون
    ببینید اپلای یک پروسه بسیار سنگین و انرژی بره. برای همین حتی کسایی که این پروسه رو انجام دادن از خیلی از ریزه کاری هاش مطلع نیستند و راهنمایی هاشون فقط برای یک همفکری مناسبه.طبیعی هم هست.چند هزار دانشگاه توی سرتاسر دنیا هست که هر کدوم سیاست ها و قوانین خاص خودشون رو دارن و به یک چیزهایی اهمیت می دن.برای مثال شاید اگر شما زبان آلمانی هم در کنار انگلیسی بلد باشید شرایطتون برای اخذ پذیرش از آلمان بهتر از کسی با معدل 15 باشه.ویا شاید یک دانشگاهی شهریه اش بیشتر از بقیه باشه و ظرفیتش پر نشه.پس اگر اپلای کنید قبولتون کنه.یک کار دیگه که شانستون رو خیلی بالا می بره ارتباط با هیئت علمی دانشگاه مقصده.مسلما کسی که با دو تا استاد قبل اپلایش صحبت کرده و نظرشون رو جلب کرده شرایطش خیلی بهتر از کسیه که همین جوری یه فرم پر کرده و حتی اسم استادای رشته اش رو هم نمی دونه.در این پروسه حتی زمان اپلای کردن شما هم بسیار بسیار مهمه.هر دانشگاهی برای پرکردن ظرفیتش از یک تاریخ خاص شروع به گرفتن پذیرش می کنه و پذیرش تا یک مدتی بازه.طبیعتا اگر شما جزو چند نفر اولی باشید که اپلای کرده برای دانشگاه ، دانشگاه پیش خودش می گه خب حالا من 120 نفر توی این رشته ظرفیت دارم یکدونه دانشجو کمتر و بیشتر مهم نیست پس با احتمال زیاد می پذیرتتون.ولی اگر نزدیک به ددلاین ها اپلای کنید دانشگاه ها سعی می کنند فقط بهترین دانشجوها را بپذیرند و 10 ، 20 تا ظرفیت باقی مانده را به نحو احسن و رقابتی پر کنند پس شانس گرفتن پذیرش برای شما پایین میاد.به علاوه ریکام های استاداتون بسیار مهمه.حتی برای بعضی دانشگاه ها مهمتر از معدلتون.پس اگر اساتید به شما توصیه نامه های علمی قوی بدند جبران معدلتون می شه.برای مثال استادتون اگر شخصا ایمیل بزنه و شما را توصیه کند خیلی فرق می کند تا اینکه همین جوری زیر یک کاغذ امضا کند و به شما بدهد.به علاوه دانشگاه های خوب معمولا کل پکیج شما را مطالعه می کنند.پس حتی اگر توی محله تون هم یک آزمونی داده باشید و توش رتبه اورده باشید ، براشون مهم و ارزشمنده چه برسد به اینکه در یک آزمون بین المللی معتبر مثل GRE نمره ی خوبی کسب کرده باشید.کی میگه مهم نیست.اتفاقا خیلی هم نمره اش مهمه.حتی اگر نمره تان معمولی هم شده باشد صرف اینکه در این آزمون شرکت کرده اید برای دانشگاه ارزشمنده و شانستون رو زیاد می کنه. پارامتر ها خیلی زیاده و فقط یکی از این پارامتر ها معدله

به هر حال من تا حالا کسی رو ندیدم که واقعا دنبالش رو بگیره و به نتیجه نرسه.من دوست دوستم با معدل 12 دانشگاه آزاد با یک رزومه خیلی ضعیف از آمریکا بعد 70 تا اپلیکیشن پذیرش گرفت! 2 سال کارش اپلیکیشن پرکردن بود. پس اگر واقعا تصمیمت رو گرفتی برو دنبالش به نتیجه می رسی

