صفحه 7 از 115 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1146

موضوع: آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

سلام به همگی

با معدل لیسانس 5/14 برق بهتره برای MS اقدام کرد یا PhD ؟ شانس پذیرش کدوم بیشتره؟

ممنون
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra
    سلام به همگی

با معدل لیسانس 5/14 برق بهتره برای MS اقدام کرد یا PhD ؟ شانس پذیرش کدوم بیشتره؟

ممنون
    phd مقطعی که شما نشون می دین که برای کارهای تحقیقاتی آمادگی دارین ... درسته که معدل تاثیر داره اما اگه توی دوران لیسانس شما مقاله داشتین و دانشجوی زرنگی بودین بازم احتمالش می ره بالا ... بازم بستگی به بقیه نمراتتون داره ... مخصوصآ GRE ! ...

نظر شخصی من اینه که برای master شانسش بیشتره با اینکه fund کمتر می دن ... برای اینکه بچه ها بهتر بتونن نظر بدن بهتر بود بقیه آیتم های روزمه تون رو هم می گفتین !

سلام به همگی

ممنون
    هر دوش رو امتحان کنید بد نیست ، چندتا PhD اپلای کنین، چند تا Ms ..به خصوص اگه دانشگاه مطرحی درس خوندین برای PhD هم شانس دارین...به هر حال اگه بتونین پذیرش PhD بگیرین هم راحت تر فاند می گیرین هم ویزا

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

سلام دوستان

من از دانشگاه یزد رشته کامپیوتر مدرکمو گرفتم ولی معدل خوبی ندارم علتشم می تونه بد نمره دادن اساتید باشه , می تونه تنبلی خودم باشه و.......
    به هر صورت معدلم در حدوذ 2.9 است به نظر شما من اصلا برای دانشگاه هایی که مینیمم 3 یا 3.5 می خوان اقدام نکنم ؟ اگه نمره تافل و GRE خوبی داشته باشم امیدی برای پذیرش از دانشگاهی که رنک کمتر از 60 دارند هست یا نه؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mohmad0014
    سلام دوستان

من از دانشگاه یزد رشته کامپیوتر مدرکمو گرفتم ولی معدل خوبی ندارم علتشم می تونه بد نمره دادن اساتید باشه , می تونه تنبلی خودم باشه و.......
    به هر صورت معدلم در حدوذ 2.9 است به نظر شما من اصلا برای دانشگاه هایی که مینیمم 3 یا 3.5 می خوان اقدام نکنم ؟ اگه نمره تافل و GRE خوبی داشته باشم امیدی برای پذیرش از دانشگاهی که رنک کمتر از 60 دارند هست یا نه؟

ممنون
    سلام محمد جان
    بله شما اين شانس رو دارى
    قبل از APPLY با دانشگاه تماس بگير و GPA و GRE و TOEFL و ... تو بهشون بگو و بپرس كه مداركتو بررسى ميكنند يا نه.
    البته آمريكا از اين بابت از كانادا بهتره و بيشتر راه مى ياند
    سعى كن با استادا هم تماس بگيرى و حمايتشونو جلب كنى
    رنك زير 60 يكم تلاش بيشترى ميخواد !!
    ولى زير 400-600 رو بهت قول ميدم كه با شرايط خوب ديگه به راحتى و حتى شايد با FUND ميتونى ازش پذيرش بگيرى
    600 رو هم دست كم نگيريها!!

موفق باشى
    این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

Junior Member

ممنون دوست من
    کلی روحیه گرفتم
    رفتم که تو تافل و جی مت بترکونم
    فقط یه سوال دیگه
    من قصد دارم پایان نامه مو یه چیز ساده بدم بره
    ولی وقت اصلی مو بذارم رو مقاله دادن
    آخه میدونی که این جا پر از استادای روانی گیره
    بهتره واسه مقاله مستقل یا مثلا استادای دارای عقل سالم کار کنی
    نطر شما این نیست؟

