صفحه 27 از 29 نخستنخست ... 17181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 286

موضوع: پذیرش در کدام زمینه مهندسی برق؟

پیش فرض پاسخ : پذیرش در کدام زمینه مهندسی برق؟

کدام یک از زمینه ها دارای آینده روشن هستند ؟ و در آینده پذیرش هم راحتتر بشه گرفت
    Renewable Energy

Embedded Systems

Smart Grid Demand Management

Sustainability Engineering

Junior Member

سلام
    گرایش یا رشته نورپردازی به مهندسی برق مربوط میشه یا معماری ؟
    کسی که کارشناسی و کارشناسی ارشد قدرت بوده میتونه برای نورپردازی پذیرش بگیره ؟
    هیچ اطلاعاتی در این مورد ندارم لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
    مچکر

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط MLD_IC نمایش پست ها
    سلام
    گرایش یا رشته نورپردازی به مهندسی برق مربوط میشه یا معماری ؟
    کسی که کارشناسی و کارشناسی ارشد قدرت بوده میتونه برای نورپردازی پذیرش بگیره ؟
    هیچ اطلاعاتی در این مورد ندارم لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
    مچکر
    به مهندسی برق میشه گفت ربطی نداره.. به خود مهندسی معماری هم کاملا مربوط نمیشه! به معماری داخلی بیشتر مربوط میشه.. ولی معماری ها هم می تونن انجامش بدن، هرچند که معماری ها چیزای متفاوت دیگه ای میخونن که ربطی نداره به نور پردازی
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

Junior Member

با سلام

لطفا کسانی که تمایل به عضویت در گروه تلگرام مهندسی برق دارند، (طبق قوانین فروم) به بنده پیام خصوصی دهند.

با احترام

Junior Member

سلام واسه کار و تحقیق ( خارج از ایران ) در زمینه هوش مصنوعی و رباتیک و computer vision مهندسی برق گرایش های مخابرات بهتره یا علوم کامپیوتر ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل

با سلام و احترام
    کاردانی برق صنعتی دارم و کارشناسی ناپیوسته کنترل و ابزار دقیق و دارم کلاس خصوصی زبان میرم برای اماده شدن برای اپلای در مقطع ارشد
    برای انتخاب شاخه ارشد مشکل دارم و به شدت به شاخه ی قدرت همراه با کنترل علاقه دارم و به دلیل نداشتن مقاله قصد دارم هرچه زود تر در فیلد انتخابی برای ارشد یه مقاله داشته باشم که دستم بازتر باشه برای اپلای
    1-شاخه های کنترل که بیشتر عملی باشند تا ریاضیاتی با توجه به شرایط تحصیلی بنده کدامشون میتونه بهتر باشه؟
    2-ایا شاخه ای به عنوان الکترونیک صنعتی توام با کنترل هست؟
    3-از شاخه های قدرت جز سیستم کدام شاخه رو میتونم برم که بیسش کنترلی باشد؟
    4-شرایط پزیرش در کدام شاخه بهتر هست از نظر شما؟

با تشکر از دوستان عزیز

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق کنترل غیرانتفاعی پیام گلپایگان