موفق باشی
    ویرایش توسط arix : March 2nd, 2012 در ساعت 01:08 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arix نمایش پست ها
    ببینید اپلای یک پروسه بسیار سنگین و انرژی بره. برای همین حتی کسایی که این پروسه رو انجام دادن از خیلی از ریزه کاری هاش مطلع نیستند و راهنمایی هاشون فقط برای یک همفکری مناسبه.طبیعی هم هست.چند هزار دانشگاه توی سرتاسر دنیا هست که هر کدوم سیاست ها و قوانین خاص خودشون رو دارن و به یک چیزهایی اهمیت می دن.برای مثال شاید اگر شما زبان آلمانی هم در کنار انگلیسی بلد باشید شرایطتون برای اخذ پذیرش از آلمان بهتر از کسی با معدل 15 باشه.ویا شاید یک دانشگاهی شهریه اش بیشتر از بقیه باشه و ظرفیتش پر نشه.پس اگر اپلای کنید قبولتون کنه.یک کار دیگه که شانستون رو خیلی بالا می بره ارتباط با هیئت علمی دانشگاه مقصده.مسلما کسی که با دو تا استاد قبل اپلایش صحبت کرده و نظرشون رو جلب کرده شرایطش خیلی بهتر از کسیه که همین جوری یه فرم پر کرده و حتی اسم استادای رشته اش رو هم نمی دونه.در این پروسه حتی زمان اپلای کردن شما هم بسیار بسیار مهمه.هر دانشگاهی برای پرکردن ظرفیتش از یک تاریخ خاص شروع به گرفتن پذیرش می کنه و پذیرش تا یک مدتی بازه.طبیعتا اگر شما جزو چند نفر اولی باشید که اپلای کرده برای دانشگاه ، دانشگاه پیش خودش می گه خب حالا من 120 نفر توی این رشته ظرفیت دارم یکدونه دانشجو کمتر و بیشتر مهم نیست پس با احتمال زیاد می پذیرتتون.ولی اگر نزدیک به ددلاین ها اپلای کنید دانشگاه ها سعی می کنند فقط بهترین دانشجوها را بپذیرند و 10 ، 20 تا ظرفیت باقی مانده را به نحو احسن و رقابتی پر کنند پس شانس گرفتن پذیرش برای شما پایین میاد.به علاوه ریکام های استاداتون بسیار مهمه.حتی برای بعضی دانشگاه ها مهمتر از معدلتون.پس اگر اساتید به شما توصیه نامه های علمی قوی بدند جبران معدلتون می شه.برای مثال استادتون اگر شخصا ایمیل بزنه و شما را توصیه کند خیلی فرق می کند تا اینکه همین جوری زیر یک کاغذ امضا کند و به شما بدهد.به علاوه دانشگاه های خوب معمولا کل پکیج شما را مطالعه می کنند.پس حتی اگر توی محله تون هم یک آزمونی داده باشید و توش رتبه اورده باشید ، براشون مهم و ارزشمنده چه برسد به اینکه در یک آزمون بین المللی معتبر مثل GRE نمره ی خوبی کسب کرده باشید.کی میگه مهم نیست.اتفاقا خیلی هم نمره اش مهمه.حتی اگر نمره تان معمولی هم شده باشد صرف اینکه در این آزمون شرکت کرده اید برای دانشگاه ارزشمنده و شانستون رو زیاد می کنه. پارامتر ها خیلی زیاده و فقط یکی از این پارامتر ها معدله

به هر حال من تا حالا کسی رو ندیدم که واقعا دنبالش رو بگیره و به نتیجه نرسه.من دوست دوستم با معدل 12 دانشگاه آزاد با یک رزومه خیلی ضعیف از آمریکا بعد 70 تا اپلیکیشن پذیرش گرفت! 2 سال کارش اپلیکیشن پرکردن بود. پس اگر واقعا تصمیمت رو گرفتی برو دنبالش به نتیجه می رسی

موفق باشی
    خیلی ممنون arixعزیز.خداییش کامل گفتید.اما یه نکته مهم هست.
    بعضی وقتا یه چیزایی ارجحه.مثلا ممکنه خوندن آلمانی خیلی بیشتر از جی ار ای کمکم کنه برای پذیرش المان(مثلا گفتم)یا برعکس.شما فکر نمیکنی اگه بخام همه اینا رو انجام بدم خیلی طول میکشه؟
    و اینکه نظرتون در مورد رزومه ای که من دارم چیه.ارزشی داره یا نه؟
    ارادتمند

Junior Member

سلام به همه
    تاپیک اینجا معدل پایینه و من فکر میکنم در این زمینه رکورد دار باشم. لیسانس شریف با معدل ۱۰.۷ و فوق امیرکبیر با معدل ۱۶.۲. باورش سخته اما دوره لیسانسم حتی به زندگی هم فکر نمیکردم چه برسه به درس. مشکلاتم بینهایت بود و شخصی و خانوادگی. در هر صورت تموم شد اما یادگارش مونده. ایلتس رو ۴ سال پیش دادم و ۷ اکادمیک شدم بدون اینکه اصلا بخونم. الان ۸ رو به راحتی میشم. زبان المانی هم تسلط کامل دارم یعنی ۱۳۰۰ ساعت فقط سفارت رفتم و کامل تا اخر رفتم. دوبار هم دکترا امیرکبیر قبول شدم و بخاطر معدل رد شدم. دیگه خسته شدم از این طالع نحس همرام. چیکار باید بکنم که از این هزارتو در بیام. واقعا کسی نیست که منو کمک کنه از یه جا پذیرش بگیرم و به عشقم که خوندن و دونستنه ادامه بدم. ۸ سال هم سابقه کار دارم . تو رو خدا اگه کسی هست که میتونه یه کمک ملموس به من بکنه حتما جواب منو بده. این مسئله برا من دیگه فقط مسئله تحصیل نیست مسئله زندگیمه. چیکار باید بکنم که بدونن لیسانسم فقط به خاطر شرایطی که من درش دخیل نبودم اینجوری شده؟
    اینجا یکی از استادای خیلی معروف منو میشناسه و تز فوقمو با اون بودم و چنبار برا دانشجوهای دکترا و فوقش هم سمینار دادم. خیلی هم منو قبول داره همش میگه برو این مطالبتو مقاله کن. اما تا معدل میاد جلو چشمم همه انر‍زیم رو از دست میدم. کمکم کنین
    سپاسگذارم از همه دوستان.
    ابتین
    ویرایش توسط abtinzm : March 11th, 2012 در ساعت 03:41 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)