سلام دوستان
    من لیسانس ریاضی دارم با معدل13.25از دانشگاه اصفهان
    فوق صنایع سیستم را هم از پلی تکنیک(امیرکبیر) دارم می گیرم ولی هنوز دفاع نکردم(اما حدودا معدلم با پایان نامه 16.3 خواهد شد)اقتصاد سنجی با 19 و کلان پیشرفته با 16 پاس کردم تو فوق)البته یه درسم افتادم که با 18 جبرانش کردم بازم تو فوق.نمره 20 هم دارم تو فوق(برنامه ریزی استراتژیک برای مدیران)12 هم دارم تو فوق(مدیریت عملیات و سیستم دینامیک)نمره های لیسانسم هم خوب نیستن(اما جبر خطیم 17 هست).راستی از پایان نامم یه مقاله isi در می یارم.اما به 6 ماه دیگه اکسپتش نمی رسه
    شرمنده(سرتون درد اوردم)من می خوام برم.چه مدیریت چه صنایع و چه اقتصاد/فاند هم می خوام.همه گذاشتم واسه ibt , gre yd gmdt
    اگه من نمره بالا بگیرم چقدر شانس دارم؟امریکا/کانادا/اروپا و استرالیا؟
    واقعا ممنونم ازتون حتی اگه نظر ندین/چون وقت گذاشتین تا همینجاش/اما اگه اطلاعاتی دارین لطف کنین چون واسه من خیلی مهمه/ان شاا.. موفق باشین همتون

راستی/شرمنده اما موضوع پایان نامم بحثهای مدیریتی در برنامه ریزی استراتژیک و ارزیابی عملکرد(balance scorecard)هست که یه سری بحثهای فازی و anp دارم بهش اضافه میکنم.بدرود دوستان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoor_11mehr
    سلام دوستان
    من لیسانس ریاضی دارم با معدل13.25از دانشگاه اصفهان
    فوق صنایع سیستم را هم از پلی تکنیک(امیرکبیر) دارم می گیرم ولی هنوز دفاع نکردم(اما حدودا معدلم با پایان نامه 16.3 خواهد شد)اقتصاد سنجی با 19 و کلان پیشرفته با 16 پاس کردم تو فوق)البته یه درسم افتادم که با 18 جبرانش کردم بازم تو فوق.نمره 20 هم دارم تو فوق(برنامه ریزی استراتژیک برای مدیران)12 هم دارم تو فوق(مدیریت عملیات و سیستم دینامیک)نمره های لیسانسم هم خوب نیستن(اما جبر خطیم 17 هست).راستی از پایان نامم یه مقاله isi در می یارم.اما به 6 ماه دیگه اکسپتش نمی رسه
    شرمنده(سرتون درد اوردم)من می خوام برم.چه مدیریت چه صنایع و چه اقتصاد/فاند هم می خوام.همه گذاشتم واسه ibt , gre yd gmdt
    اگه من نمره بالا بگیرم چقدر شانس دارم؟امریکا/کانادا/اروپا و استرالیا؟
    واقعا ممنونم ازتون حتی اگه نظر ندین/چون وقت گذاشتین تا همینجاش/اما اگه اطلاعاتی دارین لطف کنین چون واسه من خیلی مهمه/ان شاا.. موفق باشین همتون

راستی/شرمنده اما موضوع پایان نامم بحثهای مدیریتی در برنامه ریزی استراتژیک و ارزیابی عملکرد(balance scorecard)هست که یه سری بحثهای فازی و anp دارم بهش اضافه میکنم.بدرود دوستان
    رزومه شما خوبه و به جز معدل لیسانس سایر موارد خیلی مثبت هستند. همین که لیسانس تون ریاضی بوده برای پذیرش در اقتصاد بهتون کمک می کنه.

خوب شد یادم افتاد ... من قبلاً توی این تاپیک قول داده بودم که اگه پذیرش گرفتم با توجه به اینکه معدلم کمی پایینه بیام نتایج پذیرش رو بنویسم و دیتابیس "معدل پایین ها" رو افتتاح کنم! البته مراسم افتتاحیه رو سایر دوستان زودتر از من انجام دادن این هم از رزومه ی من:
    لیسانس مهندسی برق و علوم کامپیوتر دانشگاه پلی تکنیک بخارست، رومانی
    معدل: 7.67 از 10. مثلاً می شه 15.34 از 20
    برای رشته های مدیریت در اروپا اپلای کردم و فعلاً دانشگاه Carlos III مادرید در اسپانیا بهم پذیرش با فاند سالیانه 13400 یورو (معادل 20500 دلار) داده و از پرداخت شهریه هم معافم کرده.
    7 تا درس مختلف درباره ی اقتصاد و مدیریت در دوره ی لیسانس با نمره های خوب پاس کرده بودم. درسهای ریاضی سال اولم نمره هاش افتضاح بود (همه 5 از 10 ) ولی سال دوم ریاضیات مهندسی 1و 2 رو هر دو رو 7 شدم و آمار و احتمال رو 8. درسهای دو سال آخرم همگی نمره خوب داشتند فکر کنم اگر معدل دو سال آخر رو بگیرم بشه حدود 8.25
    تافل iBT 103
    مقاله نداشتم ولی پایان نامه ام رو علی رغم اینکه رشته ام مهندسی یه در رابطه با کاربرد یک تئوری در اقتصاد (نظریه بازیها) انتخاب کردم و این رو توی SOP ذکر کردم.
    دو تا توصیه نامه ی خیلی خوب و حدود یک سال سابقه کار در قسمت فروش یک شرکت خصوصی.