سلام وقت بخیر من کارشناسی کامپیوتر خوندم و به دلیل علاقه زیاد به دروس برق مثل کنترل خطی برای ارشد به رشته برق کنترل تغییر گرایش دادم پایان نامه ارشدم را در حوزه شبکه عصبی و بهینه سازی انتخاب کردم. تصمیم دارم در یک الی دو زیر شاخه کنترل به صورت جدی کار کنم و مقاله بدم. و همینطور علاقه زیادی به ادامه تحصیل در مقطع دکترا برق کنترل دارم ولی در ایران خانم ها نمیتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند و هنوز مقطع در مقطع دکترا برای خانم ها شرایط خوبی بوجود نیامده البته سعی میکنم خوش بینانه نگاه کنم و به اعتقادم همیشه با کمی تلاش بیشتر میشه به خواسته هامون برسیم. به جز گزینه تحصیل در مفطع دکترا در ایران به کشورهای دیگر هم فکر میکنم و نظرم بیشتر درمورد کشور های انگلیسی زبان مثبت است. سوالی از همه عزیزان داشتم به عنوان یک خانم کار به عنوان مهندس کنترل در ایران را پیشنهاد میکنید و اطلاع دارید در چه مکان هایی بیشتر امکان قبول کردن خانم ها هست؟ البته هنوز بسیاری از افراد اطلاع زیادی درمورد تفاوت برق کنترل در مقطع دکترا و ارشد و کنترل صنعتی ندارند و هر جا صحبت از بحث کنترل میشه همه از من سوال میکنند کار صنعتی هم بلد هستید؟ تمامی دانشجوهای ارشد و دکترای برق کنترل باید در حوزه صنعت مثل plc کار کرده باشند. در دوره ارشد درمورد حوزه کاری برق کنترل و اهمیت اون در بسیاری از رشته ها صحبت شده و به نظر من هم رشته بسیار کاربردی است و در تمامی حوزه ها میتواند به کار گرفته شود. علاقه بسیار زیادی به رشته ام دارم و برای کسب موفقیت در این رشته تمام تلاشم را میکنم کمی به راهنمایی نیاز دارم تا بتونم تصمیم درستی بگیرم.
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط rana1370 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر من کارشناسی کامپیوتر خوندم و به دلیل علاقه زیاد به دروس برق مثل کنترل خطی برای ارشد به رشته برق کنترل تغییر گرایش دادم پایان نامه ارشدم را در حوزه شبکه عصبی و بهینه سازی انتخاب کردم. تصمیم دارم در یک الی دو زیر شاخه کنترل به صورت جدی کار کنم و مقاله بدم. و همینطور علاقه زیادی به ادامه تحصیل در مقطع دکترا برق کنترل دارم ولی در ایران خانم ها نمیتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند و هنوز مقطع در مقطع دکترا برای خانم ها شرایط خوبی بوجود نیامده البته سعی میکنم خوش بینانه نگاه کنم و به اعتقادم همیشه با کمی تلاش بیشتر میشه به خواسته هامون برسیم. به جز گزینه تحصیل در مفطع دکترا در ایران به کشورهای دیگر هم فکر میکنم و نظرم بیشتر درمورد کشور های انگلیسی زبان مثبت است. سوالی از همه عزیزان داشتم به عنوان یک خانم کار به عنوان مهندس کنترل در ایران را پیشنهاد میکنید و اطلاع دارید در چه مکان هایی بیشتر امکان قبول کردن خانم ها هست؟ البته هنوز بسیاری از افراد اطلاع زیادی درمورد تفاوت برق کنترل در مقطع دکترا و ارشد و کنترل صنعتی ندارند و هر جا صحبت از بحث کنترل میشه همه از من سوال میکنند کار صنعتی هم بلد هستید؟ تمامی دانشجوهای ارشد و دکترای برق کنترل باید در حوزه صنعت مثل plc کار کرده باشند. در دوره ارشد درمورد حوزه کاری برق کنترل و اهمیت اون در بسیاری از رشته ها صحبت شده و به نظر من هم رشته بسیار کاربردی است و در تمامی حوزه ها میتواند به کار گرفته شود. علاقه بسیار زیادی به رشته ام دارم و برای کسب موفقیت در این رشته تمام تلاشم را میکنم کمی به راهنمایی نیاز دارم تا بتونم تصمیم درستی بگیرم.
    با تشکر
    رشته و زمینه خوبه. منتها صنعت (هر صتعتی) در ایران نهایته نهایته نهایت به فوق دیپلم نیاز داره و به درد کسی که بالاتر از این خونده و علاقه نداره همه زحماتشو به دور بریزه نمیخوره، چه خانم چه آقا هر رشته ای. برید خارج و زمینتون هم سعی کنید خیلی ربط به امور نظامی پیدا نکنه. مرز بین کنترل و کامپیوتر الان خیلی خوبه مثلا همون شبکه عصبی که الان به طرز وحشتناکی اومده رو بورس دوباره بعد از اینکه دهه 90 یکم از مد افتاد.

با سلام خدمت دوستان
    من فارغ التحصیل ارشد الکترونیک هستم و میخوام برای phd اقدام کنم
    ارشد پردازش تصویر کار کردم ولی علاقه خودم بیشتر سخت افزار هست
    یه دوره fpga هم رفتم و دوست دارم تو این زمینه ادامه تحصیل بدم
    مثلا پیاده سازی سخت افزاری الگوریتم های پردازش سیگنال (نه تصویر!) روی FPGA
    با توجه به طیف گسترده کاربردها در این زمینه، به نظرتون دقیقاً باید دنبال چه گرایش یا کاربردی باشم؟

دوستان الکترونیکی کسی نیست جواب سوالمو بده؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)