صفحه 1 از 29 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 286

موضوع: پذیرش در کدام زمینه مهندسی برق؟

Junior Member

پیش فرض پذیرش در کدام زمینه مهندسی برق؟

دوستان عزیز مهندس برق
    میخواستم بدونم شما که توی سایت های دانشگاه گشتید، معمولا توی کدوم یکی از زمینه ها بهتر پذیرش یا فاند هست؟
    پردازش تصویر یا سیگنال
    کنترل
    رایانش نرم( شبکه عصبی، فازی، الگوریتم های بهینه سازی هوشمند (ژنتیک .... ) و ....
    بازم ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

پیش فرض پاسخ : پذیرش در کدام زمینه مهندسی برق؟

بنظرم پردازش تصویر . من وقتی بخوام apply کنم حتما برای پردازش تصویر خواهد بود .
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Member alibme-1362 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BME

تو مهندسی پزشکی البته گرایش بیوالکتریک که به برق و الکترونیک نزدیکه، تو زمینه پردازش و آنالیز تصاویر پزشکی معمولا فاندهای خوبی هست و دانشگاه های خیلی زیادی تو آمریکا تو این زمینه فعالیت می کنند. البته مهندسی پزشکی چون بین رشته ای هست تو هر دانشکده ای ممکنه رو این موضوعات تحقیق کنن مثل دانشکده برق و الکترونیک و کامپیوتر، دانشکده فیزیک، دانشکده پزشکی و . . . کسایی که می خوان تو این زمینه ادامه تحصیل بدن باید خیلی زیاد search کنن تا بتونن هم دانشگاه و استاد مناسب و هم فاند خوب بگیرند. تو این زمینه اگه سوالی بود میتونم بیشتر راهنماییتون کنم. موفق باشید
    آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . . .

nasri_me

there is not really a great difference and one can apply just for 2 or 3 different majors based on his prior education
    what's your major? anyway I believe you must apply for a program based on your interests and your major
    e.g. if you have studied electronics its harder to be admitted to a program in communications rather than electronics

Junior Member

راستش من یه مقدار اوضاعم عجیب غریبه که خودمم توش موندم و یکی از دلایلی که توی ایران دکتری قبول شدن برام سخته همین تعدد زمینه تحقیقاتیه. راستش من یه کمی از شرایطم میگم آقا کیوان و بقیه دوستان اگه نظری دارن که من چه کار کنم ازشون ممنون میشم. چون واقعا توی اقدام واسه پذیرش و sop و ... موندم.
    من لیسانس مهندسی پزشکی خوندم ولی واسه پایان نامه لیسانس زدم تو خط کنترل و کنترل فازی و مد لغزشی و ... یه دستگاه کنترل فشار درست کردیم وصلش میکردیم به سیمولینک و متلب و کنترلر طراحی میکردیم و خلاصه کار خوبی بود. واسه فوق زدیم تو خط مهندسی کنترل، یه دو سه تا مقاله روی کنترل هوشمند و PSO و کنترل فازی و .... کار کردم. اما واسه پایان نامه فوق زدم توی کار پردازش تصویر و سیگنال و حذف نویز از سیگنال و تصویر و تصویرهای آلتراسوند و ... 5-6 تا مقاله کنفرانسی داخلی ازش دراومد و 2-3 تا مقاله ژورنال از جمله یه دونه ISI و یه دونه علمی پژوهشی فارسی داخلی. من حالا موندم واسه چه زمینه ای توی PhD اقدام کنم و این همه پریشونی را چطوری توی SOP توجیه کنم. در ضمن من علاقه واسم مهم نیست چون هر زمینه ای شرایط جور باشه میتونم کار کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط nasri_me
    راستش من یه مقدار اوضاعم عجیب غریبه که خودمم توش موندم و یکی از دلایلی که توی ایران دکتری قبول شدن برام سخته همین تعدد زمینه تحقیقاتیه. راستش من یه کمی از شرایطم میگم آقا کیوان و بقیه دوستان اگه نظری دارن که من چه کار کنم ازشون ممنون میشم. چون واقعا توی اقدام واسه پذیرش و sop و ... موندم.
    من لیسانس مهندسی پزشکی خوندم ولی واسه پایان نامه لیسانس زدم تو خط کنترل و کنترل فازی و مد لغزشی و ... یه دستگاه کنترل فشار درست کردیم وصلش میکردیم به سیمولینک و متلب و کنترلر طراحی میکردیم و خلاصه کار خوبی بود. واسه فوق زدیم تو خط مهندسی کنترل، یه دو سه تا مقاله روی کنترل هوشمند و PSO و کنترل فازی و .... کار کردم. اما واسه پایان نامه فوق زدم توی کار پردازش تصویر و سیگنال و حذف نویز از سیگنال و تصویر و تصویرهای آلتراسوند و ... 5-6 تا مقاله کنفرانسی داخلی ازش دراومد و 2-3 تا مقاله ژورنال از جمله یه دونه ISI و یه دونه علمی پژوهشی فارسی داخلی. من حالا موندم واسه چه زمینه ای توی PhD اقدام کنم و این همه پریشونی را چطوری توی SOP توجیه کنم. در ضمن من علاقه واسم مهم نیست چون هر زمینه ای شرایط جور باشه میتونم کار کنم.

با پیشینه و رشته شما همون Image Processing بهتره . من هم خودم برای همین رشته میخام apply کنم . آینده خوبی داره مخصوصا توی ساخت وسایل پزشکی و خیلی چیزهای دیگه که جاش نیست ایجا بگیم.
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

nasrie_me

All the fields you have worked have the potential for PhD admission,
    Remember details of what you will be working on, during Phd studies depends on the funded projects your supervisor will have at that time
    you can just choose a few relative general majors, say image processing, and apply for programs and supervisors you find interesting

for writing SOP search the forum there are related topics

good luck

سلام.من مهندسی برق خوندم و می خوام برا master اقدام کنم.ولی نمی دونم کدام گرایش بهتره.من چودم علاقه شخصی ام تو مخابرات و gsm است.ولی مهمتر برام گرفتن پذیرش است.می شه یه راهنمایی من رو بکنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Control Technology

پیش فرض لطفا راهنمایی کنید: کدام رشته؟

سلام
    به نظر شما واسه اقدام برای RA ( کانادا یا آمریکا) در رشته برق چه گرایشی خوبه؟

قدرت؟ الکترونیک؟ مخابرات؟ کنترل؟

ممنون از پاسختون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Control Technology

پیش فرض پاسخ : لطفا راهنمایی کنید: کدام رشته؟

منظورم اینه که چه رشته ای داشته باشیم خوبه و چه کدوم رشته ها بیشتر واسه RA امیدواری داره

صفحه 1 از 29 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)