نتیجه: به نظر من معدل پایین با آیتم های دیگه قابل جبران هست. اگه معدل تون خیلی پایینه سعی کنید توی SOP یه دلیل موجه برای پایین بودنش بیارید و بعد در کنارش به نقاط قوت اشاره کنید.
    ...<br />A man who wants something will find a way, a man who doesn&#39;t, will find an excuse

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

من هم اوایل نگران معدل پایین بودم. اما نکته ای که هست اینه که توی امریکا همه شرایط شما با هم بررسی میشه و می تونید با GRE خوب ( Q=800, V>500 ) به راحتی معدل رو جبران کنید. البته معدل فوق هم خیلی موثره اما اگه لیسانس دارید مقاله هم خیلی میتونه تاثیر گذار باشه.
    من معدلم 5/14 الکترونیک هست و 2 تا مقاله هم دارم. جالبه که چند روز پیش که با یکی از اساتید Georgia Tech (رتبه2 در گرایش مورد نظر من) در تماس بودم ایشون از رزومه من خوششون اومده بود و به من می گفت که اونجا apply کنم و معدل پایین با GRE بالا قابل جبرانه. خوب وقتی Georgia این حرف رو بزنه دانشگاههای پایین تر چی بگن که شما نگران نباشید. بچه هایی هم که امسال با معدل پایین و رزومه خوب پذیرش گرفتند هم که زیاده.
    یه نکته مهم هم اینه که اگه دانشگاهتون معدل کل پایینی داره حتماً رتبه کلاسیتون ( و یا معدل کل کلاس) رو هم در کنار معدل خودتون بنویسید تا یه مقایسه خوبی صورت بگیره.
    اصلا نگران نباشید و در همه حال توکلتون به خدا باشه

سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

Junior Member

من هم اوایل نگران معدل پایین بودم. اما نکته ای که هست اینه که توی امریکا همه شرایط شما با هم بررسی میشه و می تونید با GRE خوب ( Q=800, V>500 ) به راحتی معدل رو جبران کنید. البته معدل فوق هم خیلی موثره اما اگه لیسانس دارید مقاله هم خیلی میتونه تاثیر گذار باشه.
    من معدلم 5/14 الکترونیک هست و 2 تا مقاله هم دارم. جالبه که چند روز پیش که با یکی از اساتید Georgia Tech (رتبه2 در گرایش مورد نظر من) در تماس بودم ایشون از رزومه من خوششون اومده بود و به من می گفت که اونجا apply کنم و معدل پایین با GRE بالا قابل جبرانه. خوب وقتی Georgia این حرف رو بزنه دانشگاههای پایین تر چی بگن که شما نگران نباشید. بچه هایی هم که امسال با معدل پایین و رزومه خوب پذیرش گرفتند هم که زیاده.
    یه نکته مهم هم اینه که اگه دانشگاهتون معدل کل پایینی داره حتماً رتبه کلاسیتون ( و یا معدل کل کلاس) رو هم در کنار معدل خودتون بنویسید تا یه مقایسه خوبی صورت بگیره.
    اصلا نگران نباشید و در همه حال توکلتون به خدا باشه
    فراموش نکنید هر کی به شما گفت وضعت خیلی خوبه و ... به این معنی نیست که کار تمومه! دانشگاههای ایلینوی و UCSD دو دانشگاهی بودند که خفن تحویلم گرفتن و حتی یکیشون گفت اگر دوست داری می تونی بیایی تو شرکت من کار کنی! وقتی رسما اپلای کردم هر دو جا ریجکتم کردند!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)